10 motive la care să te gândești bine înainte să-ți vaccinezi copiii

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


A fi părinte presupune să iei multe decizii atunci când copilul este prea mic pentru a putea hotărî pentru el. Poate una dintre cele mai grele decizii este cea legată de vaccinarea micuțului tău și este foarte important să înțelegem riscurile implicate, riscuri despre care industria pro-vaccinări nu vorbește.

Livrare gratuita in 24 de ore!

Mai jos vă prezentăm o scurtă analiză realizată de site-ul Viațaverde.viu, care evidențiaza 10 motive pentru care părinții ar trebui să se gândească mai bine înainte de a-și vaccina copiii.

1) Vaccinurile nu sunt eficiente. Când ceea ce toate afișele arată și ceea ce Centrele de Prevenție a Bolilor repetă până la refuz este că vaccinurile previn bolile contagioase și oferă imunitate pentru tot restul vieții, totul sună foarte încurajator pentru populația mai puțin informată. Dar știința nu sprijină afirmația cu dovezi concrete, epidemiile dese fiind o dovadă a faptului că oamenii vaccinați au imunitatea compromisă și contractează exact bolile împotriva cărora au fost vaccinați.

Dr. Tetyana Obukhanych dezbate aceste subiecte și multe altele legate de vaccinare în cartea sa Iluzia Vaccinurilor, care distruge multe mituri moderne legate de vaccinuri. Nu numai că vaccinurile nu oferă imunitate durabilă, dar de fapt distrug capacitatea imună naturală a corpului, distrugând capacitatea imunitară a multor persoane vaccinate pentru tot restul vieții lor.

2) Vaccinurile nu s-au dovedit niciodată a fi sigure sau eficiente. Fiecare studiu folosit ca "dovadă” a faptului că vaccinurile sunt sigure induc în eroare comparând efectele secundare ale unui vaccin cu efectele secundare ale altuia, eliminându-le astfel în mod eficient. Niciunul dintre acestea însă nu compară efectele vaccinului asupra persoanelor vaccinate cu efectele asupra persoanelor nevaccinate, ceea ce ar dovedi cu adevărat eficiența vaccinului.

"Nu s-au desfășurat niciodată studii dublu-orb cu placebo, reale și sprijinite de dovezi științifice pentru a dovedi siguranța vaccinurilor,” explică VacTruth.com

3) Primul vaccin,făcut pentru variolă, a fost un eșec total, pe care industria producătoare a încercat să-l mușamalizeze. Consecințele acestuia asupra sănătății celor cărora li s-a administrat vaccinul au inclus sifilis și moarte, deși s-au depus toate eforturile la momentul respectiv pentru mușamalizarea rezultatelor și pentru promovarea vaccinurilor în ciuda rezultatelor, pentru că erau extrem de profitabile.

4) Vaccinurile sunt foarte profitabile pentru firmele farmaceutice, care nu pot fi trase la răspundere pentru daune. Nu numai că firmele producătoare nu pot fi trase la raspundere dacă vaccinurile afectează în vreun fel sau ucid copiii, dar sunt în mod normal "sponsorizate” de agenții guvernamentale care le impun familiilor și copiilor prin tactici de intimidare lipsite de fundament.

5) Toate vaccinurile conțin aditivi chimici periculoși. Medicii pediatri nu vor da cu ușurință lista de ingrediente a unor vaccinuri înainte de a le administra. Însă părinții au nevoie să știe că toate vaccinurile conțin substanțe chimice periculoase, precum aluminiu, mercur și formaldehidace, pot duce la leziuni la nivelul creierului. Multe vaccinuri conțin cantități mari de glutamat de monosodiu (GMS), antibiotice și chiar organisme modificate genetic (OMG).

6) Copiii nevaccinați sunt mult mai sănătoși. Studii internaționale care au comparat sănătatea copiilor nevaccinați comparativ cu cea a copiilor vaccinați au arătat în mod repetat că aceștia din urmă sunt mai predispuși la alergii, autism, deficiențe de comportament, disfuncții autoimune și afecțiuni respiratorii.

