Discurs delirant ținut de șeful OMS: ”Este timpul să fim mai agresivi în a respinge anti-vacciniștii” - VIDEO

De Cătălin Vușcan  /  

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Directorul general al Organizației Mondiale a Sănătății (OMS), Tedros Adhanom Ghebreyesus, a declarat că „a venit timpul să fim mai agresivi în a respinge anti-vaxxerii”.

În timpul unei conferințe intitulate „Celebrarea a 50 de ani de progrese în domeniul imunizării”, Tedros a declarat:
 
„Cunoașteți provocarea serioasă pe care o reprezintă anti-vaxxerii și cred că trebuie să ne stabilim o strategie pentru a riposta cu adevărat.”
 
„Cred că este timpul să fim mai agresivi în a respinge anti-vaxxerii”, a declarat el.
 
„Cred că au folosit COVID ca pe o oportunitate și știți toate ravagiile pe care le creează”, a conchis șeful OMS.
 
VIDEO:
 
Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Uniunea Ziariștilor Profesioniști din România
Top 5 autori
VideoNews

Înmormântarea Părintele nostru Justin Pârvu

Primul film documentar despre Mihai Eminescu

Mihai Eminescu - Marturie despre mine însumi

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (32)
  • Mircea Dragan 04.06.2024 11:42
    Este timpul ca oamenii sa nu mai fie subiectul experimentelor medicale iar tu Tedros Adhanom Ghebreyesus trebuie sa fii condamnat la inchisoare pe viata iar OMS desfiintat.
  • Tic 04.06.2024 18:58
    OMS se bucură de imunitate absolută!Nu poate fi tradus in judecată.
  • Carbid ► Tic 04.06.2024 22:11
    ...Nici măcar investigat!!!!
  • Ecce Claro 04.06.2024 11:52
    Penalul asta merita direct la GITMO
  • Dorel Timpa 04.06.2024 12:03
    E cam timpul

