ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!
Insula închisoare Australia a început să își supravegheze cetățenii deținuți prin vizite inopinate făcute de polițiști la domiciliul celor susceptibili să participe la protestele împotriva Dictaturii COVID.
Între Australia și Coreea de Nord nu mai există astăzi nici o diferență.
A ajuns să fie pedepsită nu doar participarea la proteste, nu doar intenția de a participa, ci chiar și postările de simpatie față de proteste de pe rețelele de socializare.
Astfel de postări sunt sancționate cu amenzi usturătoare. Plus introducerea autorilor pe listele negre, ceea ce înseamnă vizite de control la domiciliu.
Totul este spre binele deținuților... pardon, australienilor. Inclusiv gazele lacrimogene în ochii bătrânelor. Inclusiv gloanțele de cauciuc cât pumnul trase în spatele celor care fug de teroarea milițienească.
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Nici nu ne mai mira unde s-a ajuns, ca cetățenii aceleași tari sa se lupte cu ceilalți pentru instaurarea dictaturii ca, vorba celor din umbră, 'vrei, nu vrei, mai devreme sau mai tarziu tot va fi..' de ce, pentru ca ei cunosc f.bine psihologia umană si modul cum functioneaza..totul este pe baza de inoculare a fricii..de ex.la noi nici nu s-a publicat bine ordinul ilegal, de altfel, incat, sunt unii care stau drepți..si cer deja certificate, pana si in parcuri la târgurile de mâncare, daca nu iti faci test sau nu prezinți certificatul trebuie sa ocolește zona.. si era multa lume la coada care pentru a intra sa haleasca la targuri face orice test, vaccin..fără aluzie la ce a fost ieri la congres..cu asa oameni sa se schimbe ceva in tara?!..speram ca noi cei de partea cealaltă care, suntem culmea majoritari, sa schimbam ceva
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.