Președinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen: Este timpul să ne gândim la vaccinarea obligatorie la nivelul întregii Uniuni Europene

De Iustina Filimon  /  

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice donație este binevenită. Doamne, ajută!


Este timpul ca Uniunea Europeană să se gândească la introducerea obligativității vaccinării Covid în tot blocul comunitar, a declarat astăzi de la Bruxelles Ursula von der Leyen, potrivit Daily Mail.

Președinta Comisiei Europene a afirmat că, în cele din urmă, statele membre vor trebui să decidă propriile reguli privind vaccinarea, însă, în opinia sa, este momentul potrivit pentru a se dezbate introducerea obligativității vaccinurilor.
 
Întrebată de un jurnalist dacă susține obligativitatea vaccinării tuturor, ea a răspuns: „În primul rând, acest lucru este de competența exclusivă a statelor membre - prin urmare, nu este de competența mea să dau niciun fel de recomandare”, a recunoscut ea.
 
„[Dar] dacă mă întrebați care este poziția mea personală, acum doi sau trei ani nu m-aș fi gândit niciodată că o să asist la ceea ce vedem acum - că avem această pandemie oribilă, avem vaccinurile salvatoare, dar ele nu sunt folosite în mod adecvat peste tot, iar asta înseamnă un risc enorm pentru sănătate.
 
Dacă ne uităm la statistici, 66% din populația UE este vaccinată, ceea ce înseamnă că o treime din populație nu este vaccinată. Este vorba de 150 de milioane de oameni, ceea ce este foarte mult. Nu toți pot fi vaccinați - copiii foarte mici și persoanele cu afecțiuni medicale, dar marea majoritate ar putea fi.”
 
„Prin urmare, cred că este justificabil și oportun să avem această discuție acum, despre cum putem încuraja [populația să se vaccineze] și, eventual, să ne gândim la modul în care putem face vaccinarea obligatorie în cadrul Uniunii Europene”. 

„Este nevoie de o discuție, este nevoie de o strategie comună, dar este o discuție care cred că trebuie să aibă loc”.
 
Declarațiile Ursulei von der Leyen au fost făcute după ce Austria și Germania au anunțat că intenționează să impună vaccinarea Covid tuturor adulților.

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews

Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNewsTV

CÂT PROTEJEAZĂ PFIZER DE COVID? 0,84%!

VIDEO TERIBIL ADRESAT PREȘEDINTELUI BIDEN:

Bill Gates a zis că vrea să depopuleze lumea prin vaccinuri. VERIFICAT ACTIVENEWS

Mitingul pentru Libertate de la Washington: BILL GATES - LOCK HIM UP - ÎNCHIDEȚI-L!

