Datele VAERS: Un tânăr de 17 ani a murit subit în somn, la 6 luni după a doua doză de Pfizer. 3.079 de cazuri de afazie, o tulburare neurologică incurabilă, de care suferă și Bruce Willis, asociate vaccinurilor COVID

De Iustina Filimon  /  

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Centrele pentru Controlul și Prevenirea Bolilor (CDC) au publicat vineri noi date care arată că un total de 1.205.755 de raportări de evenimente adverse în urma vaccinurilor COVID au fost transmise în perioada 14 decembrie 2020 - 25 martie 2022 către Sistemul de raportare a evenimentelor adverse la vaccinuri (VAERS). VAERS este principalul sistem finanțat de guvern pentru raportarea reacțiilor adverse la vaccinuri din SUA, arată The Defender.

Datele au inclus un total de 26.396 de raportări de decese - o creștere cu 337 față de săptămâna precedentă - și 214.521 de vătămări grave, inclusiv decese, în aceeași perioadă - cu 2.937 mai multe decât în săptămâna anterioară.
 
Excluzând „raportările străine” către VAERS, 799.732 de evenimente adverse, inclusiv 12.103 decese și 78.227 de vătămări grave, au fost raportate în SUA între 14 decembrie 2020 și 25 martie 2022.
 
Raportările străine sunt cele trimise de filialele străine către producătorii de vaccinuri din SUA. În conformitate cu reglementările Administrației americane pentru alimente și medicamente (FDA), dacă un producător este notificat cu privire la o raportare de caz din străinătate care descrie un eveniment grav care nu apare pe eticheta produsului, producătorul este obligat să transmită raportarea către VAERS.
 
Dintre cele 12.103 decese din SUA raportate până la 25 martie, 17% au survenit în primele 24 de ore de la vaccinare, 21% au survenit în decurs de 48 de ore de la vaccinare, iar 59% au avut loc la persoane care au avut un început să manifeste simptome în termen de 48 de ore de la administrarea vaccinului.
 
În SUA, până la data de 18 martie, au fost administrate 559 de milioane de doze de vaccin COVID, dintre care 330 de milioane de doze au fost de la Pfizer, 210 milioane, de la Moderna și 19 milioane, de la Johnson & Johnson (J&J).
 
Datele VAERS din SUA până la data de 25 martie 2022 pentru copiii cu vârste cuprinse între 5 și 11 ani arată:
 
Datele VAERS din SUA până la data de 25 martie 2022 pentru copiii cu vârste cuprinse între 12 și 17 ani arată:
 
Datele VAERS din SUA, aferente perioadei 14 decembrie 2020 - 25 martie 2022, pentru toate grupele de vârstă la un loc, arată următoarele:
 
  • 20% din decese au fost legate de tulburări cardiace.
  • 54% dintre cei care au murit erau bărbați, 41% erau femei, iar restul raportărilor de deces nu au specificat sexul persoanei decedate.
  • Vârsta medie a decesului a fost de 72,7 ani.
  • Până la data de 25 martie, 5.341 de femei însărcinate au raportat evenimente adverse legate de vaccinurile COVID, inclusiv 1.687 de raportări de avort spontan sau naștere prematură.
  • Dintre cele 3.637 de cazuri de paralizie Bell raportate, 51% au fost atribuite vaccinurilor Pfizer, 40% - Moderna și 8% - J&J.
  • 874 de raportări ale sindromului Guillain-Barré, 42% dintre cazuri fiind atribuite Pfizer, 30% - Moderna și 28% - J&J.
  • 2.373 de raportări de anafilaxie, în care reacția a pus în pericol viața, a necesitat tratament sau a dus la deces.
  • 1.655 de raportări de infarct miocardic.
  • 13.657 de raportări de tulburări de coagulare a sângelui în SUA. Dintre acestea, 6.104 raportări au fost atribuite Pfizer, 4.871 - Moderna și 2.638 - J&J.
  • 4.088 de cazuri de miocardită și pericardită, 2.511 cazuri fiind atribuite Pfizer, 1.388 - Moderna și 179 - vaccinului COVID de la J&J. 
O femeie a murit din cauza unei afecțiuni rare a creierului după a doua doză de Pfizer
 
Într-un interviu acordat în exclusivitate publicației The Defender, Richard Sprague a declarat că soția sa, Jennifer, a dezvoltat boala Creutzfeldt-Jakob (CJD) după cea de-a doua doză de vaccin Pfizer și a murit la cinci luni după aceea.
 
