Ambasada lui Biden face ordine în România sub Administrația Trump. Delegația congresmanilor din SUA, interzisă de la întâlnirea cu AUR. ACTUALIZARE: George Simion s-a întâlnit cu o membră a delegației

De Andrei Nicolae  /  

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


ACTUALIZARE: George Simion s-a întâlnit cu o membră a delegației.
 

 
Activistul conservator Brian Brown avertizează că delegația congresmenilor americani care se află în România subminează politica președintelui Trump și a vicepreședintelui Vance, ”întâlnindu-se doar cu forțele anti-Trump”, excluzând, totodată, o întâlnire cu reprezentanții mișcării suveraniste.

„URGENȚĂ ÎN ROMÂNIA! Tocmai am aflat de la nivel înalt că cei care organizează o călătorie a congresmenilor americani în România subminează pe Președintele Trump și pe Vicepreședintele Vance, întâlnindu-se doar cu forțele anti-Trump! Se pare că actualul ambasador al SUA în România. Întâlnirea are loc mâine și oamenii buni NU sunt invitați. Am primit și scrisoarea care este trimisă doar liberalilor și este de la Ambasadă. Atașată.

Vicepreședintele Vance a spus clar că nu trebuie să sprijinim partide și politicieni care atacă democrația din România. Cu toate acestea, parlamentarii pro-Trump NU sunt invitați, ci doar cei pro-Soros. Sunt câțiva congresmeni buni care merg și care sunt ținuți în întuneric cu privire la planul de a-i exclude pe cei buni. Vă rugăm să ajungeți la George Simion, Andrei Dîrlău, Mihail Neamțu, Cosmin Corendea”, a scris Brian Brown, pe X.
 
Citește și: ”Delegația americană nu e trimisă de Trump. Nu este o întâlnire esențială pentru viitorul României”, a declarat George Simion

 
 
Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori
VideoNews

Călin Georgescu la vot cu George Simion:

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (8)
  • Arb 15.04.2025 16:01
    Congresswoman Luna e republicana.
    Pro-DJT pina de curind.Adica a apucat-o ca vrea sa voteze de-acasa daca are copii de-ngrijit si a introdus un Bill sprijinit de ddms.
    Altfel, tot insista la Bondi sa dea drumu la dosarele Epstein.
    Si da, arata ff bine
  • WOLV ERA 15.04.2025 16:43
    arata ff bine, super. ne ma scos
  • Neanae 15.04.2025 17:25
    Mă ia cu capul! Deci NU veniră DECÂT dă să plimbară ca să vază Cotroceniu’ o delegație americană netrimisă de Trump special ca să scoață castanele românești suveraniste din focul soroșo/progresist/cecerist. Fix pe model Hohanist dar nu cu avion “mic”!!!
    Nimic lămuriri, explicații, confruntări cu toți pionii de pe masă, Simion exclus, însă se plimbară cu o delegată fugită din grup, sexy și bună de fotografie cu exclusul, frumoși amândoi.
    Cum rămâne? Păi ca înainte.
    Happy END și bye bye! (Or fi mâncat mici?)
  • Mars.60 Stefan 15.04.2025 17:54
    Agenda merge inainte, doar decorurile se schimba, planul e mereu acelasi!

    THE TRUMP-MUSK TECHNOCRACY: ATTEMPTING TO CREATE A POST-HUMAN WORLD
    https://www.bitchute.com/video/q0H5iRklj2Cy
    ...................

    BILL GATES: WE WON'T NEED HUMANS IN ABOUT 10 YEARS
    https://www.bitchute.com/video/UDBo19yFzgnK
    ...................

