ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!
Chiar în acest moment, la Londra, o adevărată maree umană defilează, cu steagul național în mână!
Globalistul Keir Starmer va trebui să plece!
Și întreaga oligarhie globalistă va trebui să plece!”, a scris naționalistul francez Florian Philippot prezentând filmarea de azi de mai jos, cu britanicii care susțin mesajele naționaliștilor Tommy Robinson și Nigel Farage, care ar trebui să devină noul premier al Marii Britanii:
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
ce cauta steagul israelian la aceasta manifestare 'nationalista' ??? Cum zic englezii, "the devil is in the details"......
Radu Comsuta17.05.2026 19:27
Depinde în mâna cui este acel steag. Poate fi un evreu de rând, un simplu cetățean. Elita sunt tartorii cei răi. Sau ca să mă exprim în termeni biblici, "curva cea mare" pe care o vor urâ toate neamurile și o vor omoră, atunci când Dumnezeu va pune în inimile lor gândul să o facă. Atunci îi va fi sosit ceasul.
Giani17.05.2026 20:35
Au acordul regizorilor!Stapinii nu pierd controlul multimii entuziasmate!Spectacolul va continua iar teatrul vine si la noi in curind!
Dr. Afrodita Iorgulescu17.05.2026 09:34
Îmi crește sufletul văzând asta. De la noi nu sper mare lucru, suntem prea slabi și speriați, doar din vest mai sper să vină schimbarea - victoria naționaliștilor contra globaliștilor.
unnimenicelebru17.05.2026 10:33
Iar acum, elitele, cu un calm diabolic, vor scoate asii din maneca: foamete, pandemii, inflatie artificiala.
Uwe17.05.2026 12:25
Un astfel de fenomen social nu se poate petrece la București...Ar fi o posibilitate, dacă guwernul de netoți globaliști oferă bilete gratis la un show Metallica ...
Pontus Euxinus17.05.2026 17:56
E ceva ciudat, ce nu are sens ... Vedem in cortegiul nationalistilor de la Londra, steaguri ale Israel !!!!!!
Radu Comsuta17.05.2026 19:21
Cred că românii au brevetat sintagma "a-și lua țara înapoi" după lovitura de stat din decembrie 2024. S-ar putea să o auzim mai des și la alte nații însetate de libertate, care se luptă să înlăture guvernele regresiste din țările lor.
Românii au un talent în a le oferi altora know-how-ul, și ca român sunt mândru de asta. Dumnezeu îi iubește pe români!
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Românii au un talent în a le oferi altora know-how-ul, și ca român sunt mândru de asta. Dumnezeu îi iubește pe români!