Susținători ai lui Călin Georgescu la GOLD FM: Virgilius Copaci, Ilie Bădescu, Victor Roncea, Andrei Gușă, Nicolae Voiculeț, Ilie Năstase. Pro Georgescu și anti Lasconi!

De Cronicar  /  

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Autor: Oana-Medeea Groza

În emisiunea „Ce-i în Gușă, și-n căpușă”, de la Radio Gold FM, moderatorul Cozmin Gușă a intrat în discuție cu susținătorii asumați ai candidatului prezidențial suveranist Călin Georgescu, persoane publice, jurnaliști, politicieni, care au expus motivele pentru care îl susțin pe acesta și cum au de gând să-și manifeste această susținere în următoarele zile, în condițiile dictaturii mediatice pro-Lasconi.

Profesorul Virgilius Copaci îl cunoaște pe Călin Georgescu de multă vreme, știind despre inițiativa acestuia de a realiza o cadastrare corectă și riguroasă a României. Logica și inteligența asociativă pe care le-a demonstrat Călin Georgescu sunt calități care îl recomandă pe acesta pentru funcția de președinte al României, după cum consideră fizicianul Virgilius Copaci. „Este un suveranist și un român adevărat și știu că o mare parte din Occident, inclusiv Bruxelles-ul, nu-l vrea pe Călin Georgescu tocmai pentru că știe că nu va lua niciodată poziția ghiocelului”, a punctat Virgilius Copaci. Călin Georgescu este un om care susține tineretul, crede și investește în cercetare și este un bun profesionist. În mediul universitar, bine cunoscut de profesorul Virgilius Copaci, există un real entuziasm pentru candidatul Călin Georgescu. Principala speranță a profesorului Copaci este că va avea și România, în sfârșit, un președinte de țară vertical, cu experiență vastă (în plan intern și internațional), cunoscător a 4 limbi străine și un bun negociator, în persoana lui Călin Georgescu.

Jurnalistul Victor Roncea (directorul publicației ActiveNews) îl susține în mod asumat pe Călin Georgescu, declarând că alternativa politică în persoana Elenei Lasconi poate arunca România în război. „Călin Georgescu nu este neapărat un reprezentat al politicii românești, ci mai degrabă al unei politici mondiale de pace pe care o vedem impusă deja în SUA. Mie îmi este foarte clar că Georgescu este opțiunea americană, opțiunea Trump”, a afirmat Victor Roncea. În viziunea jurnalistului, alegerea momentului este una foarte simplă: între viață și moarte. Dacă Georgescu va fi eliminat din cursa prezidențială, românii vor ieși în stradă pentru a-și apăra dreptul la vot și la alegeri libere.

Andrei Gușă, candidat SOS România la parlamentare, și-a exprimat sprijinul pentru Călin Georgescu, alături de lidera Diana Șoșoacă, motivându-și alegerea ca fiind decizia rațională de urmat în acest moment și opunând posibilul mandat pro-pace al lui Georgescu cu cel pro-război al Elenei Lasconi. „Eu sunt total anti-Lasconi și anti-curentul neomarxist, cel mai distructiv curent din trecutul recent. Colac peste pupăză, Elena Lasconi este și total nepregătită, iar grav este că tinerii nu se mai documentează și nu înțeleg pericolul pe care îl reprezintă Lasconi pentru țară”, a spus Andrei Gușă. Tinerii sunt și creduli, și nepăsători, dar mai există și o categorie largă de tineri care s-au molipsit de virusul decadenței occidentale și care preferă să se alinieze unui trai decadent, decât să revină la valorile pe care le promovează Călin Georgescu și despre care știu că sunt cu adevărat cele sănătoase.

