ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!
Președintele american Donald Trump, care a fost învestit luni, a afirmat că omologul său rus, Vladimir Putin, este 'pe cale de a-și distruge' țara, refuzând să încheie un acord de pace cu Ucraina.
„Președintele ucrainean Volodimir 'Zelenski dorește să încheie un acord. Nu știu dacă Putin vrea asta, poate nu. (Dar) ar trebui să o facă. Cred că este pe cale de a distruge Rusia dacă nu încheie o înțelegere”, a spus cel de-al 47-lea președinte al Statelor Unite la întoarcerea în Biroul Oval unde a semnat în fața presei o avalanșă de ordine prezidențiale, potrivit Agerpres.
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Ucraina e în ograda rușilor, deci va fi "pax rusa", nicidecum "pax americana". Altfel, Putin o să-și "distrugă" țara ca și până acum, cu cifre economice înfloritoare. Și mai e și China în spate, Donald!
Zenit21.01.2025 12:13
Trump nu face decât sǎ menținǎ linia hollywoodianǎ de comunicare, tipicǎ americanilor. Și în '62 Kennedy a prezentat retragerea rachetelor din Cuba ca o uriașǎ victorie a politicii SUA, "uitând" sǎ menționeze cǎ prin aceastǎ manevrǎ de fapt americanii au fost forțați de cǎtre ruși sǎ-și retragǎ rachetele lor din Turcia.
La fel și acum, Trump aruncǎ vorbe pentru PR. În realitate Ucraina nu va avea nici un cuvânt de spus în viitoarea pace și reîmpǎrțire, care se va încheia între SUA și Rusia.
Iar Ucraina va juca rolul câmpului de luptǎ care dupǎ încheierea rǎzboiului rǎmâne rǎvǎșit, sfârtecat, însângerat și tǎcut.
Dan Stanciulescu21.01.2025 13:38
Bine zis !
Passagero21.01.2025 14:46
Din toata afacerea asta, xUE, condusa de puppetsii ei cretini, ramane in chilotzi, iar Romania, condusa de sobolani, ramane descoperita total in fata neprietenilor !
Nici puppetsii, nici sobolanii tot nu vor sa inteleaga ca s-a terminat si continua sa-si saboteze popoarele.
Mars.60 Stefan ► Passagero22.01.2025 18:25
@PASSAGERO: Ati vazut vreodata sobolani care sa nu roada continuu? Daca ar inceta, dintii le-ar creste peste masura si n-ar mai putea sa se hraneasca. Rosul e vital pt. sobolani in regnul animal. Cand nu mai au ce roade, migreaza in alte locuri unde gasesc de ros. La fel este si pt. cei din mediul politic, rosul continuu al banului public (mai ales al altor state) e vital. Daca in regnul animal pisicile fac legea, in cel politic pisicile au pactizat cu sobolanii si rod impreuna, aici e baiul!
PS: Majoritatea sobolanilor de la noi sunt de rasa "aleasa" si, ca un paradox, sunt imuni la toate legile! De grasi ce sunt, pisicile noastre se uita la ei ca matza-n calendar, ba chiar ii protejeaza ca sa le dea si lor firimituri din ce rod ei cu spor din Romania!
Tic ► Mars.60 Stefan23.01.2025 13:33
Subscriu.
Ciprian 859521.01.2025 13:35
Eu nu înțeleg de ce se screm unii dintre Români dacă cineva zice ceva de rău de Putin și de mama Rusia,Donald Trump a zis un adevăr,Rusia nu mai reprezintă o super putere la nivel Mondial, nu are argumente nici economice nici militare. China își vede doar interesele și la un moment dat își va recupera teoriile furate de Ruși la asta s-a referit Trump probabil.
Prisaca22.01.2025 19:02
Ceea ce nu înțelegeți voi ăștia care țineți cu locuriciul este faptul vă vremea lui a trecut. Când Rusia și China merg umăr la umăr iar în spatele lor stau tari a căror populație se ridică la peste 3 miliarde de oameni și care dețin jumătate din bogățiile lumii este greu să dai crezare la ceea ce spune acest individ.
Mars.60 Stefan ► Prisaca23.01.2025 00:04
Subscriu!
Tic ► Mars.60 Stefan23.01.2025 13:43
Mă tem ca Rusia și China sunt tot in grupa globaliștilor,doar că nu pe față,tocmai pt a avea un revers in care oamenii să creadă,să aibă iluzii și să spere.In felul ăsta se ilustrează proverbul: poate pierde samarul,poate moare măgarul,și ei își fac mendrele mai departe.Așa,oamenii cu iluzii sunt mai lesne de condus,precum măgarul lui Nastratin Hogea,care momit de morcovul atârnat de undița ținută de istețul orientului mijlociu,in fața botului,mergea încotro era mânat !
Mars.60 Stefan ► Tic23.01.2025 14:35
@TIC: Exact. Rusia si China sunt si ele subordonate Agendei satanice nwo, dar popoarele lor nu stiu nimic, tinute in ignorantza de o media care spune doar ce i se ordona, nimic mai mult. Totusi, rolul marelui licurici de jandarm global se va estompa treptat, facand loc marelui dragon rosu - China ca hegemon global in viitorul nu prea indepartat. Vom vedea, daca ne va ingadui Dumnezeu!
Rusi22.01.2025 17:46
Vladimir Putin, este pe cale de a-și distruge țara, daca refuza să încheie un acord de pace cu Ucraina? Nici un copil de gradinita nu crede vrajeala asta.
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
La fel și acum, Trump aruncǎ vorbe pentru PR. În realitate Ucraina nu va avea nici un cuvânt de spus în viitoarea pace și reîmpǎrțire, care se va încheia între SUA și Rusia.
Iar Ucraina va juca rolul câmpului de luptǎ care dupǎ încheierea rǎzboiului rǎmâne rǎvǎșit, sfârtecat, însângerat și tǎcut.
Nici puppetsii, nici sobolanii tot nu vor sa inteleaga ca s-a terminat si continua sa-si saboteze popoarele.
PS: Majoritatea sobolanilor de la noi sunt de rasa "aleasa" si, ca un paradox, sunt imuni la toate legile! De grasi ce sunt, pisicile noastre se uita la ei ca matza-n calendar, ba chiar ii protejeaza ca sa le dea si lor firimituri din ce rod ei cu spor din Romania!