În legătură cu vaccinul pentru gripă de exemplu, un studiu publicat în revista Boli clinice infecțioase arată că persoanele vaccinate contra gripei au riscuri cu 550 % mai mari de a dezvolta probleme respiratorii.

7) Vaccinurile cauzează apariția unor boli incurabile la unii copii. Este un lucru să ai simptome de febră temporară sau umflături locale după vaccin. Dar este cu totul altceva când copilul tău suferă leziuni permanente la nivelul neuronal, cum ar fi sindromul Guillain-Barre, de exemplu, care necesită tratament și îngrijire pentru tot restul vieții.

8) Vaccinurile omoară copii și adulți. Deși copiii și bebelușii sunt cei mai predispuși la efectele negative ale vaccinării și adulții sunt supuși riscurilor. Un exemplu grăitor este, în acest sens, infamul vaccin Gardasil pentru HPV, care până în prezent a afectat și omorât zeci de mii de adolescenți și tineri.

9) Firmele producătoare de vaccinuri nu pot fi date în judecată dacă al tău copilul suferă din cauza vaccinului. Dacă vaccinurile sunt atât de sigure precum o pretind cei care impun administrarea lor, atunci de ce a fost semnată Convenția pentru protecție în caz de efecte secundare ale vaccinurilor la copii din 1986, prin care firmele și instituțiile producătoare de vaccinuri și medicamente, medicii, sunt toți eliberați de răspundere în caz de leziune sau deces?
În 2011, Curtea Supremă a decis ca părțile afectate de vaccin nu pot da firmele în judecată pentru leziuni sau decese asociate cu vaccinurile.

10) Expunerea naturală la boală este cel mai bun vaccin. Singura cale de a avea o viata plină de sănătate este să trăiești normal, dar fără să-ți injectezi viruși morți (sau vii în unele cazuri) și aditivi chimici în țesuturile musculare. Expunerea naturală la bolile din întreaga lume este singura cale prin care corpul își poate dezvolta anticorpi permanenți care să-l apere de aceeași boală pe viitor.Un stil de viață sănătos și un consum de alimente proaspete, dens nutritive și organice ajută la întărirea sistemului imunitar, ajutând organismul să învingă bolile și să-și dezvolte o rezistență naturală.
Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori
VideoNews

Călin Georgescu la vot cu George Simion:

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (12)
  • Dan Pavel 23.01.2015 09:35
    Buna ziua,
    as dori si eu sa-mi spuneti sursele (credibile) pe baza carora faceti afirmatii atat de categorice.
    Nu sunteti de specialitate, asa ca presupun ca va bazati pe niste studii din moment ce scrieti aici.

    Avand un copil (toate vaccinurile la zi) de 4 ani, am stat si eu sa caug argumente pro si contra vaccinarilor - si inafara de niste afirmatii la fel de categorice ca ale dvs. si o polemica extrem de aprinsa purtata pe internet si retele de socializare - nu am gasit nici un studiu care sa sustina varianta dvs. Si nu as vrea sa alunecam aici in teoria conspiratiei. Exista destui oameni de specialitate nesupusi nici unei contrangeri ce ar putea face asemenea studii si sa publice rezultatele pe site-uri sau reviste de specialitate.

    Deci, un link, un nume, o sursa sau ceva de genul asta imi dati?

    Multumesc
    Dan Pavel
  • Viorel 23.01.2015 10:15
    Buna ziua,

    Domnule Pavel, sper ca doamna sau domnisoara jurnalista sa va raspunda la provocare, desi solicitarile dumneavoastra sunt oarecum tendentioase. Este posibil ca o sursa credibila pentru dumneavoastra sa fie nefrecventabila pentru mine si reciproca. Ideea ar fi sa solicitati surse si sa le verificati, asa cum va sta in putere.

    In orice caz, pentru a vedea si reversul medaliei, va recomand sa cititi cartea doamnei Christa Todea-Gross, "Vaccinurile: Preventie sau boala? O noua patologie pediatrica". Veti gasi acolo multe aspecte care, cel putin, ridica unele intrebari cu privire la utilitatea si/sau eficienta vaccinurilor. Bibliografia din spatele acestei lucrari este impresionanta si nu cred ca poate fi ignorata asa de usor.

