Tuturor cititorilor ActiveNews, cu mulțumiri pentru că ați fost truditori în slujba Adevărului și ați rămas cititori fideli: La mulți ani! Hristos se naște! Lăudați și cântați și vă bucurați!

De Zoe Dantes  /  

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Alături de Editorialul ActiveNews de Crăciun, la Nașterea Domnului și Mântuitorului nostru Iisus Hristos, semnat de Adrian Pătrușcă, publicăm urarea Doamnei Zoe Dantes, din partea colaboratorilor noștri de nădejde către toți cititorii noștri. Ne înclinăm în fața tuturor! Întru Mulți Ani!

Tuturor cititorilor ActiveNews, cu mulțumiri pentru că ați fost truditori în slujba Adevărului și ați rămas cititori fideli:

Aș vrea să vă urez din toată inima tot ceea ce este mai bun în viețile voastre... dar poate nu știu să o fac așa cum simt...de aceea am să vă dăruiesc cu sufletul curat rugăciunea de binecuvântare a marelui duhovnic Paisie Olaru:

„Domnul Dumnezeu, Preamilostivul, să vă binecuvinteze. Domnul să vă ajute. Domnul să vă miluiască. Domnul să vă păzească de tot răul. Domnul să vă umple de bucurie duhovnicească. 

Domnul ca un bun și iubitor de oameni să vă ierte de păcate și în ceruri cu drepții să vă pazească. 

Binecuvintează, Doamne, pe robii Tăi aceștia și rugăciunea lor, și dragostea lor, și credința lor, și bucuria lor, și smerenia lor, și răbdarea lor. 

Binecuvintează, Doamne, osteneala lor, și căsuța lor, și pâinea lor, și copiii lor, și viața lor și cu sfârșit bun îi miluiește, iar dincolo, la ziua judecății, un colțisor de rai le dăruiește, că binecuvântat ești în vecii vecilor. Amin!”

Doar acestea să vi se împlinească și să aveți în case Crăciun alb cu miros de cozonaci și obraji de mere coapte!

La mulți ani! Hristos se naște! Lăudați și cântați și vă bucurați!

Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Uniunea Ziariștilor Profesioniști din România
Top 5 autori
VideoNews

ÎMPUȘCAREA LUI TRUMP. TRANSMISIE LIVE:

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (16)
  • Tic 25.12.2022 01:24
    La mulți ani Activenews și tuturor celor care ii dau viață, autori și cititori - comentatori!
    Hristos s-a născut! Lăudăm și cantam și ne bucurăm! Dumnezeu sa va binecuvânteze!
  • kostas.ro1608 25.12.2022 07:49
    Pt redactia AN: La Multi Ani! Craciun Fericit!
  • Raflorin 25.12.2022 08:21
    Eu va multumesc pentru ca existati.

    Dumnezeu sa binecuvanteze tara si neamul acesta.
  • Corina George 25.12.2022 11:39
    ATIT EU CIT SI FAMILIA MEA VA DORIM UN CRACIUN LUMINAT CU PACEA CERURILOR SI LINSITEA FLORILOR. FIE PRIN PRUNCUL NASCUT SA NE MINTUIM

    LA MULTI ANI


    ADRIAN SI CORINA GEORGE
  • Elina 25.12.2022 11:56
    Craciun fericit, frati si surori! Bunul Dumnezeu sa aiba grija de noi! Multumesc Active News!
    La multi ani!
  • Radu Comsuta 25.12.2022 15:03
    Mulțumim de urare. Mă simt onorat să fiu cititor al ziarului ActiveNews. Celelalte publicații online nu le-am mai băgat în seamă de ani de zile. Pentru mine sunt prezente doar cu numele: Hotnews, DIGI24, Adevărul, etc. Propagandă globalist - progresistă și dezinformare la greu.
  • INJECTIA FINALA 25.12.2022 19:36
    La Multi Ani, ActiveNews !

    Va stimam, va iubim, va dorim:
    O viata solara, in miresme de crin
    Sanatate, Bucurie, absenta de chin
    Pentru jertfele tuturor, ma rog, ma inchin,
    Domnul va inalta in Ceresc baldachin
    Pe toti slujitorii Adevarului,
    Amin !

    Era comentariul de acum un an...

