ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!
Cunoscutul jurnalist Răzvan Dumitrescu, cu o experiență de peste trei decenii în presa din România, a anunțat, în direct la Antena 3 CNN, că pleacă de la postul de televiziune, transmite Gândul
„De 15 ani, realizez emisiunea la Antena 3, au fost ani intenși. Vă mulțumesc pt încrederea pe care mi-ați acordat-o. Aceasta a fost ultima ediție la Subiectiv. A fost ultima emisiune realizată la Antena 3 CNN. Le mulțumesc colegilor din redacție”, a anunțat Răzvan Dumitrescu la Antena3 în urmă cu câteva momente.
Răzvan Dumitrescu a nulțumit și pe Facebook postului Antena 3 pentru 15 ani de emisie. Anterior jurnalistul a avut o emisiune de mare succes la Realiatea.
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Unul din putinii jurnalisti cu cat de cat coloana vertebrala din televiziunile din Romania. Si printre putinii inteligenti.
Neanae01.06.2026 00:44
Cu mult respect și stimă Domnule Răzvan Dumitrescu, complimente.
Singurii de care mi-a părut rău ca nu va mai urmăream “în direct” (când am renunțat definitiv la A3 - cam de 3 ani) ați fost D-voastră și Dl Mircea Badea. Singurii care ați rămas coerenți, obiectivi, ținând o linie profesională nelăsându-vă influențați de “ordinele pe unitate”!
Mulțumesc.
ADRIAN George01.06.2026 04:38
Domnul Răzvan Dumitrescu trebuia să-și dea demisia cu mult timp in urma. Au fost si momentele de distorsiune dintre el si Băsescu care nu îl iartă pentru ce a divulgat cu privire la mincinosul de Băsescu. CUm sa stai într-o cocina condusă de un bandit ordinar care a furat care și-a turnat rudele care a pus mina pe banii de la Ceaușescu sau a rămas cu banii respectivi după lovitura de stat din Decembrie 89. UN neica nimeni cu o avere incredibilă făcută din furt din turnătorii si trădări. Avem si un pastor neo protestant acolo nu ortodox cel cu neamurile care sint peste granița cel care dorește o slujba in ministerul de externe după cum spunea Plesu. Un om care nu se închină care jura strimb in fata lui Dumnezeu si nu îl leagă nimic de România. Majoritatea românilor martiri au fost ortodocși. Dar nu îl acuz doar pe el ci si pe Radu Moraru trecut la protestanți lăsînd la postul lui in multe emisiuni ca bitele care sunau sa spună de ortotodocsi ca se roagă la lemne si zidiuri. Da așa este pentru ca românii erau cindva '70 la suta analfabeta si doar cei din mișcarea legionară luptau pentru locuri la facultăți si pentru romani si multe alte programe. Dar așa cum erau românii eu au luptat pentru tara avind același Dumnezeu. Naționalismul Crstin cel neexclusivist după definiția ce cu greu mai poate fi găsită îl făcea pe unul ca Gadea sa nu știe despre ce vorbim sau despre Radu Moraru. Este incredibilă trădarea la romani. Pentru bani pentru siguranță lor. Cel puțin latura pozitiva este ca nu sint materialiști si cred in metafizica. Dar Romania are mulți martiri care nu au fost onorați de protestanți. îmi aduc aminte aici in S.U.A. cind vorbeam cu niște colegi protestanți pe cind lucram la guvern si îmi spuneau așa limpede fără regrete ca ei s-au rupt de România de credință de acolo. Protestanții erau ajutați aici si mulți treceau la aceasta religie pentru a primi sponsori sa ajungă in SUA . Am văzut preot roman ortodox care a trecut la penticostali mințind si înjurînd religia romana. Îmi era rușine de nerusinea lui. Bun știu protestanți americani care spuneau ca ortodoxia nu merge in America si apreciau aceasta complexă religie care este unică in lume. EI bine protestanții nu situa de un Goga de un Coșbuc de un Eminescu de Enescu sau Brâncuși. Habar nu aveau fiind setați pe a face avere si a parveni folosind religia protestanta si neoprotestanta. Dar eu i-am întrebat atunci daca tot s-au rupt de toate cele cum se face ca de Paste si Crăciun maninca mincarurile românești de la sarmale , salate, cirnati, piftii cozonaci si nu folosesc donații americani si alte mincaruri de ale lor ? Au tăcut. SI tac si azi.
NU am nimic cu libertatea de a alege dar sa nu ști de mării martiri romani de voievozii de interbelicul romanesc nimic este o vina. Da a nu ști nu este un păcat dar este cind nu răspunzi la oportunitatea de a ști.
