ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!
Curtea Penală Internațională (CPI) de la Haga a emis vineri un mandat de arestare pe numele președintelui rus Vladimir Putin, acuzându-l că este responsabil de crime de război comise în Ucraina, potrivit Reuters.
Moscova a negat în mod repetat acuzațiile potrivit cărora forțele sale au comis atrocități în timpul invaziei Ucrainei din ultimul an.
CPI a emis mandatul de arestare pe numele lui Putin sub suspiciunea de deportare ilegală a copiilor și de transfer ilegal de persoane de pe teritoriul Ucrainei în Federația Rusă.
Separat, instanța a emis mandate de arestare pentru Maria Alekseyevna Lvova-Belova, comisarul rus pentru drepturile copilului, pentru aceleași acuzații.
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Ha! Rață înecată și KGB-ist arestat în Rusia de americani, n-ai să vezi niciodată. Își dau și ei neputința pe față cu năduf, că nu știu cum să mai scape de Putin! Jandarmul mondial și-a găsit și el nașul.
Mircea Dragan18.03.2023 08:19
''Curtea Penală Internațională (CPI) a emis un mandat de arestare pe numele președintelui Vladimir Putjn''
Republica Centr-Africana a emis un mandat de arestare pe numele lui Joe Biden.
Cam asa suna asta in USA.
4929 COX18.03.2023 15:58
mandat de arestare .......are valoare de hartie igienica !
Codreanu18.03.2023 22:35
...ha,ha....ăștia (de la Bruxelles), cred că au de a face cu un lider/președinte de prin Africa, cred că au de-a face cu Kadafi.... Mă întreb pe unde își fac studiile consilierii globaliști/ brouxelezi, măi chiar așa lipsiți de orizont să fie? Chiar așa limitați intelectual?...lor acolo: habarniștilor dacă nu puteți face diferența dintre o ,,armată "/ lider african(ă) și un(a) european(ă)/alba/rusă, înseamnă că mâncați pâinea degeaba.
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Mersi pt pr Elpidie
Republica Centr-Africana a emis un mandat de arestare pe numele lui Joe Biden.
Cam asa suna asta in USA.