    sa fim noi mai agresivi și să scăpăm de tine, gunoiule !
    Tu n-ai nici o treabă cu sănătatea, ratatule !
  • Christinne Radu 04.06.2024 12:05
    https://helenaglass.net/2024/06/02/mexico-election-as-staged-by-the-cia/
  • Neanae 04.06.2024 12:09
    Cu același respect io anti vaxx îi zic de o mumă și de neam cu trimitere rapidă în … origine. Aroganță cu care afirmă ca “am folosit COVIDU’ ca pe o oportunitate” noi ăștia ne vaxx este CULMEAAAA!
  • Christinne Radu 04.06.2024 12:10
    https://helenaglass.net/2024/05/28/ukraines-rare-earth-minerals-the-target/
  • Nenea Iancu 04.06.2024 12:24
    Trebuie sa fim mai agresivi in a respinge diversitatea si pluralismul, pare a spune acest neales de nimeni. Iar in lipsa democratiei, ne intoarcem, voios, la lupta dintre clase. Zi de zi rafilele devin... elemente tot mai dusmanoase!
  • Mircea Dragan 04.06.2024 15:00
    Priviti clipul asta: https://www.youtube.com/watch?v=xuXkvknjUT0
    Veti ramane surprinsi de cat de asemanator este de ceea ce traim acum.
    E filmat in anii 40.
  • Wolf Edmond 04.06.2024 12:59
    Sunt pregătit inclusiv să mor dacă altfel nu se poate dar nanotehnologie și celelalte porcării conținute în vaccin nu accept în corpul meu. Nimeni nu mă poate lipsi de librul arbitru pentru că sunt posesorul corpului meu iar Dumnezeu este stăpânul nostru, nu lepădătura asta. Specimenul ăsta și cei din spatele lui trebuiesc închiși pe viață într-un lagăr la Polul Sud. Și ce înseamnă „agresivi”, mă rog frumos, să mă vaccineze legat la mâini și la ochi? Să încerce.
  • Vlad.Tepes 04.06.2024 13:29
    Ce v-ati fi asteptat de le un anarhist dintr-o tarisoara africana care a fost, decenii de-a rindul, cundusa de un IMPARAT ?!?
  • Mircea Dragan 05.06.2024 10:35
    Stau si ma gandesc: Oare nu ar fi just sa-l cautam pe Rafila si sa-l .... felicitam?
  • Orizont 04.06.2024 13:50
    Prezenta excrementului Tedros in fruntea unei oficine globaliste, la mijlocul lui 2024, este un semn de esec moral pentru toata specia umana.
  • lita 04.06.2024 13:57
    Justificare legiferării permisiunii avortului:„Fiecare persoană are dreptul să hotărască singură ce face cu corpul său, interesele și drepturile comunității nu sunt deasupra celor individuale”.
    Justificarea obligativității vaccinului:„Fiecare persoană este obligată să nu dispună de corpul său cum vrea, interesele și drepturile comunității sunt mai presus decât cele individuale.”.
    Devine tot mai clar faptul că OMS a devenit o organizație care luptă pentru promovarea eugeniei în numele supremației binelui comun.
  • Neanae 04.06.2024 14:50
    Atentă și focalizată pe subiect mulțumim madamei Chrrissttinne pentru trimiteri pe arătură cu linkuri super informative și fix afară din context. Cum s-ar zice “atenție distributivă” însă chiar interplanetară?!?!?!?
    Complimente doamnă pt a ajuta la cunoașterea realității în care oricum BÂNTUIM CU TOȚII! Mai trimiteți vă rog toooot ce vă trece prin căpușor, dar și ceva adrese de restaurante și ceva numere de jucat la loterii prin lumea largă!
  • Carbid 04.06.2024 22:14
    degeabaaa...vorbiți cu pereții! Au incercat si alții! E o boală....
  • Scapa cine poate 04.06.2024 15:11
    De i-ar vaccina pe el si pe toti "coordonatorii" lui cineva zilnic cu ceva vaccin anti-nemernicie ...dar sa fie cu ARN mesager. Proaste sunt tarile care nu se retrag din ONG-ul asta mizerabil
  • siBemol14a 04.06.2024 16:06
    Politrucul de medie spre joasă calitate Tedros vrea să fie mult mai agresiv decât în cazul Covid în a respinge antivacciniștii fără a spune ce înseamnă antivaccinist / vaccinist / sănătate iar nu politică, și desigur fără a încerca să dialogheze.
    Eu cred că din 2020 până la această ieșire a avut timp să arate care este adevăratul (iar nu pretinsul) scop al OMS și nu a făcut-o, așa că teoriile foste conspiraționiste au avut timp de maturare și verificare pentru cine mai e adeptul cercetării științifice „pe bune” iar nu al celei cu rezultate ideologice dinainte prezentate doar spre vopsire ... „științifică”.
  • tomac 04.06.2024 18:44
    Trebuie să interzicem ca organizații private să se erijeze in ”Organizații mondiale...”, OMS-ul este una dintre ele , cum WEF-ul este alta ... Nici una nu e ”mondială” ci doat o adunătură de interese.
  • Tic 04.06.2024 18:57
    China: anonimul lui Fauci a fost arestat pt corupție si prezentarea falsificată a produselor Moderna,Pfeizer.Dar despre "vaccinurile" chineze ,autoritățile ,nu zic nimic.Mortalitatea este in exces,dar din "cauze naturale",ca si pe aici.
    Vestea mi-a fost adusă de o chinezoaică stabilită în Austria,care a venit acum o săptămână din China,de la familie.
    Da s-a injectat,ca si soțul,ca si fiul,doctor în medicină!!!!! in Germania,dar regretă nespus.A fost avertizată de mine si austrieci sus puși sa nu se injecteze.
  • antitirani 04.06.2024 21:26
    Si daca 'antivaccinistii devin majoritari ce te faci?
  • Carbid 04.06.2024 22:16
    Vestea BUNĂ e că Dumnezeu este antivaccinist!!!
  • Radu Comsuta 04.06.2024 21:58
    Veți fi linșați de cele șapte miliarde și jumătate dintre populația nevaccinată a planetei, agresivilor, și veți păți ce a pățit blestemata de Izabela, soția lui Ahab, de la propriile ei gărzi de corp!
  • Mars.60 Stefan 05.06.2024 16:14
    Amin, sa v-auda Domnul!
  • Mircea Dragan 05.06.2024 10:33
    Nu gasesc nici un contact sa-i scriu acestui gunoi de Tedros Adhanom Ghebreyesus.
    Klaus Schwab are gard electric in jurul casei ca asa au oamenii de treaba si omenosi,.
    Tedros Adhanom Ghebreyesus ce o avea? Ziduri cu sarma ghimpata?
  • Mars.60 Stefan 05.06.2024 16:11
    Incercati sa-i scrieti aici, poate pricepe:
    https://www.facebook.com/DrTedros.Official/
  • Rusi 05.06.2024 15:00
    Seful OMS,Tedros Adhanom Ghebreyesus trebuie judecat si condamnat pentru genocid.
  • Mars.60 Stefan 05.06.2024 16:20
    Trebuie, normal ca trebuie. Mai ramane sa vedem Cine-l va judeca si condamna si pe el si pe toti satanistii implicati in minciuna si crima.
  • Quintessence 07.06.2024 01:37
    MSM tace chitic: 194 de state membre ale OMS au convenit să înceapă arestarea și urmărirea penală a cetățenilor care vorbesc împotriva vaccinului împotriva gripei aviare, ca parte a măsurilor noi, concepute pentru a elimina așa-numita „dezinformare”.
    https://rumble.com/v4ztazu-global-elite-declares-war-ondangerous-anti-vaxxers-who-must-be-stripped-of-.html
  • Quintessence 07.06.2024 01:54
    Adopted IHR amendments strengthen surveillance and require countries to “address misinformation” – but countries have 10 months to reject them
    https://expose-news.com/2024/06/06/adopted-ihr-amendments-strengthen-surveillance-and/
  • Davinci 07.06.2024 09:55
    Toată lumea știe cine este vinovatul fie el in politica sau u. Toți știu in țările lor cine sint pupistiiincuristi fata de UE acel depozit de matusalemici sub care pute a kkt cit încape. "frumoasă" var Der spume o schizoidă , o acefala nu poate sa prezinte interes nici ca femeie nici ca bărbat. este o anomalie a naturii. mi-ar fi plăcut mult sa o întrebe cineva si sa ceara permisiunea de a-i face pe loc o vizită acasă unde sa vedem cu ce mașini circula neamul ei si daca are faină de greieri. sint convins ca ați avea mari surprize. o nemtoaica trecută prin experimente. Pavlov si făcut școală cu Frankenstein spune totul. acest cap pătrat de la OMS a mai fost si luptător marxist. cum dracu toți știu cine sint ăștia si luemea așteaptă sa ii termine nefacind nimic? nu to demonstrații nimic? exact ceea ce doresc. pentru ca atunci cind se vor revolta va di prea tirziu...