 
Afazia, o tulburare neurologică incurabilă, asociată vaccinurilor COVID
 
Știrea privind diagnosticul de afazie al actorului Bruce Willis, din cauza căruia acesta este nevoit să se retragă din activitatea profesională, a atras atenția asupra acestei afecțiuni neurologice incurabile, care a fost asociată și cu vaccinurile COVID, dar și cu boala COVID.
 
Afazia este o tulburare care rezultă în urma deteriorării acelei părți a creierului care controlează exprimarea și înțelegerea limbajului.
 
Deși The Defender nu a găsit nicio dovadă că diagnosticul lui Willis are legătură cu vaccinurile COVID sau cu boala COVID-19, raportările de afazie înregistrate în urma vaccinării continuă să crească în VAERS.
 
În 2019, în VAERS au fost raportate doar 52 de cazuri de afazie pentru toate vaccinurile la un loc.
 
Conform celor mai recente date, în perioada 14 decembrie 2020 - 25 martie 2022, au fost raportate 3.079 de cazuri de afazie în urma vaccinurilor COVID, 342 de cazuri fiind înregistrate la persoane cu vârste cuprinse între 65 și 74 de ani.
Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori
VideoNews

Călin Georgescu la vot cu George Simion:

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (1)
  • Ananasha 02.08.2022 16:50
    Alta oaie tembela. Ce i-a trebuit vax ???? Bruce Willis - ca actori zici ca au ceva in capdar sunt varza !!!
  1. George Simion "l-a făcut ZOB" pe Nicușor Dan - FOTO/VIDEO. Liviu Pleșoianu: Impecabil răspunsul lui Simion legat de CENZURAREA jurnaliștilor LIBERI și a tuturor românilor ale căror opinii nu convin Sistemului!

  2. NU e o lovitură pentru Trump! Primul Papă american la Vatican, Leon al XIV-lea, "e mai rău decât Francisc". "Va pune Biserica Catolică contra lui Trump"

  3. Radu Cristescu - PSD: 10 motive pentru care nu-l votez pe Nicușor Dan!

  4. SRS: Nicușor Dan turnător la Securitate cu acte! Sorin Roșca Stănescu publică documentele. NOTE INFORMATIVE de POLIȚIE POLITICĂ

  5. Cornel Nistorescu: ”Jos Simion!”, ”Jos Georgescu!”, Jos Leul și România!

  6. Paradă militară la Moscova. ”Întregul” popor rus susține ofensiva din Ucraina, afirmă Vladimir Putin în discursul său din Piața Roșie - Transmisie Live

  7. Horațiu Rădulescu: Ca să înțeleagă ceea ce nu s-a văzut la dezbaterea a doua, cei ce vor să înțeleagă

  8. DOCUMENTE: Casele de avocatură care au contracte de peste 11.000.000 de euro cu Primăria Capitalei condusă de Nicușor Dan, deși Aparatul Juridic al Primăriei are peste 80 de angajați. DEZVĂLUIRE CETĂȚEANUL.NET

  9. Ion Cristoiu: Guvernatorul BNR, Mugur Isărescu, trebuie anchetat penal pentru abuz în serviciu

  10. A ÎNCEPUT! VIDEO: Firul nevăzut al serviciilor secrete la 6 luni de la anularea alegerilor. Col. (r) SRI Ion Dedu dezvăluie ițele ședințelor CSAT și CCR care au produs lovitura de stat constituțională. Noi documente decriptate la ActiveNews

