

Faptul că Simona Halep nu a fost de acord cu obscenitățile scandate de câțiva români în timpul finalei de la Montreal, pe care numărul 1 mondial a câștigat-o, a fost taxat de către protestatarii împotriva PSD-ului.
Aceștia au venit în număr mare și au înjurat-o pe campioana română pe rețelele de socializare, fapt care a stârnit o reacție din partea jurnalistei Sorina Matei.
Ziarista a scris că aceste înjurături sunt efectul celor care au promovat obscenitățile și ura în toate mediile, în scop politic.
„O mică parte din bolnavii psihic ai lui Iohannis pe pagina Simonei Halep, doar pentru că un sportiv de performanță care se respectă nu este de acord să fie folosit de scelerații înjurăturii politice.
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
De acord, cu o mica mare exceptie: unde pana unde nulitatile enumerate aici sunt 'ai dreptei'?
In ceea ce o priveste pe Simona, nu am destule palarii ca sa le scot pe toate in fata ei...
Nu sunt nicidecum cu puterea ,dupa cum nu sunt cu nici o forta ce lupta contra natiunilor in general ,respectiv contra natiei romane in special ,totusi trebuie sa fac o observatie...
Orice idee ,inclusiv in stiinta ,pentru a fi bine definita ,trebuie sa fie definita in modul pozitiv ,prin afirmare.Definitiile prin negare nu sunt niciodata valabile ,nu sunt suficient de precise.
Dumnezeu cand a creat lumea ,a dat niste porunci morale in care a diferentiat clar binele de rau.Erau si multe prin negare ,de ex, Sa nu furi ,etc.Dar cum sa nu faci nici una ,nici alta ,nu se dadea concret solutia...a tine toate poruncile Vechiului testament era foarte greu.
La plinirea vremilor a venit Iisus Hristos ,care a dat porunca unica ,ce-i drept duala ,in care suntem indemnati sa-l iubim pe Dumnezeu din tot sufletul ,cugetul si inima noastra ,si pe apropapele nostru ca pe noi insine.Deci era porunca definita prin afirmare :Sa iubesti.
Repet ,se afirma ceva pozitiv ,concret ,care rezolva implicit toate poruncile prin negare ,altfel acestea ar fi ramas vorbe in vant.
Daca la manifestatie ar fi fost o forta intelectuala valabila ,ar fi afirmat ceva ,un crez politic acolo ,dar ceva concret ,in care sa poti crede.
Or o injuratura de factura celei binecunoscute deja ,nu poate inspira nimanui incredere.
Normal un guvern incompetent trebuie dat jos prin alegeri ,daca va fi intr-adevar o opozitie credibila si de reprezentare nationala.Dar eu nu vad ,sau poate nu este lasata sa apara ,asa ceva.
Sportul nu trebuie politizat ,trebuie macar el sa ramana curat.
De aceea ,pentru ca este serioasa ,Simo e admirata de poporul roman cinstit.
Toate bune!
Doamne ajuta!