Adevărata față a pandemiei Covid-19: un studiu tulburător arată cum proteina Spike se transmite persoanelor nevaccinate prin simplul contact cu cei vaccinați

De Ana-Maria Radulian  /  

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Cea mai enigmatică parte a vaccinului COVID este tocmai capacitatea sa de ”a se transmite” și de a afecta oameni care nici măcar nu au primit vaccinul, conform vigilantfox.com

A Midwestern Doctor a petrecut un an investigând peste 1.500 de astfel de rapoarte. Toată lumea vorbește despre acest aspect, dar aproape nimeni nu știa ce este cu adevărat. Publicația conservtoare americană Vigilant Fox a pus cap la cap informațiile de specialitate într-un articol explicativ. Sudiul integral este disponibil la final.

La scurt timp după lansarea vaccinului COVID, mii de persoane nevaccinate au început să raporteze simptome ciudate, de multe ori imediat după ce au fost lângă cineva recent vaccinat. Nu primiseră vaccinul. Cu toate acestea, se simțeau bolnavi. Iar simptomele au fost ciudat de persistente.

”Transmiterea” nu este doar o teorie. Este susținută de cercetări revizuite, care au fost examinate cu atenție de alți oameni de știință înainte de a fi publicate. Cel mai frecvent simptom de transmitere a vaccinului te-ar putea surprinde – sângerarea menstruală anormală. Se întâmpla chiar și femeilor care trecuseră de mult de menopauză și fetelor tinere care nu avuseseră prima menstruație.

Medicii au ignorat-o. Rețelele de socializare i-au batjocorit pe cei care puneau întrebări. Dar tiparele erau prea puternice pentru a fi ignorate: ceea ce se întâmpla cu aceste femei era foarte real.

Alte simptome frecvente raportate de persoanele nevaccinate au inclus: simptome asemănătoare gripei, dureri, erupții cutanate, sângerări nazale, oboseală, probleme sinusale, căderea părului, tinitus, zona zoster, ganglioni limfatici inflamați.

Unii oameni au mărturisit faptul că miroseau ceva ciudat – un miros metalic, chimic – atunci când se apropiau de cineva recent vaccinat. Deci, de ce se întâmplă asta?
 
A Midwestern Doctor și Pierre Kory, MD, MPA au analizat peste 1.500 de rapoarte detaliate cu cazuri suspecte pentru transmiterea vaccinului COVID

Teoriile variază, dar cea mai probabilă explicație sunt exozomii – particule minuscule pe care organismul le folosește pentru a transmite mesaje între celule. 

După vaccinare, proteina spike poate fi ambalată în exozomi. Apoi proteinele pot fi eliminate prin expirație sau secretate în transpirație și așa se pot răspândi. 

În 2023, un studiu a constatat ceva cutremurător: copiii nevaccinați ai părinților vaccinați dezvoltau anticorpi împotriva proteinei spike fără a se vaccina. Aceasta arată că ceva s-a transmis de la părinte la copil.

Un alt indiciu: protocolul de studiu al vaccinului Pfizer a avertizat cu privire la "expunerea la mediu" prin contact cu pielea sau inhalare, iar FDA (Food and Drug Administration)  clasifică injecțiile ARNm ca terapie genică – unde eliminarea este o preocupare bine cunoscută.

Studiul din 2023 a mers mai departe: transmiterea sexuală. Mulți oameni s-au temut să vorbească despre asta, dar cercetarea a confirmat ceea ce mulți bănuiau. Oamenii s-au îmbolnăvit după ce au avut relații intime cu partenerii. 

În ciuda acestor aspect îngrijorătoare, ni se spune că eliminarea vaccinului COVID-19 este ”imposibilă”. Nimic din tot ce s-a întâmplat nu a fost ”științific”, dar ni se spune în continuare ”să avem încredere în știință”.

Între timp, cercetătorii au descoperit că femeile care nu au fost niciodată vaccinate sau infectate cu virusul, au experimentat schimbări menstruale dramatice după expunerea la persoane vaccinate. Un studiu a constatat că 92% dintre femei au raportat întreruperi vizibile ale ciclului menstrual – multe în decurs de 3 zile de la expunere.

Și, din păcate, efectele nu s-au oprit doar la schimbările menstruale. Unele femei au dezvoltat  boli autoimune, au experimentat infecții virale, precum Zona Zoster (virusul varicelo-zosterian)  sau Epstein-Barr, iar altele au raportat afecțiuni care pun viața în pericol: cheaguri de sânge, probleme cardiace și crize neurologice.Din păcate, acestea nu au fost incidente izolate.

