Asociația Românilor din Italia: Manifest pentru ”contra-lovitura de stat” prin vot. ”Ieșiți la vot în număr cât mai mare!”

De Cronicar  /  

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Manifest pentru „contra-lovitura de stat” prin vot

Apelul Asociației Românilor din Italia

Roma, 28 aprilie 2025 - Apelul nostru, al Asociației Românilor din Italia, către membri, către românii de pretutindeni și către familiile rămase în țară este clar: IEȘIȚI LA VOT ÎN NUMĂR CÂT MAI MARE!

Este momentul să fim de partea bună a istoriei și să contribuim decisiv la o misiune crucială: contracararea loviturii de stat orchestrate de mafia politică din România. Votul nostru va fi „contra-lovitura de stat”

Magistratura, serviciile secrete corupte și întregul sistem politic au anulat alegerile libere din noiembrie anul trecut, subminând democrația. Mai nou, un cunoscut securist care a condus țara afirmă public că "diaspora va pune președintele", o declarație care ascunde manipularea și disprețul față de românii din afara granițelor.

Actuala clasă politică de la București – PSD, USR, PNL și UDMR – urăște diaspora. De-a lungul timpului, acești politruci ne-au acuzat de toate relele: că am adus la putere pe Traian Băsescu, că am organizat o lovitură de stat pe 10 august 2018, că l-am votat pe Klaus Iohannis. În realitate, diaspora a fost manipulată și folosită politic fără niciun respect autentic pentru sacrificiile și aportul nostru.

Să ne amintim de perioada pandemiei COVID-19, când frontierele ni s-au închis în față, iar românii din diaspora au fost acuzați pe nedrept că "aduc virusul" în România. Am fost tratați ca cetățeni de mâna a doua, deși am susținut economia românească prin muncă și sacrificii enorme.

Astăzi, avem o oportunitate istorică de a scăpa de mafia politică. Este esențial să fim uniți și să luptăm pentru o Românie suverană și demnă. Dacă nu acționăm acum, România riscă să dispară în câteva generații sau chiar mai devreme.

Trebuie să sprijinim curentul suveranist care câștigă teren în lume: Statele Unite, Italia, Ungaria și alte țări care vor avea alegeri în următorii ani. Cu actuala clasă politică, România nu mai este un stat democratic în ochii partenerilor săi internaționali. România continuă să se împrumute iresponsabil și să își cedeze toate resursele, îndreptându-se vertiginos către faliment.

Statul român este într-o degringoladă totală. Mafia politică mărește anual contingentul de muncitori asiatici, dar nu creează niciun program real pentru întoarcerea românilor din diaspora sau repatrierea capitalului românesc. Este o trădare națională pe față.

Votul românilor la alegerile prezidențiale din luna mai este șansa reală pentru renașterea României.

„Contra-lovitura de stat” prin vot pe care o propunem este absolut corectă, justificată și necesară!

Biroul de comunicare Asociația Românilor din Italia
 
Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (2)
  • Sanziana 28.04.2025 14:27
    Ar trebui ca romanii din afara granitelor sa mai fie atenti la un aspect. Se stie ca ei vor da presedintele si se stie ce vor vota. De aceea vor incerca organizatorii din sectiile de votare sa faca ceea ce au facut cand cu alegerea lui Base. Au taraganat votul fiecarui votant, nu poate nimeni obliga functionarii sa se miste repede. Viteza poate fi 0.75 sau 1 sau 1.25, etc. Iar la ora stabilita vor inchide sectiile cu votanti aflati in asteptare in afara sectiilor! De aceea ar trebui ca oamenii sa preseze sectiile de votare de la primele ore si chiar sa se faca niste calcule: cati oameni voteaza intr-o ora. Daca in urma unor comparatii rezulta ca se misca organizatorii cu viteza melcului trebuie scandal din prima zi de votare!!!
  • IC XC NI KA 28.04.2025 23:50
    Hristos a înviat!

    Votul de acum nu-i ceva contingent!
    Iar nu ne sunt lucrurile clare ..dacă tot nu știm ce avem de făcut.

    Cred că-i primă dată în cei 35 de ani în care “cetățeanul turmentat” are răspunsul cel clar ..la întrebare..