    Oricum, in ceea ce ma priveste, scopul lucrarii este nu de a convinge ci macar de a lua o alegere informata. Ar fi culmea sa-mi bazez alegerea doar pe studiile sau pseudo-studiile facute chiar de companiile producatoare. As da dovada de lipsa de discernamant in conditiile in care imi doresc la fel ca si dumneavoastra, ce-i mai bine pentru copilul meu. "Audiatur et altera pars" e un principiu care ar trebui aplicat cu succes inclusiv aici.

    Toate cele bune,

    Viorel
  • Dan Pavel 23.01.2015 12:17
    Multumesc d-le Viorel
    Am cautat si comandat cartea recomandata de dvs.
    Stiinta medicala este o stiinta obiectiva. Studiile medicale se fac pe baze obiective, si rezultatele sunt publice si verificabile. Inteleg interesul producatorilor de medicamente sa ne bage pe gat si ce nu vrem, si nu vrem cat si resursele financiare enorme aflate in joc.

    Totusi aici vorbim despre un articol care face niste afirmatii absolute gen:
    Vaccinurile nu sunt eficiente, sau
    Vaccinurile nu s-au dovedit niciodata a fi sigure sau eficiente, sau
    Copii nevaccinati sunt mult mai sanatosi, etc.

    facute de o persoana specialista in cultura americana si comunicare ma face sa ridic din sprancene. Eu ma gandesc ca un articol care se vrea serios pe o asemenea tema trebuie sa faca mai mult decat asemenea afirmatii.

    Din pacate - asemenea articole incep sa se inmulteasca pe activenews - in care diverse persoane cu pregatire necorespunzatoare isi dau cu parerea. Nu spun ca nu se gasesc si articole de calitate - doar poate cineva ar trebui sa faca o selectie a persoanelor care scriu - pentru ca vorbim de un site de stiri, nu de un blog unde fiecare scrie ce vrea.

    Daca eu incerc sa fiu obiectiv, pot sa constat ca sunt multe studii verificabile care contrazic cel putin unele dintre afirmatiile categorice de mai sus.

    Daca ne uitam pe google dupa "Pro vaccin" sau "Contra vaccin" gasim link-uri catre o gramada de site-uri care isi dau cu parerea, dar si catre institutii medicale care isi dau "obiectiv" cu parerea

    Cererea mea catre autoare de a indica o sursa este de a-i semnala tocmai lipsa de credibilitate a articolului dumneaei datorita neindicarii unor surse care sa-i sustina afirmatiile.

    Imi permit sa va fac si eu o recomandare: urmariti va rog "Cronica scepticului: aberații academice, doctorate fantasmagorice" (gasiti link pe google) una din conferintele sustinute de un om care stie ce inseamna stiinta si articole stiintifice, mai exact Cristian Roman - redactor sef la "Stiinta si Tehnica".

    Daca doriti sa ramaneti obiectiv - veti intelege ce vreau sa spun - dupa ce ascultati emisiunea

