Doi medici rezidenți de la un spital din Iași, de 28 și 31 de ani, au murit subit la două săptămâni distanță

De Andrei Nicolae  /  

FOTO: Ziarul de Iași

FOTO: Ziarul de Iași

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Comunitatea medicală din Iași este profund îndurerată și tulburată, după ce doi medici rezidenți din cadrul Institutului de Gastroenterologie și Hepatologie al Spitalului „Sfântul Spiridon” au fost găsiți fără viață la doar două săptămâni distanță, potrivit Știripesurse.

George Tilă, în vârstă de 31 de ani, era rezident în anul V și originar din Bârlad. În luna martie, fusese repartizat să efectueze gărzi la Spitalul „Elena Beldiman” din orașul natal.

După prima gardă efectuată, pe 28 martie, a fost găsit decedat în propria locuință. Colegii și prietenii îl descriu ca fiind un tânăr sensibil, empatic și dedicat meseriei, iar moartea sa fulgerătoare a generat un val de durere și consternare în rândul comunității medicale.

Pe 13 aprilie, doar două săptămâni mai târziu, Emanuel Mirel Luca, în vârstă de 28 de ani și rezident în anul IV în aceeași secție, a fost descoperit decedat în apartamentul său din Iași. Deși surse medicale indică posibile afecțiuni respiratorii, împrejurările exacte ale decesului rămân neclare, iar vestea a generat din nou șoc și tristețe.

Aceste evenimente tragice vin după ce, în urmă cu doar câteva luni, prof. dr. Gabriela Ștefănescu, unul dintre cei mai respectați gastroenterologi din țară - de la același spital -, a fost găsită fără viață într-o cameră de hotel din București, unde participa la un congres medical. Avea 56 de ani și, potrivit apropiaților, nu suferea de boli cunoscute.
 
Vedeți
 
S-a aflat de ce a decedat subit doctorița Gabriela Ștefănescu, de 56 de ani, găsită moartă într-o cameră de hotel din București
 
Dr. Gabriela Ștefănescu, fost prodecan al Universității de Medicină și Farmacie din Iași, a murit ”în mod neașteptat” la 56 de ani. A recomandat vaccinarea Covid a diabeticilor
Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori
VideoNews

Călin Georgescu la vot cu George Simion:

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (18)
  • DanielaBMED 15.04.2025 13:23
    Vaccinați pentru covid...? Dumnezeu să îi ierte și să îi odihnească.
  • Mircea Dragan 15.04.2025 13:30
    Sigur si eficient.
  • PeterMinea 15.04.2025 13:54
    Tragic! Domnul să îi odihnească în pace!
  • Aemilius 15.04.2025 14:30
    Vaccinul “sigur și eficient” continuă să facă victime. Dumnezeu să-i odihnească!
  • geanina Hagima 15.04.2025 15:49
    Foarte trist! Păcat că medicii nu se alătura demersului meu de a face analize de microscopie electronica cu raze X, spectrometrie de masa cuplata inductiv ( identifica elementele din vaccinuri) si nanoqubit (identifică daca chiar exista ARN sau ADN in vaccinuri) . Cum poti să tratezi efectele daca nu le stii compozitia? La o analiza facuta la cererea mea din doua flacoane de vacinuri covid - pfizer omicron și moderna - prin microscopie lectronică cu raze x nu s-a identificat azot si fosfor ( daca ar fi continut ARN sau ADN ar fi trebuit să existe) dar s-a identificat carbon, oxigen, siliciu, ytriu, staniu titan , aluminiu, magneziu. Deci medicii ar trebui sa se straduiasca sa mai gaseasca flacoane pentru analize si sa faca astfel de investigstii. De ce multe dintre persoanele injectate emit adese MAC? Au auzit medicii de CONVERGENTĂ BIO-DIGITALĂ, A PATRA REVOLUȚIE INDUSTRIALĂ, INTERFAȚA BIO-CYBER, despre internetul corpurilor (articole publicate in revistele IEEE si ITU)? Cred că este momentul sa iesim din negare si sa facem curatenie in curte, dragi medici! CMR nici acum nu raspunde la petitii, a ramas setat tot pe "sigur si eficient". De aceea trebuie desfiintat. Cei care au premeditat trebuie sa plateasca. Nu se mai poate vorbi de medicina, de etică , de profesionalism până nu se face lumină asupra perioadei covid.
  • Tic 15.04.2025 21:26
    Ah,draga noastră doamnă doctor,inimoasă si curajoasă.Mulțumim de comentariu.Îl distribui tuturor cunoscuților,mai ales medici.Să vedem cum le-o fi obrazului să mai zică ceva.Iar,dvs,vă urăm să aveți Paște luminos cu sănătate,întregii familii.
    Dumnezeu să vă miluiască!
  • Mars.60 Stefan 15.04.2025 21:49
    Multumim pt. tot ceea ce sunteti, faceti si expuneti cu profesionalism, credinta si patriotism, stimata doamna doctor Geanina Hagima! Paste binecuvantat si Dumnezeu sa va ocroteasca!
  • UrsuRei 16.04.2025 10:12
    Dumnezeu sa va tina sanatoasa!
    Va multumim pentru tot ce ne transmiteti si ne invatati!
    Nu suntem medici, dar am dori sa va ajutam.
    Cum?

