Avocata Marina-Ioana Alexandru sare în ajutorul cadrelor medicale cărora li se impune vaccinarea. NOTIFICARE

De ActiveNews  /  

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!



DOAMNE ajută! Vă atașez aici NOTIFICAREA CADRELOR MEDICALE pe care am formulat-o spre a fi preluată și distribuită individual de fiecare medic și cadru medical care este condiționat de către angajator să se vaccineze și să se testeze ! 

Va rog să citiți cu atenție TOT ceea ce am scris, să informați și să distribuiți celor interesați!!! DUMNEZEU să vă aibă în paza LUI.....

CĂTRE

SPITALUL/UNITATEA SANITARĂ.................................................................

ORAȘ........................................... JUDEȚ/sector.....................................

DOMNULE/DOAMNĂ DIRECTOR

Subsemnatul/a........................................................................,....................................................., domiciliat/ă în...................................…………………………………………………………...,

în calitate de medic/asistent medical/personal medical(funcția).................................................
raportat la măsurile abuzive ce se vor a fi impuse întregului personal medical din România cu privire la obligativitatea vaccinării și testarea PCR, 

VĂ NOTIFIC că NU îmi DAU CONSIMȚĂMÂNTUL pentru aplicarea asupra mea a actului medical al testării împotriva virusului SARS CoV-2 (tetare PCR, test antigen rapid sau alt tip de testare pentru punerea în evidență a acizilor nucleici) pentru următoarele motive:
 
1.Sunt asimptomatic (nu prezint simptome specifice bolii în cauză), deci testarea este inutilă. NU s-a demonstrat că persoanele asimptomatice ar transmite boala.

2.În timpul desfășurării activității mele profesionale am purtat tot timpul, conform protocoalelor în uz din unitățile sanitare, echipamentul de protecție recomandat. În Metodologia de supraveghere a sindromului respirator acut cu noul coronavirus (COVID-19) se precizează că „Orice persoană care a purtat masca/echipamentul de protecție corespunzător și a respectat distanțarea fizica NU ESTE CONSIDERATA CONTACT DIRECT”, deci nu am avut cum să mă infectez prin contactul cu pacienții. În mod similar, nici pacienții nu aveau cum să se infecteze prin contactul cu mine.

3.(Pentru cine a trecut prin boală și are test anticorpi pozitiv) Am trecut prin boala COVID-19 și am anticorpi în titru protector, dovadă rezultatul testului de anticorpi IgG atașat. Scopul declarat al vaccinării împotriva bolii COVID-19 este acela ca persoana să producă anticorpi împotriva SARS CoV-2; eu am dobândit acești anticorpi pe cale naturală. 

În Metodologia de supraveghere a sindromului respirator acut cu noul coronavirus (COVID-19) se precizează că persoanele vaccinate (despre care se presupune că au anticorpi protectori împotriva SARS CoV-2) NU trebuie testate. Având anticorpi în titru protector, subsemnatul/subsemnata NU trebuie să fiu testat/testată.

De asemenea, VĂ NOTIFIC că NU îmi DAU CONSIMȚĂMÂNTUL PENTRU VACCINAREA ÎMPOTRIVA BOLII COVID-19 din următoarele motive:

1.Vaccinarea, "este un act medical de administrare a unui vaccin”, iar unul dintre principalele obiective ale activității de vaccinare este "controlul bolilor transmisibile” – deci este un act medical profilactic de obținere a imunității. Imunitatea se obține și pe cale naturală, nu numai prin vaccinare.

2.Vaccinarea populației în masă în general și a întregului personal medical, în mod particular, fără a fi efectuate analizele medicale individuale complete prin care să se verifice starea de sănătate și compatibilitatea cu substanța injectată, denotă o absolută lipsă de discernământ medical din partea așa-zișilor decidenți, care astfel, a generat posibilitatea apariției multiplelor abuzuri exercitate din partea statului prin autoritățile desemnate spre a duce la îndeplinire vaccinarea populației din România.

