Fostul Fotbalist Alexandru Vagner s-a stins din viață la doar 33 de ani, după ce a suferit pe 20 septembrie un infarct în timpul unui antrenament de fotbal. De atunci nu și-a mai revenit
ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!
Fostul fotbalist Alexandru Vagner a decedat la vârsta de doar 33 de ani, a anunțat, vineri, clubul de fotbal Petrolul Ploiești, pentru care mijlocașul a jucat în 2017, relatează Știripesurse.
Vagner a fost internat pe 20 septembrie la Spitalul Județean Brașov după ce a suferit un infrarct în timpul antrenamentului alături de echipa Inter Cristian, din Liga a 4-a Brașov.
După aproape o oră de manevre repetate, Vagner a fost stabilizat și transportat de urgență la spital. De atunci starea sa era critică.
Fostul fotbalist a acuzat în ultimele luni o stare de oboseală accentuată, scrie Liga2 Prosport.
În 2018, Alexandru Vagner renunța la cariera de fotbalist profesionist și s-a dedicat pokerului.
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.