    Doamne, miluiește.
  1. SISTEMUL L-A FĂCUT CÂȘTIGĂTOR PE NICUȘOR DAN. EPILOG: MACRON ȘI-A FELICITAT SUPUSUL. GEORGE SIMION RECUNOAȘTE VICTORIA CONTRACANDIDATULUI SOROȘIST

  2. Bomba de la Washington: "Lovitura de stat silențioasă data de UE în România prin instalarea lui Nicușor Dan. Întrebări pe care nicio democrație serioasă nu-și poate permite să le ignore"

  3. ActiveNews cere RELUAREA ALEGERILOR PREZIDENȚIALE. Surse: George Simion este adevăratul câștigător al Președinției! Ingerența serviciilor speciale ale Franței în procesul electoral din România impune ANULAREA ALEGERILOR. SUA au datoria să intervină

  4. Turul II: Două gulgute și o Golgotă

  5. Manifestul Cititorului ActiveNews în urma Alegerilor Prezidențiale de după Alegerile Anulate

  6. BREAKING: George Simion contestă la CCR rezultatul alegerilor prezidențiale - A FĂCUT ANUNȚUL: Ingerențe ale Franței în procesul electoral. Cerem audierea patronului Telegram, Pavel Durov, care a expus intervenția statului francez - VIDEO LIVE AICI

  7. Luminița Arhire: Lucian Mîndruță și Oana Dimofte - MI SE PARE MIE SAU NE "CER PRIETENIE"?

  8. COCAINĂ? Un simplu șervețel, sau o pungă cu o substanță albă? Ce se afla pe masa de negocieri a lui Macron, Merz și Starmer, în trenul care se întorcea de la Kiev? VIDEO

  9. Mesaj sec al Ambasadei SUA după victoria contestată a lui Nicușor Dan. Cine l-a scris? Kavalec înainte de a stinge lumina sau portarul Ambasadei?

  10. George Simion dă de pământ cu asasinii mediatici de la UM Digi24 - VIDEO

Ultima oră

22:00

Cristela-Elena Georgescu: La Mulți Ani!

20:50

Mesaj pentru contemporanii mei

19:51

Marian Dumitru: Nicușor nu o să vă dea banane

19:20

IPS Teodosie a sărbătorit Ziua Constanței prin participarea la Sfânta Liturghie și la un concert tradițional dedicat Sfinților Împărați Constantin și Elena, ocrotitorii spirituali ai orașului

18:25

Ion Cristoiu: Pentru Macron, România și Republica Moldova alcătuiesc duetul menit să sprijine Ucraina

17:50

Marius Tucă: Acordul OMS privind pandemiile a fost adoptat fără participarea SUA: „Lumea este mai sigură astăzi" a declarat cu satisfacție Tedros Adhanom Ghebreyesus

17:35

Celebrul Julian Assange a publicat pe WikiLeaks despre Afacerea Telegram și Alegerile din România. Răzbunarea Franței: I-au interzis lui Pavel Durev o vizită în SUA

16:55

Cristian Dogaru: Stat fake, alegeri fake. Cum am votat în 2025 la fel de mult ca în anul 2000 (când nu mai eram copii, dar eram cu 3,5 milioane mai mulți). ANALIZĂ

16:20

Ion Cristoiu: Cel mai bun argument pentru America să nu recunoască alegerile! George Simion a avut dreptate: Sinistrul milițian Predoiu pregătise canistrele pentru un 13-15 iunie. Nicușor Dan e un Nicolae Ceaușescu cu muci, din prima zi

15:59

Patriarhul Daniel a anunțat, la Sinodul Mitropolitan, că 4 noi sfinți români vor fi adăugați în sinaxar - VIDEO

15:41

Răsturnare de situație: Presa olandeză acuză România pentru furtul Tezaurului dacic - un posibil ordin venit din lumea interlopă

15:10

Amantul a plecat! Trăiască amantul!

14:56

Petru Romoșan: Când te trezești după beție

14:19

Adrian Onciu: PAȘALÂC FRANCEZ

14:02

SRS: Actori statali și non statali dovediți