3.Vaccinarea a fost transformată dintr-un act medical realizat cu scop preventiv, într-un act administrativ-politic ce ne este dovedit prin modul dolosiv (viclean)  de implementare, care nu are legătură cu sănătatea populației, ci exclusiv cu eradicarea dreptului și a libertății persoanei de a mai dispune de ea însăși.

4.Consimțămăntul pentru nici un tratament nu poate fi prezumat, condiționat și mai mult decât atât, este interzis a fi viciat.

A SE REȚINE !!! Actul medical este un serviciu oferit (nu impus) la solicitarea oricărei persoane care cere, aflate în nevoia de a-și proteja starea de sănătate, indiferent dacă dorește să o facă preventiv sau terapeutic, motiv pentru care, consimțămăntul acesteia trebuie să reprezinte acordul de voință informat, liber exprimat, expres, neechivoc și neviciiat prin niciuna dintre formele viciului de consimțământ, respectiv eroarea, violența, dolul(viclenia) și leziunea.

Prin obligarea la vaccinarea în masă a persoanelor din Romania, fără a exista un  discernământ medical din partea „autorităților de specialitate”abilitate, precum și prin sancțiunile aplicate persoanelor care refuza vaccinarea, deși aparent, la nivel declarativ, scopul aplicării acestui act medical, este acela de a "asigura dreptul la sănătate individuală și colectivă”, în fapt , se încalcă în mod flagrant dreptul pretins a fi apărat .

VĂ INFORMEZ că prin condiționarea accesului subsemnatului/ei la locul de muncă pe care mi l-am ales în vederea exercitării profesiei mele, pe lângă faptul că vă faceți vinovați de vicierea consimțământului meu prin toate aceste forme enunțate mai sus, mai grav, vă faceți vinovați de încălcarea flagrantă a art.41(1) din Constituția României „Dreptul la muncă nu poate fi îngrădit. Alegerea profesiei, a meseriei sau a ocupației, precum și a locului de muncă este liberă.”

5.Pe lângă vicierea consimțământului, sunt încălcate drepturile și libertățile fundamentale ale cetățeanului, implicit și ale mele, statuate în Constituția României, după cum urmează :

Art.22 –(pct.1)”Dreptul la viață și la integritate fizică și psihică ale persoanei sunt garantate.”
Art.23 - (pct.1)”Libertatea individuală și siguranța persoanei sunt inviolabile.”
Art.24 - (pct.1)”Dreptul la apărare este garantat.”
Art.26 – (pct.2)”Dreptul persoanei de a dispune de ea însăși.”
Art.29 –„Libertatea conștiinței” (pct.1) – „….nimeni nu poate fi constrîns să adopte o opinie….contrar convingerilor sale.” (pct.2) „Libertatea conștiinței este garantată.”
Art.30 – (pct.1) „Libertatea de exprimare a gândurilor, a opiniilor sau a credințelor..........sunt inviolabile.”
Art.34 – (pct.1) „Dreptul la ocrotirea sănătății este garantat .”
Art.41 - (pct.1) „Dreptul la muncă nu poate fi îngrădit. Alegerea profesiei, a meseriei sau a ocupației, precum și a locului de muncă este liberă.”

6.NOTĂ!!! Potrivit Strategiei de vaccinare împotriva COVID-19, aprobată prin HG nr.1031/2020, în România vaccinarea este VOLUNTARĂ și gratuită.

Având în vedere dispozițiile constituționale privind garantarea dreptului la ocrotirea sănătății, ținând cont de prevederile art.660 din Legea 95/2006 republicată, cu modificarile și completările ulterioare, privind acordul pacientului supus metodei de prevenție, condiționarea accesului personalului medical în general și al meu în mod particular la locul de munca ales, de vaccinarea împotriva COVID-19 și testarea de orice natură, în condițiile în care eu sunt o persoană sănătoasă, este total înafara legilor din România.

