![](https://www.activenews.ro/thumb-635?/articole/168035.jpg)
![](https://www.activenews.ro/images/animatie-redare-articol.gif)
Cunoscuta doctoriță Camelia Smicală, revenită din Finlanda în vacanță cu toți copiii ei, pentru prima oară de la sechestrarea fraților Mihai și Maria de către autoritățile finlandeze, în urmă cu 2200 de zile, își așteaptă azi prietenii acasă, în Piatra Neamț, la Turnul lui Ștefan cel Mare, în care dormea și Sfântul Moș Gheorghe Pelerinul, cu moaște sfinte la Mănăstirea Văratic.
Camelia Smicală: „Pentru că ziua are din păcate doar 24 de ore și avem o grămadă de treburi de rezolvat (inclusiv buletine,dentist,etc.) și efectiv nu avem cum să ne vedem toți prietenii pe rând,cei care doriți o îmbrățișare vă rugăm să ne întâlnim joi,15.07.2021,ora 18 la turn!(Piatra Neamț,parcul central,pe platou)!
Voi fi cu Ari acolo și vă vom îmbrățișa și din partea copchiilor (îi iertați, sunt la pubertate și se refac!).
Duminică,vom merge la Petru Vodă,la slujbă, să îl vizităm pe Părintele Iustin, #Toti5
Vă iubim pe toți!
PS: Pe 24.07 vom fi în București. Poate reușim să ne vedem și cu cei de acolo!
Doamne ajută!”, a scris doctorița pe contul ei de Facebook.
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.