  1. Ciolacu scoate PSD de la Guvernare dar nu-și dă încă demisia de la șefia PSD. Progresistul Daniel David, propunerea PNL pentru premier intermar. Președintele interimar a luat act și anunță pe 6 mai un prim ministru interimar

  2. Nicușor Dan a aprobat Marșul homosexualilor - ”Bucharest Pride” pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor

  3. Peninsula Iberică este noul Wuhan?

  4. REZULTATE OFICIALE: Suveraniștii au luat peste 40% - VICTORIA LUI CĂLIN GEORGESCU ȘI GEORGE SIMION! LUPTA se duce în TURUL II cu NICUȘOR SOROS DAN! Au votat peste 9,5 MILIOANE de ROMÂNI! Mobilizare istorică pentru ROMÂNISM la ALEGERILE PREZIDENȚIALE 2025

  5. 3 mai 1997: 28 ani de la una dintre cele mai mari TRĂDĂRI din istoria României: TRATATUL CU UCRAINA. Cum au fost cedate teritorii ale patriei-mamă la îndemnul lui Silviu Brucan - Bruckner și prin mâna lui Adrian Severin - Skvosnik, nepot al Anei Pauker

  6. Cu cine votăm la alegerile prezidențiale din 4 mai

  7. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  8. Instigare la uciderea lui George Simion după o postare a Victoriei Stoiciu. Singura LGBT-istă din PSD care îl susține pe Nicușor Dan, soroșista s-a plasat împotriva deciziei partidului de neutralitate în Turul 2, alături de pro-LGBT-istul Victor Negrescu

  9. Pericolul celor două specii: Românul de Diaspora și Românul de Casă

  10. Călin Georgescu deconspiră OLIGARHII CARE FURĂ ALEGERI și MAFIA INTERNAȚIONALĂ - “SECRETELE ONU”. Av. Reiner Fuellmich: “Un curajos luptător pentru Libertate” - VIDEO TRADUS

Ultima oră

15:04

Atenție, Harap Alb: Să nu faci aceeași greșeală ca acum 35 de ani!

14:44

Victor Rebengiuc a donat 5.000 de euro lui Nicușor Dan: ”Contribui și eu acolo cu câte ceva”

14:27

Iulian Capsali: BIETUL NICUȘOR...

14:09

Ilustrația Zilei: România veselă - cadavrul lui Șora îl susține intens pe Nicușor Dan!...

13:52

Dan Diaconu: Nicușor Dan a avut întrebările de la Euronews livrate dinainte și a fost antrenat cu ele

13:10

Valer Marian aruncă bomba: Dacă președintele CCR este omul rușilor?

12:39

Horațiu Rădulescu: Ca să înțeleagă ceea ce nu s-a văzut la dezbaterea a doua, cei ce vor să înțeleagă

11:14

Portretul susținătorilor lui Nicușor Dan. Pro-europeanul Dan Șucu, care ne dă lecții de democrație, a fost turnător la Securitate. Document CNSAS

10:48

Nicușor Dan, continuatorul lui Klaus Iohannis. Cultul de care aparține fostul președinte îndeamnă la vot împotriva ”candidatului naționalist, amenințător pentru minorități”

10:20

Psih. militar Laurențiu Niculescu: Lupta pentru România - între suveranism și neomarxism, fenomenul narcisismului colectiv

09:54

Paradă militară la Moscova. ”Întregul” popor rus susține ofensiva din Ucraina, afirmă Vladimir Putin în discursul său din Piața Roșie - Transmisie Live

09:18

Se transformă în război total: Armata pakistaneză a lansat atacuri de-a lungul întregii frontiere de vest a Indiei

09:00

Lucian Ciuchiță: România, distrusă pas cu pas: Sărăcia ca proiect de țară

08:50

Cornel Nistorescu: ”Jos Simion!”, ”Jos Georgescu!”, Jos Leul și România!

08:40

Ion Cristoiu: Guvernatorul BNR, Mugur Isărescu, trebuie anchetat penal pentru abuz în serviciu