    O zi buna si dvs.
    Dan Pavel
  • crina 23.01.2015 12:18
    Ar trebui sa dea de gandit celor anti-vaccinare, atat de categorici impotriva vaccinurilor,fara a se sprijini pe studii medicale clare, ca poliomielita, o boala considerat eradicata de multa vreme,ca efect al VACCINARII a reaparut anul trecut in Israel, ca efect al scăderii numarului de vaccinari.Oare un parinte isi poate asuma riscul de a expune copilul acestei boli teribile, nevaccinandu-l? Sper ca nu. Mai ales pt bolile grave, acolo unde exista posibilitatea imunizării prin vaccinare, aceasta trebuie facuta. Pt bolile usoare, varicela sau viroze determinate de rotavirus,de exemplu se poate alege solutia imunizarii naturale, nefiind mari riscuri pt sanatate.
  • Eugen 23.01.2015 15:59
    Mi se pare foarte amuzant argumentul asta cu "poliomielita" si alte boli care erau considerate a fi eradicate au reaparut in... Israel, Siria, Afganistan, Irak, Somalia, Sudan, Liban, Egipt, etc, etc. De ce aceste boli considerate a fi eradicate "reapar" tocmai in zone in care mii si zeci de mii de oameni sunt macelariti? Ce s-a intamplat anul trecut in Israel sau mai bine zis ce-a facut Israelul anul trecut? In conditiile in care, in Siria spre exemplu - care e si ea o tara oferita ca proba pentru reaparitia "bolilor eradicate", au fost macelariti sute de mii de oameni in ultimii ani, noi, oamenii civilizati care ne vaccinam copii si care promovam vaccinarea, ne plangem de mila ca, vezi Doamne, din cauza ca nu s-au mai vaccinat, a scazut numarul de vaccinari si, ca prin farmec "bolile eradicare" au reaparut. In toate zonele astea aduse in discutie in special copiii sunt vaccinati, atata doar ca-s vaccinati cu gloante... Concluzia, argumentul asta cu "boala X a reaparut in... (cutare zona de conflict) ca efect al scaderii numarului de vaccinari" mi se pare de-o ipocrizie absoluta.

    Studiile care sa demonstreze beneficiile ne-vaccinarii fie sunt putine, fie nu prea exista. De ce? Pentru ca la nivel global nimeni nu e dispus sa cerceteze subiectul asta. Cautati pe Google si veti vedea ca nu prea exista institute serioase sau organizatii care sa fi abordat problema din acest punct de vedere. "Nu stiu daca ne-am putea permite sa pastram copii nevacc, doar ca sa-I studiem? Sa vedem daca patesc sau nu patesc? Nu cred ca ne putem permite!", e replica OMS, care OMS are astfel de preocupari in Kenya - http://www.evz.ro/nazism-curat-onu-acuzata-de-sterilizarea-in-masa-a-femeilor.html .

    Poezia pe care trebuie sa o repete toata lumea e ca vaccinurile sunt infailibile si-am fi praf si pulbere fara vaccinare. Din cate stiu exista un studiu facut de OMS, in India prin anii '70, in care s-a studiat comparativ rezistenta la o anumita boala a unei populatii vaccinate, fata de o populatie nevaccinata. - https://extranet.who.int/iris/restricted/handle/10665/41013?locale=fr Rezultatele cercetarii au fost date publicitatii...dupa vreo cativa ani. Pentru ca nu au convenit nici nu s-a mai investit in astfel de studii.

    Argumentele celor care propovaduiesc infailibilitatea vaccinarii, de cele mai multe ori, nu au nicio legatura cu stiinta sau cu ratiunea, iar daca intrebi de efecte secundare manipularea devine si mai evidenta.
  • sal ► Eugen 01.02.2015 20:22
    Dar la Disneyland moare cineva? Nu, doar cei 11 copii nevaccinati expusi la variola.
  • Ioana Ivan 25.01.2015 21:16
    Buna seara,

    Dupa cum este mentionat chiar in debutul articolului, este o analiza efectuata de siteul viataverdeviu.Daca accesati linkul din textul articolului, o sa vedeti la sfarsit cele 10 surse utilizate de ei. Chiar daca medicina este o stiinta exacta nu inseamna ca doar doctorii ar trebui sa scrie despre acest subiecte. Asta ar inseamna ca doar istoricii ar trebui sa scrie despre istorie, inginerii despre constructii etc...Eu nu fac decat sa prezint o analiza pe care oricine este liber sa o judece in functie de propriile cunostiinte. Va multumesc!
  • Dan Pavel 27.01.2015 12:21
    Mea culpa. Am sarit adresa site-ului cu pricina.
    Nu vreau sa intru intr-o polemica pro sau contra vaccin. Este obositoare. Eu am decis sa-mi vaccinez copilul dupa ce nu am gasit argumente serioase contra. Am cunoscut oameni vaccinati care au trait mult si bine fara sa fie bolnavi si au murit repede la o varsta inaintata. Cunosc copii nevaccinati care o tin din boala in boala.
    Personal cred ca exista multe variabile pe langa vaccin care determina sau nu inbolnavirea (modul de viata, cat de sanatos mananci, rezistenta organismului la boala sau la oboseala, mediul inconjurator, schimbarile climatice, etc).

