Vieți distruse de efectele adverse ale vaccinurilor - Documentar ARTE Regards, post al Sistemului, tradus în limba română. VIDEO

De Cronicar  /  

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Ionel Trandafir, neobositul traducător al unor documentare despre Plandemia Covid ne oferă o nouă traducere și subtitrare demnă de introdus în pagina de Dezvăluiri Video. Redăm filmul mai sus și comentariul său în continuare:

„Arte TV a difuzat un reportaj despre efectele adverse grave ale vaccinurilor Covid-19. O raritate. Acest film al regizoarei germane Silvia Kaiser, care include mărturii ale unor victime grav afectate de vaccinare, a fost difuzat în grila de programe a postului miercuri, 8 februarie 2023 - și semnalat de ActiveNews sâmbătă, 11 februarie 2023.

YouTube - în ciuda unui avertisment că subiectul este susceptibil de a fi "supus dezinformării" - oferă filmul, care are mai mult de jumătate de milion de vizualizări (la 12 februarie 2023). Suficient pentru a elibera libertatea de exprimare?

"Pascal speră să obțină o întâlnire cu profesorul Bernhard Schieffer de la spitalul universitar din Marburg, responsabil de Serviciul post-vaccinare. Dar el se află pe o listă de așteptare cu 6.500 de persoane care suferă de sindromul post-vaccinare. "

6.500 de persoane, o cifră care nu se potrivește cu afirmația "o parte infimă a populației".

ARTE recunoaște, în sfârșit, pericolul acestor injecții... ceea ce este un prim pas.

Dar, din minutul 9, realitatea este deturnată, prof. Schieffer ignorând existenta grafenului și a proteinei spike.... susținând la minutul 14.45 că doar "0,02%" dintre cei injectați suferă efecte grave și că acest lucru este "în norma" vaccinurilor clasice...

În ceea ce-l privește pe prof. Kleinschnitz, care in analiza sa nu se refera la motive de sănătate, la minutul 26, acesta afirmă cu nerușinare că recunoașterea efectelor "ar dăuna campaniei de injectare și ar costa prea mult societatea" .

"Atunci s-ar pune problema despăgubirilor. Ar trebui să se stabilească cine poate și cine nu poate să le primească. Dacă ar fi recunoscută o relație cauză-efect, aceasta ar fi foarte costisitoare pentru societate”. "dacă recunoaștem fenomenul, s-ar putea să nu ajute campania de vaccinare, o cauză pe care o susțin foarte mult". Am putea oare să cunoaștem conflictele de interese ale acestui medic? "Ar fi foarte costisitor pentru societate". Poftim. În afară de asta, este un medic care ar trebui să respecte jurământul lui Hipocrate. Total hipocrit!

În ceea ce privește faptul că aceste otrăvuri sunt "în general bine tolerate", am avea tendința de a vedea contrariul, având în vedere explozia numărului de accidente vasculare cerebrale, miocardite, avorturi spontane ..... și morți subite..... ca să nu mai vorbim de prăbușirea fertilității.

Ascultați cu atenție retorica din acest film și veți înțelege perversitatea limbajului.

1. Discursul susține raritatea cazurilor:
"Efectele secundare sunt foarte rare" ... Ei se referă doar la cifrele ministrului Sănătății, desigur!

2. Cenzura cifrelor reale:
Nu se menționează niciodată datele oficiale exacte privind reacțiile adverse și decesele provocate de "vaccinul" experimental, de la EUDRAVIGILANCE, VAERS, ci doar de la Institutul Ehrlich.

3. "Vaccinul" nu a fost niciodată pus la îndoială:
Toți medicii care au luat cuvântul cred cu tărie în vaccin, cu beneficii mai mari decât efectele adverse, fără cifre.

4. Normalizarea riscului și lipsa de responsabilitate
... a statului, a companiilor BIG Pharma și a medicilor
Efectele adverse fac parte din riscul vaccinurilor, pacienții trebuie să aibă grijă de ei înșiși...

5. Crearea unei confuzii între "Covid lung" și "efectele secundare ale vaccinului
Ca și cum Covidul lung ar fi existat deja înainte de vaccinul experimental => efecte secundare = Covid lung

6. Concepte false
ARTE continuă să vorbească și să normalizeze concepte false de bază: Covid-19, Covid lung și pandemie și "vaccinuri" (înțelegându-se ca fiind "valide" fără a menționa vreodată studiul clinic încă în curs de desfășurare în rândul populației)

Concluzia finala a filmului: "Este ghinion pentru acele RARE persoane, dar să continuăm injecțiile bunului doctor Pfizer, pentru că important este să nu răcești.... nu-i așa !!".