    Nașterea Domnului 2022

    Suntem mai tineri, mai vanjosi

    Pururea bătăiosi, bucurosi

    Soarele Înalt ne inundă

    Domnul ne dă verde undă


    Primim informații curate

    Clopotul adevarului bate

    Haideți, frați și surori

    Să escalădăm sori


    Suflete lângă suflete

    Redactori și Activi cititori

    Să sorbim pe îndelete

    Parfumul divinelor flori !
  • Cc Cc 25.12.2022 20:16
    Crăciun fericit și binecuvântat și bucurii duhovnicești, fraților de la Activenews!
  • Cotco-emy 25.12.2022 20:37
    Multumim! Crăciun Fericit!

    Cum bine spunea mai devreme Constantin,cu Dumnezeu înainte!
  • Brick 25.12.2023 14:30
    Redactiei Activenews.
    Nasterea Domnului sa va aduca bucurie sufleteasca si sa va intareasca pentru a trece cu bine prin stihia starnita de neprietenii Celui nascut intr-o iesle la Betleem. Craciun fericit!

    Dumnezeu sa binecuvanteze Romania!
  • Tic 25.12.2023 14:36
    Crăciun fericit cu sănătate și binecuvantare Dumnezeiască si acum ,draga AN ,cititori si comentatori!
  • Vasile Pdure 25.12.2023 14:47
    Crăciun fericit!
  • Un Strain 25.12.2023 15:08
    Craciun Fericit si Binecuvintat atit celor de la AN cit si tuturor Oamenilor Dumnezeu sa sa aiba mila de noi si sa fie Pace !!!
  • Mars.60 Stefan 25.12.2023 15:21
    Laudat fie Domnul si Mantuitorul nostru Iisus Hristos care S-a nascut si a luat chip de om pentru noi ca sa patimeasca pentru greselile noastre!
    Fie ca Domnul sa va binecuvanteze pe toti cei de la ActiveNews si pe cititorii dvs. cu multa sanatate, pace sfanta si fericire spre slava Domnului nostru Iisus Hristos!
    La Multi Ani si Sarbatori binecuvantate si fericite!
  • Briela 25.12.2023 22:06
    La mulți ani binecuvântați, AN! Nașterea Pruncului Iisus să ne fie folos!
  • Mielu' 26.12.2023 11:03
    Cu drag, Sarbatori luminate de Credinta, Nadejde si Iubire intru Domnul nostru si Sfanta Sa Maicuta!
    Va multumim, Dna Dantes pentrtru cuvintele mestesugite cu har si simtire, mergand la inima.
    Recunostinta acestei publicatii pentru curajul de a fi altfel intr-o vreme cand acest fapt devine aproape un gest eroic.
    LA Multi Ani!
    Fiti binecuvantati!
Ultima oră

20:57

Un tânăr de doar 26 de ani a murit subit la 13 zile după primirea vaccinului Covid AstraZeneca – Clinica unde s-a vaccinat a recunoscut că nu l-a informat corect cu privire la gravitatea riscului prezentat de “vaccin”

19:06

Pe 16 iulie se împlinesc 970 de ani de la Marea Schisma - Geneza și evoluția Schismei de la 1054

19:00

”970 de ani de când Vestul s-a lepădat de Hristos și a devenit eretic”

18:14

Iohannis a promulgat legea: Supraviețuitorii Holocaustului au prioritate la restituirea imobilelor confiscate abuziv în perioada comunistă

17:04

Realegerea președintelui PE: AUR nu a votat-o pe Roberta Metsola – “Pentru proiecte precum Green Deal, achiziția vaccinurilor, certificatele verzi, războiul din Ucraina, conducerea CE trebuie trasă la răspundere, nu premiată cu alte funcții înalte”

15:53

Sorin Roșca Stănescu: Ostașii din fruntea României

15:33

Normalizarea Crimei: Funcția creează Organul și Propaganda Asasinul

15:21

BAROANE

14:41

Bomba lui Năsui. De ce nu a fost Iohannis la recepția de la Summitul NATO

14:09

Viktor Orban: Donald Trump are ”planuri bine întemeiate” pentru discuțiile de pace dintre Rusia și Ucraina

13:28

Un preot catolic din Irlanda a refuzat să împărtășească un ministru pro-avort. Pe când și la noi?

12:36

Ochiade discromate: Dulcețuri nostalgice din verile de odinioară

12:31

A plecat la ceruri maestrul Dan Zamfirescu, istoric literar, bizantinolog, editor și publicist, unul din doctrinarii naționalismului de dinainte de ’89

12:10

16 iulie: Ziua Marii Schisme. Biserica de la Roma se rupe de Biserica de la Constantinopol

12:00

16 iulie: Sfânta Muceniță Iulia. La Mulți Ani!