    Atenție! Banii corupției pentru război și pandemii
    (video in romana)

    https://www.kla.tv/index.php?a=showlanguage&lang=ro&id=37298&date=2025-04-12

    Ce au în comun pandemia Covid, proiectul Stargate AI și programul gigantic de reînarmare din Germania? Analistul Heiko Schöning dezvăluie: Organizațiile criminale investesc întotdeauna în avans în crize globale pentru a obține apoi profituri uriașe. Unde se duc în prezent banii grei? Locurile de producție actuale dezvăluie planurile mafiei crizei globale ...
    ...................
  • Brick 15.04.2025 18:48
    Stargate ar trebui sa aiba finantare de 500 miliarde $. In barca barosanilor se afla Larry Ellison si Sam Altman. Proiectul e mostenit de la adm Biden. Foarte bun mesajul tau. Mersi Stefan.
  • Mars.60 Stefan ► Brick 16.04.2025 14:03
    @BRICK: Am gasit un documentar excelent referitor la Proiectul Stargate AI postat in doua locuri. L-am urmarit pe YouTube unde din setari poti beneficia si de o oarecare traducere automata in romana. Ti-l recomand, e f. interesant:

    INSILICO THE BATTLE FOR BODY AND SOUL (AI DOCUMENTARY)

    https://www.bitchute.com/video/DMz8F1KOGggc

    Sau pe YouTube unde avem si subtitrari generate automat in romana:

    INSILICO The Battle for Body and Soul (AI Documentary) - #thetruthisstrangerthanfiction #2025 #RFB

    https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=QdTDmIOkJns
  • Tic 15.04.2025 22:43
    Mulțumim Mars 60 Ștefan.
  • andriban 15.04.2025 18:49
    Iliescu l-aducea pe Michael Jackson...
    Politica la noi e ...economie pe p(a)iață
  1. NU e o lovitură pentru Trump! Primul Papă american la Vatican, Leon al XIV-lea, "e mai rău decât Francisc". "Va pune Biserica Catolică contra lui Trump"

  2. George Simion "l-a făcut ZOB" pe Nicușor Dan - FOTO/VIDEO. Liviu Pleșoianu: Impecabil răspunsul lui Simion legat de CENZURAREA jurnaliștilor LIBERI și a tuturor românilor ale căror opinii nu convin Sistemului!

  3. SRS: Nicușor Dan turnător la Securitate cu acte! Sorin Roșca Stănescu publică documentele. NOTE INFORMATIVE de POLIȚIE POLITICĂ

  4. A ÎNCEPUT! VIDEO: Firul nevăzut al serviciilor secrete la 6 luni de la anularea alegerilor. Col. (r) SRI Ion Dedu dezvăluie ițele ședințelor CSAT și CCR care au produs lovitura de stat constituțională. Noi documente decriptate la ActiveNews

  5. Virgiliu Gheorghe: Sunt oameni care frecventează Biserica si vorbesc cu multa ură față de George Simion lăudându-l pe Nicușor Dan care susține homosexualismul, educația sexuală pentru copii și festivalul satanist UNTOLD. Ce legătură are cu Hristos?

  6. Radu Soviani în Libertatea: Despre dubioasa intervenție a BNR pentru devalorizarea leului. Mugur ”Manole” Isărescu a rămas fără ceai de tei?

  7. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  8. Anca Alexandrescu: Nicușor Dan și-a mărit singur salariul și și-a pus și un bonus de 50%

  9. Patrick André de Hillerin despre apocalipsa intelectualilor: Cât de prost stau Cristian Preda și Tănase Stamule la calcule - FOTO-CAPTURI

  10. Sorin Faur: ”În frunte cu Liderul, băsiștimea e fiartă”

  1. Ciolacu scoate PSD de la Guvernare dar nu-și dă încă demisia de la șefia PSD. Progresistul Daniel David, propunerea PNL pentru premier intermar. Președintele interimar a luat act și anunță pe 6 mai un prim ministru interimar

  2. Nicușor Dan a aprobat Marșul homosexualilor - ”Bucharest Pride” pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor

  3. Peninsula Iberică este noul Wuhan?

  4. REZULTATE OFICIALE: Suveraniștii au luat peste 40% - VICTORIA LUI CĂLIN GEORGESCU ȘI GEORGE SIMION! LUPTA se duce în TURUL II cu NICUȘOR SOROS DAN! Au votat peste 9,5 MILIOANE de ROMÂNI! Mobilizare istorică pentru ROMÂNISM la ALEGERILE PREZIDENȚIALE 2025

