Nici nu stiu cum sa incep... atat de greu imi este sufletul vazand aceasta LUPTA CRANCENA IMPOTRIVA oamenilor care isi iubesc copiii si familia si vor un lucru Simplu si Firesc -> Apararea FAMILIEI !
Este o lupta care se intampla intre prieteni, colegi, vecini, poate chiar si casnici ; este o lupta care nu ar trebui sa existe, insa... TRAIM VREMURI IN CARE MIZERIA ESTE IMPUSA CU FORTA !
Iar in acest caz, TREBUIE SA REACTIONAM !
Sa le spunem tuturor : STOP ! ; Pana aici ! ; Pana la COPII si FAMILIE !
DE AICI NU SE TRECE !
Aceasta sa fie MARTURISIREA NOASTRA DE CREDINTA : DA, la REFERENDUM !
Tuturor oamenilor : crestini sau necrestini, credinciosi sau atei, cu familii sau fara, cu, copiii sau fara copii, as dori sa le spun o intamplare pe care am trait-o personal... :
Eram in timpul frumosilor ani de liceu, varsta la care majoritatea tinerilor, sunt inca creduli, naivi uneori, dar cel mai grav.. – au impresia ca toti cei care se arata binevoitori, chiar sunt asa cum ei pretind ca sunt...
Dar, din pacate, nu este asa...
Printre cunostintele mele de la acea vreme, se afla si un barbat trecut de 35 de ani, pe care l-am cunoscut datorita faptului ca era ruda a unui prieten din anturajul meu de atunci.
Uneori mergeam cu prietenul meu sa ne intalnim cu aceasta ruda a lui (unchi, daca tin bine minte), si, astfel s-a legat o oarecare amicitie..., nebanuind nici o clipa, ca acesta era homosexual si, probabil, il ruga pe nepotul lui sa se intalneasca mai des si sa ma aduca si pe mine cu el (sub varii pretexte..).
A trecut astfel o vreme oarecare, si, intr-o zi m-am intalnit cu acest om in apropierea liceului. Din vorba-n vorba, mi-a propus sa merg cu el intr-un loc din apropiere unde era un fel de locuinta parasita, ca a descoperit acolo ceva important si vrea sa-mi arate si mie..
Nebanuind nimic suspect – mai ales ca la acea data, nu se stiau atat de multe, ca astazi.. – am fost de acord sa merg in acel loc. Intr-and in acea incapere si vazand ca este absolut goala, il intreb mirat ce este asa important acolo... In acel moment, cu o figura intunecata, acel om imi porunceste sa ma pregatesc, ca el vrea sa faca pacatul sodomiei cu mine...
Am ramas stupefiat !
Eram efectiv, socat ; stiam ce presupune acest lucru si mi s-a facut o scarba de nedescris !
Dumnezeu, mi-a dat putere si i-am spus raspicat : intai trebuie sa ma omori si apoi poti sa faci ce vrei !
Eu, asa ceva, NU ACCEPT !
Stiu ca nu am putere sa te inving (era cu vreo 20 de ani mai mare), insa intai trebuie sa ma omori si apoi poti sa faci ce vrei !
...
Acestea au fost cuvintele pe care i le-am spus, dar eram hotarat sa mor acolo daca trebuia !
Si acum ma inspaimant de cat de hotarat am fost... ; numai Dumnezeu mi-a dat aceasta tarie !..
Intr-adevar, stiam deja sa dau bine cu pumnul (insa nu ma puteam baza pe asta), trecusem si prin niste batai crunte de cartier.., insa nimic nu se compara cu intensitatea acelui moment..
...
Acel om, a ramas si el socat de atitudinea mea. Nici unul dintre noi nu a banuit ca v-om reactiona in acest fel (eu nu am banuit despre ce urmarea el, iar el nu a banuit ca voi reactiona astfel).
Vazand ca nu are nici o sansa, si-a cerut scuze pentru gestul lui. Pe drumul de intoarcere l-am intrebat de ce are astfel de dorinte nefiresti...
Mi-a spus ca si el a fost intr-o situatie similara cand era de varsta mea... A fost acostat la un strand dintr-un oras oarecare. Insa, in cazul lui, s-a intamplat diferit, din pacate...
Asadar, iata unde duc astfel de lucruri..
Victimele, devin ei insisi agresori ai altora mai mici ca ei.. (copii sau tineri)..
Fiecare dintre noi, parinte sau bunic, indiferent de credinta pe care o are, sa incerce cateva secunde sa-si imagineze, ca propriul lui copil sau nepot, se poate afla intr-o situatie similara cu cea in care m-am aflat si eu..., dar ca, este posibil ca finalul intamplarii sa fie diferit !..
