ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!
Fundația Chan Zuckerberg Initiative(CZI) oprește programele DEI (Diversitate, Echitate și Incluziune), concentrându-se, în schimb, pe granturi pentru biologie și inteligență artificială, scrie TechCrunch, informează Mediafax.
Decizia a fost confirmată printr-un e-mail trimis angajaților de către Marc Malandro, directorul operațional al CZI, care a declarat că organizația nu va mai oferi granturi pentru inițiative de echitate rasială și reforme în domeniul imigrației.
CZI va redirecționa resursele financiare către domenii precum biologia și inteligența artificială.
Schimbarea vine la scurt timp după ce Meta, compania mamă a Facebook, a adoptat o poziție similară.
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Summitul Guvernelor Mondiale: covid a reprezentat oportunitatea de a experimenta supravegherea digitală
Dupa Larry Ellison, Boris Johnson si altii mai galonati, a sosit randul sa latre si catelusii lui Klaus Schwab la summitul cu pricina.
“Acum începem, de asemenea, digitalizarea întregii structuri [de asistență medicală] […], iar pandemia a reprezentat pentru noi o ocazie de a începe acest lucru”.
“Avem nevoie de o resetare radicală […] Pandemia a fost pentru noi repetiția generală pentru criza climatică cu care ne confruntăm acum”
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Dupa Larry Ellison, Boris Johnson si altii mai galonati, a sosit randul sa latre si catelusii lui Klaus Schwab la summitul cu pricina.
“Acum începem, de asemenea, digitalizarea întregii structuri [de asistență medicală] […], iar pandemia a reprezentat pentru noi o ocazie de a începe acest lucru”.
“Avem nevoie de o resetare radicală […] Pandemia a fost pentru noi repetiția generală pentru criza climatică cu care ne confruntăm acum”
https://mihailandrei.wordpress.com/2025/02/20/summitul-guvernelor-mondiale-covid-a-reprezentat-oportunitatea-de-a-experimenta-supravegherea-digitala/