    Am discutat in prealabil de decizia vaccinarii, foarte detaliat, aspecte ce tin de vaccinare/nevaccinare cu prietena noastra - medic de familie cu experienta naturist/homeopat, si cu un prieten de familie chirurg cu experienta - numele nu au absolut nici o importanta.

    Ca o paranteza - site-ul de care pomeniti face o traducere "ad literam" a articolului gasit la primul link din bibliografia data de ei. Restul link-urilor par a fi de umplutura - doar pentru a conferi mai multa credibilitate articolului cu pricina.
    Banuiesc ca singurul dvs. efort a fost de a face aproape "copy-paste" (mai stiu un politician care face asta) de pe site-ul cu pricina.

    Tot ca o paranteza: pot vorbi despre absolut orice domeniu vreau indiferent de pregatire. Insa fara un studiu serios pe domeniul respectiv - vorbitul asta este doar un fel de dat cu parerea. Daca nu sunteti medic - ca atare natura profesiei nu va faciliteaza studiul pe domeniul respectiv, atunci cum puteti vorbi despre domeniul respectiv? Spicuind informatii din surse gasite pe internet? Cum verificati acele surse? Cine imi garanteaza ca dvs. aveti pregatirea necesara pentru a le intelege corect?

    Cadenta dvs. a jurnalistilor, cu care scoateti articole pe banda rulanta care de cele mai multe ori reproduc informatii din alte surse, fara ca dvs. sa va aduceti un aport propriu semnificativ la articolul cu pricina, e un nonsens, ceva ce nu poate fi credibil.

    Parerea mea
    Dan Pavel

    PS: ma opresc din comentarii aici, nu pentru ca nu as avea argumente, ci este efectiv pierdere de vreme sa mai continui
  • dafada 31.01.2015 23:53
    Vezi ca ii periculoasa varicela daca nu o faci cat esti mic.
  • Gabi 01.02.2015 01:10
    "Copiii nevaccinați sunt mult mai sănătoși. Studii internaționale care au comparat sănătatea copiilor nevaccinați comparativ cu cea a copiilor vaccinați ..." Mi-e rau! Copiii vostri vor creste si daca se vor imbolnavi de ... poliomielita de ex. va vor blestema cate zile veti avea! Stiti ce e poliomielita? Cand faceti pneumonie luati tratament? Cand calcati intr-un cui ruginit luati antitetanos? E vaccin! Cand va musca un caine luati vaccin antirabic? Cand va musca o vipera luati vaccin antiviperin?Si injectiile (sau pastilele alea) imbogatesc companiile farmaceutice dar VA VINDECA si va protejeaza sanatatea!!! Mortalitatea infantila a scazut si datorita acestor vaccinuri! Care sunt oare studiile alea internationale? Realizate de care autoritate competenta? Parinti iresponsabili care risca viitorul copiilor!
  • B. 01.02.2015 12:45
    Faptul că fiecare dintre motive este fie fals, pur şi simplu, (IE, minciună) fie distorsionat, are vreo relevanţă ?
    Domnişoara Ivan, cea care a luat cu copy-paste nişte prostii de pe net şi le împrăştie cu dezinvoltură, ar fi oare dispusă să-şi asume responsabilitatea pentru potenţialele consecinţe ale deciziei vreunui părinte pe care îl induce în eroare ?