Mai mult decât atât, a devenit de notorietate faptul că studiile științifice și raportările au arătat: imprecizia testelor uzitate, infestarea a-priori a testelor cu însuși virusul pentru care se face testarea, toate autoritățile internaționale și naționale au anunțat de la bun început că vaccinarea împotriva COVID-19 este experimentală pănă în anul 2023, iar practica a demonstrat nocivitatea serului aplicat, prin reacțiile adverse multiple și foarte grave apărute după vaccinare.

7.În situația în care alegeți să nu țineți cont de dreptul și libertatea mea de a nu-mi da consimțământul pentru vaccinare și testare de orice natură, fiind un om sănătos, pe de o parte, iar pe de altă parte, alegeți să îmi încălcați dreptul fundamental la muncă, luați act că VĂ SOLICIT IMPERATIV să dați DECLARAȚIE NOTARIALĂ PE PROPRIE RĂSPUNDERE sub sancțiunea legii penale că vă ASUMAȚI și VĂ OBLIGAȚI să răspundeți penal pentru orice tip de posibilă vătămare corporală a subsemnatului/ei provocată de orice tip de reacție adversă post-vaccinală apărută (de la simpla iritație a pielii până la efectul letal) și să acordați despăgubiri în valoare de UN MILION DE EURO pentru vătămare corporală gravă a subsemnatului/ei sau familiei, pentru uciderea mea.

8.Vă notific că AVEȚI OBLIGAȚIA să respectați drepturile, libertățile și interesele cetățenilor, implicit și ale mele, respectând și aplicând dispozițiile imperative ale Legii Suverane a Statului român – Constituția României.

Pe cale de consecință, pentru toate notificările mai sus învederate și pentru nealterarea eticii și moralității, raportat la o justă cauză, în condiții de legalitate, vă cer imperativ respectarea Constituției României pe care ați încălcat-o, sens în care, înțeleg să fac uz de toate căile prevăzute de lege pentru reglementarea de urgență a acestei situații.

În cazul în care veți ignora această notificare, voi considera atitudinea dumneavoastră un act de rea-credință, precum și dovada indubitabilă a faptului că ați avut și aveți intenția de a încălca în continuare, în mod flagrant atât Legea fundamentală a țării – Constituția României, precum și legile subsecvente care reglementează în mod imperativ exercitarea libertății și a dreptului persoanei de a dispune de ea însăși, precum și a tuturor celorlalte drepturi cetățenești.

Astfel mă forțați, contrar voinței mele să fac uz de toate procedurile legale împotriva oricărei persoane și/sau instituții de stat sau private care se fac vinovate de această situație.

Prezenta notificare reprezintă înștiințarea dumneavoastră și punerea în întârziere cu privire la dispozițiile legale încălcate, la situația de fapt creată, la dispozițiile nelegale, excesive și abuzive pe care doriți să le aplicați, precum și la prejudiciul iminent ce poate fi generat asupra securității vieții mele, astfel încât să nu puteți să spuneți că nu aveți cunoștință de situația învederată.

SOLICIT comunicarea de îndată a numărului de înregistrare acordat prezentei notificări.
                                       

Cu respect,
                      (numele în clar și semnătura olografă)

NOTĂ: se listează în două exemplare, se semnează ambele exemplare, apoi, un exemplar se depune direct la registratura unității sanitare/spital, etc. unde aveți locul de muncă, iar pe al doilea exemplar cereți să vă aplice ștampila cu numărul de înregistrare de la registratura unității.

Mult succes și DOAMNE ajută ! 

*Avocat Marina-Ioana Alexandru 

(tel.0744 369 973 și email: marinaioanaalexandru@gmail.com)

*Doctor Anca Nițulescu

(tel.0736 163 648 și email: medici.consinformat@gmail.com)
Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori
VideoNews

Cel mai nou discurs al lui Călin Georgescu: PLEAVA ÎȘI CERE DREPTURILE!

Cine este George Simion:

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (11)
  • OMAGA 07.07.2021 12:08
    Ar fi util sa o oferiti si in format PDF, pentru a putea fi tiparita usor.
  • Enya 07.07.2021 13:00
    Atata vreme cat acceptam minciuna (care, repetata de 1.000 ori, a devenit adevar), n-o sa se rezolve nimic!

