Mel Gibson amenință întreaga industrie a cancerului: Am 3 prieteni care s-au vindecat de cancer în stadiul 4 cu Ivermectină și Fenbendazol - VIDEO cu Joe Rogan

De Andrei Nicolae  /  

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


După ce a cerut arestarea „Țarului Covid” Anthony Fauci pentru crimele din timpul pandemiei, mărturisind că el însuși era să moară din cauza medicamentului Remdesivir, recomandat de Fauci, celebrul actor și regizor creștin Mel Gibson a făcut o nouă dezvăluire uimitoare într-un recent podcast renumitului jurnalist american Joe Rogan.
 
Cel mai uluitor moment s-a petrecut atunci când Gibson a făcut o declarație care ar putea amenința întreaga industrie a cancerului, a transmis Vigilant Fox. Fragment video mai jos:

Gibson a dezvăluit că are trei prieteni care au avut "cancer în stadiul patru", iar acum "toți trei nu mai au cancer deloc acum".

"Și au avut niște probleme serioase", a adăugat Gibson.

Rogan a întrebat: "Ce au luat?" - la care Gibson a răspuns ezitant: "Au luat ceea ce ați auzit că au luat".

Fiind familiarizat cu terapiile alternative împotriva cancerului, Rogan a concluzionat că Gibson vorbea despre medicamentele antiparazitare Ivermectină și Fenbendazol, ceea ce Gibson a confirmat cu un semn din cap.
 
Ivermectina, după câte se știe, a avut rezultate uimitoare în tratarea Covid
 
„Chestia asta funcționează, omule”, i-a spus starul din Braveheart lui Joe Rogan.
  
”Toți trei nu mai au cancer deloc acum (...)Și au avut niște probleme serioase”, a mai afirmat Gibson. (VIDEO mai jos)
 
Coroborând cele relatate de Gibson lui Rogan, Dr. Kathleen Ruddy, chirurg oncolog, a dezvăluit pentru The Epoch Times anul trecut că a văzut mai mulți pacienți bolnavi de cancer în stadiu avansat recuperându-se dramatic după ce au luat Ivermectină:

Un pacient avea un viitor sumbru, iar apoi s-a întâmplat ceva remarcabil. Acest bărbat avea cancer de prostată în stadiul patru și a încercat toate protocoalele convenționale înainte ca medicii să-i spună că nu mai pot face nimic.

Apoi, a început să ia ivermectină...

În șase luni, leziunile metastatice au început să dispară, iar în mai puțin de un an, "dansa timp de patru ore" trei nopți pe săptămână, potrivit Dr. Ruddy.

Un scenariu similar s-a derulat pentru un alt bărbat diagnosticat cu două tumori esofagiene nerezecabile de care chirurgii nu se apropiau. Era fumător, nu putea înghiți și slăbise 20 de kilograme într-un an și jumătate.

"În câteva săptămâni, părea mai puternic. Putea să înghită. Luase șase kilograme. Vocea lui era mai bună", a raportat Dr. Ruddy. Câteva săptămâni mai târziu, tumorile dispăruseră. 

Recent, mai multe rapoarte au lăudat, de asemenea, Fenbendazole ca un medicament anti-cancer potențial miraculos.
 
VIDEO, inclusiv tradus în română, mai jos:
 
 
 
Citește și: Pr. Bogdan Florin Vlaicu, discuție cu Dr. Geanina Hagima, despre eficiența ivermectinei în tratarea cancerului
Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori
VideoNews

Călin Georgescu la vot cu George Simion:

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (3)
  • Sanziana 13.01.2025 15:55
    Nu ma mira deloc aceste afirmatii. Am citit cartea unei laureate Nobel pentru descoperirile ei in tratarea cancerului. In carte da cazuri in care pacientii ei s-au vindecat prin deparazitare. Tratamentul trebuie aplicat intregii familii si apoi trebuie adoptat un stil de viata care sa previna aparitia parazitilor.

    Stiind aceste lucruri, in pandemie m-am aprovizionat cu Ivermectina de pe piata neagra. Am folosit-o in familie cand am fost raciti.

    Cartea laureatei Nobel a aparut si in librariile noastre. Hulda Regehr Clark este autoarea.
  • Dumitrescu 13.01.2025 17:39
    Nu sunt medic si nu am vreo specializare in domeniu asa ca ce mentionez in continuare este doar cu titlu informativ si nu sfatuiesc pe nimeni sa incerce acest tratament. Pe internet se pot gasi o multime de informatii despre asta si fiecare poate lua o decizie proprie.
    Stiu mai multe persoane care consuma pana la 4 samburi amari de caise pentru prevenirea cancerului.
    Personal consum pana la 10 samburi din acestia pe zi de peste 5 ani si nu am facut vreodata cancer, dar trebuie inceput de la o cantitate mica, crescand numarul lor in timp. Consumul acestora in cantitati mari poate fi mortal de vreme ce contin cianura. Fiecare o face pe riscul lui. Acesti samburi conțin amigdalină, un compus care se transformă în cianură în organism. Amigdalina este cunoscută și sub numele de vitamina B17. Susținătorii acestei teorii cred că amigdalina poate ținti și ucide celulele canceroase, lăsând celulele sănătoase nevătămate. Această teorie se bazează pe ideea că celulele canceroase au mai multă enzimă beta-glucozidaza, care eliberează cianură din amigdalină, provocând un efect toxic asupra celulelor canceroase.
    O carte care dezbate acest tratament disponibila pe internet, eu am citit-o in intregime:

    World Without Cancer; The Story of Vitamin B17

    https://www.amazon.com/World-Without-Cancer-Story-Vitamin/dp/0912986506/ref=sr_1_1?crid=PWYIV3P5STK1&dib=eyJ2IjoiMSJ9.yoMJEw086mjCd-Kn9Y2wRkcFpYZ8P2YfiYTse78C6JCUlb-y5FanpGuUl5pIHcL1To7zZqQ0IK2kRGW-IZjnMWBq1l-YPneuG6julvCQP_3L7fIaTvBVpkgZuITqrn0hT2kT7xWmRrv2MiOiWLR7KsHf2gDhgI_-N4TxuvzBUqAaq-yifoikMgh6TfB3KyqLjXPv9DsOnDENtJGPlWww1I029DKv5x-VDMQTsZFa3Gk.sTwe54YvsOv2h_MPWm-jSdua5wuXsbnWHp7aY46_dXw&dib_tag=se&keywords=a+world+without+cancer&qid=1736782619&sprefix=a+world+without+cancer%2Caps%2C111&sr=8-1
  • Dumitrescu 13.01.2025 17:55
    Iar astia sunt samburii pe care ii consum personal zilnic, de la Miracle Farming, recoltati in California:

    https://www.ebay.com/itm/156246712828
  1. Ciolacu scoate PSD de la Guvernare dar nu-și dă încă demisia de la șefia PSD. Progresistul Daniel David, propunerea PNL pentru premier intermar. Președintele interimar a luat act și anunță pe 6 mai un prim ministru interimar

  2. Nicușor Dan a aprobat Marșul homosexualilor - ”Bucharest Pride” pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor

  3. REZULTATE OFICIALE: Suveraniștii au luat peste 40% - VICTORIA LUI CĂLIN GEORGESCU ȘI GEORGE SIMION! LUPTA se duce în TURUL II cu NICUȘOR SOROS DAN! Au votat peste 9,5 MILIOANE de ROMÂNI! Mobilizare istorică pentru ROMÂNISM la ALEGERILE PREZIDENȚIALE 2025

  4. 3 mai 1997: 28 ani de la una dintre cele mai mari TRĂDĂRI din istoria României: TRATATUL CU UCRAINA. Cum au fost cedate teritorii ale patriei-mamă la îndemnul lui Silviu Brucan - Bruckner și prin mâna lui Adrian Severin - Skvosnik, nepot al Anei Pauker

  5. Cu cine votăm la alegerile prezidențiale din 4 mai

  6. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  7. Instigare la uciderea lui George Simion după o postare a Victoriei Stoiciu. Singura LGBT-istă din PSD care îl susține pe Nicușor Dan, soroșista s-a plasat împotriva deciziei partidului de neutralitate în Turul 2, alături de pro-LGBT-istul Victor Negrescu

  8. Pericolul celor două specii: Românul de Diaspora și Românul de Casă

  9. Călin Georgescu deconspiră OLIGARHII CARE FURĂ ALEGERI și MAFIA INTERNAȚIONALĂ - “SECRETELE ONU”. Av. Reiner Fuellmich: “Un curajos luptător pentru Libertate” - VIDEO TRADUS

  10. FEAR FACTOR 2

Ultima oră

19:30

UNTOLD, festivalul satanist aprobat de Nicușor Dan în București, mituiește alegătorii. Ion Cristoiu: Ar trebui arestați!

20:00

Pălitură de osândă pentru UDMR: Viktor Orban a ascultat de Donald Trump și îl susține pe George Simion, ca lider al suveranismului în Europa: ”În lupta pentru creștinism și suveranitate trebuie să ne sprijinim reciproc” - VIDEO

19:50

Un adevărat cavaler! Nicușor Dan își dă la o parte concubina pentru a fi primul în fața camerei - VIDEO

19:40

Patrick André de Hillerin: Nicușor Dan refuză să comunice numele donatorilor săi din precampania electorală

18:23

Adrian Onciu: Marile puncte de divergență ale celor doi finaliști

18:00

BEC și AEP ar trebui să investigheze DEZBATEREA ARANJATĂ de la Euronews. Boala OCULTEI din spatele lui Nicușor Dan. George Simion: Voi pune interesele României pe primul loc. TEMELE fierbinți: AVORT, LGBT, BANI, UCRAINA, RĂZBOI - Analiza ActiveNews

17:30

A început conferința "Dragostea dintre părinți și creșterea armonioasă a copiilor" - VIDEO ÎN DIRECT

17:17

Un celebru artist a anunțat că suferă de cancer în stadiul 4, la 46 de ani

16:00

9 mai: ZIUA INDEPENDENȚEI ROMÂNIEI. Discursul integral al lui Mihail Kogălniceanu

15:32

ȘTIAȚI CĂ tânărul criminal Vlad Pascu a fost OLIMPIC LA MATEMATICĂ? E bun de președinte?

15:04

Atenție, Harap Alb: Să nu faci aceeași greșeală ca acum 35 de ani!

14:44

Ginerele unui torționar al Securității, Victor Rebengiuc, a donat 5.000 de euro lui Nicușor Dan cu condiția să nu fie nominalizat: ”Contribui și eu acolo cu câte ceva”

14:27

Iulian Capsali: Bietul NICUȘOR are o boală din spectrul AUTIST - Asperger

14:09

Ilustrația Zilei: România veselă - cadavrul lui Șora îl susține intens pe Nicușor Dan!...

13:52

Dan Diaconu: Nicușor Dan a avut întrebările de la Euronews livrate dinainte și a fost antrenat cu ele