Asa si cu Antena 3 duplicitara pe unde avem si masoni si fii de foști securiști cei care ling CNN-ul cel mincinos si pun botul la tot ce se spune împotriva lui Trump. Radu Tudor este un alt element duplicitar construit cu o dalta si un ciocan fostul nas de cununie al Alexandrei Anca de la Realitatea pe cind se căsătorea cu un alt miciman don Juan de cartier care are un unchi general de secu anume Biriș. Valentin Stan le-a spus pa si a căzut in picioare cind au încercat sa îl contrazică fără probe chiar la o emisiune directă unde a intervenit Varanul .
Așa ca plecarea lui Răzvan Dumitrescu era de așteptat. Păcat ca a făcut-o abia acum si era mult mai de folos daca ajungea in alta redacție si sa vorbească liber.
Bine ai venit in lumea celor care suferă care nu au fost securiști care caută cu adevărat binele României si nu au averea varanului .
Atit
ADRIAN George01.06.2026 05:00
Domnul Răzvan Dumitrescu trebuia să-și dea demisia cu mult timp in urma. Au fost si momentele de distorsiune dintre el si Băsescu care nu îl iartă pentru ce a divulgat cu privire la mincinosul de Băsescu. CUm sa stai într-o cocina condusă de un bandit ordinar care a furat care și-a turnat rudele care a pus mina pe banii de la Ceaușescu sau a rămas cu banii respectivi după lovitura de stat din Decembrie 89. UN neica nimeni cu o avere incredibilă făcută din furt din turnătorii si trădări. Avem si un pastor neo protestant acolo nu ortodox cel cu neamurile care sint peste granița cel care dorește o slujba in ministerul de externe după cum spunea Plesu. Un om care nu se închină care jura strimb in fata lui Dumnezeu si nu îl leagă nimic de România. Majoritatea românilor martiri au fost ortodocși. Dar nu îl acuz doar pe el ci si pe Radu Moraru trecut la protestanți lăsînd la postul lui in multe emisiuni ca bitele care sunau sa spună de ortotodocsi ca se roagă la lemne si zidiuri. Da așa este pentru ca românii erau cindva '70 la suta analfabeta si doar cei din mișcarea legionară luptau pentru locuri la facultăți si pentru romani si multe alte programe. Dar așa cum erau românii eu au luptat pentru tara avind același Dumnezeu. Naționalismul Crstin cel neexclusivist după definiția ce cu greu mai poate fi găsită îl făcea pe unul ca Gadea sa nu știe despre ce vorbim sau despre Radu Moraru. Este incredibilă trădarea la romani. Pentru bani pentru siguranță lor. Cel puțin latura pozitiva este ca nu sint materialiști si cred in metafizica. Dar Romania are mulți martiri care nu au fost onorați de protestanți. îmi aduc aminte aici in S.U.A. cind vorbeam cu niște colegi protestanți pe cind lucram la guvern si îmi spuneau așa limpede fără regrete ca ei s-au rupt de România de credință de acolo. Protestanții erau ajutați aici si mulți treceau la aceasta religie pentru a primi sponsori sa ajungă in SUA . Am văzut preot roman ortodox care a trecut la penticostali mințind si înjurînd religia romana. Îmi era rușine de nerusinea lui. Bun știu protestanți americani care spuneau ca ortodoxia nu merge in America si apreciau aceasta complexă religie care este unică in lume. EI bine protestanții nu situa de un Goga de un Coșbuc de un Eminescu de Enescu sau Brâncuși. Habar nu aveau fiind setați pe a face avere si a parveni folosind religia protestanta si neoprotestanta. Dar eu i-am întrebat atunci daca tot s-au rupt de toate cele cum se face ca de Paste si Crăciun maninca mincarurile românești de la sarmale , salate, cirnati, piftii cozonaci si nu folosesc donații americani si alte mincaruri de ale lor ? Au tăcut. SI tac si azi.
NU am nimic cu libertatea de a alege dar sa nu ști de mării martiri romani de voievozii de interbelicul romanesc nimic este o vina. Da a nu ști nu este un păcat dar este cind nu răspunzi la oportunitatea de a ști.
Asa si cu Antena 3 duplicitara pe unde avem si masoni si fii de foști securiști cei care ling CNN-ul cel mincinos si pun botul la tot ce se spune împotriva lui Trump. Radu Tudor este un alt element duplicitar construit cu o dalta si un ciocan fostul nas de cununie al Alexandrei Anca de la Realitatea pe cind se căsătorea cu un alt miciman don Juan de cartier care are un unchi general de secu anume Biriș. Valentin Stan le-a spus pa si a căzut in picioare cind au încercat sa îl contrazică fără probe chiar la o emisiune directă unde a intervenit Varanul .
Așa ca plecarea lui Răzvan Dumitrescu era de așteptat. Păcat ca a făcut-o abia acum si era mult mai de folos daca ajungea in alta redacție si sa vorbească liber.
Bine ai venit in lumea celor care suferă care nu au fost securiști care caută cu adevărat binele României si nu au averea varanului .