Probabil sună de necrezut! Poate că aceste experiențe nu ți s-au întâmplat ție sau cuiva pe care îl cunoști, dar asta nu înseamnă că ele nu există și nu reprezintă un real pericol. Pentru un procent al populației, impactul a fost devastator și a fost ignorat de fiecare data. Doar pentru că nu am experimentat pe propria piele, nu înseamnă că nu este o realitate!

Fiindcă acum există dovezi, trebuie să ne punem întrebări importante înainte să fie prea târziu:

Ar trebui ca vaccinurile ARNm să fie permise pe piață dacă pot afecta persoanele care nu și-au dat niciodată consimțământul? Este unul dintre cele mai întunecate adevăruri ale pandemiei COVID!

Ni s-a spus că vaccinurile vor rămâne în corpul celui vaccinat și că oricine spune altceva este un teoretician al conspirației.

De altfel, transmiterea nu a fost doar un mit pe internet. A fost real! În timp ce oamenii erau reduși la tăcere, batjocoriți și interziși pentru că aduceau în discuție asta, adevărul se afla în știință tot timpul. Nu doar că au greșit, ci ne-au manipulat foarte grav!

Toate injecțiile cu ARNm ar fi trebuit să respecte aceleași standarde de siguranță ca orice altă terapie genică. Însă, din păcate, facem cu toții parte dintr-un experiment necontrolat pentru care nu ne-am dat consimțământul.
 
Studiul integral poate fi citit AICI
Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori
VideoNews

Călin Georgescu la vot cu George Simion:

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (11)
  • Radu Comsuta 04.04.2025 22:06
    Chiar și așa efectul morților subite nu va apărea niciodată la cei nevaccinați care ar fi luat ceva ipotetic din proteina respectivă, față de cei care s-au vaccinat. De asta va avea grijă Dumnezeu, nu mă îndoiesc. Dar oricum după o vorbă tot mai populară, "scapă cine poate", în sensul că viața noastră nu mai are cursul ei firesc biologic, nu doar datorită și efectului indirect al vaccinului prin cei vaccinați asupra celor nevaccinați ci și prin poluarea atmosferei, solului, apei, etc. Eu le văd ca pe cele șapte cupe ale mâniei lui Dumnezeu din apocalipsa, dar desigur, e numai o părere personală.
    Prin urmare o dietă schimbată, un stil de viață sănătos, un tratament preventiv trebui să le avem de acum mereu înainte dacă chiar vrem să prindem sfârșitul ultimului mare show! Cel puțin asta ne-au arătat în spectacolul drăcesc de îchidere a jocurilor olimpce din Paris, anul trecut.
  • Mielu' 05.04.2025 03:05
    Pe langa depurare fizica, daca puteti, pregatiti-va sufleteste, adunati-va cu cei asemenea.si rabdati pana la capat; e tot ce as indemna pe toti.semenii nostri.
    Doamne, miluieste!
  • UrsuRei 05.04.2025 08:38
    Noi ca noi adultii...Copii sa-i fereasca Dumnezeu si Maica Domnului!
    Cum se nasc , pac doze, si doze de n-shpe valente, altfel Tovarasa Educatoare (in orice tara ar fi e la fel ) nu-l primeste la gradinita ce sa mai vorbim de cresa.

    Vorbeste in desert Doctor Geanina Hagima!
    Rusine doctorilor care nu ii intind o mana, care o discrediteaza.
    Rusine doctorilor care nu incearca sa vada ce prescriu , ce o fi oare in actualul PARACETAMOL de exemplu?
    Ce ii prescriu eu copilasului ala nou nascut doze de vaxuri? Am cautat sa vad ce ii prescriu?
    NU , sala de asteptare este plina... Caraibele sunt departe si vila trebuie sa mi-o termin.
    Hai sictir doctorii pe stilul asta! fara jena...Ucigasilor!
    Pasul l-au facut cu Plandemia, acum nu mai au jena.