Bravo ARTE !... Un alt exemplu de infamie mediatică!...”

Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori
VideoNews

Călin Georgescu la vot cu George Simion:

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (0)
  1. Ciolacu scoate PSD de la Guvernare dar nu-și dă încă demisia de la șefia PSD. Progresistul Daniel David, propunerea PNL pentru premier intermar. Președintele interimar a luat act și anunță pe 6 mai un prim ministru interimar

  2. Nicușor Dan a aprobat Marșul homosexualilor - ”Bucharest Pride” pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor

  3. REZULTATE OFICIALE: Suveraniștii au luat peste 40% - VICTORIA LUI CĂLIN GEORGESCU ȘI GEORGE SIMION! LUPTA se duce în TURUL II cu NICUȘOR SOROS DAN! Au votat peste 9,5 MILIOANE de ROMÂNI! Mobilizare istorică pentru ROMÂNISM la ALEGERILE PREZIDENȚIALE 2025

  4. 3 mai 1997: 28 ani de la una dintre cele mai mari TRĂDĂRI din istoria României: TRATATUL CU UCRAINA. Cum au fost cedate teritorii ale patriei-mamă la îndemnul lui Silviu Brucan - Bruckner și prin mâna lui Adrian Severin - Skvosnik, nepot al Anei Pauker

  5. Cu cine votăm la alegerile prezidențiale din 4 mai

  6. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  7. Instigare la uciderea lui George Simion după o postare a Victoriei Stoiciu. Singura LGBT-istă din PSD care îl susține pe Nicușor Dan, soroșista s-a plasat împotriva deciziei partidului de neutralitate în Turul 2, alături de pro-LGBT-istul Victor Negrescu

  8. Pericolul celor două specii: Românul de Diaspora și Românul de Casă

  9. Călin Georgescu deconspiră OLIGARHII CARE FURĂ ALEGERI și MAFIA INTERNAȚIONALĂ - “SECRETELE ONU”. Av. Reiner Fuellmich: “Un curajos luptător pentru Libertate” - VIDEO TRADUS

  10. FEAR FACTOR 2

Ultima oră

17:51

A început conferința "Dragostea dintre părinți și creșterea armonioasă a copiilor"

17:17

Un celebru artist a anunțat că suferă de cancer în stadiul 4: ”Nu mi-e frică deloc. Sincer, nu mă tem de asta!”

15:32

ȘTIAȚI CĂ tânărul criminal Vlad Pascu a fost OLIMPIC LA MATEMATICĂ? E bun de președinte?

15:04

Atenție, Harap Alb: Să nu faci aceeași greșeală ca acum 35 de ani!

14:44

Ginerele unui torționar al Securității, Victor Rebengiuc, a donat 5.000 de euro lui Nicușor Dan cu condiția să nu fie nominalizat: ”Contribui și eu acolo cu câte ceva”

14:27

Iulian Capsali: Bietul NICUȘOR are o boală din spectrul AUTIST - Asperger

14:09

Ilustrația Zilei: România veselă - cadavrul lui Șora îl susține intens pe Nicușor Dan!...

13:52

Dan Diaconu: Nicușor Dan a avut întrebările de la Euronews livrate dinainte și a fost antrenat cu ele

13:10

Valer Marian aruncă bomba: Dacă președintele CCR este omul rușilor?

12:39

Horațiu Rădulescu: Ca să înțeleagă ceea ce nu s-a văzut la dezbaterea a doua: ”Matematicianul” știa dinainte întrebările iar staff-ul lui i-a pregătit răspunsurile. Dacă Nicușor Dan a fost candidatul aflat pe poziția 11, ce rost a avut afișajul Euronews?

11:14

Portretul susținătorilor lui Nicușor Dan. Pro-europeanul Dan Șucu, care ne dă lecții de democrație, a fost turnător la Securitate. Document CNSAS

10:48

Nicușor Dan, continuatorul lui Klaus Iohannis. Cultul evanghelist de care aparține fostul președinte îndeamnă la vot împotriva ”candidatului naționalist, amenințător pentru minorități” - DOCUMENT

10:20

Psih. militar Laurențiu Niculescu: Lupta pentru România - între suveranism și neomarxism, fenomenul narcisismului colectiv

09:54

Paradă militară la Moscova. ”Întregul” popor rus susține ofensiva din Ucraina, afirmă Vladimir Putin în discursul său din Piața Roșie - Transmisie Live

09:18

Se transformă în război total: Armata pakistaneză a lansat atacuri de-a lungul întregii frontiere de vest a Indiei