Iar daca cineva isi imagineaza ca daca are fata (sau fete), nu intra in aceasta categorie de risc, se inseala amarnic ; pentru ca, din astfel de situatii, victimele pot deveni chiar si pedofili, fara nici o remuscare..
Lumea o ia razna..., daca noi, cei multi, nu reactionam atunci cand trebuie, dezastrul va fi imens si ireversibil !
Indemn pe toti parintii, bunicii, dascali sau educatori, sa ii invete pe copii sa nu aiba incredere in oameni pe care nu ii cunosc, indiferent ce le-ar spune sau ce le-ar darui. Aceste povete trebuiesc repetate periodic pentru a se intipari bine in mintea copiilor.
...
Am scris aceasta intamplare, aceasta cumpana din viata mea, pentru a atrage atentia ca NEPASAREA FATA DE ACEST REFERENDUM, ESTE un PACAT, care te poate lovi si pe tine, cel care citesti, chiar daca acum ti se pare ceva aproape imposibil...
Mergi la REFERENDUM,
PENTRU TARA, MORI !
Si-ti va fi mormantul,
Incoronat cu FLORI !
Mila Domnului, cu noi, cu toti !
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Este o lupta care se intampla intre prieteni, colegi, vecini, poate chiar si casnici ; este o lupta care nu ar trebui sa existe, insa... TRAIM VREMURI IN CARE MIZERIA ESTE IMPUSA CU FORTA !
Iar in acest caz, TREBUIE SA REACTIONAM !
Sa le spunem tuturor : STOP ! ; Pana aici ! ; Pana la COPII si FAMILIE !
DE AICI NU SE TRECE !
Aceasta sa fie MARTURISIREA NOASTRA DE CREDINTA : DA, la REFERENDUM !
Tuturor oamenilor : crestini sau necrestini, credinciosi sau atei, cu familii sau fara, cu, copiii sau fara copii, as dori sa le spun o intamplare pe care am trait-o personal... :
Eram in timpul frumosilor ani de liceu, varsta la care majoritatea tinerilor, sunt inca creduli, naivi uneori, dar cel mai grav.. – au impresia ca toti cei care se arata binevoitori, chiar sunt asa cum ei pretind ca sunt...
Dar, din pacate, nu este asa...
Printre cunostintele mele de la acea vreme, se afla si un barbat trecut de 35 de ani, pe care l-am cunoscut datorita faptului ca era ruda a unui prieten din anturajul meu de atunci.
Uneori mergeam cu prietenul meu sa ne intalnim cu aceasta ruda a lui (unchi, daca tin bine minte), si, astfel s-a legat o oarecare amicitie..., nebanuind nici o clipa, ca acesta era homosexual si, probabil, il ruga pe nepotul lui sa se intalneasca mai des si sa ma aduca si pe mine cu el (sub varii pretexte..).
A trecut astfel o vreme oarecare, si, intr-o zi m-am intalnit cu acest om in apropierea liceului. Din vorba-n vorba, mi-a propus sa merg cu el intr-un loc din apropiere unde era un fel de locuinta parasita, ca a descoperit acolo ceva important si vrea sa-mi arate si mie..
Nebanuind nimic suspect – mai ales ca la acea data, nu se stiau atat de multe, ca astazi.. – am fost de acord sa merg in acel loc. Intr-and in acea incapere si vazand ca este absolut goala, il intreb mirat ce este asa important acolo... In acel moment, cu o figura intunecata, acel om imi porunceste sa ma pregatesc, ca el vrea sa faca pacatul sodomiei cu mine...
Am ramas stupefiat !
Eram efectiv, socat ; stiam ce presupune acest lucru si mi s-a facut o scarba de nedescris !
Dumnezeu, mi-a dat putere si i-am spus raspicat : intai trebuie sa ma omori si apoi poti sa faci ce vrei !
Eu, asa ceva, NU ACCEPT !
Stiu ca nu am putere sa te inving (era cu vreo 20 de ani mai mare), insa intai trebuie sa ma omori si apoi poti sa faci ce vrei !
...
Acestea au fost cuvintele pe care i le-am spus, dar eram hotarat sa mor acolo daca trebuia !
Si acum ma inspaimant de cat de hotarat am fost... ; numai Dumnezeu mi-a dat aceasta tarie !..
Intr-adevar, stiam deja sa dau bine cu pumnul (insa nu ma puteam baza pe asta), trecusem si prin niste batai crunte de cartier.., insa nimic nu se compara cu intensitatea acelui moment..
