FENOMENUL CONSTANTIN BARBU la a treia Emisiune ActiveNews - Starea de Libertate. ÎN DEZBATERE: Mitropolia Tomisului - Războiul și pacea documentelor. Și despre Pleșu și Liiceanu - VIDEO
ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!
Prof. Constantin Barbu este invitatul celei de-a treia editii a emisiunii ActiveNews - Starea de Libertate cu Victor Roncea și Pompiliu Diplan: ÎN DEZBATERE: Mitropolia Tomisului - Războiul documentelor. VIDEO RUMBLE mai sus.
ADEVĂRUL ISTORIC ESTE SCUMP ȘI LA PROPRIU ȘI LA FIGURAT, ÎNGROPAT ÎN REAVOINȚĂ ȘI IGNORANȚĂ.
Într-o lume în care credem că toată cunoașterea lumii se află la un click distanță, aflăm cum zeci de mii de documente sunt străjuite de birocrație, costuri financiare absurde și ignoranță. Adevărul încă este îngropat de aceste mașinații, dar oameni dedicați ca Prof. Constantin Barbu se dedică cu abnegație slujirii acestuia. Acesta ne prezintă informații excepționale care privesc istoria noastră, nu doar prin simple narațiuni și opinii ci printr-o documentare extraordinară. Urmăriți acest interviu pentru în care veți afla informații importante cu privire la identitatea noastră națională și statutul nostru de creștini primari. Vă dorim vizionare plăcută!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Va multumim pentru emisiune chiar si asa cu taieturi (le intelegem rostul!).
Sunt pur si simplu coplesita de aceste informatii, scumpe cum ziceti si la propriu si la figurat!!!!
Au trecut cateva zile de la emisiune dar si mai multe de la aparitia documentelor in Academia Tomitana. As vrea sa cred ca sunt multi cercetatori care vor sa vina si sa traduca aceste documente! As vrea sa cred ca Academia Romana se implica in acest act de cultura nationala!
Nu stiu de ce, mi-am adus aminte de povestea mucenitiei Daniela care a platit cu viata faptul de a nu falsifica adevarul ortodox la presiunea catolicilor din Budapesta. Fata a mers cu o bursa la Budapesta!
Ma gandesc ca s-ar putea crea niste burse pentru masterate, doctorate si tinerii nostri sa mearga si sa faca cercetare la Constanta nu la Budapesta!
Un sfat, deloc rautacios, pentru domnul Diplan: nu mai intrerupeti interlocutorul! Aveti un carnetel pe care va notati ideile si plasati intrebarea doar cand interlocutorul si-a expus integral ideea.
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Sunt pur si simplu coplesita de aceste informatii, scumpe cum ziceti si la propriu si la figurat!!!!
Au trecut cateva zile de la emisiune dar si mai multe de la aparitia documentelor in Academia Tomitana. As vrea sa cred ca sunt multi cercetatori care vor sa vina si sa traduca aceste documente! As vrea sa cred ca Academia Romana se implica in acest act de cultura nationala!
Nu stiu de ce, mi-am adus aminte de povestea mucenitiei Daniela care a platit cu viata faptul de a nu falsifica adevarul ortodox la presiunea catolicilor din Budapesta. Fata a mers cu o bursa la Budapesta!
Ma gandesc ca s-ar putea crea niste burse pentru masterate, doctorate si tinerii nostri sa mearga si sa faca cercetare la Constanta nu la Budapesta!
Un sfat, deloc rautacios, pentru domnul Diplan: nu mai intrerupeti interlocutorul! Aveti un carnetel pe care va notati ideile si plasati intrebarea doar cand interlocutorul si-a expus integral ideea.