Numărul 1 al tenisului mondial, Novak Djokovici, spune că se opune vaccinării obligatorii împotriva noului coronavirus. Sârbul le-a transmis tuturor popoarelor ortodoxe salutul „Hristos a Înviat”

De Andrei Nicolae  /  

FOTO: Fb/Novak Djokovici

FOTO: Fb/Novak Djokovici

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!



Sârbul Novak Djokovici, numărul unu mondial, spune că nu este de acord cu vaccinarea obligatorie în cazul unui eventual vaccin împotriva coronavirusului și a dat de înțeles că este împotriva vaccinării obligatorii în general.

Subiectul a apărut într-o discuție dintre Djokovici și mai mulți sportivi sârbi, pe facebook.

„Personal, mă opun vaccinării și nu mi-aș dori să fiu obligat de cineva să mă vaccinez pentru a putea călători”, a spus Djokovici în discuția cu conaționalii săi.

„Dar dacă va deveni obligatorie (vaccinarea) ce se va întâmpla? Va trebui să iau o decizie. Am propriile mele gânduri în legătură despre această problemă și nu știu dacă acestea se vor schimba la un moment dat. Ipotetic, dacă sezonul se va relua în iulie, august sau septembrie, deși este puțin probabil, am înțeles că un vaccin va deveni o cerință imediat după ce vom ieși din carantina strictă, dar încă un există un vaccin”, a adăugat Djokovici.

Luna trecută, franțuzoaica Amelie Mauresmo, fostă numărul unu mondial, a spus că restul sezonului 2020 ar trebui anulat, considerând că turneele nu ar trebui reluate înainte ca jucătorii să se vaccineze împotriva noului coronavirus.

Experții medicali au afirmat că vaccinurile împotriva Covid-19, la care se lucrează în prezent în mai multe țări ale lumii, nu vor fi gata până anul viitor, mărind astfel dubiile în privința posibilității disputării unor turnee pe parcursul acestui an.

Cu ocazia Învierii Domnului, Djokovici a trimis un mesaj de Paști pentru toți ortodocșii: „Urez tuturor popoarelor ortodoxe un Paște Fericit. Hristos a Înviat! Dumnezeu să vă binecuvânteze și să vă aducă Pace și Dragoste în inimi și în case”.

Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori
VideoNews

Călin Georgescu la Marius Tucă:

Cine este George Simion:

Cristela Georgescu, 15 mai 2025:

George Simion la Bruxelles - Tur de forță:

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (2)
  • Orizont 20.04.2020 16:48
    Accesati "Vremuritulburi.com" folosind "https://www.proxysite.com/" - Alegeti unul din cele 25 de servere si puneti adresa in bara de cautare .

    BREVET MICROSOFT 060606 – Monedă digitală interfațată de corpul uman

    https://us12.proxysite.com/process.php?d=ZEbdjcur6JeSCQNxhUSkf2HSsCNxpptR6YCq%2Fwk9rJSnCIuk9kO%2FUk83e5IOpDnRjV0k2iJahs3fBcvU81rCDg%2FzGtH5EAOk%2F6ZVqBzmJ6AnQQ9pqa2JNyGS0Jf780p%2B70ijlriipWjV&b=1


    Nu cred că trebuie spus altceva. Faceți propriile cercetări și trageți propriile concluzii.

    Care sunt șansele ca un dispozitiv de pe corpul uman si care să fie utilizat pentru traduceri digitale să aibă ca număr de brevet 060606?

    De asemenea, Microsoft a brevetat acest dispozitiv pe 26 martie a acestui an.

    Codul complet de brevet este WO / 2020/060606

    https://patentscope.wipo.int/search/en/detail.jsf?docId=WO2020060606&tab=PCTBIBLIO
  • Orizont 20.04.2020 17:30
    https://www.stiripesurse.ro/ministrul-sanatatii-confirma-dupa-ridicarea-restrictiilor-romanii-vor-fi-obligati-sa-poarte-masca-si-manusi-cand-ies-din-casa_1455202.html

