Predică extraordinară a Părintelui Dan Bădulescu: Vaccinul și Ucraina - Cad măștile! Se dau pe față antihriștii: Și cei cu vaccinul și cei cu prigoana românilor din Ucraina! VIDEO

De Cronicar  /  

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Redăm pentru cititorii ActiveNews un fragment dintr-o predică excepțională a părintelui Dan Bădulescu, rostită la sărbătoarea Sf. Antonie (17 ianuarie 2023) și publicată pe YouTube sub titul sec de „Cad măștile”:

„Iubiți credincioși, în zilele noastre, vedeți și dumneavoastră și uneori ne mirăm, că apar momente chiar la televizor, momente oficiale pe posturile acestea unde până mai ieri urlau neîncetat „vaccinați-vă”, „E sigur”, „E eficient”, „E nemaipomenit”, „Dați exemplu!”... Apăreau toți așa.

Acum s-a întors foaia - uite, că au apărut atâtea cazuri, nu doar la noi, ci în toată lumea, au apărut scandaluri, încep să fie judecăți, încep oamenii să ceară asigurări, sunt cazuri prin America: „Uite, ce au putut păți”. Ce au putut păți? Iubiți credincioși, așa cum era boala aceea covid, cum i-au zis ăștia, unii erau așa zis asimptomatici, nu aveau nimic, erau așa cum sunt eu acuma. Dar el se zicea că avea covid, că era infectat și nu avea. Alții, bolnavi grav, și alții mureau. La fel este și cu vaccinul.

Cunosc oameni care nu au nici un efect secundar, sunt bine, sunt așa ca mine, și au și trei vaccinuri, alții au murit subit. Sunt lucruri documentate. Acum încep tot ăștia să iasă: Dar cine e responsabil? La vremea când făceau propaganda asta, și ne puneau și pe noi în biserică: Ziceți! Ce să zic? Cine vrea să-l facă, să-l facă. Cum să recomand eu un vaccin experimental, ce?! Am înnebunit? Faceți ce vreți. Acum mulți regretă. Unii l-au făcut din convingere, alții din constrângere: trebuiau să meargă la serviciu sau în călătorii, sunt multe motive. Acum poate își dau palme în cap că s-au lăsat prostiți.

Cei care făceau propagandă se simțeau foarte tari că nu o să se întâmple nimic. Jupânii din umbră îi asigurau: Te țin eu în brațe, nu vei da tu socoteală.

Iubiților, se poate să nu dea socoteală pe lumea aceasta, dar la Judecată nu vor scăpa!

Numai că ei necrezând... că va veni o judecată și că ajung în fața lui Dumnezeu - unde, ce mason te va apăra, ce jupân? Ești descoperit! Pocăiește-te acuma cât mai poți. Ai greșit, e omenește. Dumnezeu nu se supără că noi păcătuim și greșim. Nu ni se cere să nu păcătuim și să nu greșim, ni se cere să ne căim și să ne străduim să păcătuim mai rar și cu păcate mai mici. Dar să nu greșești, asta nu ai cum. Errare humanum est perseverare diabolicum - foarte bun proverbul. A greși este omenește. Dar a persevera în greșeală și a nu te pocăi este a diavolului. Și ni se atrage atenția. 

Vedeți cum cad măștile. Se dă în vileag vaccinul. A mai căzut o altă mască.

Măscăriciul ăla de șeful Ucrainei, că el este un măscărici. Nu poate să sară nimeni în capul meu pentru că afirm așa ceva fiindcă sunt filme cu el - era un măscărici de condiție foarte joasă. Un actor care juca tot felul de măgării a ajuns șef de stat. Mă rog, Dumnezeu i-a îngăduit să facă asta, că fără Dumnezeu nu ajungea el acolo. Și acuma, iată eroul mult slăvit cum începe să prigonească bisericile. La început, motivul prigoanei era faptul că ei țin de Patriarhia Moscovei - mulții fiind etnici ruși dar iată că avem și etnici români. Și prigoana acelor episcopi de care ați auzit la televizor: Ia uite ce a făcut ăsta... E o listă neagră: A început să închidă biserici, unuia i-a tăiat gâtul. Hopa... așa face eroul? Slavă Ucrainei? Să slăvim un măscărici care persecută tot ce prinde? Asta este o prigoană. Exact prigoană.

Antihriști sunt. Uite cum se dau pe față. Și cei cu vaccinul și ăștia cu prigoana.