    „1) Vaccinurile nu sunt eficiente … epidemiile dese fiind o dovadă a faptului că oamenii vaccinați au imunitatea compromisă și contractează exact bolile împotriva cărora au fost vaccinați”
    Serios ? Care-s aceste epidemii dese ? când a fost ultima epidemie de variolă sau poliomielită ?
    „2) Vaccinurile nu s-au dovedit niciodată a fi sigure sau eficiente…Nu s-au desfășurat niciodată studii dublu-orb cu placebo, reale și sprijinite de dovezi științifice pentru a dovedi siguranța vaccinurilor,” explică VacTruth.com”
    Afirmaţia este, pur şi simplu, falsă.
    „3) Primul vaccin,făcut pentru variolă, a fost un eșec total”
    În ce an ? Ah, da, primele vaccinuri anti-variolă au fost făcute prin… 1799. Deci acum peste 300 ani. Şi nu a fost "eşec total", întrucât au dus la scăderea numărului de îmbolnăviri şi deci de morţi de variolă.
    „4) Vaccinurile sunt foarte profitabile pentru firmele farmaceutice, care nu pot fi trase la răspundere pentru daune ”
    Fals. Vaccinul e mult mai puţin profitabil decât, să zicem, tratarea cuiva care deja a luat boala.
    Dar dacă e să mergem pe linia banului, ştiţi cine e mai interesat de reducerea vaccinării ? ticăloşii care vând medicamente alternative. Cei cu zahăr în loc de medicamente (vândut la 10 lei linguriţa, evident) sau care vindecă cu "cristale" sau cu alte tâmpenii.
    „5) Toate vaccinurile conțin aditivi chimici periculoși …precum aluminiu, mercur și formaldehidace …glutamat de monosodiu (GMS), antibiotice și chiar organisme modificate genetic (OMG).”
    Thiomersalul nu se mai foloseşte de câteva zeci de ani, deşi nici acela nu era periculos. Aluminiul ? consumi mai mult aluminiu dacă bei o doză de Cola, decât iei dintr-un vaccin. Iar formaldehida este produsă în mod normal în corpul uman, în cantităţi cu muuuult mai mari decât cele câteva micrograme din vaccin. Pe bune, în organismul uman se produce formaldehidă în mod normal, şi este metabolizată bine-mersi de ficat. Cât despre OMG…
    „6) Copiii nevaccinați sunt mult mai sănătoși.”
    „7) Vaccinurile cauzează apariția unor boli incurabile la unii copii. Este un lucru să ai simptome de febră temporară sau umflături locale după vaccin. Dar este cu totul altceva când copilul tău suferă leziuni permanente la nivelul neuronal, cum ar fi sindromul Guillain-Barre, de exemplu, care necesită tratament și îngrijire pentru tot restul vieții.”
    „8) Vaccinurile omoară copii și adulți. Deși copiii și bebelușii sunt cei mai predispuși la efectele negative ale vaccinării și adulții sunt supuși riscurilor. Un exemplu grăitor este, în acest sens, infamul vaccin Gardasil pentru HPV, care până în prezent a afectat și omorât zeci de mii de adolescenți și tineri.”
    Cele trei sunt pur şi simplu afirmaţii false. Chiar, nu există o comisie, ceva, unde să poată fi reclamat un jurnalist care publică minciuni pentru că i-a fost lene să se intereseze ?
    „10) Expunerea naturală la boală este cel mai bun vaccin”
    Chiar dacă boala vine cu o mortalitate de, să zicem, 10-20-50% ? Da, într-adevăr, bebeluşul o să fie imunizat împotriva bolii respective… DACĂ SUPRAVIEŢUIEŞTE !
    Ca bonus, o mulţime de boli pot produce efecte secundare. A se vedea copiii care au supravieţuit poliomielitei, care au rămas paralizaţi sau deformaţi.
    Uite-i pe aceşti copilaşi, cât de bine le-a priit expunerea naturală:



  • B. 01.02.2015 12:47
    Din păcate, nu mi-a acceptat tag-ul pentru imagine.
    http://static.un.org/News/dh/photos/large/2012/January/01-12-2012polio.jpg
    http://dvsl3w2q45hb8.cloudfront.net/wp-content/uploads/2012/12/polio-kids.jpg
    http://diseasescausedbybacteria.com/wp-content/uploads/2014/08/polio-disease.jpg
  1. Ciolacu scoate PSD de la Guvernare dar nu-și dă încă demisia de la șefia PSD. Progresistul Daniel David, propunerea PNL pentru premier intermar. Președintele interimar a luat act și anunță pe 6 mai un prim ministru interimar