  5. 3 mai 1997: 28 ani de la una dintre cele mai mari TRĂDĂRI din istoria României: TRATATUL CU UCRAINA. Cum au fost cedate teritorii ale patriei-mamă la îndemnul lui Silviu Brucan - Bruckner și prin mâna lui Adrian Severin - Skvosnik, nepot al Anei Pauker

  6. Cu cine votăm la alegerile prezidențiale din 4 mai

  7. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  8. Instigare la uciderea lui George Simion după o postare a Victoriei Stoiciu. Singura LGBT-istă din PSD care îl susține pe Nicușor Dan, soroșista s-a plasat împotriva deciziei partidului de neutralitate în Turul 2, alături de pro-LGBT-istul Victor Negrescu

  9. Pericolul celor două specii: Românul de Diaspora și Românul de Casă

  10. Premierul Spaniei vine cu noi dezvăluiri despre pana masivă de curent care a lovit Peninsula Iberică: 15 gigawați de energie au dispărut inexplicabil

Ultima oră

22:49

Florin Palas: Kominternul n-o murit, dor un pic s-o odihnit!

21:10

SRS: Nicușor Dan turnător la Securitate cu acte! Sorin Roșca Stănescu publică documentele. NOTE INFORMATIVE de POLIȚIE POLITICĂ

20:00

George Simion "l-a făcut ZOB" pe Nicușor Dan - FOTO/VIDEO. Liviu Pleșoianu: Impecabil răspunsul lui Simion legat de CENZURAREA jurnaliștilor LIBERI și a tuturor românilor ale căror opinii nu convin Sistemului!

19:22

Anca Alexandrescu: Nicușor Dan și-a mărit singur salariul și și-a pus și un bonus de 50%

19:13

NU e o lovitură pentru Trump! Primul Papă american la Vatican, Leon al XIV-lea, "e mai rău decât Francisc". "Va pune Biserica Catolică contra lui Trump"

19:00

Virgiliu Gheorghe: Sunt oameni care frecventează Biserica si vorbesc cu multa ură față de George Simion lăudându-l pe Nicușor Dan care susține homosexualismul, educația sexuală pentru copii și festivalul satanist UNTOLD. Ce legătură are cu Hristos?

18:57

Conferință AUR despre relansarea mineritului și metalurgiei în Munții Apuseni

18:21

Magdalena Radu: De ce îl votez pe George Simion

18:00

A ÎNCEPUT! VIDEO: Firul nevăzut al serviciilor secrete la 6 luni de la anularea alegerilor. Col. (r) SRI Ion Dedu dezvăluie ițele ședințelor CSAT și CCR care au produs lovitura de stat constituțională. Noi documente decriptate la ActiveNews

17:41

Patrick André de Hillerin despre apocalipsa intelectualilor: Cât de prost stau Cristian Preda și Tănase Stamule la calcule - FOTO-CAPTURI

17:25

Sorin Faur: ”În frunte cu Liderul, băsiștimea e fiartă”

17:05

George Simion: Sunt și voi rămâne alături de poporul român! Dialog cu asociațiile și sindicatele – primul pas spre o Românie condusă cu respect

16:20

Radu Soviani în Libertatea: Despre dubioasa intervenție a BNR pentru devalorizarea leului. Mugur ”Manole” Isărescu a rămas fără ceai de tei?

16:00

8 mai: Sfântul Măritul Apostol și Evanghelist Ioan Teologul, vulturul iubit de Iisus, Sfântul Cuvios Arsenie cel Mare, Sfânta Cuvioasă Emilia, mama Sfântului Ierarh Vasile cel Mare

16:00

8 mai, Sărbătoarea MINUNII care se petrece ÎN FIECARE AN la mormântul Sfântului Ioan Evanghelistul: pulberea sfântă și vindecătoare care se ridică în aer