    Doamne iarta-ma si miluiesTe-Te!
  • Floros ► UrsuRei 06.04.2025 16:43
    Oamenii normali la cap ,care cunosc acest lucru ar trebui să nu își mai lase copii la nici o instituție de învățământ. Și așa nu îi învață nimic ortodox.Nu mai e nimic normal în colonia asta.poate dacă vom alege cu cap poate se va reîntoarce vremea normală de dinainte ....
  • Floros 06.04.2025 16:37
    Corect subscriu
  • Mielu' 05.04.2025 02:57
    Fara legatura directa cu subiectul, desi, considerand laboratoarele mirtii de care s-a tot vorbit, o legatura cu "lumea stiintei si cercetarii" exista fara indoiala.
    Am primit si eu acest clip de la altii.
    Nu am mijloace sa-l evaluez.
    Daca e adevarat e cutremurator si revoltator, satanic!
    https://www.facebook.com/reel/577098407975888/?mibextid=ZZyLBr
  • INJECTIA FINALA 05.04.2025 12:44
    Multumim din suflet, Doamna Doctor.

    Luminoase explicații.

    Dumnezeu și Maica Domnului să vă ocroteasca pururea !
  • INJECTIA FINALA 05.04.2025 13:08
    Să ne rugăm pt ei, sunt frații și surorile noastre, care s'au lăsat amăgiți de big pharma și de...autoritățile lor centrale.
    Și medicii lor de ce nu si'au făcut datoria?

    De ce guvernul nu a tras alarma
    Când delira deliberat big sfarma
    Sau este și el prins în complot
    Și nu poate deschide mincinosul lui bot...

    Antidotul vaxului arnM(orții ) este pinul silvestru:
    Micheldogna.fr/pin sylvestre

    Pe vernoncoleman.org
    Și pe vernoncoleman.com
    sunt enumerate conspirațiile reale actuale ale ocultei mondiale, cu argumente imparabile scoase din bazele de date oficiale!

    Tenebros și terifiant
    Viermele masonic
    Ascuns, se făcu elefant
    Și'a dat buzna să calce făpturi
    Împroșcând minciuni și lături
    Înșeland, ingrozind, ucigând

    Va sfârși în gheenă, plângând!
  • Floros 06.04.2025 16:39
    Și totuși cei nevaccinați ce mai pot face???
  • Eugen Adrian 06.04.2025 23:03
    Oameni care emit lumină pe fața lor – împlinirea Apocalipsei

    #MarkOfTheBeastFulfillmentProphecy #AmazingWorkOfDrMihalcea
    Deja se aprinde Semnul Fiarei pe fața persoanelor vaccinate, dar și pe fața persoanelor nevaccinate – dar care s-au infectat de la persoanele vaccinate. Ăsta e un fapt dovedit. Și se poate infecta și prin simpla atingere a pielii sau respirare 1 lângă altul.
    Lumina emisă pe fața lor nu se vede cu ochiul liber, ci cu lumina UV setată exact la 365 de nanometri. Evident că cei răi au modulat acest nr. ca simbol pt. “tot anul”, adică permanent.
    Exact cum șeful Pfizer are numele de Bourla – care e verbul în spaniolă pt Batjocură, el fiind veterinar la bază – nu doctor de oameni, pt că ei ne consideră pe noi animale.
    Exact cum legea care aplică asemenea mizerii se numește HR 6666 – care arată că pt ei suntem niște “resurse” pt. semnul lor satanic!
    Întregul lor complex reprezintă o batjocorire mondială a omenirii! Și noi trebuie doar să vedem asta și să le evităm!

    https://t.me/AG_RealEducation
  • Eugen Adrian 06.04.2025 23:04
    Oameni care emit lumină pe fața lor – împlinirea Apocalipsei

    #MarkOfTheBeastFulfillmentProphecy #AmazingWorkOfDrMihalcea
    Deja se aprinde Semnul Fiarei pe fața persoanelor vaccinate, dar și pe fața persoanelor nevaccinate – dar care s-au infectat de la persoanele vaccinate. Ăsta e un fapt dovedit. Și se poate infecta și prin simpla atingere a pielii sau respirare 1 lângă altul.
    Lumina emisă pe fața lor nu se vede cu ochiul liber, ci cu lumina UV setată exact la 365 de nanometri. Evident că cei răi au modulat acest nr. ca simbol pt. “tot anul”, adică permanent.
    Exact cum șeful Pfizer are numele de Bourla – care e verbul în spaniolă pt Batjocură, el fiind veterinar la bază – nu doctor de oameni, pt că ei ne consideră pe noi animale.
    Exact cum legea care aplică asemenea mizerii se numește HR 6666 – care arată că pt ei suntem niște “resurse” pt. semnul lor satanic!
    Întregul lor complex reprezintă o batjocorire mondială a omenirii! Și noi trebuie doar să vedem asta și să le evităm!