  2. Nicușor Dan a aprobat Marșul homosexualilor - ”Bucharest Pride” pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor

  3. Peninsula Iberică este noul Wuhan?

  4. REZULTATE OFICIALE: Suveraniștii au luat peste 40% - VICTORIA LUI CĂLIN GEORGESCU ȘI GEORGE SIMION! LUPTA se duce în TURUL II cu NICUȘOR SOROS DAN! Au votat peste 9,5 MILIOANE de ROMÂNI! Mobilizare istorică pentru ROMÂNISM la ALEGERILE PREZIDENȚIALE 2025

  5. 3 mai 1997: 28 ani de la una dintre cele mai mari TRĂDĂRI din istoria României: TRATATUL CU UCRAINA. Cum au fost cedate teritorii ale patriei-mamă la îndemnul lui Silviu Brucan - Bruckner și prin mâna lui Adrian Severin - Skvosnik, nepot al Anei Pauker

  6. Cu cine votăm la alegerile prezidențiale din 4 mai

  7. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  8. Instigare la uciderea lui George Simion după o postare a Victoriei Stoiciu. Singura LGBT-istă din PSD care îl susține pe Nicușor Dan, soroșista s-a plasat împotriva deciziei partidului de neutralitate în Turul 2, alături de pro-LGBT-istul Victor Negrescu

  9. Pericolul celor două specii: Românul de Diaspora și Românul de Casă

  10. Călin Georgescu deconspiră OLIGARHII CARE FURĂ ALEGERI și MAFIA INTERNAȚIONALĂ - “SECRETELE ONU”. Av. Reiner Fuellmich: “Un curajos luptător pentru Libertate” - VIDEO TRADUS

Ultima oră

15:32

ȘTIAȚI CĂ tânărul criminal Vlad Pascu a fost OLIMPIC LA MATEMATICĂ? E bun de președinte?

15:04

Atenție, Harap Alb: Să nu faci aceeași greșeală ca acum 35 de ani!

14:44

Ginerele unui torționar al Securității, Victor Rebengiuc, a donat 5.000 de euro lui Nicușor Dan cu condiția să nu fie nominalizat: ”Contribui și eu acolo cu câte ceva”

14:27

Iulian Capsali: Bietul NICUȘOR are o boală din spectrul AUTIST - Asperger

14:09

Ilustrația Zilei: România veselă - cadavrul lui Șora îl susține intens pe Nicușor Dan!...

13:52

Dan Diaconu: Nicușor Dan a avut întrebările de la Euronews livrate dinainte și a fost antrenat cu ele

13:10

Valer Marian aruncă bomba: Dacă președintele CCR este omul rușilor?

12:39

Horațiu Rădulescu: Ca să înțeleagă ceea ce nu s-a văzut la dezbaterea a doua: ”Matematicianul” știa dinainte întrebările iar staff-ul lui i-a pregătit răspunsurile. Dacă Nicușor Dan a fost candidatul aflat pe poziția 11, ce rost a avut afișajul Euronews?

11:14

Portretul susținătorilor lui Nicușor Dan. Pro-europeanul Dan Șucu, care ne dă lecții de democrație, a fost turnător la Securitate. Document CNSAS

10:48

Nicușor Dan, continuatorul lui Klaus Iohannis. Cultul evanghelist de care aparține fostul președinte îndeamnă la vot împotriva ”candidatului naționalist, amenințător pentru minorități” - DOCUMENT

10:20

Psih. militar Laurențiu Niculescu: Lupta pentru România - între suveranism și neomarxism, fenomenul narcisismului colectiv

09:54

Paradă militară la Moscova. ”Întregul” popor rus susține ofensiva din Ucraina, afirmă Vladimir Putin în discursul său din Piața Roșie - Transmisie Live

09:18

Se transformă în război total: Armata pakistaneză a lansat atacuri de-a lungul întregii frontiere de vest a Indiei

09:00

Lucian Ciuchiță: România, distrusă pas cu pas: Sărăcia ca proiect de țară

08:50

Cornel Nistorescu: ”Jos Simion!”, ”Jos Georgescu!”, Jos Leul și România!