    OBSERVATI CINISMUL SCARNAV al Ministrului Bisnitar PNL Nelu Tataru care anunta OBLIGATIVITATEA PURTARII MASTILOR SI MANUSILOR dupa ridicarea restrictiilor !
    Observati cum este fortata intreaga populatie sa cumpere la SUPRAPRET consumabile care TREBUIE ASIGURATE GRATUIT !
    DE CE PNL PERMITE MAFIEI SECURISTE PHARMA sa profite in modul cel mai marsav de ULTIMII BANI ai unei populatii saracite , invocand masuri de necesitate ??!
  1. Implicare a cultelor religioase venetice de partea candidatului Sistemului. Ungurii și sași de alte credințe decât cea ortodoxă - catolici, luterani, reformați, unitarieni, evanghelici - îi fac campanie LGBT-istului Nicușor Dan. APEL aplaudat de Baconschi

  2. Nicușor Dan a aprobat Marșul homosexualilor - ”Bucharest Pride” pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor

  3. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  4. COCAINĂ? Un simplu șervețel, sau o pungă cu o substanță albă? Ce se afla pe masa de negocieri a lui Macron, Merz și Starmer, în trenul care se întorcea de la Kiev? VIDEO

  5. Instigare la uciderea lui George Simion după o postare a Victoriei Stoiciu. Singura LGBT-istă din PSD care îl susține pe Nicușor Dan, soroșista s-a plasat împotriva deciziei partidului de neutralitate în Turul 2, alături de pro-LGBT-istul Victor Negrescu

  6. Pălitură de osândă pentru UDMR: Viktor Orban a ascultat de Donald Trump și îl susține pe George Simion, ca lider al suveranismului în Europa: ”În lupta pentru creștinism și suveranitate trebuie să ne sprijinim reciproc” - VIDEO

  7. George Simion dă de pământ cu asasinii mediatici de la UM Digi24 - VIDEO

  8. CE MĂ FAC CU VOI? Articolul-bombă al lui George Simion

  9. Neomarxiștii de la Dexonline, propagandă ilegală pentru Nicușor Dan

  10. Prof. Viorica Bălteanu: PLEAVA NU LUPTĂ PENTRU BANANE

Ultima oră

21:44

George Simion este atacat diferit în Occident față de România: În Europa de Vest ”bau-bau”-ul e că îl admiră pe Trump, în România că e cu Putin. Reproșul e că liderul AUR promite să pună interesul național deasupra tuturor

20:30

15 mai: 187 de ani de la nașterea lui Nicolae Grigorescu, pictorul național al României și al icoanelor de la mănăstirea Agapia. Eroismul și FRUMUSEȚEA ROMÂNIEI din picturile sale

20:15

Oana Eftime: Cum vor să ne salveze din nou pseudovedetele pe noi, pleava societății

20:00

Părintele Justin Pârvu: SUNTEM UN POPOR DE AUR DAR PREA BUN

19:45

Pentru ce votăm? Pentru libertate, dacă ne mai pasă de ea! Duminică nu este vorba despre George Simion, este vorba despre noi, ca ROMÂNI!

19:34

MAGA se îndreaptă spre Est: candidatul favorit la președinția României valorifică valul naționalist. Reuters recunoaște că George Simion e pe primul loc în sondaje

18:50

Virgiliu Gheorghe: De ce unii tineri urăsc România? De ce sunt intelectualii lași?

18:32

Pe cine recomandă Selly la vot

18:30

Proiect de Lege: Oficiul pentru Protecția Suveranității din Ungaria va putea cerceta ONG-urile cu finanțare străină de tip LGBT-SOROS care vizează distrugerea familiei creștine și a identității naționale

18:00

15 mai: Sfântul Ierarh Iacob Putneanul, mitropolitul Moldovei

17:50

15 mai: Sfântul Cuvios Pahomie cel Mare, întemeietorul vieții mănăstirești de obște

17:25

George Simion: Domnule Hurezeanu, de ce nu sunteți corect? O INCOMPATIBILITATE ABSOLUTĂ: ANDREI MURARU / RADU IOANID ȘI STATUTUL DIPLOMATIC

16:30

Cu cine să voteze o mamă româncă la alegerile din 18 mai 2025. Recomandarea ChatGPT și un video de la Cristela Georgescu

15:55

Av. Silvia Uscov: George Simion - un Președinte pentru Țara mea

15:54

Pisicii, Nicușor și Simion, la Antena 3. Bancul Zilei