Părintele Emanuel Florin Ganciu în Noaptea lui 21 Decembrie 1989: Am fost fericit! Lacrimile îmi lăsaseră urme pe obrajii afumați de grenadele lacrimogene. VIDEO-MĂRTURIE
ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!
În seara lui 21 decembrie 2021 vrednicul de pomenire Părinte Emanuel Florin Ganciu a povestit pentru ActiveNews cum a trecut noaptea lui 21 decembrie 1989. A văzut răniți și morți și el însuși era să fie împușcat de la distanța mică de un ofițer al regimului comunist. A ajuns noaptea acasa cu urme de lacrimi pe obraz. Lacrimile îi lasaseră dâre de lumină pe obrajii plini de urme de fum de la gazele lacrimogene. „Am fost fericit!”, rememorează îndrăgitul Părinte. Vă oferim aici (video) mărturia lui impresionantă:
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Nu stiu daca imi amintesc tocmai corect, este un serial tv relativ recent, foarte bine facut, cu o distributie buna, de asa zisa istorie alternativa -- The Man in the High Castle (il recomand) -- unde copiii, dupa modelul nazist, sunt antrenati in tabere speciale, separati de familii, si indoctrinati sa lupte impotriva celor care carteau impotriva sistemului sau erau angajati in miscari de sabotaj subterane.
Chiar daca poate ma inseala memoria asupra filmului in care am vazut asta, filmul era din categoria celor care incearca sa avertizeze, printr-o naratiune chipurile fictiva, ceea ce rasuflase din atari surse privind proiectele de viitor distopic -- un imperiu global dictatorial de tip nazist, impus de forte oculte pe care, din pacate, filmul nu le mai reveleaza, fiind stopat dupa al 4-lea sezon, parca.
Privind lumea de azi, deja este evident ca prin miscarile feminista, lgbtq, woke, gender, ecologism etc, tinerii sun spalati mental si asmutiti impotriva generatiei parintilor si bunicilor, traditiilor, credintelor, mostenirilor culturale etc.
Mielu'22.12.2023 12:08
Sa rad oare la lozinca "Totul pana la pruni"?? : )) E vorba de palinca?...
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
https://twitter.com/i/status/1737589692575723902
Chiar daca poate ma inseala memoria asupra filmului in care am vazut asta, filmul era din categoria celor care incearca sa avertizeze, printr-o naratiune chipurile fictiva, ceea ce rasuflase din atari surse privind proiectele de viitor distopic -- un imperiu global dictatorial de tip nazist, impus de forte oculte pe care, din pacate, filmul nu le mai reveleaza, fiind stopat dupa al 4-lea sezon, parca.
Privind lumea de azi, deja este evident ca prin miscarile feminista, lgbtq, woke, gender, ecologism etc, tinerii sun spalati mental si asmutiti impotriva generatiei parintilor si bunicilor, traditiilor, credintelor, mostenirilor culturale etc.