    N-ar fi mai simplu sa sune asa orice notificare?

    “VĂ NOTIFIC că NU îmi DAU CONSIMȚĂMÂNTUL pentru aplicarea asupra mea a actului medical al testării împotriva virusului SARS CoV-2 (tetare PCR, test antigen rapid sau alt tip de testare pentru punerea în evidență a acizilor nucleici) pentru următoarele motive:


    - NU S-A DEMONSTRAT STIINTIFIC EXISTENTA SARS-COV2, prin urmare pandemia este inexistenta, iar starea de alerta/urgenta si toate oug-urile, anticonstitutionale, impotriva statului de drept si impotriva drepturilor omului!”


    PUNCT.
  • Enya 07.07.2021 17:16
    Paul, asa este!!!

    Atata vreme cat judecatorii, avocatii si procurorii umbla cu botnita pe bot in tribunale, SUNT VANDUTI DIAVOLULUI!!!! Ca fratii lor, medicii!

    Un avocat, procuror, judecator adevarat n-ar accepta in veci botnita, mai ales ca stie ca "pandemia" 2020/2021 n-a existat niciodata, decat din pix, pe hartiile lor diabolice!

    Am stat, existat, muncit fara botnita pana acum, chiar si in marea criza umana, in care insisi semenii si fratii mei ma amenintau si calcau in picioare, pana la vandutii diavolului de jandarmi si politisti, SI TOT N-AM CEDAT!!!!!!!!!!!

