EUROPA A LUAT-O RAZNA. Demonstrații masive în Italia, la Roma, Udine și Trieste, unde docherii și manifestanții pentru libertate au blocat portul pentru a protesa contra Nazi-Pass-ului de vaccinare și noi violențe la Berna, în Elveția. VIDEO

De Alesandru Anghel  /  

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Docherii și mii de manifestanți au blocat azi intrarea în portul Trieste din  Italia pentru a protesta împotriva permisului Covid supranumit Nazi Pass și obligatoriu de astăzi pentru a putea lucra. Proteste mari sunt în desfășurare în toată țara, inclusiv la Roma, unde copii au fost trimiși acasă de la școli mai devreme, ca măsură de precauție. Sub sloganul „Trieste cheamă, Udine răspunde!”, mii de italieni au ieșit într-o demonstrație uriașă, nemaivăzută până acum la Udine, împotriva discriminării nevaccinaților și din solidaritate cu docherii.

La Berna, Elveția a trecut printr-o nouă noapte de violențe între poliție și demonstrații pentru libertate.

Video via canalul de Twitter Cetățeanul Anonim:

TRIESTE:

UDINE

ROMA

 

BERNA

Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori
VideoNews

Călin Georgescu la vot cu George Simion:

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (6)
  • Sascha 15.10.2021 19:39
    Când un guvern declară război propriului popor,tratandu-l ca pe o adunătură de teroriști,reacția cetățenilor nu poate fi decât una singură: de apărare. Singura modalitate rămasă: forța. Deci,titlul articolului este total eronat ! Europa reacționează la Dictatură.
  • ActiveNewsRo 16.10.2021 03:19
    Draga cititorului, ați înțeles greșit titlul. Nu europenii au luat-o razna ci Europa ca ceea ce era până acum. Mai meditați.
  • manu_fx 16.10.2021 09:51
    "Când un guvern declară război propriului popor,tratandu-l ca pe o adunătură de teroriști,reacția cetățenilor nu poate fi decât una singură: de apărare. Singura modalitate rămasă: forța." Corect! Foarte bine spus! Din cauza asta cred ca societatea va degenera spre anarhie. Anarhie, conform originalului din greacă, αναρχία, este un concept care se referă la existența unei societății anarhice, societatea oamenilor liberi. Oamenii vor avea tendinta sa se conduca singuri in interiorul comunitatilor si sa ignore autoritarile centrale, care lupta impotriva lor. Si probabil ca foarte curand o sa vedem politicieni linsati de mase populare, pentru ca isi permit sa emita orice fel de judecati si legi impotriva populatiei, crezand ca aceasta este inerta si nu reactioneaza.
  • Zero5 16.10.2021 11:46
    Nu inteleg o chestie simpla. La italieni 80% sunt vaccinati, deci au atins acel prag de imunizare in turma trambitat.
    De ce nu pune nimeni intrebarile simple si directe:
    - Pentru ce mai sunt necesare pasapoartele verzi?
    - De ce se continua segregarea?
    - De ce trebuie sa fie toti vaccinati daca nu mai exista niciun pericol?
    Intrebarile trebuie puse autoritatilor noastre, pentru ca modelul de actiune se vede peste tot in lume, indiferent de cati vaccinati sunt, segregarea continua. Nu virusul va face parte din viata noastra de acum inainte ci certificatul verde, cel care-ti da dreptul la viata sau nu.
  • manu_fx 16.10.2021 15:07
    O intrebare excelenta, care demonstreaza inca o data ca mai marii lumii nu cauta imunitatea de turma, obtinuta la circa 70% din populatia care are anticorpi impotriva bolii (asa dupa cum "expertii" afirma), ci au o motivatie pur politica si duc un razboi impotriva celor care se incapataneaza sa se pozitioneze altfel decat politica oficiala.
  • Sofronie Popescu 16.10.2021 23:20
    Nu are treaba cu sanatatea ci cu ideea de control. putere, dictatura,
  1. Ciolacu scoate PSD de la Guvernare dar nu-și dă încă demisia de la șefia PSD. Progresistul Daniel David, propunerea PNL pentru premier intermar. Președintele interimar a luat act și anunță pe 6 mai un prim ministru interimar