Până la urmă, orice măsură ai lua să te ascunzi și te îmbraci în blana de oaie îndată se dă la o parte și se vede lupul. Dacă vrei să vezi. Dar dacă ți se pune pata pe ochi și pe creier, nici măcar dovezile astea nu te conving cu cine ai de a face. Se poate și așa. Noi să nu fim așa, iubiți credincioși!

Am spus și repet: nu ne putem noi lupta cu puterile astea. Li s-a dat putere și li se va mai da. Până și lui antiHrist i s-a dat puterea să lupte cu sfinții, cunoașteți prorocirile acestea. Dar este adevărul care iese la iveală. Se confirmă așa zisele conspirații - cu „antivaciniști”, „putiniști” ș.a.m.d. Anul trecut ar fi gândit cineva așa? Vedeți cum se întoarce roata?

Noi să ne purtăm credința, curajul și nădejdea. Ultimul om dacă sunt, continui să nădăjduiesc în mila lui Dumnezeu dar voi pune și eu mâna să fac ceva. Dumnezeu îți dă dar nu-ți bagă în traistă. Așa ne vom putea în continuare mântui și bucura, așa cum spun Fericirile, chiar dacă ne merge rău. Amin!

 

Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori
VideoNews

Călin Georgescu la vot cu George Simion:

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (3)
  • Dromihete 27.01.2023 21:05
    Doamne ajuta Parinte! Va urmaresc cu interes de ceva vreme si va iubesc! Sunteti un far de Lumina, subtil dar plin de Adevar, cu multa invatatura veritabila, intrun ocean de intuneric...Sanatate, protectie si putere de la Sfanta Treime. Maica Domnului sa va pazeasca!
  • Vasile Pdure 27.01.2023 21:41
    Singurul Pr. mărturisitor. Până acum ceva vreme mai era un preot- parcă la Foișorul de Foc-însă în,ultima sau penultima predică a justificat acțiunile ucrainenilor asupra credincioșilor ortodocși că ar fi în comuniune cu Biserica Rusă.Dar și noi suntem în comuniune cu B.Rusă.Încep să se cearnă oamenii.
  • mihaipopescu 29.01.2023 17:10
    Draga Parinte.
    dumneata iti cunosti turma din romanica. Nu ii stii pe strainii din strainatatea vestica.
    - La strainii din apus se fac experimente pe oameni de 2700 de ani, sa faca un nou fel de om, si sunt tot timpul nemultumiti de ce le iasa.
    - e ceva normal.
    - prin durere si limitari ei incearca sa schimbe omul. dupa cum vor. sa il modeleze ca si fierul, inti il inrosec si pe urma il racesc.

    Nu e nimic nou in vest.
  1. George Simion "l-a făcut ZOB" pe Nicușor Dan - FOTO/VIDEO. Liviu Pleșoianu: Impecabil răspunsul lui Simion legat de CENZURAREA jurnaliștilor LIBERI și a tuturor românilor ale căror opinii nu convin Sistemului!

  2. NU e o lovitură pentru Trump! Primul Papă american la Vatican, Leon al XIV-lea, "e mai rău decât Francisc". "Va pune Biserica Catolică contra lui Trump"

  3. SRS: Nicușor Dan turnător la Securitate cu acte! Sorin Roșca Stănescu publică documentele. NOTE INFORMATIVE de POLIȚIE POLITICĂ

  4. A ÎNCEPUT! VIDEO: Firul nevăzut al serviciilor secrete la 6 luni de la anularea alegerilor. Col. (r) SRI Ion Dedu dezvăluie ițele ședințelor CSAT și CCR care au produs lovitura de stat constituțională. Noi documente decriptate la ActiveNews

  5. Radu Cristescu - PSD: 10 motive pentru care nu-l votez pe Nicușor Dan!

  6. Virgiliu Gheorghe: Sunt oameni care frecventează Biserica si vorbesc cu multa ură față de George Simion lăudându-l pe Nicușor Dan care susține homosexualismul, educația sexuală pentru copii și festivalul satanist UNTOLD. Ce legătură are cu Hristos?

  7. Radu Soviani în Libertatea: Despre dubioasa intervenție a BNR pentru devalorizarea leului. Mugur ”Manole” Isărescu a rămas fără ceai de tei?

