

Este vorba de o dublură a șefului Guvernului care postează în numele sau pe rețelele de socializare. Reprezentanții autorităților au sesizat Facebook că cineva i-a clonat contul Premierului.
Purtătorul de cuvânt al Executivului, Liviu Iolu, a declarat pentru News.ro că Guvernul a sesizat reperezentantii Facebook în acesta problemă, relatează stiripesurse.ro.
Guvernul a sesizat că o persoană folosește numele și poza premierului Dacian Cioloș și comentează la postări pe rețeaua de socializare după ce aceasta a răspuns unui anunț al jurnalistei Melania Medeleanu (partenera de viață a fostului purtător de cuvânt al Guvernului, Dan Suciu).
„Super! Felicitări pentru asumarea chemării Sufletului. E minunat când o pasăre ȘTIE că e liberă să zboare oricât de sus, în infinitul credinței că e creată pt a face bine celorlalți. Abia atunci Cerul se întâlnește cu Pământul!”, a comentat persoana care folosește numele prim-ministrului.
Așteptăm un program inovativ de Guvernare (măcar) din partea clonei, eventual cu ceva măsuri curajoase care să sprijine actorii economici locali în ciuda opoziției de la Bruxelles.
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.