ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!
Președintele român Klaus Iohannis a purtat mănuși albe la ceremonia depunerii unei coroane de flori la Seoul National Cemetery.
Aceasta a fost una dintre condițiile obligatorii la acest ceremonial la care au luat parte și Carmen Iohannis, dar și ceilalți membri ai delegației.
Vizita a presupus un protocol special
Atât Klaus Iohannis cât și soția sa au fost obligați ca, în afara mănușilor albe, să poarte haine negre și să urmeze exact impuși. Să încline capul într-un unghi de 45 de grade la un moment bine stabilit, să închidă ochii și să ardă câteva bucăți de tămâie, scrie Cotidianul. VIDEO: AICI.
FOTOGRAFIA ZILEI:
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
De când AN umblă cu fake-uri? E clar pentru oricine că doamna și chinezul de lângă, nu sunt din poză, ci puși...un amic de al meu, acum călugărul Martirie, se pricepea la astfel de chestii, a terminat Automatica ceva specializare foto...o făcea mult mai profesionist. Nu cred că îmi veți publica comentariul...Deși văd acum sursa "cotidianul" în link, tot e fake. Mai selectivi în aitenticitate, nu tot ce zboară...
Roncea.ro22.04.2024 17:27
Doamne ajută! Nu e nici un trucaj. Vedeți filmarea aici: https://www.activenews.ro/stiri/Ghinion-Iohannis-a-nimerit-in-Coreea-de-Sud-tocmai-cand-Phenianul-isi-testeaza-rachetele-balistice.-Zborul-de-la-Sibiu-tot-cu-aeronava-de-LUX-188908
Scapa cine poate26.04.2024 19:23
Dom' Cronicar Ortodox ai cam luat-o pe cai neortodoxe... adica de "fact checker" aservit puterii, nu e bine domnule
vasile grozav22.04.2024 14:49
Perfect . Purtand manusi, el si ea nu vor lasa nici o amprenta asupra noastră în urma vizitei făcute. La cerere, El Nino și ea Nineta au făcut un unghi de 45 grade la umbra, in semn de carte. Atat li s-a cerut atat au putut. Din poza se vede ca distinsul candidat la funcția NATO e mulțumit ca americanii au bombardat orașele Hirosima și Ngasaky și dacă ar fi cazul, el, viitorul secretara general nu ar ezita sa repete experienta gustului victoriei pe seama a 200.000 mii de morți.
PS. O vizita turistica inutila pe modelul vizitei in unele tari africane. Safarii, animale bolnave, egoism, infantilism intelectual, neputință, trandavie, furt din avutul obștii, grandomanie, aroganta, parvenitism, puturism, infantilism. Gurile rele spun ca navetistul va fi ridicat la stadiul de luptător sumo. La aflarea vestii, noi cei mulți, am rămas perplex știind ca luptătorii de sumo au și creier și suflet și spirit. De, s-o fi schimbat criteriile de admitere. O fi suficient sa ai o soție cu genunchi intelectuali și sub fusta intelectuali, obraji de fata de masa brodata cu modele diforme de mainute bono bono și lenesi cu blana impregnata cu alge. Concluzia: Navetistul e neam de traista și de tarate și de harciogi neomarxisti de mucava și se putori sorosiste.
Mars.60 Stefan22.04.2024 14:57
Cum au ajuns saracii, mai ales Carmen... Zici ca-s doi elevi puturosi prinsi cu lectia neinvatata si pusi la colt... Imi inchipui cum aratau daca nimereau in Coreea de Nord!
eu-noi22.04.2024 15:01
nu trebuia sa aiba si un sortz?...asa, ca lumea ailalta
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
PS. O vizita turistica inutila pe modelul vizitei in unele tari africane. Safarii, animale bolnave, egoism, infantilism intelectual, neputință, trandavie, furt din avutul obștii, grandomanie, aroganta, parvenitism, puturism, infantilism. Gurile rele spun ca navetistul va fi ridicat la stadiul de luptător sumo. La aflarea vestii, noi cei mulți, am rămas perplex știind ca luptătorii de sumo au și creier și suflet și spirit. De, s-o fi schimbat criteriile de admitere. O fi suficient sa ai o soție cu genunchi intelectuali și sub fusta intelectuali, obraji de fata de masa brodata cu modele diforme de mainute bono bono și lenesi cu blana impregnata cu alge. Concluzia: Navetistul e neam de traista și de tarate și de harciogi neomarxisti de mucava și se putori sorosiste.