Nicolae Voiculeț, naist român de mare succes, este un suveranist convins și îl susține pe Călin Georgescu. „Este o trezire a neamului românesc! Pe 24 noiembrie, toți am văzut că România a dat un prim semnal că s-a săturat de o clasă politică otrăvită. Peste 2 milioane de români l-au ales pe Călin Georgescu, care este un conducător iubitor de Hristos și de neam. Crima organizată a Statului Paralel vrea să-l înlăture și să ne scoată în stradă să ne sfâșiem între noi”, a explicat Nicolae Voiculeț. Naistul i-a îndemnat pe români să se roage și să voteze înțelept la următoarele alegeri, ținând minte gravele abuzuri la care a fost supus poporul român sub conducerea partidelor nepatriotice.

Ilie Năstase consideră că Georgescu ar putea aduce o schimbare pozitivă pentru România. Alternativa Lasconi este periculoasă pentru România, iar Ilie Năstase s-a declarat profund revoltat de afirmațiile batjocoritoare ale candidatei USR la adresa diasporei. Ilie Năstase consideră că România trebuie să-și recapete demnitatea și să fie reprezentată cum se cuvine în relațiile internaționale.

Emisiunea „Ce-i în Gușă, și-n căpușă”, moderată de Cozmin Gușă, poate fi urmărită de luni până joi, pe Radio Gold FM, începând cu ora 13. Înregistrarea integrală poate fi urmărită pe pagina de Facebook a Radio Gold FM România, dar și pe platforma goldtv.ro
 
Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori
VideoNews

Călin Georgescu la vot cu George Simion:

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (1)
  • Mircea Dragan 03.12.2024 10:19
    Solicit D-lui Georgescu sa formeze o echipa de specialisti( d-aia pe bune) si sa verifice ce se intampla cu productia de energie electrica in Romania. Cum se face ca nu putem sa avem energie suficienta ptr noi cand dadeam acum cativa ani si la export? Cum se face ca Ceausescu avea o industrie energofaga si avea energie si noi nu mai avem ptr a aprinde un bec. Sa-i arunce in puscarie pe fostul ministru Popescu si pe actualul Burduja ptr sabotarea sist energetic national. Sa stea ei in puscarie pe intuneric si in frig sa fie ''green''.
  1. George Simion "l-a făcut ZOB" pe Nicușor Dan - FOTO/VIDEO. Liviu Pleșoianu: Impecabil răspunsul lui Simion legat de CENZURAREA jurnaliștilor LIBERI și a tuturor românilor ale căror opinii nu convin Sistemului!

  2. NU e o lovitură pentru Trump! Primul Papă american la Vatican, Leon al XIV-lea, "e mai rău decât Francisc". "Va pune Biserica Catolică contra lui Trump"

  3. Radu Cristescu - PSD: 10 motive pentru care nu-l votez pe Nicușor Dan!

  4. SRS: Nicușor Dan turnător la Securitate cu acte! Sorin Roșca Stănescu publică documentele. NOTE INFORMATIVE de POLIȚIE POLITICĂ

  5. Cornel Nistorescu: ”Jos Simion!”, ”Jos Georgescu!”, Jos Leul și România!

  6. Paradă militară la Moscova. ”Întregul” popor rus susține ofensiva din Ucraina, afirmă Vladimir Putin în discursul său din Piața Roșie - Transmisie Live

  7. Horațiu Rădulescu: Ca să înțeleagă ceea ce nu s-a văzut la dezbaterea a doua, cei ce vor să înțeleagă

  8. DOCUMENTE: Casele de avocatură care au contracte de peste 11.000.000 de euro cu Primăria Capitalei condusă de Nicușor Dan, deși Aparatul Juridic al Primăriei are peste 80 de angajați. DEZVĂLUIRE CETĂȚEANUL.NET

  9. Ion Cristoiu: Guvernatorul BNR, Mugur Isărescu, trebuie anchetat penal pentru abuz în serviciu

  10. A ÎNCEPUT! VIDEO: Firul nevăzut al serviciilor secrete la 6 luni de la anularea alegerilor. Col. (r) SRI Ion Dedu dezvăluie ițele ședințelor CSAT și CCR care au produs lovitura de stat constituțională. Noi documente decriptate la ActiveNews

