ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!
Italia înregistrează un număr record de infectări pentru ultimul an. Cu 85% populație vaccinată, autoritățile italiene anunță 28.632 de cazuri noi, transmite agenția ANSA, citată de Știripesurse.
Un număr de 28.632 de persoane au fost testate pozitiv în ultimele 24 de ore, potrivit datelor Ministerului Sănătății, în timp ce joi erau 26.109, scrie sursa citată, în timp ce, rata de pozitivare este de 4,27%, față de 3,6% cât era joi.
La data de 17 decembrie 2021, aproximativ 46 de milioane de persoane din Italia erau complet vaccinate împotriva COVID-19, ceea ce corespunde la 85,2 la sută din totalul populației cu vârsta peste 12 ani, conform Statistica.com
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
EMA da drumul la alte medicamente, semn ca plandemia e pe final, introduc oficial alternative astfel incat injectiile sa nu mai fie "singura sansa" de a scapa de guvid: https://www.rt.com/news/543436-eu-approves-covid-treatments/
Rusi20.12.2021 15:12
Care este adevaratul scop al vaccinarii cu serul experimental? Imunitate nu, protectie nu, poate distrugerea imunitatii.
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.