Steaua-Rosenborg 0-3. Astra Giurgiu - AZ Alkmaar 3-2

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


UPDATE 23.00 Steaua a fost învinsă, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (0-0), de echipa norvegiană Rosenborg, în prima manşă a play-off-ului Ligii Europa.

Golurile au fost marcate de Mikkelsen '61, Helland '67 şi Jensen '90+3.
 
Iată toate rezultatele din Europa League:
 
Dinamo Minsk (Belarus) - FC Salzburg (Austria) 2-0

Au marcat: Rassadkin '57, Adamovici '90+3 (penalti)

Qabala FK (Azerbaidjan) - Panthinaikos Atena (Grecia) 0-0

Astra Giurgiu (România) - AZ Alkmaaar (Olanda) 3-2

Au marcat: Rochet '25 (autogol), Alibec '40, Dandea '45+3 / Henriksen '11, Janssen '13

FC Krasnodar (Rusia) - HJK Helsinki (Finlanda) 5-1

Au marcat: Ojala '8 (autogol), Mamaev '10 (penalti), Smolov 57 (penalti), Wanderson '62, Gazinski '64 / Jallow '18

Slovan Liberec (Cehia) - Hajduk Split (Croaţia) 1-0

A marcat: Pokorny '79

Zoria Luhansk (Ucraina) - Legia Varşovia (Polonia) 0-1

A marcat: Kucharczyk '48

Ajax Amsterdam (Olanda) - FK Jablonec (Cehia) 1-0

A marcat: Milik '54 (penalti)

Molde FK (Norvegia) - Standard Liege (Belgia) 2-0

Au marcat: Høiland '24, Elyounoussi '28

PAOK Salonic (Grecia) - Brondby IF (Danemarca) 5-0

Au marcat: Mak '17, '80, '82, Pelkas '36, Rodrigues '51

Sparta Praga (Cehia) - FC Thun (Elveţia) 3-1

Au marcat: Costa '43, Dockal '45+1, '90+4 / Sutter '5

Milsami Orhei (Moldova) - AS Saint-Etienne (Franţa) 1-1

Au marcat: Bud '57 / Hamouma '40

Young Boys Berna (Elveţia) - Qarabag FK (Azerbaidjan) 0-1

A marcat: Almeida '67

Atromitos Atena (Grecia) - Fenerbahce Istanbul (Turcia) 0-1

A marcat: Van Persie '90

FK Rabotnicki (Macedonia) - Rubin Kazan (Rusia) 1-1

Au marcat: Ristevski '85 / Gökdeniz Karadeniz '68

Steaua Bucureşti (România) - Rosenborg Trondheim (Norvegia) 0-3

Au marcat: Mikkelsen '61, Helland '67, Jensen '90+3

MSK Zilina (Slovacia) - Athletic Bilbao (Spania) 3-2

Au marcat: Paur '66, William '77, '90+4 / Merino '16, Kike Sola '33

SCR Altach (Austria) - Belenenses Lisabona (Portugalia) 0-1

A marcat: Tiago Caeiro '13

Odds BK (Norvegia) - Borussia Dortmund (Germania) 3-4

Au marcat: Samuelsen '2, Nordkvelle '20, Ruud '22 / Aubameyang '34, '76, Kagawa '47, Mkhitaryan '85

Girondins Bordeaux (Franţa) - Kairat Almatî (Kazahstan) 1-0

A marcat: Khazri '27

Viktoria Plzen (Cehia) - Vojvodina Novi Sad (Serbia) 3-0

Au marcat: Kopic '25, '82, Vaněk '51

Lech Poznan (Polonia) - Videoton (Ungaria) 3-0

Au marcat: Linetty '11, Thomalla '57, Trałka '68

Southampton (Anglia) - FC Midtjylland (Danemarca) 1-1

Au marcat: Rodriguez '56 (penalti) / Sparv '45



UPDATE 22.00 Echipa Astra Giurgiu a învins pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (3-2), formația olandeză AZ Alkmaar, într-o partidă din cadrul primei manșe a play-off-ului competiției Europa League la fotbal, disputată joi seara.
 
Echipa lui Marius Şumudică, Astra, joacă de la ora 19:00 împotriva olandezilor de la AZ Alkmaar. Partida va fi condusă de arbitrul sloven Slavko Vincici, ajutat de sistenţii Bojan Ul şi Andraz Kovacici.

Echipele probabile:

Astra: Lung jr. - Queiros, Oros, Găman, Morais - Lovin, Boldrin - Enache, Budescu, De Amorim - Alibec

Antrenor: Marius Șumudică

AZ Alkmaar: Rochet - Johansson, Gouweleeuw, Van der Linden, Haps - Haye, Ortiz, Henriksen - Hupperts, Janssen, Dos Santos

Antrenor: John van den Brom

Steaua încearcă să se califice din nou în grupele Europa League, dar pentru aceasta trebuie să treacă de mai vechea cunoştinţă, norvegienii de la Rosenborg.  Echipa roş-albastră a primit o lovitură de la UEFA, fiind anunțată că antrenorul Mirel Rădoi nu poate sta pe banca tehnică, din cauză că nu are licența PRO.

