Zoe Dantes: Duamna UE cumpărați niște F-16? Hai, bre, tante, că e la reducere!

De Zoe Dantes  /  

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Să trăiască famiglia ta, bre, tante UE! Am auzit că vă pregătiți de răzbel. Cu cine? Nici nu contează. Răzbel să fie! Păi, pleci așa la răzbel cu mâinile goale? Nu se poate. Că nu mai merge cu furca și toporu'. D-aia am vorbit io cu niște băieți, d-aci din carter dân 23, dă la Republica, care se lăudau ei că au niste F-16 de vânzare. Eftin, tante UE! Facem și noi un ban cistit! Ce naibii! Io sunt cu aveoanele, mata ești cu lovelele și uite așa te scot bre din rahat. 

Nu de alta, da' am auzit că voi ăștia dă la UE, vă adunați luni cică, să o puneți de răzbel. Ce era? Negociere dă pace?! Lasă naibii pacea la ăla blond și la ăla cu vodca. Ăștia doi cică au dealeri de beutură ai naibii de buni. Nu vând ăia la amatori ca voi. Cică e lege că poți să bei dupe 21 de ani. Lume rea, tante UE! Matale am auzit că nu prea ești bine. Gura târgului zice că ți-ai cumpărat vineri pă dupe masă, așa, niște pemparși. Cam mulți, că e penurie azi. Am vrut să-ți vând și de aștia, da cică nu mai erau la piață. Vorbește lumea că i-ați luat voi pă toți. Păi toți faceți pe voi, așa dintr-o dată?! Sau doar a lăsat Bideu modă? Mă gândesc că e la modă. Aveți cică, doua variante: ori sunteți sugaci, ori sunteți rablagiți. La cap! Cu cine vreți răzbel? Sau tu, tanti UE te pui scut la ăla micu? Ăla de e dansator la bară și din când în când mai face pă războinicul. Că am auzit în piață la o mamaie de vindea pătrunjel, că e nervoasă rău. 

A vrut și ea să vă fie dealer, da' cică l-a căutat pă premirul nostru și ăla umbla să salveze o mâță dă pe niște căși. Nu l-a găsit. Dupe care, cica s-a dus la Cotroceni. La ăla cu sprâncene mari, da' și ăla cică ierea ocupat cu instalarea de secretare pân birouri. Disperată băbuța cică s-ar fi dus la unu' de a fost șomer zece ani. Nici pă ăla nu l-a găsit. Cică era ocupat. Stătea de vorbă cu unul de i se zice Plimbărețul. Unul Johnny! Ăsta cică e cu nește sticle. Nervoasă, mamaia a zis că să vă tufe Blondul pă toți și să vă învețe ăla cu vodca să vă schimbați dealerul că ea s-a săturat. 

Tante UE, da' te-ai apucat dă ilegale?! La vârsta ta, bre?! E păcat! Că d-astea nam! Da' am auzit că e ăla micu' de-l plimbi matale în brațe și-l scoți așa la lume când vrei să te rățoiești la ăia doi cu beuturile. Ca pă pisică. Cică-l arăți și la famiglia matale! O fi sperietoare, maică! Sau o fi altceva? Da' de ce-l duci maică în brațe, că gura târgului zice că merge singur si cică ar avea și ceva de vânzare. Mamaia zicea că ăsta micu' cică te-a învățat cu ilegalele. E clar! Deci ăsta vă dă tuturor să fumați. Al dreacului dealer. Ne-a spart nouă piața! Așa ceva...