ActiveNews, primul portal românesc de știri pe https://rumble.com/c/ActiveNews

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (33)
  • Othanael 01.12.2021 16:49
    Se va alege praful de toti sclavii marelui papusar.... N-o sa sfarseasca bine nici unul dintre ei...
  • Nenea Iancu 01.12.2021 16:49
    Teuton cu fusta din stirpea lui Hitler! RO-exit!!!
  • Chauvin 01.12.2021 18:27
    există un motiv anume pt care femeile sunt promovate în funcții de conducere, dar mulți sunt corecți politic fără ca măcar să știe asta, așa că n-o să spun care e; dar aduceți-vă aminte cum bețivul Junker cerea României acum câțiva ani să propună comisari femei - și România a trimis-o pe Corina Crețu.
  • NORIM 01.12.2021 16:57
    RUSINE!
    Această individă coruptă, ce a luat șpagă de la firmele farmaceutice, ar trebui anchetată și pedepsită pentru faptele ei.
    Când, ce să vezi?
    Individa dorește vaccinarea obligatorie.
    Să se vaccineze ea și familia ei cu toate dozele comandate, să se sature, dacă tot e atât de lacomă. Ursula, lase- ne în pace!!!!
    Dacă ai vrut atâtea vaccinuri, injectează-te tu!!!!!
  • Mihai Cantuniari 02.12.2021 06:24
    Inainte, dementii ajungeau la Marcuta. Acum sunt pusi in fruntea UE. Pe cand o statuie a lui Marx in fata Comisiei Europene? MC.
  • manu_fx 01.12.2021 17:36
    Era de asteptat, face parte din plan ca pana in martie 2022 sa se faca vaccinarea obligatorie. Acum e momentul cheie, ori noi, ori ei. Incepe haosul si anarhia. Asa ca pregatiti-va pentru unul din marile show-uri.
  • ioi 01.12.2021 17:39
    Tot nu ati inteles ca vremea discutiilor sa incheiat sau vreti sa vedeti oameni tarati de freze pe usa afara si vaccinati obligatoriu .
  • Dieter1970 01.12.2021 18:00
    Asa cum a spus un ante scriitor...ROEXIT.
  • Eli 01.12.2021 19:12
    ROEXIT!!!
  • AdiAdi 01.12.2021 18:20
    Ro-Exit! Rămâne singura soluție, dar cum să faci asta cu o clasă politică ce stă cu mâna întinsă la mila U.E. într-o Românie fără industrie?
  • Orizont 01.12.2021 18:49
    https://www.national.ro/news/ursula-von-der-leyen-prevesteste-ceea-ce-multi-anticipau-asta-va-starni-un-razboi-in-europa-video-744380.html
  • Orizont 01.12.2021 18:50
    Afara din cocina UE !
  • Eli 01.12.2021 19:12
    Sa o ia Gaia de corupta si scarboasa! Este o incapabila care s-a remarcat prin greseli dar prin slugarit la marii industriasi globalisti in dauna poporului.
    Cum de ne-am procopsit cu ea nu stiu, dar da, evient, trebuia cineva care sa faca sluj in fata fortelor demonice.
    De nu o prinde cineva sa o injecteze cu sase doze adevarate pe ea si pe toti copii ei (pe copii cu schema compelta potrivit varstei) - ceea ce doreste ea sa le faca tuturor!.
    Daca vaxx nu sunt bune, nu orpesc raspandirea, nu opresc boala, ba dimpotriva duc la decese timpurii si se vad! Si la sportivi si peste tot, de ce naiba sa ne vaccineze fortat?
    Este pe fata ca vor sa ne ucida.
    vaccinarea fortata actuala prin constragngere si limitare de drepturi si mai ales daca devine obligatorie este fortarea de genocid.
    Efectiv nemtoaica vietii nazista face ce au facut inaintasii ei cu evreii. ii duceau fortat la gazare.
    Asta stie, asta face.
    Cum naiba am lasat iar nemtii sa ne conduca, ca stim de ce teapoa sunt.
    Este genocidul albilor si inlocuirea populatiei, inlocuirea religiei cu cea musulmana, sau cu niciuna, cu religia LGBT si genocid.
    Ma rog la Dumnezeu sa ne scape de clica asta de derbedei ucigasi, sa ii duca pe pustii
  • Mircea Dragan 01.12.2021 19:37
    Este timpul sa te bagam la puscarie, Ursula!
  • OMAGA 01.12.2021 20:44
    O sa se lase cu varsare de sange.
  • Orizont 01.12.2021 20:59
    Alt diavol de peste balta :
    https://www.zerohedge.com/markets/jim-cramer-demands-biden-impose-vaccine-mandate-enforced-military
  • Dumitrescu 01.12.2021 21:15
    Iar pentru noi este timpul sa incepem sa ne gandim serios sa parasim Uniunea Europeana. Nu avem nimic in comun cu ei si nu vrem sa urmam calea (spre dezastru) pe care ne-o pregatesc. ROEXIT.
  • Liana C. 01.12.2021 21:38
    Ro-exit
  • dacul Razinger 01.12.2021 21:58
    RO EXIT abtibilduri pe toate mașinile. Hai !
  • LOOK_UP 01.12.2021 22:37
    Mi-e greu sa inteleg cum o persoana cu fizionomia Ursulei poate sa aiba o asemenea atitudine...de fapt, uitandu-ma mai atent, are unele ipostaze in care seamana cu " Lenuta CO2" - sa fie trasatura dominanta a personalitatii?! Daca da, Roexit!
  • Eli 01.12.2021 22:50
    criminala!!! vrea sa omoare oamenii degeaba, ca nu salveaza nimic. este criminala pt ca au facut certificatul verde care omoara oameni ca lasa persoanele infectate sa circule peste tot liber. si asta este crima!! inlcusiv doctorii, care opereaza pacienti vulnerabili, sau trateaza.
    certificat verde= licenta de a ucide
    noi nu avem nevoie decat de testare la granite si atat.