    Pot sa depun marturie:
    1. O rubedenie emite adresa MAC (deh a mancat-o iesitul la plimbare in restaurante si tari straine).
    2. un amic tanar (49) a murit la doi ani de la vaxare (era foarte mandru) de un turbocancer, familia inca nu s-a trezit.
    3. un tanar (19 ani la ziua vaxului) dupa vaxare a avut probleme grave cu inima si i s-a spus sa uite de sporturi, apoi familia nu mai imi comunica starea de sanatate caci m-am luat de ei.
    4. O tanara amica (de 19ani la vremea vaxului) miocardita.
    5. Domn la 59 mort de turbocancer la 2 ani de la vaxare, in perfecta stare de functionare, sportiv inainte.
    6. Colega la ora vaxului 29 de ani, infarct miocardic si probleme genitale.

    4 sau 6 apropiati, mi se pare cam mult si batator la ochiul stang.
  • Dorel Timpa 16.04.2025 13:47
    Bunul Dumnezeu să vă dea

    sănătate și putere de munca !
    Vă mulțumim pentru tot ceea ce ați făcut și faceți pentru România și pentru români !

    Cu deosebit respect !
  • Coronoia 15.04.2025 16:28
    Pun pariu ca la spitalul unde prestau s-a organizat in 2021 o campanie de capsare pe repede inainte si medicii de acolo s-au bulucit ca berbecii in seringi in graba lor de a dovedi ca cred in stiinta. Cei doi morti tineri s-au nimerit sa se serveasca din aceeasi doza generoasa care pe langa cafeaua in mall cu bunica si restul vrajelilor continea si elemente hardcore nedeclarate. Joci jocuri tampite, castigi premii tampite.
    Colegii lor daca ar avea niste ramasite de bun simt ar verifica sa vada ce serie are doza minunata din care s-au impartasit mortii si ar iesi in public sa faca scandal. Dupa care impreuna cu familiile mortilor i-ar tarai un pic pe Arahat si Rujatu prin tribunale. Dar nu vor face nimic in pentru ca-i doare sincer in cur.
  • Mars.60 Stefan 15.04.2025 21:58
    Normal ca-i doare fix acolo, posibil sa se fi vaccinat to(n)ti, si acum au morcovu' cat stalpu' de telegraf...
  • Arb ► Mars.60 Stefan 18.04.2025 09:13
    Cred c-asa sta situatia.
    Morcov cit casa.
    Politica struțului.
    Replici de genul: "or fi murit citiva, da nu poti sa zici ca vaccinul n-a salvat milioane de vieti"
    Sau: ce, acum esti impotriva tuturor vaccinarilor, desi ai terminat medicina?
    Nu crezi in progresele stiintei?

    Si se termina cu: "te rog nu-mi mai trimite"-adica se refera la diverse articole despre tehnologia mARN..... aplicata acestui vaccin si din cite aud, si altora.

    Aceste comentarii apartin 100% unor colegi de breasla.Care s-au vaccinat .Nu i-am mai intrebat daca s-au si boosterizat, sau daca-l fac anual,precum vaccinul antigripal.
    N-am obtinut de la ei nici o reactie la articolul cu tratatul oms al lui tedros.....
  • danverab 15.04.2025 17:05
    În linkul de mai jos, se regăsesc mai multe detalii despre cele 2 cazuri.