Concluzia dupe o zi de piața, acolo unde se vând înformațiile, știi mata, pă la tarabe, e că a venit unul care desface marfa lu' ăla blondu' și v-a dat peste mânuțe. Lumea asta a piețelor zice că v-a durut rău! Aveți nevoie de nește pastile? Că cică cunoaște mamaia, pă unu' Fauci. Dracu' să-l mănânce și pe ăsta, de unde unde l-o ști baba. Ăsta cică e dealer de pastile, bre, tante UE. Are dă toate, mă jur. Da' mamaia a zis că pilule astea sunt cică legale. Nu prea vă place la famiglia ta astea legalele. Zicea băbuța că nici ăsta cică n-ar avea zile bune. Că a venit de ieri unu' nou pă la gardă la ăla blondu' care zice el că se ocupă cu curățenia prân căși. Al naibii gabor! Cică în loc de mătură, ar umbla cu o bâtă de baseball în mână, cu jeacă de pele și bate la ușile cășilor la dealeri. Unul Patel. Ai naibii și ăștia ce nume au! Ăsta cică e periculos și vrea să dubărească toți dealării de la blondu' dân curte. Nasol moment! Sper ca mamaia să scape! Ca ea e cu pătrunjelu' maică! Zicea că se duce și la ăla micu' al matale. Că ar avea nește cânepă bună. Că băbuța vrea să facă cică mai nou ștergare. Tot la război. D' alea țesute. 

O să rupă piața băbuța! Că cică le vinde la ăia doi cu beuturile. Că a zis că când ăia o să se facă rangă și o să danseze până le ies cămășile dân pantaloni, o să nădușească. Și atunci o să le vândă ea ștergarele. Că dupe ce o să se ștergă ei la cap cu ele, și o să-i prindă damblaua o să aiba nevoie de un vapor dă ștergare. De un vapor, întreb eu, cu ochii cât cepele! Ce să facă cu vaporul de ștergare?! Doamne iarta-mă!

Băbuța a râs așa bătrânește și mi-a șoptit printre legăturile de pătrunjel că o să vă ștergă pe voi ăștia din famiglia UE! Cică pă toti, bre tante UE. Că cică dupe ce vă șterge la gură o să ștergă cu voi cu toți pă jos. Că să vă iasă aristocrația pă nas. Nu știu bre, ce e asta. A naibii babă, cum le știe ea pă toate. Mafioată mare, baba!

Știi bre, tante UE cine e băbuța asta? 
Aia bre, de se piaptănă când ia satu' foc! A zis că a mai văzut ea la veața ei dă' aștia ca voi. Gură mare si curu' gol. O știa ea băbuța ce zice. Da' și io, tante, nu m-am lăsat! I-am dat-o perversă ca pe Târgu Ocna:

Lasă, bre mamaie, că-l aduc pe unu' Arafat să stingă focu'! Și îi salvăm, bre, pe ăștia a lu' UE, că e clan mare, bazat! E buni la răzbel! Băbuța nervoasă, zice că nu! Că să vă ardă focu', maică! Că făcură-ți doar nefăcute. Că ea se duce la ăla cu vodca și îi zice că să trimeată, bre, pă ăia a lu' Karamazovi că cică e de speriat cu ăia. Zicea unu' Oleg de la Odessa că ăștia e ăia de ocupă cu apele, cu peștii pân port pă la ei. Cică vă bagă maica UE, pă toți pă la ape și scapă lumea dă voi.

Nu dă alta, da' mă apuc să vând nește furci totuși. Că dacă cumva scăpați, cică ăștia dă prân satele astea dân comuna matale, tante UE, vor să se răscoale. Și o să aibă nevoie dă ele. Uite așa o să fac și io un ban cistit. Furca-i furcă, tante UE! Vorba aia, ce-i în mână, nu-i minciună! Că cică dacă nu se potolește famiglia asta a matale, se ridică aștia să vă treacă prin furci. Bine. Și niște topoare! Cred, nu știu! Da' piața fierbe! 

Așa că luni, o dați și voi cotită: o gripă ceva, un virus, un haarp, orice, maică! Că vă întind sclavii ăștia de prin satele UE, pă garduri, ca pă mâța aia de o căuta premirul pă căși ieri! 
Și apoi, maică UE, io zic că beutura lu' ăla blond e mai bună decât vodca. Tu ce zici?