    non invaziva, da.

    uitati ce smecherie: doctor triplu vaccinat din israel da virusul unui alt doctor triplu vaccinat frumos, nu?
    jos palaria pentru doctor ca si-a spus povestea, ca raporteaza corect!!!!
    https://twitter.com/maor_elad/status/1465700588314791947
  • Eli 01.12.2021 23:09
    criminala!!! vrea sa omoare oamenii degeaba, ca nu salveaza nimic. este criminala pt ca au facut certificatul verde care omoara oameni ca lasa persoanele infectate sa circule peste tot liber. si asta este crima!! inlcusiv doctorii, care opereaza pacienti vulnerabili, sau trateaza.
    certificat verde= licenta de a ucide
    noi nu avem nevoie decat de testare la granite si atat.

    non invaziva, da.

    uitati ce smecherie: doctor triplu vaccinat din israel da virusul unui alt doctor triplu vaccinat frumos, nu?
    jos palaria pentru doctor ca si-a spus povestea, ca raporteaza corect!!!!
    https://twitter.com/maor_elad/status/1465700588314791947
  • Aluatmamaligafoc! 02.12.2021 00:18
    Funny shit.
    https://www.bitchute.com/video/jP51mUzIzbVU/
  • Dacul liber 02.12.2021 00:23
    Serpoaico!!
  • Catalin Prodan (inactiv) 02.12.2021 01:20
    altă perlă
    mai era și "Ministerul de Interne e pe punctul de a recunoaște căsătoria homosexualilor, la presiunile Ursulei von der Leyen"
    Cred că se abuzează de substanțe diverse pe-acolo. Orice exces ddăunează.
    Chiar și lupta cu microbii cauzează dezechilibre... se întămplă de ceva timp. Cum e fizica cuantică așa e și medicina bazată pe microbiom, genom și Dumnezeu... de fapt în ordine inversă.
    ROg exit
  • Lolek Bolek 02.12.2021 01:36
    Vizionati aceasta emisiune:

    NEEDLE NAZIS MAD MARCH TOWARD GLOBAL MANDATORY VACCINATION

    https://www.trunews.com/stream/needle-nazis-mad-march-toward-global-mandatory-vaccination
  • Mihai Cantuniari 02.12.2021 06:16
    Madama aceasta este o reintrupare a Anei Pauker intr-o forma noua. Cucoana, desi are copii, militeaza pentru lgbt, desi proprii ei copii ar putea deveni practicanti activi lgbt. Ii va conveni asta, sau va fi chiar mandra de ce a facut?? MC.
  • Pixelu Albastru 02.12.2021 07:46
    Sunt de acord cu vaccinarea obligatorie doar în situația în care toată lumea se vaccinează cu aceeași zeamă, din același butoi. Cum putem afla dacă este aceeași zeamă în toate loturile?
  • Românul vechi 02.12.2021 11:29
    Sigur Sputnik nu e aceeași zeamă, pentru că injectați cu el nu mor ca în Europa. Nici vaccinurile chinezești nu sunt aceeași zeamă, de aceea nu le aprobă de urgență la noi.
    Iar toți cei care s-au injectat în direct (Johanis, Merkel, Biden, Boris) s-au injectat cu ser fiziologic.
  • Agentul Termic 02.12.2021 12:32
    E simplu: îi întrebăm. N-au nici un motiv să ne mintă.
  • ostapbender 02.12.2021 12:25
    Dacă vrea să nu se compromită de tot, doamna von der Leyen ar face bine să nu se pronunțe în speță, în condițiile în care soțul domniei sale are calitate de distribuitor de vaccinuri și mai primește și bonusuri de performanță ... Jos de tot s-a prăbușit și Comisia Europeană și mare dreptate avea răposatul Bukovsky cînd vorbea de Uniunea Europeană ca de o nouă Uniune Sovietică, din păcate nici măcar din vremea lui Gorbaciov ... Nu știu dacă investigația ombudsmanului UE în privința condițiilor în care Uniunea a achiziționat aproape două miliarde de doze de vaccin s-a finalizat, dar totul este așa de jalnic, o golăneală de toată jena ...
  • Rusi 02.12.2021 16:00
    Asta s-a vaccinat? Dar copiii ei? Cati bani a primit "comision" de la firmele farmaceutice?
  • Cosmin32 07.12.2021 22:01
    Guvernele voastre corupte continuă să mintă și să manipuleze omenirea, încercând să sperie și să impună tuturor impuscaturile lor ucigașe. Vă rog, nu credeți nimic din ceea ce vă prezintă.


    Dinastia Rothschild este capul bestiei NWO


    Această conștientizare indică faptul că, cucerirea Statelor Unite nu este neapărat începutul Noii Ordini Mondiale pentru Europa. Statele Unite ar trebui să fie cucerite dacă Noua Ordine Mondială va fi instaurată, dar scopul cuceririi Statelor Unite este pur și simplu acela de a o difuza ca țară independentă, astfel încât să nu poată sau să nu dorească să se opună implementării Noii Ordini Mondiale.

    În ceea ce privește Europa, în cadrul Noii Ordini Mondiale, Bilderbergers este o organizație care a fost creată, la fel cum a fost creat Consiliul pentru Relații Externe și Trilateralii din Statele Unite, pentru a aduce aceste țări în Noua Ordine Mondială.

    Bilderbergers, ca o mare ramură a Noii Ordini Mondiale, pentru a ajuta la protejarea Europei și a acelor țări care au relații cu Bilderbergers în Noua Ordine Mondială.

    Trebuie să înțelegeți că Noua Ordine Mondială este, în general, o consecință a puterilor bancare și politice ale Rothschild, care au creat sau au creat în mare măsură, cu ajutorul altor organizații, controlul comunist al Rusiei, care au creat, de asemenea, controlul naziștilor din Germania în timpul celui de-al Doilea Război Mondial, ajutând la finanțarea mișcării naziste împreună cu alții, cum ar fi Henry Ford și alți mari finanțiști ai lumii.

    Această conștientizare indică faptul că mișcarea nazistă și mișcarea comunistă, ambele fiind finanțate din aceste bogății și baze de putere ale Rothschild, nu au fost decât experimente și eforturi timpurii de a stabili un fel de scop pentru a aduce marile puteri ale Europei sub controlul instituțiilor financiare deținute și controlate de Rothschild.

    Rockefellerii, care sunt adesea văzuți ca fiind concurenți ai familiei Rothschild, sunt, de fapt, destul de mici în raport cu puterea și bogăția familiei Rothschild și ar putea fi striviți foarte ușor de puterile familiei Rothschild.

    Această conștientizare indică faptul că forțele Rockefeller includ Consiliul pentru Relații Externe și organizațiile trilaterale, iar acestea contribuie la promovarea Noii Ordini Mondiale.

    Rothschild promovează Noua Ordine Mondială prin intermediul sionismului, al Bilderbergers și al anumitor contacte mafiote și prin intermediul majorității instituțiilor bancare și, prin urmare, indiferent de ceea ce se va întâmpla în Statele Unite și în diferitele țări din Europa, acestea vor avea propriile probleme legate de controalele instituite prin intermediul forțelor Rothschild și al sistemului economic european.