...
Acel om, a ramas si el socat de atitudinea mea. Nici unul dintre noi nu a banuit ca v-om reactiona in acest fel (eu nu am banuit despre ce urmarea el, iar el nu a banuit ca voi reactiona astfel).
Vazand ca nu are nici o sansa, si-a cerut scuze pentru gestul lui. Pe drumul de intoarcere l-am intrebat de ce are astfel de dorinte nefiresti...
Mi-a spus ca si el a fost intr-o situatie similara cand era de varsta mea... A fost acostat la un strand dintr-un oras oarecare. Insa, in cazul lui, s-a intamplat diferit, din pacate...
Asadar, iata unde duc astfel de lucruri..
Victimele, devin ei insisi agresori ai altora mai mici ca ei.. (copii sau tineri)..
Fiecare dintre noi, parinte sau bunic, indiferent de credinta pe care o are, sa incerce cateva secunde sa-si imagineze, ca propriul lui copil sau nepot, se poate afla intr-o situatie similara cu cea in care m-am aflat si eu..., dar ca, este posibil ca finalul intamplarii sa fie diferit !..
Iar daca cineva isi imagineaza ca daca are fata (sau fete), nu intra in aceasta categorie de risc, se inseala amarnic ; pentru ca, din astfel de situatii, victimele pot deveni chiar si pedofili, fara nici o remuscare..
Lumea o ia razna..., daca noi, cei multi, nu reactionam atunci cand trebuie, dezastrul va fi imens si ireversibil !
Indemn pe toti parintii, bunicii, dascali sau educatori, sa ii invete pe copii sa nu aiba incredere in oameni pe care nu ii cunosc, indiferent ce le-ar spune sau ce le-ar darui. Aceste povete trebuiesc repetate periodic pentru a se intipari bine in mintea copiilor.
...
Am scris aceasta intamplare, aceasta cumpana din viata mea, pentru a atrage atentia ca NEPASAREA FATA DE ACEST REFERENDUM, ESTE un PACAT, care te poate lovi si pe tine, cel care citesti, chiar daca acum ti se pare ceva aproape imposibil...
Mergi la REFERENDUM,
PENTRU TARA, MORI !
Si-ti va fi mormantul,
Incoronat cu FLORI !
Mila Domnului, cu noi, cu toti !
(1) la început, cel violat „s-a simțit mizerabil, plin de dezgust față de sine însuși, un nemernic, un ticălos … chiar s-a gândit să se sinucidă”;
(2) cu timpul totuși, el „a constatat că, deși greu de acceptat, a început să se bucure de ceea ce se întâmplă cu el. Mai mult decât atât, a început să-și privească „protectorul” cu noi sentimente … Afecțiune? Da. Iubire?. . . Pentru moment, nu a îndrăznit să se gândească așa de departe …”
Homosexualii se "multiplică" prin abuzul asupra tinerilor naivi, curioși sau îndoctrinați că este "cool"; este singura explicație rațională a creșterii lor explozive în număr. O genă homosexuală ar duce la dispariția lor într-o generație sau două.
Am observat, fără excepție, că ei se plasează întotdeauna în activități care le permit să fie în preajma copiilor și tinerilor: cluburi sportive, grădinițe și școli, spitale de copii și mai ales organizații, fundații și asociații umanitare ce oferă servicii -- în special consultanță sau consiliere (counseling) -- pentru tineri aflați în situații dificile. Vă invit să observați și voi.
Ei vin in tihna noastra si ne iau libertatea de exprimare, de constiinta si de credinta! La noi in tara lucruile sunt la inceput. Daca tacem si nu actionam acum, ne vor acapara groazanic in foarte scurt timp si vom fi ca paralizati, fara puterea sa mai facem ceva. Acum putem inca face ceva!
Nu vrem parade gay, nu vrem nebuna ideologie transgender, nu vrem legalizarea casatoriilor gay, NU vrem dreptul acestora de a adopta si creste copii ( pe care sa-i chinuie si sa-i distruga pentru totdeauna!), nu vrem eliminare libertatii noastre, a celor multi, de exprimare, de trai decent, de viata de familie sanatoasa si frumoasa,...
D-le Plesu aratati-mi un singur caz de persecutie a homosexualilor in Romania? Nu mai mintiti si manipulati ca acest referendum este impotriva proapelui!! LGBT-stii nu sunt persecutati in Romania, noi ne aparam propria zona a vietii care ne este tot mai mult atacata si furata!
Mergeti la vot, romani! Invingem si fara votul unor pseudo-intelectuali!