Andreea Lobodă, studentă în anul V la UMF Cluj, unde rectorul a condiționat participarea la practică pe baza vaccinului, decedată după 4 luni de la diagnosticarea cu cancer. Apropiații spun că boala a avut o evoluție galopantă. FOTO

De Andrei Nicolae  /  

Andreea Lobodă / FB


Andreea Lobodă, o studentă din anul V Medicină de la UMF Cluj, a murit la 4 luni de la diagnosticarea cu cancer. Din spusele apropiaților, boala a avut o evoluție galopantă, transmite Cluj24.

„Dragi colegi,

Ne exprimăm regretul pentru pierderea mult prea devreme a unei colege.

Gândurile și rugăciunile noastre sunt îndreptate către familia colegei noastre, Andreea Lobodă, studentă în anul V la Facultatea de Medicină.

S-a stins o viață aflată abia la început de drum.

Pentru cei dornici să-și ia rămas bun, vă anunțăm că priveghiul va avea loc sambătă de la ora 17:30 la Cimitirul Central, iar înmormântarea va avea loc duminică de la ora 13:00 la Cimitirul Central. 

Dumnezeu să o odihnească!”, a scris Organizația Studenților Mediciniști din Cluj.

„Conducerea, colectivul și studenții Universității de Medicină și Farmacie „Iuliu Hațieganu” Cluj-Napoca își exprimă compasiunea și regretul pentru o viață curmată mult prea devreme. Gândurile și rugăciunile noastre se îndreaptă spre familia colegei noastre, Andreea Lobodă, studentă în anul V la Facultatea de Medicină. S-a stins o viață aflată abia la început de drum.

Priveghiul va avea loc sâmbătă, 3 decembrie, la ora 17:30, la Cimitirul Central din Cluj-Napoca, iar înmormântarea va avea loc duminică, 4 decembrie, la ora 13:00, la Cimitirul Central.

Dumnezeu să o odihnească în pace!”, e mesajul postat pe pagina de Facebook a UMF Cluj.
 
FOTO:
 Ar putea fi o imagine cu 1 persoană și stând în picioare
 
Ar putea fi o imagine cu 1 persoană, stând în picioare, în aer liber și copac

Amintim că la UMF Cluj, aproape 90% dintre studenți s-au vaccinat anticovid, după ce rectorul Universității a anunțat că cine nu face vaccinul nu va putea face practica în spitale.
 
Mai mult decât atât, în iunie 2021, consiliul UMF Cluj a condiționat  accesul studenților la festivitatea de absolvire pe baza vaccinului, în timp ce studenții nevaccinați au văzut festivitatea pe ecranul de la Sala Polivanlentă.
 
 

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews

Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

Top 5 autori
ActiveNewsTV

Dezvăluirile Project Veritas despre Pfizer ignorate de presa neo-anti-vaccinistă și vechio-vaccinistă din România:

Articole pe ActiveNews

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (23)
  • Constantinescu Valentin-Ionut 03.12.2022 16:47
    condoleante
  • Mircea Dragan 03.12.2022 23:26
    A rezolvat-o ''stiinta'' si p-asta ''sigur si eficient'' cum spunea rujatul Gheorghita!. Te umfla rasul pe ce maimtzoi au crezut romanii: Arafat, Gheorghita, Jurma, Citu, etc. P-astia sa-i cred ?
  • Unul oarecare 03.12.2022 17:22
    Rectorul sa-si ceara iertare public, sa-si dea demisia si sa plece in munti, eventual la o manastire.
  • A.C. 04.12.2022 19:58
    Rectorul sa fie pus sub acuzare si sa mearga la puscarie. A conditionat de un tratament experimental activitatile obligatorii ale studentilor. Omor din culpa etc.
  • zed zed ► A.C. 05.12.2022 18:58
    condamnat la moarte !
  • adria 03.12.2022 17:25
    Fata aceasta a ales între carieră și viața ei. Un viitor medic obedient și dezinformat mai puțin. Dumnezeu să o ierte.
    Situația este foarte perfidă. Mulți s-au înțepat văzând că cei din jurul lor care au făcut-o nu au pățit nimic grav.
  • Constantinescu Valentin-Ionut 04.12.2022 01:29
    "Situația este foarte perfidă."
    DA.
    ASA A FOST.
    MACAR PE VIITOR INCERCATI SA NU MAI AVETI INCREDERE IN ACESTI OAMENI.
    VREODATA.
    NICIODATA.
  • Tabără Octavian Adrian 03.12.2022 18:05
    Iar, a murit de batrânețe? Nu se sesizează nimeni, de normele impuse autoritar? Câte crime s-au fâcut în aceastâ mascaradã pentru răceala C-vid...RĂSPUNDE CINEVA?
  • Carbid 03.12.2022 19:08
    covix N-A fost si nu este o răceală!
    NU este o gripa severă!!
    NU este o pneumonie atipică!!
    Este altceva...Alta discuție!
    Pt mai multe detalii urmareste postarile cu Dr Ardis pe rumble sau odysee!
    https://www.brighteon.com/91256961-63e5-46a5-908c-f431f17ccd09