    https://aznews.ro/tragedii-in-lant-la-un-spital-din-iasi-doi-medici-rezidenti-de-28-si-31-de-ani-au-murit-subit-colegii-sunt-in-stare-de-soc-iar-cauzele-nu-sunt-inca-clare/
  • Tic 15.04.2025 21:37
    Apropos,in contractele UE cu producătorii de "zeama nemuririi" ,se stipulează că în cazul proceselor și a daunelor acordate unor victime,statele sunt obligate să ACHITE producătorilor costurile de apărare,adică să plătească cancelariile de avocați care îi apără!In Germania,anul trecut s-au plătit 13,8 milioane avocaților care i-au apărat pe cei de la Biontech in câteva procese!
  • Mars.60 Stefan 15.04.2025 21:52
    WHETHER YOU ARE VAXXED OR UNVAXXED, NEW INFO ABOUT SUPPLEMENTS, SHEDDING, & NANOTECH'

    https://www.bitchute.com/video/U5niRrLUWNwh

    Veți vedea o compilație fenomenală de la Greg Reese a unora dintre cele mai recente cercetări și constatări clinice privind nanotehnologia de autoasamblare și introducerea acesteia în unele dintre fiolele Covid 19 shot. Informațiile suplimentare se află sub această descriere (nu în videoclip). Vă rugăm să distribuiți videoclipul și lista pe scară largă. Haideți să lucrăm împreună pentru a ajuta cât mai mulți oameni.

    Suplimente recomandate de medicii cu perspectivă pentru persoanele care trăiesc cu cineva care a primit vaccinul Covid sau care au primit ei înșiși unul sau mai multe:

    1. Vitamina C (doză mare IV, 20.000 mg)
    2. Lumbrokinază (dacă d-Dimer ridicat; nattokinaza crește nivelul d-Dimer în sânge)
    3. Zinc și seleniu
    4. NAC (timp de 2 săptămâni) și apoi glutation timp de 2 săptămâni. Produse alternative.
    5. Vitamina D
    6. Anti-oxidanți, de exemplu extract din semințe de Nigella sativa
    7. Curcumină cu piper negru
    8. Quercitină
    9. Acid alfa lipoic

    Terapii și produse farmaceutice:
    10. Terapia IV cu chelație EDTA
    11. Terapia cu ozon
    12. Terapia cu peptide: https://ammedicalmd.com/peptide-treatment/
    13. Ivermectină și hidroxiclorochină
    14. Grounding (mers pe jos și / sau așezat / în picioare desculț pe iarbă sau noroi timp de 10-30 min zilnic

    Această sursă video: https://rumble.com/v50h9eq-self-assembly-nanotechnology-greg-reese-report-compilation.html

    Informații suplimentare: https://rumble.com/v1e7117-complete-reversal-of-long-haul-covid-brain-dysfunction-as-documented-by-wav.html
    ........................................................
  • UrsuRei 16.04.2025 09:55
    Parintilor, Fratilor, Surorilor, Nevestelor, Prietenilor, iesiti din zona de confort!
    ALARMA!
    Aduceti marturie!
    E greu , e dureros!

    Dumnezeu sa-i ierte pe cei din familiile dvs!

    Nu exista in Romania un fisier cu daunele acestor seruri, à la VAERS.
    Tema obligatorie pentru viitorul Prim Ministru si Ministru de sanatate!
  • Constantinescu Valentin-Ionut 16.04.2025 10:53
    condoleante
  • Teo Cezar 21.04.2025 18:28
    ,,sigur și eficient,, la care se adaugă surmenajul și stresul gărzilor
  1. NU e o lovitură pentru Trump! Primul Papă american la Vatican, Leon al XIV-lea, "e mai rău decât Francisc". "Va pune Biserica Catolică contra lui Trump"

  2. George Simion "l-a făcut ZOB" pe Nicușor Dan - FOTO/VIDEO. Liviu Pleșoianu: Impecabil răspunsul lui Simion legat de CENZURAREA jurnaliștilor LIBERI și a tuturor românilor ale căror opinii nu convin Sistemului!

  3. SRS: Nicușor Dan turnător la Securitate cu acte! Sorin Roșca Stănescu publică documentele. NOTE INFORMATIVE de POLIȚIE POLITICĂ

  4. A ÎNCEPUT! VIDEO: Firul nevăzut al serviciilor secrete la 6 luni de la anularea alegerilor. Col. (r) SRI Ion Dedu dezvăluie ițele ședințelor CSAT și CCR care au produs lovitura de stat constituțională. Noi documente decriptate la ActiveNews

  5. Virgiliu Gheorghe: Sunt oameni care frecventează Biserica si vorbesc cu multa ură față de George Simion lăudându-l pe Nicușor Dan care susține homosexualismul, educația sexuală pentru copii și festivalul satanist UNTOLD. Ce legătură are cu Hristos?

  6. Radu Soviani în Libertatea: Despre dubioasa intervenție a BNR pentru devalorizarea leului. Mugur ”Manole” Isărescu a rămas fără ceai de tei?