Ce? Vrei avioane? A, bine! Păi vezi? Tot alea e mai bune! 
E feare vechi, da' nu știi tu d'astea! E feare, tante UE. Vechi! Auzi, dă lovele, io îți dau avioanele și vin ăia doi cu beuturile, cu focu'! 
O să fie artifice! 
Ca la lumea nouă, tante UE! 

Până la artifice, ce zici? Facem și noi un deal? Io iți dau unu' gratis si matale și famiglia matale îmi dai 

Turul 2 înapoi! 

Pă dreptate! Nu, golănește!

Domnul să vă miluiască!
#suntembiruitori
Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori
VideoNews

Călin Georgescu la vot cu George Simion:

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (3)
  • Ck 16.02.2025 19:19
    Delicios de bine făcut articolul ! Ca de obicei Zoe Dantes nu se dezminte.
  • Vasile Pdure 16.02.2025 20:12
    O radiografie impecabilă a stării actuale în care trăim. Chestia cu " vă tufe blondul pe toți ", e cea mai tare.
  • Mircea Dragan 16.02.2025 20:14
    Ursula va fi chemata la ordin de catre Trump. Si se va intoarce bine inarmata: 90-100 de sisteme Patriot si 4-500 de F35 pe care le vom plati toti din Ue.
  1. Crin Antonescu NU VOTEAZĂ CU Nicușor Dan și dinamitează Coaliția “M**e PSD” care vrea să “salveze” țara cot la cot cu Băsescu și Pleșu: ”Am dreptul să nu fiu luat în turmă de SECURISTOIZI ca dl. NICUȘOR, new entry”

  2. NU e o lovitură pentru Trump! Primul Papă american la Vatican, Leon al XIV-lea, "e mai rău decât Francisc". "Va pune Biserica Catolică contra lui Trump"

  3. Cora Muntean: Am fost abordată de un comando. Au zis că sunt eliberatorii României de extremiști și dacă le pot acorda 5 sau 10 minute

  4. SRS: Nicușor Dan turnător la Securitate cu acte! Sorin Roșca Stănescu publică documentele. NOTE INFORMATIVE de POLIȚIE POLITICĂ

  5. NICUȘOR DAN, sponsor oficial al producției EU SUNT NICU - povestea unui tânăr homosexual pe străzile Bucureștiului. Premiera la Muzeul Țăranului Român, Studioul ”Horia Bernea”

  6. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  7. Radu Soviani în Libertatea: Despre dubioasa intervenție a BNR pentru devalorizarea leului. Mugur ”Manole” Isărescu a rămas fără ceai de tei?

  8. A ÎNCEPUT! VIDEO: Firul nevăzut al serviciilor secrete la 6 luni de la anularea alegerilor. Col. (r) SRI Ion Dedu dezvăluie ițele ședințelor CSAT și CCR care au produs lovitura de stat constituțională. Noi documente decriptate la ActiveNews

  9. Jenant dar sănătos: Trump se retrage în fața Houthis

  10. BTI: Vlad Voiculescu a făcut un lucru bun, la care eu nu m-aș fi gândit, necunoscând prea bine tefeliștii

  1. Ciolacu scoate PSD de la Guvernare dar nu-și dă încă demisia de la șefia PSD. Progresistul Daniel David, propunerea PNL pentru premier intermar. Președintele interimar a luat act și anunță pe 6 mai un prim ministru interimar

  2. Nicușor Dan a aprobat Marșul homosexualilor - ”Bucharest Pride” pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor

  3. Peninsula Iberică este noul Wuhan?

  4. REZULTATE OFICIALE: Suveraniștii au luat peste 40% - VICTORIA LUI CĂLIN GEORGESCU ȘI GEORGE SIMION! LUPTA se duce în TURUL II cu NICUȘOR SOROS DAN! Au votat peste 9,5 MILIOANE de ROMÂNI! Mobilizare istorică pentru ROMÂNISM la ALEGERILE PREZIDENȚIALE 2025