    Misiunea princeps a covix-ului a fost vaccinarea!!! si intronarea dictaturii medicale prin oms, desuveranizarea țărilor, etc!
    O cura de vit C , D si altele te scăpa, făcea din ea o raceală!!! Daca ai fi știut! Daca nu deschideai tv, de pildă!!!
  • Coronoia 03.12.2022 19:19
    Daca a avut atat de putina consideratie pentru propria viata incat sa fie dispusa sa se injecteze cu otrava imi dau seama cata consideratie ar fi avut mai tarziu pentru pacienti.
    Medicii ca profesie erau cei mai in masura sa opreasca mizeria plandemica, statea in puterea lor si n-au facut-o.
  • Tabără Octavian Adrian 03.12.2022 22:30
    Doresc sa raspund celor care nu considera ca a fost o raceala: am avut C-vid de mai multe ori. L-am resimtit doar ca o raceala, pierdere a gustului si mirosului. Nu toti suntem la fel. Eu asa am traversat perioada asta de mai multi ani. Depinde de multi factori, printre care, istoricul medical. Aaa... si cu multa rugaciune si informare din surse neoficiale.
  • Mircea Dragan 03.12.2022 23:32
    Cei informati din surse oficiale au murit sau vor muri. Cat de prost sa fii sa crezi in Citu, Mihaila, Arafat, Jurma, PacuraruZ?
  • Andri 04.12.2022 19:13
    In echipa mea de la serviciu suntem aproape 20 de persoane. Toti intepati de 2-3 ori afara de mine (eu fiind neintepata). Toti au facut cel putin o data covrig (daca rezultatele testelor sunt reale..:D ). Eu n-am avut aceasta ocazie.
    Doar o statistica.
  • Carbid 04.12.2022 19:40
    Dle TABARA,
    Vă sugerez să va informați (dar temeinic) ce anume declanseaza/provoaca pierderea gustului si mirosului?? Sunt vreo cateva cauze...interesante!
  • Coronoia ► Carbid 05.12.2022 14:03
    Si la gripe si raceli ne pierdem gustul si mirosul dar nu ne dam atata cu curul de pamant. De ce ar trebui sa ne isterizam in ultimul hal cand se intampla acelasi lucru la covrig.
    Dintr-o data am devenit toti masterchefi nenicule, nu mai suportam cateva zile sa nu mai simtim aromele fitzoase ale retetei de potarniche brulee cu consome de topinambur sau mai stiu ce aberatii de retete
  • Tabără Octavian Adrian 03.12.2022 22:37
    NU AM BINECUVÂNTARE SĂ FIU COBAI...
  • Mircea Dragan 03.12.2022 23:30
    Corect. Yes manii s-au conformat, Yes manii vor zdohni. 7,6 milioane.
  • d.juan 04.12.2022 03:31
    Romania s-a desteptat.
    Doar 133 de sinicigasi s-au gasit sa se injecteze in Saptamana 21-27 Nov 2022.

    https://www.cnscbt.ro/index.php/raportare-saptamanala-vaccinare-impotriva-covid-19

    https://www.cnscbt.ro/index.php/raportare-saptamanala-vaccinare-impotriva-covid-19/3360-raportare-vaccinari-anti-covid-19-saptamana-21-27-11-2022/file

    Pacat de cei 10 089 de copii care au fost dusi la faizar pediatric.
  • Nick Cohen 04.12.2022 07:43
    Genocid clar ! Si totusi nici un Procuror nu declanseaza nici o investigatie, nu pune politrucii si medicii sub acuzare ! Ba chiar iohanis si complicele in crima Arafat sunt pe cai mari .
  • Tabără Octavian Adrian 04.12.2022 07:44
    @CARBID
    Multumesc pentru link. Stiam de modul in care vede Bryan Ardis problema si mi se pare cel mai aproape de adevar, la fel cum sarpele a facut omenirea sa piarda viata vesnica din Eden - comuniunea cu Dumnezeu, in acelasi mod actioneaza si acum. Nu degeaba au avertizat parintii din Sfantul Munte (vazatori cu Duhul), sa nu primim vaccinul in 2020...Aceasta e doar o cernere, cea mai simpla, fiind incipienta. Dumnezeu sa ne ajute si sa ne lumineze.
  • Tabără Octavian Adrian 05.12.2022 12:53
    @CARBID
    Vreti sa incepem de la bazele medicinei? Sa o luam cu tot ce inseamna aceasta stiinta? Sa redescoperim apa calda si sa peroram? Va stau la disspozitie...Cred Doamne si marturisesc ca Tu esti cu adevarat Hristos, Fiul lui Dumnezeu, celui Viu, care ai venit in lume sa ii mantuiesti pe cei pacatosi, dintre care cel dintai sunt eu.
  • Carbid 11.12.2022 21:51
    Doamne ajută!
    Vroiam doar sa mai adaug că ar fi util sa citiți tabloul clinic al bolii covid făcut de dl Virgiliu Gheorghe de la Imunomedica. Din ce am citit acolo, se poate observa clar că NU e o gripă sau răceală, și din cei afectați din jurul meu (inclusiv soția) am constat clar că numai o raceală banală sau gripă nu a fost!

