![Foto: DDB Prahova](https://www.activenews.ro/thumb-635?/articole/188742.jpg)
Foto: DDB Prahova
![](https://www.activenews.ro/images/animatie-redare-articol.gif)
DDB Prahova a anunțat, duminică, în social media, că fostul jucător
dinamovist Ionuț Șerban are nevoie urgentă de donare de sânge, transmite Știripesurse.
"Fostul nostru jucător, Ionuț Șerban (28 ani), are nevoie, urgent, de ajutor.
Din păcate, în urma unei stări de rău inexplicabile, Ionuț, tatăl unei fetițe în vârstă de 9 ani, a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Ploiești joi noapte, de unde, în urma analizelor preliminare, a fost transferat la Institutul Clinic Fundeni, de la București, pentru investigații amănunțite. Ionuț are nevoie urgentă de donare de sânge DOAR grupa B(3) cu rh NEGATIV!” se arată pe contul de Facebook al DDB Prahova, mesaj distribuit și de FC Dinamo.
"Cei care au grupa sanguină respectivă și pot și vor să ajute sunt rugați să se prezinte de urgență, zilele următoare, la Centrul de Transfuzie Sanguină, și să anunțe că au B(3) NEGATIV. La donare vor avea prioritate. De asemenea, în momentul donării, trebuie făcută mențiunea: „Șerban Ionuț Daniel – Fundeni – Secția Hematologie 1 – dr. Barbu Sânziana””, adaugă DDB.
Ionuț Șerban a reprezentat clubul Dinamo din 2013 până în 2021 în 65 de partide.
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
"tatăl unei fetițe în vârstă de 9 ani" - ce relevanta are fetita de trebuia mentionata? De ce nu si unchii si matusile, catelul si purcelul impreuna cu varsta lor.
Ah, stai, cumva cititorul trebuie sa inteleaga de fapt "hai bah treceti la donare ca cetateanul asta nu merita sa moara pentru ca are copii. Daca nu ar fi avut copii era ok sa moara dreacu, ca nu l-ar fi plans nimeni". Ce nesimtiti.