![Foto: Pandurul.ro](https://www.activenews.ro/thumb-635?/articole/184733.jpg)
Foto: Pandurul.ro
![](https://www.activenews.ro/images/animatie-redare-articol.gif)
Un accident rutier a avut loc pe strada Victoria din municipiul Târgu Jiu. Din primele informații, șoferul ar fi făcut infarct în timp ce se afla la volan, a transmis publicația locală Pandurul. Conform unor surse, după ce i s-a făcut rău, bărbatul a pierdut controlul volanului și risca să lovească pietonii. Un alt șofer a intervenit și a colizionat autoturismul victimei pentru a evita eventuale accidente, scrie și Agerpres, potrivit Cotidianul.
„La data de 2 octombrie a.c., Poliția Municipiului Târgu Jiu a fost sesizată prin apel de urgență, cu privire la faptul că în municipiul Târgu Jiu a avut loc un eveniment rutier cu victime.
Polițiștii deplasați la fața locului au stabilit că un bărbat de 61 de ani, din orașul Rovinari, în timp ce conducea un autoturism pe strada Victoriei, ar fi intrat în coliziune cu un alt autoturism, condus de un bărbat de 33 de ani, din orașul Rovinari.
Incident șocant în județul Mehedinți: Infarct la volan, urmat de un incendiu
La fața locului s-a deplasat un echipaj medical, care a efectuat manevre de resuscitare bărbatului de 61 de ani, însă din păcate a fost constatat decesul.
Trupul bărbatului a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Gorj, în vederea efectuării necropsiei și stabilirii cauzei decesului. În acest caz, cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii de ucidere din culpă", a transmis IPJ Gorj.
Martorii spun că bărbatului i s-a făcut rău la volan și a pierdut controlul mașinii, riscând să lovească pietoni. Celălalt șofer implicat i-ar fi tăiat calea pentru a nu produce un accident.
În acest caz, cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii de ucidere din culpă, mai transmit sursele citate.
Un elev de 13 ani a salvat un autobuz în care erau 60 de copii, după ce șoferul a leșinat la volan
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.