    https://www.imuno-medica.ro/cercetare-articole/Studiu-COVID-19-Optiuni-terapeutice-pentru-fiecare-stadiu-al-bolii-18

    Sau
    https://www.activenews.ro/stiri/Virgiliu-Gheorghe-a-produs-un-STUDIU-asupra-Covid-19.-INTERVIU-si-STUDIU-IMUNOMEDICA-AICI-164618
  • Teo Cezar 14.12.2022 20:30
    Acel nemernic de rector să plece să dispară. Cum se numește derbedeul??? Să știe toată lumea. Mai este pe funcție?? Toți acei nemernici care au condiționat vaccinul cu păstrarea locului de muncă trebuie judecați penal și condamnați. Nu puteți scapa așa
    ușor nemernicilor
  1. Dezvăluirile-bombă făcute de Project Veritas despre Pfizer și producerea variantelor virusului Covid, ignorate de presa neo-anti-vaccinistă și vechio-vaccinistă din România. VIDEO TRADUSE ÎN ROMÂNĂ

  2. NEVACCINATUL IA TOT! Novax Djokovic intră în istorie cu victoria sa triumfală de la Australian Open, după ce anul trecut a fost discriminat brutal de Dictatura Covidistă. Cu noi este Dumnezeu!

  3. Dr. Adrian Cacovean: După crima pandemică, în Ucraina are loc o epurare etnică a românilor, polonezilor și maghiarilor. Ce mai urmează? Nu v-a spus nimeni despre efectele adverse de după bomba atomică?

  4. Viceprimarul Hunedoarei, Cătălin Olar, a murit la 47 de ani. În 2021 promova vaccinarea la Castelul Corvinilor cu Johnson sau Pfizer. Au trecut 2 ani. FOTO

  5. Av. Gheorghe Piperea: Începutul sfârșitului pentru regimul Zelensky

  6. Dr. Robert Malone: Pfizer s-a dat de gol – Comunicatul prin care Compania Farma se îngroapă singură – Am MODIFICAT virusul COVID-19

  7. Aeroportul din Timișoara a ascuns moartea subită a unui angajat SRI de la Departamentul de IT. Bărbatul a fost găsit decedat în propriul birou, după cum s-a aflat pe surse. Nu este singurul caz

  8. Vacciniștii Streinu-Cercel și Alexandru Rafila sunt plătiți de ani de zile de compania PFIZER prin sponsorizări grase de sute de mii de lei alături de alți peste 5000 de medici din România. Cazul e de domeniul ANI și DNA. DOVEZILE ACTIVENEWS

  9. Alexandru Gavril: ANDREW TATE vs Jordan Peterson. SISTEM ANTI-SISTEM - CONTROVERSE ÎN MATRIX

  10. Jurnalistul Sorin Roșca Stănescu - Boală Autoimună după Vaccinul Covid: MI-AU ÎNȚEPENIT MUȘCHII. VIDEO-CONFESIUNI după VIDEO-ANAMNEZA Ancăi Alexandrescu

  1. Marius Mioc: Pe mîinile nevaccinaților e sângele vaccinaților!

  2. Alexandra Șinc, deces subit la 49 de ani: Am fost hotărâtă să mă vaccinez imediat ce se poate. VIDEO

  3. Ovidiu Doka, ziarist din Carei care ridiculiza nevaccinații: În 3 ani mor, mi-am asumat! A murit subit de infarct la 40 de ani. Marius Mioc: A greșit. Au trecut 2

  4. DAVOS - CASA DE NEBUNI A LUMII. Șeful Siemens: Dacă nu o să mai mâncați carne în 11 ani compensați un zbor până în Thailanda. Eu am început. FILMAREA și ILUSTRAȚIA ZILEI

  5. Papa Francisc, declarație surpriză: A FI HOMOSEXUAL nu este o crimă! TOȚI SUNTEM copiii lui Dumnezeu