  8. Florin Palas: Kominternul n-o murit, dor un pic s-o odihnit!

  9. Anca Alexandrescu: Nicușor Dan și-a mărit singur salariul și și-a pus și un bonus de 50%

  10. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  1. Ciolacu scoate PSD de la Guvernare dar nu-și dă încă demisia de la șefia PSD. Progresistul Daniel David, propunerea PNL pentru premier intermar. Președintele interimar a luat act și anunță pe 6 mai un prim ministru interimar

  2. Nicușor Dan a aprobat Marșul homosexualilor - ”Bucharest Pride” pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor

  3. Peninsula Iberică este noul Wuhan?

  4. REZULTATE OFICIALE: Suveraniștii au luat peste 40% - VICTORIA LUI CĂLIN GEORGESCU ȘI GEORGE SIMION! LUPTA se duce în TURUL II cu NICUȘOR SOROS DAN! Au votat peste 9,5 MILIOANE de ROMÂNI! Mobilizare istorică pentru ROMÂNISM la ALEGERILE PREZIDENȚIALE 2025

  5. 3 mai 1997: 28 ani de la una dintre cele mai mari TRĂDĂRI din istoria României: TRATATUL CU UCRAINA. Cum au fost cedate teritorii ale patriei-mamă la îndemnul lui Silviu Brucan - Bruckner și prin mâna lui Adrian Severin - Skvosnik, nepot al Anei Pauker

  6. Cu cine votăm la alegerile prezidențiale din 4 mai

  7. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  8. Instigare la uciderea lui George Simion după o postare a Victoriei Stoiciu. Singura LGBT-istă din PSD care îl susține pe Nicușor Dan, soroșista s-a plasat împotriva deciziei partidului de neutralitate în Turul 2, alături de pro-LGBT-istul Victor Negrescu

  9. Pericolul celor două specii: Românul de Diaspora și Românul de Casă

  10. Premierul Spaniei vine cu noi dezvăluiri despre pana masivă de curent care a lovit Peninsula Iberică: 15 gigawați de energie au dispărut inexplicabil

Ultima oră

23:30

Corbul și dragonul sau modelul politic ortodox

23:00

Radu Cristescu - PSD: 10 motive pentru care nu-l votez pe Nicușor Dan!

22:49

Florin Palas: Kominternul n-o murit, dor un pic s-o odihnit!

21:10

SRS: Nicușor Dan turnător la Securitate cu acte! Sorin Roșca Stănescu publică documentele. NOTE INFORMATIVE de POLIȚIE POLITICĂ

20:00

George Simion "l-a făcut ZOB" pe Nicușor Dan - FOTO/VIDEO. Liviu Pleșoianu: Impecabil răspunsul lui Simion legat de CENZURAREA jurnaliștilor LIBERI și a tuturor românilor ale căror opinii nu convin Sistemului!

19:22

Anca Alexandrescu: Nicușor Dan și-a mărit singur salariul și și-a pus și un bonus de 50%

19:13

NU e o lovitură pentru Trump! Primul Papă american la Vatican, Leon al XIV-lea, "e mai rău decât Francisc". "Va pune Biserica Catolică contra lui Trump"

19:00

Virgiliu Gheorghe: Sunt oameni care frecventează Biserica si vorbesc cu multa ură față de George Simion lăudându-l pe Nicușor Dan care susține homosexualismul, educația sexuală pentru copii și festivalul satanist UNTOLD. Ce legătură are cu Hristos?

18:57

Conferință AUR despre relansarea mineritului și metalurgiei în Munții Apuseni

18:21

Magdalena Radu: De ce îl votez pe George Simion

18:00

A ÎNCEPUT! VIDEO: Firul nevăzut al serviciilor secrete la 6 luni de la anularea alegerilor. Col. (r) SRI Ion Dedu dezvăluie ițele ședințelor CSAT și CCR care au produs lovitura de stat constituțională. Noi documente decriptate la ActiveNews

17:41

Patrick André de Hillerin despre apocalipsa intelectualilor: Cât de prost stau Cristian Preda și Tănase Stamule la calcule - FOTO-CAPTURI

17:25

Sorin Faur: ”În frunte cu Liderul, băsiștimea e fiartă”

17:05

George Simion: Sunt și voi rămâne alături de poporul român! Dialog cu asociațiile și sindicatele – primul pas spre o Românie condusă cu respect

16:20

Radu Soviani în Libertatea: Despre dubioasa intervenție a BNR pentru devalorizarea leului. Mugur ”Manole” Isărescu a rămas fără ceai de tei?