  5. 3 mai 1997: 28 ani de la una dintre cele mai mari TRĂDĂRI din istoria României: TRATATUL CU UCRAINA. Cum au fost cedate teritorii ale patriei-mamă la îndemnul lui Silviu Brucan - Bruckner și prin mâna lui Adrian Severin - Skvosnik, nepot al Anei Pauker

  6. Cu cine votăm la alegerile prezidențiale din 4 mai

  7. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  8. Instigare la uciderea lui George Simion după o postare a Victoriei Stoiciu. Singura LGBT-istă din PSD care îl susține pe Nicușor Dan, soroșista s-a plasat împotriva deciziei partidului de neutralitate în Turul 2, alături de pro-LGBT-istul Victor Negrescu

  9. Pericolul celor două specii: Românul de Diaspora și Românul de Casă

  10. Premierul Spaniei vine cu noi dezvăluiri despre pana masivă de curent care a lovit Peninsula Iberică: 15 gigawați de energie au dispărut inexplicabil

Ultima oră

21:10

SRS: Nicușor Dan turnător la Securitate cu acte! Sorin Roșca Stănescu publică documentele. NOTE INFORMATIVE de POLIȚIE POLITICĂ

20:00

George Simion ÎN DIRECT cu Nicușor Dan AICI - VIDEO

19:22

Anca Alexandrescu: Nicușor Dan și-a mărit singur salariul și și-a pus și un bonus de 50%

19:13

NU e o lovitură pentru Trump! Primul Papă american la Vatican, Leon al XIV-lea, "e mai rău decât Francisc". "Va pune Biserica Catolică contra lui Trump"

19:00

Virgiliu Gheorghe: Sunt oameni care frecventează Biserica si vorbesc cu multa ură față de George Simion lăudându-l pe Nicușor Dan care susține homosexualismul, educația sexuală pentru copii și festivalul satanist UNTOLD. Ce legătură are cu Hristos?

18:57

Conferință AUR despre relansarea mineritului și metalurgiei în Munții Apuseni

18:21

Magdalena Radu: De ce îl votez pe George Simion

18:00

A ÎNCEPUT! VIDEO: Firul nevăzut al serviciilor secrete la 6 luni de la anularea alegerilor. Col. (r) SRI Ion Dedu dezvăluie ițele ședințelor CSAT și CCR care au produs lovitura de stat constituțională. Noi documente decriptate la ActiveNews

17:41

Patrick André de Hillerin despre apocalipsa intelectualilor: Cât de prost stau Cristian Preda și Tănase Stamule la calcule - FOTO-CAPTURI

17:25

Sorin Faur: ”În frunte cu Liderul, băsiștimea e fiartă”

17:05

George Simion: Sunt și voi rămâne alături de poporul român! Dialog cu asociațiile și sindicatele – primul pas spre o Românie condusă cu respect

16:20

Radu Soviani în Libertatea: Despre dubioasa intervenție a BNR pentru devalorizarea leului. Mugur ”Manole” Isărescu a rămas fără ceai de tei?

16:00

8 mai: Sfântul Măritul Apostol și Evanghelist Ioan Teologul, vulturul iubit de Iisus, Sfântul Cuvios Arsenie cel Mare, Sfânta Cuvioasă Emilia, mama Sfântului Ierarh Vasile cel Mare

16:00

8 mai, Sărbătoarea MINUNII care se petrece ÎN FIECARE AN la mormântul Sfântului Ioan Evanghelistul: pulberea sfântă și vindecătoare care se ridică în aer

15:03

Maria Eftimie: Trăim vremuri în care glasul neamului nostru se stinge încet, sub zgomotul lumii moderne care ne cere să uităm cine suntem