ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!
O filmare pe un post TV care dorea să facă propagandă vaccinarii, scăpată doar pentru că era o transmisie în direct, poate lămuri „succesul” cu care se lauda vaccinatorii în ultimele zile, de când s-a introdus certificatul de vaccinare anti-constituțional (VIDEO mai sus).
Nu este voința românilor ci constrângerea anti-umană a sistemului, după cum o dovedesc declarațiile unor oameni simpli obligați să se vaccineze pentru a nu fi dați afară de la muncă și a le aduce copiilor o pâine pe masă. Aceasta este „libertatea” pe care o oferă Regimul Iohannis-Cîțu, după pese trei decenii de la ceea ce am crezut că a fost căderea regimului comunist.
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Rușine maxima conducătorilor iubiți! Ați vândut si sufletele voastre si pe ale noastre. Oamenii nu sunt prosti. .i-ati speriat cu televizorul, i-ati forțat sa fie cobai. Aștept ziua Judecății, când nu veți putea spune ca nu ati știut ce faceți. Iudelor!
A.C.29.10.2021 00:26
Dacule, mare dreptate ai!
Caci, prin semnatura ceruta la injectare, acesti satanisti il fac complice pe semnatar la crimele lor, la prelevarea de celule de la bebelusii inca VII, folositi pentru cercetare la obtinerea injectiilor! Sangele varsat al celor pe care ii omoara cu sange rece, al fiintelor nevinovate, tinute vii pana li se recolteaza organele, cade si asupra sufletelor celor care se injecteaza.
iwillneverlookback2029.10.2021 00:07
E vb de antene, deci nu's daca e chiar accidental sau au zis sa se impiedice nitel sa vada lumea.
A.C.29.10.2021 00:11
De aia sistemul juridic trebuie sa functioneze!!! Angajatorii trebuie dati in judecata!!!!!
Propagatorii acestei injectari in masa, care mai si calomniaza poporul roman, trebuie dati in judecata!!!
Cine vrea sa mai si faca ceva, email la: rprodan@protonmail.com. Initiativa cetateneasca, trebuie sa actionam!
Orizont29.10.2021 00:25
Filmarea are în primul rand un scop cinic și ticalos prin care se încearcă inducerea sentimentului de înfrângere și resemnare în mentalul colectiv. Rapănul Latrinei cunoștea cu siguranță starea de spirit și discuțiile dintre oameni, insa canaliile din studiouri au o satisfacție deosebita când vad ca nu au mâncat excrementele liberalilor chiar degeaba...
Benediction29.10.2021 09:32
Și eu cunosc personal o mulțime de oameni ce s-au vaccinat doar pentru a-și salva serviciul, nu din convingeri medicale, așa cum spun și cei intervievați în filmarea de față, dacă nu era faza asta cu pierdutul serviciului nu s-ar fi vaccinat. E trist, căci ei sunt conștienți că făcând asta joacă practic ruleta rusească cu sănătatea lor, eu i-am întrebat, merită riscul? Dar nu au ce face, oamenii sunt îngroziți că rămân fără bani, nu-și mai pot achita facturile, băncile etc. E pervers ceea ce se întâmplă și puțini oameni vor rezista, practic ni se va spune ca la italieni, te înțepi sau îți tăiem toate mijloacele de supraviețuire, va fi greu pentru cei ce vor să rămână fermi pe poziții, dacă nu au bani deoparte sau ajutor... De aceea vreau să înființez un grup de suport reciproc pentru cei ce au decis ferm că vor să iasă din sistem, o comunitate pentru zona Timiș, de unde sunt eu și sper ca mișcarea să fie copiată și de către locuitorii din alte zone, nu e ideia mea, am văzut că la americani deja au început să se formeze astfel de grupuri, cu medici ieșiți din sistem și oameni din toate categoriile sociale care nu acceptă vaccinatul. Asta e singura noastră soluție pe moment, eu personal nu mai caut să conving pe nimeni, am tot luptat de aproape 2 ani, am trezit câți oameni am putut din jurul meu, am tot plantat mesaje am făcut ce am putut să arăt spre lucrurile ce nu sunt ok la PLANDEMIA asta, de acum oamenii s-au decis. Cei ce sunt fanatici pro-vax nu mai pot fi salvați din păcate, ei sunt prea spălați pe creiere, cu ei nu se mai poate vorbi rațional, sunt prea dependenți de sistemul ăsta putred. Noi, cei ce am decis să nu luăm parte la acest genocid global, trebuie să formăm comunități și să ne ajutăm între noi, să colaborăm, să ne informăm, să rezistăm împreună până când se prăbușește sistemul, căci se va prăbuși,binele va birui dar până atunci vor mai fi câteva luni grele. O să revin cu mai multe informații despre comunitate după ce pun totul la punct, mai 2-3 zile.
Rusi29.10.2021 15:21
Acesti infractori de la guvern, ii considera pe cei fara certificatul verde, de rasa inferioara?
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Caci, prin semnatura ceruta la injectare, acesti satanisti il fac complice pe semnatar la crimele lor, la prelevarea de celule de la bebelusii inca VII, folositi pentru cercetare la obtinerea injectiilor! Sangele varsat al celor pe care ii omoara cu sange rece, al fiintelor nevinovate, tinute vii pana li se recolteaza organele, cade si asupra sufletelor celor care se injecteaza.
Propagatorii acestei injectari in masa, care mai si calomniaza poporul roman, trebuie dati in judecata!!!
Cine vrea sa mai si faca ceva, email la: rprodan@protonmail.com. Initiativa cetateneasca, trebuie sa actionam!