

Senatorul Ștefan Radu Oprea a explicat, după ședința Consiliului Politic Național al PSD, că liderii partidului au votat în unanimitate pentru a-l desemna pe Crin Antonescu drept candidat la alegerile prezidențiale. Oprea a precizat că în ședința CPN nu s-au prezentat sondajele, iar decizia luată a fost una strict politică, potrivit Știripesurse.
”În ședința CPN a fost validat, cu unanimitate de voturi, domnul Crin Antonescu drept candidat la alegerile prezidențiale.”, a spus Radu Oprea.
Întrebat dacă s-a pus problema ca PSD să-l susțină pe Victor Ponta la alegerile prezidențiale, Radu Oprea a spus că nici nu a existat această discuție.
”Nu a fost o discuție în PSD, pentru că primul punct pe care l-am validat a fost candidatura lui Crin Antonescu. În conformitate cu statutul nostru, nu putem avea 2 candidați.
Nu am auzit pe nimeni din teritoriu să-l susțină pe Victor Ponta.”, a spus Radu Oprea.
Au votat fără să vadă sondajele
Radu Oprea a explicat că în ședința CPN nu au fost prezentate sondaje, decizia luată fiind strict una politică.
”Sondajele există, vor fi analizate inclusiv în coaliție. Astăzi în CPN nu am discutat despre acest lucru, am validat candidatura domnului Crin Antonescu și acest lucru era așteptat.
În toate aceste sondaje nu este vorba despre o cifră pe care un candidat le are la un moment dat. Sunt și multe alte teme legate de nevoile, dorințele electoratului.
Nu am avut discuții despre domnul Victor Ponta, nu a existat un astfel de scenariu. Dacă ar fi existat, am fi discutat.”, a mai spus Radu Oprea.
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Daca e vorba ca va candida peste 5 ani , ok. Numai ca momentan nu ne interesează subiectul, avem multe alte probleme care ne frământa si pe care trebuie sa le rezolvam pana atunci. Cine va intra in cursa peste 5 ani vom vedea la momentul respectiv
Va munci nevastă-sa, ca dintotdeauna.
El cu vischi, tutun și cărți. Desigur nu cele care conțin texte, fraze și mesaje, ci alea cu niște desene colorate, câte 4 de la As la Rege!!!
In miriștea șobolaneasca este mare vanzoleala, șobolanii umbla cu paiul in gura, iar șokâtzii chitzaie alertati ca se schimba vremea si se da foc la miriște.
Deci, idiotul de Crin Antonescu ori nu a inteles nimic din ce s-a intamplat in ultimii ani, si dovedeste astfel ca este mai prost decat pare, ori raspunde prompt la butoanele lui Soros, Bill Gates, Schwab & Co. !
Cu punctele astea de vedere, exprimate de Antonescu, chiar daca mai aveam o bruma de stima fata de el, din punctul meu de vedere, imi este foarte clar ca IN NICI UN CAZ nu il voi vota pe el ca presedinte.
Nu voi alege nicidecum un presedinte care, in cazul in care vor mai lansa mafiotii o pandemie sa vina sa te inchida in case si sa semneze ordine de vaccinare obligatorie, pentru ca atata il duce mintea lui de gaina!