    https://t.me/AG_RealEducation
  1. Ciolacu scoate PSD de la Guvernare dar nu-și dă încă demisia de la șefia PSD. Progresistul Daniel David, propunerea PNL pentru premier intermar. Președintele interimar a luat act și anunță pe 6 mai un prim ministru interimar

  2. Nicușor Dan a aprobat Marșul homosexualilor - ”Bucharest Pride” pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor

  3. Peninsula Iberică este noul Wuhan?

  4. REZULTATE OFICIALE: Suveraniștii au luat peste 40% - VICTORIA LUI CĂLIN GEORGESCU ȘI GEORGE SIMION! LUPTA se duce în TURUL II cu NICUȘOR SOROS DAN! Au votat peste 9,5 MILIOANE de ROMÂNI! Mobilizare istorică pentru ROMÂNISM la ALEGERILE PREZIDENȚIALE 2025

  5. 3 mai 1997: 28 ani de la una dintre cele mai mari TRĂDĂRI din istoria României: TRATATUL CU UCRAINA. Cum au fost cedate teritorii ale patriei-mamă la îndemnul lui Silviu Brucan - Bruckner și prin mâna lui Adrian Severin - Skvosnik, nepot al Anei Pauker

  6. Cu cine votăm la alegerile prezidențiale din 4 mai

  7. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  8. Instigare la uciderea lui George Simion după o postare a Victoriei Stoiciu. Singura LGBT-istă din PSD care îl susține pe Nicușor Dan, soroșista s-a plasat împotriva deciziei partidului de neutralitate în Turul 2, alături de pro-LGBT-istul Victor Negrescu

  9. Pericolul celor două specii: Românul de Diaspora și Românul de Casă

  10. Călin Georgescu deconspiră OLIGARHII CARE FURĂ ALEGERI și MAFIA INTERNAȚIONALĂ - “SECRETELE ONU”. Av. Reiner Fuellmich: “Un curajos luptător pentru Libertate” - VIDEO TRADUS

Ultima oră

13:10

Valer Marian aruncă bomba: Dacă președintele CCR este omul rușilor?

12:39

Horațiu Rădulescu: Ca să înțeleagă ceea ce nu s-a văzut la dezbaterea a doua, cei ce vor să înțeleagă

11:14

Portretul susținătorilor lui Nicușor Dan. Pro-europeanul Dan Șucu, care ne dă lecții de democrație, a fost turnător la Securitate. Document CNSAS

10:48

Nicușor Dan, continuatorul lui Klaus Iohannis. Cultul de care aparține fostul președinte îndeamnă la vot împotriva ”candidatului naționalist, amenințător pentru minorități”

10:20

Psih. militar Laurențiu Niculescu: Lupta pentru România - între suveranism și neomarxism, fenomenul narcisismului colectiv

09:54

Paradă militară la Moscova. ”Întregul” popor rus susține ofensiva din Ucraina, afirmă Vladimir Putin în discursul său din Piața Roșie - Transmisie Live

09:18

Se transformă în război total: Armata pakistaneză a lansat atacuri de-a lungul întregii frontiere de vest a Indiei

09:00

Lucian Ciuchiță: România, distrusă pas cu pas: Sărăcia ca proiect de țară

08:50

Cornel Nistorescu: ”Jos Simion!”, ”Jos Georgescu!”, Jos Leul și România!

08:40

Ion Cristoiu: Guvernatorul BNR, Mugur Isărescu, trebuie anchetat penal pentru abuz în serviciu

23:30

Corbul și dragonul sau modelul politic ortodox

23:00

Radu Cristescu - PSD: 10 motive pentru care nu-l votez pe Nicușor Dan!

22:49

Florin Palas: Kominternul n-o murit, dor un pic s-o odihnit!

21:10

SRS: Nicușor Dan turnător la Securitate cu acte! Sorin Roșca Stănescu publică documentele. NOTE INFORMATIVE de POLIȚIE POLITICĂ

20:00

George Simion "l-a făcut ZOB" pe Nicușor Dan - FOTO/VIDEO. Liviu Pleșoianu: Impecabil răspunsul lui Simion legat de CENZURAREA jurnaliștilor LIBERI și a tuturor românilor ale căror opinii nu convin Sistemului!