    va dați seama ca niciun roman căruia i-a murit in pandemie o ruda un amic nu a ieșit in strada sa de cu un "huoooo" după Van Der? Chiar atit de lași am ajuns? Pai ăștia care au luat la printa invataura Biblică mai si recunosc ca nu au niciun DUMnezeu sa fie considerați de alte lichele ca aproapele nostru?

    Se uita un lucru anume ce spunea apostolul Pavel anume ca sa nu aruncam cu flori in calea porcilor pentru ca le vor minca nu le vor mirosi.

    așa ca neimplicarea ne face sa fim parte a problemei iar. uscaturile de la UE SI OMS Știu asta..
  1. Dispărută de la Crăciun, Prințesa Kate, lovită de cancer la 42 de ani, și-a făcut prima reapariție - VIDEO

  2. Pentru prima oară de la începutul războiului, Putin și-a prezentat condițiile de pace cu Ucraina

  3. O știre care lipsește cu desăvârșire din întreaga mass-media: ”Opriți Genocidul! - Miting și Marș la București pentru eliberarea Palestinei de sub ocupația Israelului” - VIDEO

  4. 16 iunie: 11 ani de la trecerea la Domnul a sfântului Părinte Justin Pârvu de la Mănăstirea Petru Vodă. ”Vor veni vremuri în care numai cei ce vor simți harul lui Dumnezeu vor putea distinge binele de rău. Cu mintea omenească va fi cu neputință de ales”

  5. A fost odată o fată frumoasă... și vaccinată: Anca Molnar

  6. Prăznuirea Voievodului Ortodoxiei Românești, Părintele Justin de la Petru Vodă - 11 ani de la înveșnicire. FOTO-REPORTAJ și OMAGIU VIDEO

  7. 135 de ani de la asasinarea lui Mihai Eminescu. MARTOR OCULAR: ”Mâna îmi era plină de sânge”. Eminescu a cântat “Deșteaptă-te, Române!” cu câteva clipe înainte de a muri și a strigat ”România liberată!” când a fost internat