    Libertatea este mai sfanta decat viata insasi, tradatorilor de patrie si popor!!!!!!!
  • Josephine 08.07.2021 23:20
    Am aflat multe citind comentariile dvs, dar agresivitatea cu care scrieti uneori ma intristeaza, mai ales cand nu e indreptata impotriva faptasilor directi ai starii de haos actuale. Nu realizati ca medicii sunt tot niste victime? Eu cred ca este laudabil chiar si curajul lor de a nu se vaccina pe ei insisi, pt ca asta constituie in sine un act de protest.
    Spuneti ca virusul nu exista si citati din nenumarate surse pt a va sustine declaratiile. Dar eu va spun din propria experienta cu acest virus, care a fost extrem de neplacuta, dar prin care ma bucur totusi ca am trecut (la testul de anticorpi la Sars cov 2 mi-a iesit dupa 3 luni de la imbolnavire o valoare de 600, imaginati-va ca trebuia sa fie >30!!): ca a fost o gripa reala pe care am simtit-o ca pe o agresiune extrema si artificiala a sistemului imunitar. In zilele alea eram furioasa pe amicii care imi povestisera mandri cum fusese "cea mai usoara raceala din viata lor, le trecuse in 2 zile!" Eu si tot neamul meu am luat virusul in aceleasi zile, de Craciun, gratie unor rude care s-au gandit sa viziteze pe toata lumea, desi - culmea! - ei nu erau "covidioti"..
    Desi ne-am zbatut cu totii sa trecem cu bine peste boala - noi am zacut vreo 10 zile cu o febra dubioasa care venea si pleca, plus celelalte simptome, iar altii batrani si bolnavi au tras vreo 3 saptamani - am scapat cu totii cu viata, prin mila Domnului. A fost o minune ca niciunul nu a ajuns la spital, unde l-ar fi "curatat" cu draga inima aplicand protocolul criminal..
    Sper ca raspunsul meu sa nu va infurie prea rau..
  • Dromihete ► Josephine 09.07.2021 00:04
    Buna Enya, subscriu.
    Josephine, sunt pe acest site cativa oameni care tot baga linkuri si dovezi de pe la inceputurile plandemiei...si unii duc prigoana, altii nu, unii au rabdare, altii nu...cu voia Domnului se "intampla" totul. Asa ajunge omul de la exasperare, idiotenia, nesimtirea si ignoranta aproapelui, cu consecinte grave sau dupa cum vedem mortale, in viata fiecaruia dintre noi. Nu exista niciun virus dar voi sunteti prea "ocupati" sa va informati...Poftim aici un articol "DE STIINTA", vezi poate recunosti toate simptomele....cauta sa gandesti cu capul tau nu sa inghiti ce zic toti, informeaza-te singura ca ai net la dispozitie. News Flash - ignoranta tocmai a devenit mortala....Aici materialul : https://www.lewrockwell.com/2021/07/gary-d-barnett/is-graphene-oxide-causing-what-is-falsely-being-referred-to-as-covid-19/
  • Josephine ► Dromihete 09.07.2021 12:35
    Dromihete, multumesc pentru link si pentru mesajele documentate pe care le scrii de obicei! Inteleg foarte bine frustrarea tuturor, cred ca toti am trecut prin asta de la inceputul "pandemiei", iar eu sunt un om care de obicei pune sub semnul intrebarii multe pentru ca incearca sa inteleaga (adica gandesc cu capul meu). De aceea m-am informat intotdeauna si din sursele "oficiale" sau am ascultat parerea si informatiile venite de la cei care pareau orbiti de frica si spalati pe creier..
    Eu insa spun ca puneti problema intr-un mod gresit. Nu existenta virusului trebuie contestata, pentru ca fiecare om are experienta lui anterioara, iar de la inceput au aparut nenumarate "dovezi" ca virusul e de fapt efectul 5g, de exemplu. In general eu cred ca dam prea multa importanta bacteriilor, virusurilor, fara sa intelegem ca "terenul este totul".
    Eu zic ca ar trebui combatuta dezinformarea, minciuna cu buna stiinta creata in jurul "pandemiei", a vaccinurilor, masurile de "preventie" abuzive si complet absurde.
    Puteti fi de acord ca miza cea mai mare acum e castigarea opiniei publice? Oamenii trebuie sa inteleaga ca sunt manipulati, tot timpul li se servesc maxim jumatati de adevaruri, sunt mentinuti intr-o frica de moarte care poate ucide ea insasi. Ca sa-i faci sa vada adevarul, trebuie sa ai putin tact si sa nu declari lucruri care pot fi usor ridiculizate si folosite impotriva ta sau a Adevarului pe care incerci sa-l faci sa iasa la lumina.
    De exemplu: cand stii ca prostimea e ingrozita de "virus" si vrei sa protestezi pt incalcarea libertatii prin masuri abuzive, NU organizezi proteste in care oamenii nu poarta masti si cate o babuta cu icoana spune la TV: "jos virusul si pandemia!". Ce s-a obtinut cu protestele fara masca (in Romania cel putin): opinia publica a fost dezgustata de fanatismul si auto-suficienta protestatarilor care nu vor fi putut niciodata dovedi ca nu ei au fost sursa raspandirii virusului, proclamata de presa aservita. Asa nu convingi oamenii sa vina la proteste. In aceste momente trebuie apelat la dramul de logica pe care-l mai pot avea oamenii, nu sa faci ca David Ike, care a trimis in ridicol absolut orice adevar ar fi zis, numai amintind de reptilieni. Chiar daca ar fi vazut-o pe regina schimbandu-si forma, publicul nu e pregatit pt acest tip de dezvaluiri.
