În 1976, Guvernul SUA s-a folosit de minciuni pentru a începe o campanie națională de vaccinare împotriva unei „epidemii” de gripă porcină. „Epidemia” a ucis 1 om: în urma campaniei de vaccinare au murit 25, alți 500 au manifestat efecte secundare grave

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Opinia publică a auzit, de aproape un an, din gura a două guverne și jumătate - Cioloș, Grindeanu și Tudose - că în România este o epidemie de rujeolă. În consecință, s-a întocmit rapid un proiect de lege care să oblige la vaccinarea tuturor copiilor și a unei mari părți a adulților. Unii contestă epidemia și afirmă că este doar un pretext pentru achiziția masivă de vaccinuri, din banii statului.

Astfel de suspiciuni nu au apărut doar în România. Un caz cu multe semne de întrebare a fost programul de imunizare contra gripei porcine din SUA, din 1976.
 
70 euro extra reducere la Galaxy S8 si iPhone 6S Plus ! 

Ce s-a întâmplat? În februarie 1976, un soldat american, David Lewis, a murit după ce s-a simțit slăbit și apoi s-a prăbușit într-un timpul unui marș forțat. Două săptămâni mai târziu, oficialii americani au anunțat că soldatul a murit din cauza gripei porcine, iar această versiune a gripei pare să fie apropiată de pandemia din 1918.  Oficialii sanitari americani au concluzionat că e nevoie de o campanie de vaccinare a fiecărui cetățean american în viață.

Președintele Gerald Ford a autorizat programul de vaccinare a populației care a costat peste 135 de milioane de dolari și în urma căruia au fost vaccinați peste 40 de milioane de americani. Programul a fost anulat în decembrie 1976, la mai puțin trei luni de la declanșare, după ce s-au raportat cel puțin 54 de cazuri de sindrom Guillain - Barre după vaccinare. Într-un final, s-a constatat moartea a 25 de persoane după vaccinare, precum și 500 de cazuri de sindrom Guillain - Barre.

Soldatul David Lewis a rămas singura persoană moartă din cauza virusului gripei porcine.

Dacă în România se urmărește vaccinarea forțată, în Statele Unite cei care s-au vaccinat trebuiau să semneze un document prin care își dădeau acordul pentru a fi înțepați cu un vaccin testat. Ceea ce nu știau americanii era că în urma testelor, oamenii de știință au creat alt vaccin, netestat, și cu acela urmau să fie injectați cetățenii, după cum anunța, trei ani mai târziu, presa americană.

Într-o ediție din 4 noiembrie 1979 a celebrei emisiuni americane, 60 de minute (Transcrierea emisiunii, aici) , de pe postul CBS, s-a dezvăluit că oficialii Centrului pentru Controlul și Prevenirea Bolilor (CDC) știau că respectivul vaccin poate provoca boli neurologice, dar au ales să nu anunțe și cetățenii de acest aspect.

Președintele CDC de la acea vreme, doctorul Sencer, recunoștea în cadrul emisiunii că nu a existat niciun caz de gripă porcină confirmat în SUA - ci doar raportate -, și nicăieri în lume, așa cum fals anunțase președintele Ford în apelul său către națiune.

Mai mult decât atât, în campania masivă de promovare a vaccinului, s-au folosit numele unor personalități și vedete americane, fără ca acestea să se fi vaccinat sau să-și fi dat acordul pentru așa ceva.
 


Una dintre aceste persoane a fost celebra vedetă americană Mary Tyler Moore. Chestionată de reporterii de la 60 de minute, aceasta a spus: „Nu, nu am făcut vaccinul anti-gripal. Nu mi-am dat acordul pentru ca numele să-mi fie folosit în campania pro vaccinare. Mi-am întrebat doctorul (dacă ar trebui să-mi fac vaccinul) și a zis că ar fi o idee bună. Dar am rezistat, pentru că am fost suspicioasă că aș avea simptomele care decurg dintr-o asemenea infecție. Ulterior, doctorul era încântat că nu m-am vaccinat”.