  2. Nicușor Dan a aprobat Marșul homosexualilor - ”Bucharest Pride” pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor

  3. REZULTATE OFICIALE: Suveraniștii au luat peste 40% - VICTORIA LUI CĂLIN GEORGESCU ȘI GEORGE SIMION! LUPTA se duce în TURUL II cu NICUȘOR SOROS DAN! Au votat peste 9,5 MILIOANE de ROMÂNI! Mobilizare istorică pentru ROMÂNISM la ALEGERILE PREZIDENȚIALE 2025

  4. 3 mai 1997: 28 ani de la una dintre cele mai mari TRĂDĂRI din istoria României: TRATATUL CU UCRAINA. Cum au fost cedate teritorii ale patriei-mamă la îndemnul lui Silviu Brucan - Bruckner și prin mâna lui Adrian Severin - Skvosnik, nepot al Anei Pauker

  5. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  6. Cu cine votăm la alegerile prezidențiale din 4 mai

  7. Instigare la uciderea lui George Simion după o postare a Victoriei Stoiciu. Singura LGBT-istă din PSD care îl susține pe Nicușor Dan, soroșista s-a plasat împotriva deciziei partidului de neutralitate în Turul 2, alături de pro-LGBT-istul Victor Negrescu

  8. Pericolul celor două specii: Românul de Diaspora și Românul de Casă

  9. Călin Georgescu deconspiră OLIGARHII CARE FURĂ ALEGERI și MAFIA INTERNAȚIONALĂ - “SECRETELE ONU”. Av. Reiner Fuellmich: “Un curajos luptător pentru Libertate” - VIDEO TRADUS

  10. FEAR FACTOR 2

Ultima oră

00:30

Cine pune ștampila pe satana pune și satana ștampila pe el

23:10

Profesorul Ilie Bădescu: CARE EUROPĂ?

23:00

Mihai Tîrnoveanu: Ziua Independenței. Călin Georgescu. George Simion

22:30

SPAȚIUL MIORITIC - de Lucian Blaga (9 mai 1895 - 6 mai 1961)

22:00

LA MULȚI ANI, TZA - ȚUCA ZBÂRCEA & ASOCIAȚII! NO. 1 LA 20 DE ANI!

21:15

Acad. Florin Constantiniu: 9 mai 1945? În România, nimic de sărbătorit

20:00

Pălitură de osândă pentru UDMR: Viktor Orban a ascultat de Donald Trump și îl susține pe George Simion, ca lider al suveranismului în Europa: ”În lupta pentru creștinism și suveranitate trebuie să ne sprijinim reciproc” - VIDEO

19:50

Un adevărat cavaler! Nicușor Dan își dă la o parte concubina pentru a fi primul în fața camerei - VIDEO

19:40

Patrick André de Hillerin: Nicușor Dan refuză să comunice numele donatorilor săi din precampania electorală

19:30

UNTOLD, festivalul satanist aprobat de Nicușor Dan în București, mituiește alegătorii. Ion Cristoiu: Ar trebui arestați!

18:23

Adrian Onciu: Marile puncte de divergență ale celor doi finaliști

18:00

BEC și AEP ar trebui să investigheze DEZBATEREA ARANJATĂ de la Euronews. Boala OCULTEI din spatele lui Nicușor Dan. George Simion: Voi pune interesele României pe primul loc. TEMELE fierbinți: AVORT, LGBT, BANI, UCRAINA, RĂZBOI - Analiza ActiveNews

17:30

A început conferința "Dragostea dintre părinți și creșterea armonioasă a copiilor" - VIDEO ÎN DIRECT

17:17

Un celebru artist a anunțat că suferă de cancer în stadiul 4, la 46 de ani

16:00

9 mai: ZIUA INDEPENDENȚEI ROMÂNIEI. Discursul integral al lui Mihail Kogălniceanu