  • Dromihete ► Josephine 09.07.2021 17:57
    Josephine, o sa incep cu citatul unui "ilustru", desi este om de-al lor, mason, paiata, marioneta, dar cred ca inteleg unde bati si ce mecanism se aplica la gandirea captiva de care pomenesti, nu vreau nici sa clevetesc si nici sa ma autosabotez asa ca o sa incerc sa fiu simplu...Si suna cam asa: Este mai ușor să înșeli oamenii decât să-i convingi că au fost înșelați. - Mark Twain. In cazul de fata lucrurile sunt paradoxale, adica si complexe si simple concomitent, dumesiunea informatiilor care poate sa le posede un individ nu este totuna cu dimesiunea informatiilor in legatura cu un fapt dat, daca un om nu concepe ca un anumit lucru se poate intampla, asta nu inseama ca acel lucru nu se poate intampla (apropos de conspirationisti)....Ai facut referire la Icke, dar baiatu ala a studiat un pic "cospiratiile' cam fo 20 de ani si ghici ce,a cam inteles mecanismul, care este acelasi si e un pattern matematic, care se repeta. Dar cel mai important, si nu este prima oara cand postez asta....asta cu reptilienii care pare incredibila apare in multe scrieri, vechi de mii de ani, ascunse majoritatea, dar au scapat cateva....Este vorba despre perceptia umana, simtul vizual in speta de fata si ce poate ea receptiona, asa numitii reptilieni,sau greys, sau whites, sau pleadians sau toti ET's sunt entitati de constiinta care pot manipula perceptia umana....FIX asta se intampla acum....perceptia este controlata si manipulata si de aici si frica....frica produce creierului o vibratie foarte joasa cu care aceste entitati se hranesc - Cauta Nag Hammadi Codex si citeste de acolo sa intelegi mai multe ca nu pot dezvolta tot (in plus scriu grabit, neingrijit si cu picioarele si inteleg ca e inestetic - dar scopul este sa transmit mesajul si sa fie si inteligibil ce scriu). In alta orine de idei, si asta am mai scris, cand creierul uman de baza, amigdala, creierul reptilian, care este responsabil cu supravietuirea - sistemul nervos simpatic si toata zona aceea care detine toate afectele umane (emotii puternice) este deturnat prin anumite metode si aici as mentiona de exemplu propaganda (dar oricine poate inchide acel televizor, sau sa-si arunce acel asa zis telefon etc), menita sa declanseze frica, folosindu-se si de gregaritatea umana si scurtcircuitand logica si ratiunea din cortex ai o gloata ca cea pe care am observat-o in acesta plandemie; gata sa se arunce in cap la moarte, pur si simplu....In momentul in care fiecare individ in parte isi zice STOP, si pune mana si cauta singur si se informeaza singur, incepe sa inteleaga anumite lucruri, pentru ca perceptia lui se elibereaza si cand activeaza cortexul parca nu mai e asa de cretin! E mult de scris...dar intelegi tu unde bat. Pacea Domnului cu tine!
  • Josephine ► Dromihete 10.07.2021 19:59
    Da, inteleg ce vrei sa zici si ai dreptate. Am citit cartile lui Icke si desi informatiile pe care le vehiculeaza sunt "next level", stiu ca fara foc nu iese fum si sunt indicii in multe locuri daca ai o minte necompromisa de idei preconcepute (gen "statul imi vrea binele").
  • Dromihete ► Josephine 10.07.2021 22:14
    Nu vreau sa am dreptate, nu mai caut validare....vreau sa trezesc la adevarata realitate cat mai multi oameni, sau macar sa-i fac sa gadeasca singuri. Este razboiul spiritual dus de milenii impotriva creatiei Lui Dumnezeu si se apropie deznodamatul...Va fi groaznic cu siguranta pentru foarte multi, dar poate ca informatiile primite anterior, oricat de ridicole ar fi parut atunci, daca salveaza macar o viata, macar din punct de vedere spiritual (la modul ca un om poate sa moara inca cu acea calitate, de om, care acum e dusa in derizoriu, dar in realitate e mare lucru, poate ca si din acest motiv, gasesti oameni, in adevaratul sens al cuvantului, din ce in ce mai rar), tot au insemnat ceva...
  • Josephine ► Dromihete 11.07.2021 23:26
    Doamne ajuta sa se destepte oamenii! Poate cu rugaciune multa sa se mai intample vreo minune.. Azi s-au "imunizat" si socrii mei si un cumnat..ramai perplex cum se duc unii de buna-voie chiar si avertizati.. :(
  • Enya 11.07.2021 01:04
    Josephine,