  1. Ciolacu scoate PSD de la Guvernare dar nu-și dă încă demisia de la șefia PSD. Progresistul Daniel David, propunerea PNL pentru premier intermar. Președintele interimar a luat act și anunță pe 6 mai un prim ministru interimar

  2. Nicușor Dan a aprobat Marșul homosexualilor - ”Bucharest Pride” pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor

  3. Peninsula Iberică este noul Wuhan?

  4. REZULTATE OFICIALE: Suveraniștii au luat peste 40% - VICTORIA LUI CĂLIN GEORGESCU ȘI GEORGE SIMION! LUPTA se duce în TURUL II cu NICUȘOR SOROS DAN! Au votat peste 9,5 MILIOANE de ROMÂNI! Mobilizare istorică pentru ROMÂNISM la ALEGERILE PREZIDENȚIALE 2025

  5. 3 mai 1997: 28 ani de la una dintre cele mai mari TRĂDĂRI din istoria României: TRATATUL CU UCRAINA. Cum au fost cedate teritorii ale patriei-mamă la îndemnul lui Silviu Brucan - Bruckner și prin mâna lui Adrian Severin - Skvosnik, nepot al Anei Pauker

  6. Cu cine votăm la alegerile prezidențiale din 4 mai

  7. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  8. Instigare la uciderea lui George Simion după o postare a Victoriei Stoiciu. Singura LGBT-istă din PSD care îl susține pe Nicușor Dan, soroșista s-a plasat împotriva deciziei partidului de neutralitate în Turul 2, alături de pro-LGBT-istul Victor Negrescu

  9. Pericolul celor două specii: Românul de Diaspora și Românul de Casă

  10. Călin Georgescu deconspiră OLIGARHII CARE FURĂ ALEGERI și MAFIA INTERNAȚIONALĂ - “SECRETELE ONU”. Av. Reiner Fuellmich: “Un curajos luptător pentru Libertate” - VIDEO TRADUS

Ultima oră

14:44

Victor Rebengiuc a donat 5.000 de euro lui Nicușor Dan: ”Contribui și eu acolo cu câte ceva”

14:27

Iulian Capsali: BIETUL NICUȘOR...

14:09

Ilustrația Zilei: România veselă - cadavrul lui Șora îl susține intens pe Nicușor Dan!...

13:52

Dan Diaconu: Nicușor Dan a avut întrebările de la Euronews livrate dinainte și a fost antrenat cu ele

13:10

Valer Marian aruncă bomba: Dacă președintele CCR este omul rușilor?

12:39

Horațiu Rădulescu: Ca să înțeleagă ceea ce nu s-a văzut la dezbaterea a doua, cei ce vor să înțeleagă

11:14

Portretul susținătorilor lui Nicușor Dan. Pro-europeanul Dan Șucu, care ne dă lecții de democrație, a fost turnător la Securitate. Document CNSAS

10:48

Nicușor Dan, continuatorul lui Klaus Iohannis. Cultul de care aparține fostul președinte îndeamnă la vot împotriva ”candidatului naționalist, amenințător pentru minorități”

10:20

Psih. militar Laurențiu Niculescu: Lupta pentru România - între suveranism și neomarxism, fenomenul narcisismului colectiv

09:54

Paradă militară la Moscova. ”Întregul” popor rus susține ofensiva din Ucraina, afirmă Vladimir Putin în discursul său din Piața Roșie - Transmisie Live

09:18

Se transformă în război total: Armata pakistaneză a lansat atacuri de-a lungul întregii frontiere de vest a Indiei

09:00

Lucian Ciuchiță: România, distrusă pas cu pas: Sărăcia ca proiect de țară

08:50

Cornel Nistorescu: ”Jos Simion!”, ”Jos Georgescu!”, Jos Leul și România!

08:40

Ion Cristoiu: Guvernatorul BNR, Mugur Isărescu, trebuie anchetat penal pentru abuz în serviciu

23:30

Corbul și dragonul sau modelul politic ortodox