Atit
DanielaBMED01.06.2026 07:20
Un om discret și cu mult bun simț, a rezistat enorm de mult la Antena 3 unde cu greu s-a aliniat "directivelor". Îi place prea mult adevărul pentru Antena 3. Și ieșirea din "scenă" a fost delicată, nobilă. Singurul pe care îl mai urmăream când era pe ecran.
XX202001.06.2026 10:55
A făcut "eforturi monumentale" să reziste in haznaua jurnalismului.
Sincer mă bucur pt.el. Mai greu va fi cu dezintoxicarea de tot ce a fost nevoit să înghita!!
Cronicar Ortodox01.06.2026 11:32
Foarte bine. Oameni cu coloana vertebrala.
Aly0901.06.2026 11:50
Numai rezonează cu democrații de la CNN
Nu m-aș mira sa îl văd la Realitatea Plus sau poate la ROMÂNIA TV
Trezirea POPOR !!!
Vasile Grozav 195301.06.2026 13:14
In ultimii ani a ajuns o sluga perfecta a statului paralel. A avut ceva sange in instalatie, in pandemie, dar odata cu inceperea razboiului din Ucraina si apoi cu alegerile din decembrie a fost intruchiparea malignului cu metastaza. Sa plece sanatos. Nu va faceti griji. N- o sa apara trezit in constinta, fiindca a renuntat de ani buni la ea si de aceea a luat o scurta pauza ca se poata balaci fara scrupule in mocirla alaturi de animalele bolnave ale mass mediei securiste.
DANA Q02.06.2026 18:28
Printre bezmeticii din intensa bezna de la antena 3,Razvan Dumitrescu a fost o luminita,e drept firava,dar a fost suficient de luminoasa ca sa deschida ochii multor oameni care au fost manipulati si mintiti /,si sînt în continuare/ .Ma bucur pentru decizia /.putin cam tîrzie dar definitiva / pe care a luat/o si sper sa aibe un viitor mai frumos,îi doresc succes.
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Singurii de care mi-a părut rău ca nu va mai urmăream “în direct” (când am renunțat definitiv la A3 - cam de 3 ani) ați fost D-voastră și Dl Mircea Badea. Singurii care ați rămas coerenți, obiectivi, ținând o linie profesională nelăsându-vă influențați de “ordinele pe unitate”!
Mulțumesc.
NU am nimic cu libertatea de a alege dar sa nu ști de mării martiri romani de voievozii de interbelicul romanesc nimic este o vina. Da a nu ști nu este un păcat dar este cind nu răspunzi la oportunitatea de a ști.
Asa si cu Antena 3 duplicitara pe unde avem si masoni si fii de foști securiști cei care ling CNN-ul cel mincinos si pun botul la tot ce se spune împotriva lui Trump. Radu Tudor este un alt element duplicitar construit cu o dalta si un ciocan fostul nas de cununie al Alexandrei Anca de la Realitatea pe cind se căsătorea cu un alt miciman don Juan de cartier care are un unchi general de secu anume Biriș. Valentin Stan le-a spus pa si a căzut in picioare cind au încercat sa îl contrazică fără probe chiar la o emisiune directă unde a intervenit Varanul .
Așa ca plecarea lui Răzvan Dumitrescu era de așteptat. Păcat ca a făcut-o abia acum si era mult mai de folos daca ajungea in alta redacție si sa vorbească liber.
Bine ai venit in lumea celor care suferă care nu au fost securiști care caută cu adevărat binele României si nu au averea varanului .
Atit
NU am nimic cu libertatea de a alege dar sa nu ști de mării martiri romani de voievozii de interbelicul romanesc nimic este o vina. Da a nu ști nu este un păcat dar este cind nu răspunzi la oportunitatea de a ști.
Asa si cu Antena 3 duplicitara pe unde avem si masoni si fii de foști securiști cei care ling CNN-ul cel mincinos si pun botul la tot ce se spune împotriva lui Trump. Radu Tudor este un alt element duplicitar construit cu o dalta si un ciocan fostul nas de cununie al Alexandrei Anca de la Realitatea pe cind se căsătorea cu un alt miciman don Juan de cartier care are un unchi general de secu anume Biriș. Valentin Stan le-a spus pa si a căzut in picioare cind au încercat sa îl contrazică fără probe chiar la o emisiune directă unde a intervenit Varanul .
Așa ca plecarea lui Răzvan Dumitrescu era de așteptat. Păcat ca a făcut-o abia acum si era mult mai de folos daca ajungea in alta redacție si sa vorbească liber.
Bine ai venit in lumea celor care suferă care nu au fost securiști care caută cu adevărat binele României si nu au averea varanului .
Atit
Sincer mă bucur pt.el. Mai greu va fi cu dezintoxicarea de tot ce a fost nevoit să înghita!!
Nu m-aș mira sa îl văd la Realitatea Plus sau poate la ROMÂNIA TV
Trezirea POPOR !!!