    Doamna, abia acum am citit mesajul dvs. Nu va scriu decat atat: medicii sunt faptasii directi ai nazismului medical pe care l-au pus in mana politicienilor! Fara validarea medicala a existentei unui “virus ucigas” (care nu exista), mafiotii numiti politicieni si pentru care unii oameni inca mai simt respect sau teama, desi sunt doar niste borfasi de cea mai joasa speta, tradatori de patrie si neam, nu puteau sa declanseze stare de urgenta / alerta si toate actele neconstitutionale indreptate impotriva oamenilor!

    In plus, au inchis spitalale pentru pacienti, motivand ca sunt pline de guvizi, nu le-au acordat tratamente celor grav bolnavi, altora, dimpotriva, le-au bagat pe gat protocoale aducatoare de moarte create pentru un virus inexistent, pe altii i-au legat de pat, incuiat, sedat si intubat, grabindu-le sau provocandu-le moartea etc.

    E in regula ca va deranjez eu, dar nu va deranjeaza medicii si politicienii (sarlatanii) care ne-au furat atatea si nu se vor lasa pana nu ne vor fura totul. Absolut totul. Credeti ca mai este loc de duiosie in voce sau tastatura, decenta si educatie cu niste CRIMINALI???? Intelegeti ca astia fac GENOCID??????????????

    Citand pe cineva: eu arat luna, iar dvs priviti la degetul meu.

    Si da, abia astept Nurnberg2! Doar acela ne va mai reda drepturile furate!

    P.S. Dromi, te salut si eu. -)
  1. Ce a spus liderul AUR în presa franceză: "Sunt singurul care denunț această lovitură de stat". "Marianne" l-a întâlnit pe George Simion, naționalistul aflat în fruntea alegerilor prezidențiale din România: ”Trump este un model pentru mine!”

  2. Un susținător al lui Nicușor Dan, Alin Fumurescu de la Dilema, a murit la 57 de ani în casa sa din SUA

  3. Psih. Laurențiu Niculescu: Nicușor Dan - Fața decăderii democratice din România. Profilul psihologic al candidatului de paie

  4. Călin Georgescu a vorbit din nou: A VENIT VREMEA CA POPORUL SĂ-ȘI IA PUTEREA ÎNAPOI!

  5. George Simion calcă pe urmele lui Donald Trump

  6. Recomandarea unui vrednic Părinte la vot: ”Votați cu Dumnezeu! Alegeți ca să avem pace, nu război! Dar vai de sufletul celui care nu se va prezenta la vot!”

  7. Robert Turcescu l-a demascat pe Nicușor Dan: ”În momentul în care faceți asta în teritoriu, să nu aveți însemnele PNL”

  8. A început ”Curățenia Generală”! - anunțul făcut de procurorul general al SUA, Pam Bondi, și de directorul FBI, Kash Patel: 205 ARESTĂRI DE PEDOFILI ÎN 5 ZILE

  9. George Simion, mesaj de forță din Polonia, alături de conservatorul Karol Nawrocki: Acum e din nou momentul să luptăm pentru LIBERTATE, pentru DREPTURILE noastre, pentru FAMILIA CREȘTINĂ! Românii și polonezii sunt împreună în această luptă! - VIDEO

  10. Eminescu, la 13 mai 1877, despre Războiul de Independență: ”Armele spiritului sunt cel puțin egale, în multe cazuri însă chiar superioare armelor războiului”

  1. Ciolacu scoate PSD de la Guvernare dar nu-și dă încă demisia de la șefia PSD. Progresistul Daniel David, propunerea PNL pentru premier intermar. Președintele interimar a luat act și anunță pe 6 mai un prim ministru interimar

  2. Implicare a cultelor religioase venetice de partea candidatului Sistemului. Ungurii și sași de alte credințe decât cea ortodoxă - catolici, luterani, reformați, unitarieni, evanghelici - îi fac campanie LGBT-istului Nicușor Dan. APEL aplaudat de Baconschi

  3. Nicușor Dan a aprobat Marșul homosexualilor - ”Bucharest Pride” pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor

  4. REZULTATE OFICIALE: Suveraniștii au luat peste 40% - VICTORIA LUI CĂLIN GEORGESCU ȘI GEORGE SIMION! LUPTA se duce în TURUL II cu NICUȘOR SOROS DAN! Au votat peste 9,5 MILIOANE de ROMÂNI! Mobilizare istorică pentru ROMÂNISM la ALEGERILE PREZIDENȚIALE 2025

  5. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  6. COCAINĂ? Un simplu șervețel, sau o pungă cu o substanță albă? Ce se afla pe masa de negocieri a lui Macron, Merz și Starmer, în trenul care se întorcea de la Kiev? VIDEO

  7. Instigare la uciderea lui George Simion după o postare a Victoriei Stoiciu. Singura LGBT-istă din PSD care îl susține pe Nicușor Dan, soroșista s-a plasat împotriva deciziei partidului de neutralitate în Turul 2, alături de pro-LGBT-istul Victor Negrescu

  8. Pălitură de osândă pentru UDMR: Viktor Orban a ascultat de Donald Trump și îl susține pe George Simion, ca lider al suveranismului în Europa: ”În lupta pentru creștinism și suveranitate trebuie să ne sprijinim reciproc” - VIDEO

  9. Pericolul celor două specii: Românul de Diaspora și Românul de Casă

  10. George Simion dă de pământ cu asasinii mediatici de la UM Digi24 - VIDEO

Ultima oră

23:45

Eminescu, la 13 mai 1877, despre Războiul de Independență: ”Armele spiritului sunt cel puțin egale, în multe cazuri însă chiar superioare armelor războiului”

23:25

Ce a spus liderul AUR în presa franceză: "Sunt singurul care denunț această lovitură de stat". "Marianne" l-a întâlnit pe George Simion, naționalistul aflat în fruntea alegerilor prezidențiale din România: ”Trump este un model pentru mine!”

22:55

George Simion calcă pe urmele lui Donald Trump

22:20

George Simion, mesaj de forță din Polonia, alături de conservatorul Karol Nawrocki: Acum e din nou momentul să luptăm pentru LIBERTATE, pentru DREPTURILE noastre, pentru FAMILIA CREȘTINĂ! Românii și polonezii sunt împreună în această luptă! - VIDEO

21:45

Călin Georgescu a vorbit din nou: A VENIT VREMEA CA POPORUL SĂ-ȘI IA PUTEREA ÎNAPOI!

20:51

Un susținător al lui Nicușor Dan, Alin Fumurescu de la Dilema, a murit la 57 de ani în casa sa din SUA

20:30

Recomandarea unui vrednic Părinte la vot: ”Votați cu Dumnezeu! Alegeți ca să avem pace, nu război! Dar vai de sufletul celui care nu se va prezenta la vot!”

20:00

Psih. Laurențiu Niculescu: Nicușor Dan - Fața decăderii democratice din România. Profilul psihologic al candidatului de paie

19:55

Țuca Zbârcea & Asociații aniversează 20 de ani de activitate. La Mulți Ani!

19:42

Ce vrea Sistemul? ”Ori la Bal, ori la Spital?”

19:10

Robert Turcescu l-a demascat pe Nicușor Dan: ”În momentul în care faceți asta în teritoriu, să nu aveți însemnele PNL”

18:30

Marian Munteanu vă invită la lansarea cărții sale ”Noi Înșine - Un pelerinaj antropologic în lumea noastră de altădată”. Miercuri, 14 Mai 2025, Ora 18.00, la Sala Dalles

17:50

Scrisoare către frații români de etnie maghiară - Cuvântul Cititorului

17:07

A început ”Curățenia Generală”! - anunțul făcut de procurorul general al SUA, Pam Bondi, și de directorul FBI, Kash Patel: 205 ARESTĂRI DE PEDOFILI ÎN 5 ZILE

16:50

Ion Cristoiu despre presa cu micul lui Nicușor Dan în gură și elocința lui George Simion în fața UM Digi24: ”Cu o astfel de prestație față de Presă, Donald Trump a devenit președintele SUA!”