  7. Anca Alexandrescu: Nicușor Dan și-a mărit singur salariul și și-a pus și un bonus de 50%

  8. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  9. Patrick André de Hillerin despre apocalipsa intelectualilor: Cât de prost stau Cristian Preda și Tănase Stamule la calcule - FOTO-CAPTURI

  10. Florin Palas: Kominternul n-o murit, dor un pic s-o odihnit!

  1. Ciolacu scoate PSD de la Guvernare dar nu-și dă încă demisia de la șefia PSD. Progresistul Daniel David, propunerea PNL pentru premier intermar. Președintele interimar a luat act și anunță pe 6 mai un prim ministru interimar

  2. Nicușor Dan a aprobat Marșul homosexualilor - ”Bucharest Pride” pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor

  3. Peninsula Iberică este noul Wuhan?

  4. REZULTATE OFICIALE: Suveraniștii au luat peste 40% - VICTORIA LUI CĂLIN GEORGESCU ȘI GEORGE SIMION! LUPTA se duce în TURUL II cu NICUȘOR SOROS DAN! Au votat peste 9,5 MILIOANE de ROMÂNI! Mobilizare istorică pentru ROMÂNISM la ALEGERILE PREZIDENȚIALE 2025

  5. 3 mai 1997: 28 ani de la una dintre cele mai mari TRĂDĂRI din istoria României: TRATATUL CU UCRAINA. Cum au fost cedate teritorii ale patriei-mamă la îndemnul lui Silviu Brucan - Bruckner și prin mâna lui Adrian Severin - Skvosnik, nepot al Anei Pauker

  6. Cu cine votăm la alegerile prezidențiale din 4 mai

  7. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  8. Instigare la uciderea lui George Simion după o postare a Victoriei Stoiciu. Singura LGBT-istă din PSD care îl susține pe Nicușor Dan, soroșista s-a plasat împotriva deciziei partidului de neutralitate în Turul 2, alături de pro-LGBT-istul Victor Negrescu

  9. Pericolul celor două specii: Românul de Diaspora și Românul de Casă

  10. Premierul Spaniei vine cu noi dezvăluiri despre pana masivă de curent care a lovit Peninsula Iberică: 15 gigawați de energie au dispărut inexplicabil

Ultima oră

23:30

Corbul și dragonul sau modelul politic ortodox

23:00

Radu Cristescu - PSD: 10 motive pentru care nu-l votez pe Nicușor Dan!

22:49

Florin Palas: Kominternul n-o murit, dor un pic s-o odihnit!

21:10

SRS: Nicușor Dan turnător la Securitate cu acte! Sorin Roșca Stănescu publică documentele. NOTE INFORMATIVE de POLIȚIE POLITICĂ

20:00

George Simion "l-a făcut ZOB" pe Nicușor Dan - FOTO/VIDEO. Liviu Pleșoianu: Impecabil răspunsul lui Simion legat de CENZURAREA jurnaliștilor LIBERI și a tuturor românilor ale căror opinii nu convin Sistemului!

19:22

Anca Alexandrescu: Nicușor Dan și-a mărit singur salariul și și-a pus și un bonus de 50%

19:13

NU e o lovitură pentru Trump! Primul Papă american la Vatican, Leon al XIV-lea, "e mai rău decât Francisc". "Va pune Biserica Catolică contra lui Trump"

19:00

Virgiliu Gheorghe: Sunt oameni care frecventează Biserica si vorbesc cu multa ură față de George Simion lăudându-l pe Nicușor Dan care susține homosexualismul, educația sexuală pentru copii și festivalul satanist UNTOLD. Ce legătură are cu Hristos?

18:57

Conferință AUR despre relansarea mineritului și metalurgiei în Munții Apuseni

18:21

Magdalena Radu: De ce îl votez pe George Simion

18:00

A ÎNCEPUT! VIDEO: Firul nevăzut al serviciilor secrete la 6 luni de la anularea alegerilor. Col. (r) SRI Ion Dedu dezvăluie ițele ședințelor CSAT și CCR care au produs lovitura de stat constituțională. Noi documente decriptate la ActiveNews

17:41

Patrick André de Hillerin despre apocalipsa intelectualilor: Cât de prost stau Cristian Preda și Tănase Stamule la calcule - FOTO-CAPTURI

17:25

Sorin Faur: ”În frunte cu Liderul, băsiștimea e fiartă”

17:05

George Simion: Sunt și voi rămâne alături de poporul român! Dialog cu asociațiile și sindicatele – primul pas spre o Românie condusă cu respect

16:20

Radu Soviani în Libertatea: Despre dubioasa intervenție a BNR pentru devalorizarea leului. Mugur ”Manole” Isărescu a rămas fără ceai de tei?