Partida va începe de la ora 21:00. Echipele probabile:

Steaua: Cojocaru - Alcenat, Papp, Toșca, Guilherme - Muniru, Filip - A. Popa, Hamroun, Chipciu - Tade

Antrenor: Mirel Rădoi

Rosenborg: Andre Hansen - Svensson, Bjordal, Ryjolfsson, Skjelvik - Jensen, Vilhjalmsson, Midtsjo - Helland, Soderlung, Mikkelsen

Antrenor: Kare Ingebrigtsen
Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori
VideoNews

Călin Georgescu la vot cu George Simion:

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (0)
  1. Ciolacu scoate PSD de la Guvernare dar nu-și dă încă demisia de la șefia PSD. Progresistul Daniel David, propunerea PNL pentru premier intermar. Președintele interimar a luat act și anunță pe 6 mai un prim ministru interimar

  2. Nicușor Dan a aprobat Marșul homosexualilor - ”Bucharest Pride” pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor

  3. REZULTATE OFICIALE: Suveraniștii au luat peste 40% - VICTORIA LUI CĂLIN GEORGESCU ȘI GEORGE SIMION! LUPTA se duce în TURUL II cu NICUȘOR SOROS DAN! Au votat peste 9,5 MILIOANE de ROMÂNI! Mobilizare istorică pentru ROMÂNISM la ALEGERILE PREZIDENȚIALE 2025

  4. 3 mai 1997: 28 ani de la una dintre cele mai mari TRĂDĂRI din istoria României: TRATATUL CU UCRAINA. Cum au fost cedate teritorii ale patriei-mamă la îndemnul lui Silviu Brucan - Bruckner și prin mâna lui Adrian Severin - Skvosnik, nepot al Anei Pauker

  5. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  6. Cu cine votăm la alegerile prezidențiale din 4 mai

  7. Instigare la uciderea lui George Simion după o postare a Victoriei Stoiciu. Singura LGBT-istă din PSD care îl susține pe Nicușor Dan, soroșista s-a plasat împotriva deciziei partidului de neutralitate în Turul 2, alături de pro-LGBT-istul Victor Negrescu

  8. Pericolul celor două specii: Românul de Diaspora și Românul de Casă

  9. Călin Georgescu deconspiră OLIGARHII CARE FURĂ ALEGERI și MAFIA INTERNAȚIONALĂ - “SECRETELE ONU”. Av. Reiner Fuellmich: “Un curajos luptător pentru Libertate” - VIDEO TRADUS

  10. FEAR FACTOR 2

Ultima oră

19:30

UNTOLD, festivalul satanist aprobat de Nicușor Dan în București, mituiește alegătorii. Ion Cristoiu: Ar trebui arestați!

23:10

Profesorul Ilie Bădescu: CARE EUROPĂ?

22:30

SPAȚIUL MIORITIC - de Lucian Blaga (9 mai 1895 - 6 mai 1961)

21:15

Acad. Florin Constantiniu: 9 mai 1945? În România, nimic de sărbătorit

20:00

Pălitură de osândă pentru UDMR: Viktor Orban a ascultat de Donald Trump și îl susține pe George Simion, ca lider al suveranismului în Europa: ”În lupta pentru creștinism și suveranitate trebuie să ne sprijinim reciproc” - VIDEO

19:50

Un adevărat cavaler! Nicușor Dan își dă la o parte concubina pentru a fi primul în fața camerei - VIDEO

19:40

Patrick André de Hillerin: Nicușor Dan refuză să comunice numele donatorilor săi din precampania electorală

18:23

Adrian Onciu: Marile puncte de divergență ale celor doi finaliști

18:00

BEC și AEP ar trebui să investigheze DEZBATEREA ARANJATĂ de la Euronews. Boala OCULTEI din spatele lui Nicușor Dan. George Simion: Voi pune interesele României pe primul loc. TEMELE fierbinți: AVORT, LGBT, BANI, UCRAINA, RĂZBOI - Analiza ActiveNews

17:30

A început conferința "Dragostea dintre părinți și creșterea armonioasă a copiilor" - VIDEO ÎN DIRECT

17:17

Un celebru artist a anunțat că suferă de cancer în stadiul 4, la 46 de ani

16:00

9 mai: ZIUA INDEPENDENȚEI ROMÂNIEI. Discursul integral al lui Mihail Kogălniceanu

15:32

ȘTIAȚI CĂ tânărul criminal Vlad Pascu a fost OLIMPIC LA MATEMATICĂ? E bun de președinte?

15:04

Atenție, Harap Alb: Să nu faci aceeași greșeală ca acum 35 de ani!

14:44

Ginerele unui torționar al Securității, Victor Rebengiuc, a donat 5.000 de euro lui Nicușor Dan cu condiția să nu fie nominalizat: ”Contribui și eu acolo cu câte ceva”