Între timp, 4.000 de persoane au dat în judecată Guvernul SUA pentru efectele secundare cauzate de vaccinul împotriva epidemiei care ucisese...un singur om. 
Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori
VideoNews

Călin Georgescu la vot cu George Simion:

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (0)
  1. Ciolacu scoate PSD de la Guvernare dar nu-și dă încă demisia de la șefia PSD. Progresistul Daniel David, propunerea PNL pentru premier intermar. Președintele interimar a luat act și anunță pe 6 mai un prim ministru interimar

  2. Nicușor Dan a aprobat Marșul homosexualilor - ”Bucharest Pride” pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor

  3. REZULTATE OFICIALE: Suveraniștii au luat peste 40% - VICTORIA LUI CĂLIN GEORGESCU ȘI GEORGE SIMION! LUPTA se duce în TURUL II cu NICUȘOR SOROS DAN! Au votat peste 9,5 MILIOANE de ROMÂNI! Mobilizare istorică pentru ROMÂNISM la ALEGERILE PREZIDENȚIALE 2025

  4. 3 mai 1997: 28 ani de la una dintre cele mai mari TRĂDĂRI din istoria României: TRATATUL CU UCRAINA. Cum au fost cedate teritorii ale patriei-mamă la îndemnul lui Silviu Brucan - Bruckner și prin mâna lui Adrian Severin - Skvosnik, nepot al Anei Pauker

  5. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  6. Cu cine votăm la alegerile prezidențiale din 4 mai

  7. Instigare la uciderea lui George Simion după o postare a Victoriei Stoiciu. Singura LGBT-istă din PSD care îl susține pe Nicușor Dan, soroșista s-a plasat împotriva deciziei partidului de neutralitate în Turul 2, alături de pro-LGBT-istul Victor Negrescu

  8. Pericolul celor două specii: Românul de Diaspora și Românul de Casă

  9. Călin Georgescu deconspiră OLIGARHII CARE FURĂ ALEGERI și MAFIA INTERNAȚIONALĂ - “SECRETELE ONU”. Av. Reiner Fuellmich: “Un curajos luptător pentru Libertate” - VIDEO TRADUS

  10. FEAR FACTOR 2

Ultima oră

19:30

UNTOLD, festivalul satanist aprobat de Nicușor Dan în București, mituiește alegătorii. Ion Cristoiu: Ar trebui arestați!

23:10

Profesorul Ilie Bădescu: CARE EUROPĂ?

22:30

SPAȚIUL MIORITIC - de Lucian Blaga (9 mai 1895 - 6 mai 1961)

21:15

Acad. Florin Constantiniu: 9 mai 1945? În România, nimic de sărbătorit

20:00

Pălitură de osândă pentru UDMR: Viktor Orban a ascultat de Donald Trump și îl susține pe George Simion, ca lider al suveranismului în Europa: ”În lupta pentru creștinism și suveranitate trebuie să ne sprijinim reciproc” - VIDEO

19:50

Un adevărat cavaler! Nicușor Dan își dă la o parte concubina pentru a fi primul în fața camerei - VIDEO

19:40

Patrick André de Hillerin: Nicușor Dan refuză să comunice numele donatorilor săi din precampania electorală

18:23

Adrian Onciu: Marile puncte de divergență ale celor doi finaliști

18:00

BEC și AEP ar trebui să investigheze DEZBATEREA ARANJATĂ de la Euronews. Boala OCULTEI din spatele lui Nicușor Dan. George Simion: Voi pune interesele României pe primul loc. TEMELE fierbinți: AVORT, LGBT, BANI, UCRAINA, RĂZBOI - Analiza ActiveNews

17:30

A început conferința "Dragostea dintre părinți și creșterea armonioasă a copiilor" - VIDEO ÎN DIRECT

17:17

Un celebru artist a anunțat că suferă de cancer în stadiul 4, la 46 de ani

16:00

9 mai: ZIUA INDEPENDENȚEI ROMÂNIEI. Discursul integral al lui Mihail Kogălniceanu

15:32

ȘTIAȚI CĂ tânărul criminal Vlad Pascu a fost OLIMPIC LA MATEMATICĂ? E bun de președinte?

15:04

Atenție, Harap Alb: Să nu faci aceeași greșeală ca acum 35 de ani!

14:44

Ginerele unui torționar al Securității, Victor Rebengiuc, a donat 5.000 de euro lui Nicușor Dan cu condiția să nu fie nominalizat: ”Contribui și eu acolo cu câte ceva”