ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!
Președintele Consiliului Județean Vrancea, Cătălin Toma, a murit în această dimineață. El se afla internat la Institutul Matei Balș din București, transmite Vrancea24.
Cătălin Toma s-a simțit mai rău în ultimele săptămâni, însă părea că și-a revenit. El și-a continuat activitatea și a participat, la începutul acestei săptămâni, la Paris, la o reuniune a Congresului Puterilor Locale de la Consiliul Europei.
Cătălin Toma avea 46 de ani. A fost primar al comunei Jariștea, senator, președinte al PNL Vrancea și, din anul 2020, președinte al Consiliului Județean Vrancea.
Conform unor surse medicale, Toma era vaccinat anticovid:
„I-au gasit metale grele in sange. Rinichii erau si ei praf. Conform unor surse medicale de la spitalul la care a fost internat, analizele au scos in evidenta faptul ca avea metale grele in organism. Cu doar cateva zile inainte (12 - 13 februarie) fusese la Paris la o conferinta derulata la Consiliul Europei (sucursala Paris). Nimic nu anunța ca în mai putin de 36 de ore de la internare sa moara.”
Dumnezeu să-l odihnească în pace!
ULTIMA POSTARE:
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
A crezut sărmanul in eficient si sigur si câți n o sa mai fie !
scooter17.02.2024 17:15
A "revenit la normalitate"
Quo vadis17.02.2024 17:36
Nu par toate cazurile astea picate din senin a crima perfecta?
Opinia Publica17.02.2024 19:27
Cine poste sa creada ca o injectie experimentala te salveaza. Eu sunt socata ca naiviatea oanenilor nu are limite.
Coronoia17.02.2024 20:41
Majoritatii le curge scuipatu' de gura de prosti, pe la mine pe la serviciu pe oameni cu facultati, masterate si doctorate i-am auzit pe 'spe ori repetand slogane de la TV:
- "vaxinul e eficient 95%"
- "tehnologia asta nu e noua, e cercetata de 20 de ani"
- "cum nu a fost testat suficient vaxul, 5 miliarde de uameni au fost injectati cu el si nu au avut efecte secundare, ca daca ar fi avut am fi auzit la TV"
- "e bine ca ai avut dureri mari de cap cand ai facut injectia, e semn ca vaxxinul functioneaza"
Sau dupa ce tocmai au facut boala impotriva careia erau imunizati:
- "am suferit groaznic de covid, bine ca eram vaxinat, iti dai seama cat de rau mi-ar fi fost daca nu eram vaxinat?"
pleistoros ► Coronoia18.02.2024 12:52
Pai eu sunt total de acord cu ultima afirmatie:
"am suferit groaznic de covid, bine ca eram vaxinat, iti dai seama cat de rau mi-ar fi fost daca nu eram vaxinat?"
Bine ca a fost vaxxat domnu' presedinte de consiuliu, pentru ca acum nu mai sufera.
Va dati seama cat suferea daca era NEvaxxat?
RomeoB19.02.2024 07:40
Scenaiul mortii lui Ion Caramitru se repeta. Doar ca, comediantului doctorii si aparatele i-au prelungit agonia. Dl liberal va da socoteala si pentru victimele trecute si viitoare, pe care le-a smintil si carora le-a distrus indirect sanatatea.
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
- "vaxinul e eficient 95%"
- "tehnologia asta nu e noua, e cercetata de 20 de ani"
- "cum nu a fost testat suficient vaxul, 5 miliarde de uameni au fost injectati cu el si nu au avut efecte secundare, ca daca ar fi avut am fi auzit la TV"
- "e bine ca ai avut dureri mari de cap cand ai facut injectia, e semn ca vaxxinul functioneaza"
Sau dupa ce tocmai au facut boala impotriva careia erau imunizati:
- "am suferit groaznic de covid, bine ca eram vaxinat, iti dai seama cat de rau mi-ar fi fost daca nu eram vaxinat?"
"am suferit groaznic de covid, bine ca eram vaxinat, iti dai seama cat de rau mi-ar fi fost daca nu eram vaxinat?"
Bine ca a fost vaxxat domnu' presedinte de consiuliu, pentru ca acum nu mai sufera.
Va dati seama cat suferea daca era NEvaxxat?