Pr. Bogdan Florin Vlaicu: O dezbatere VIDEO despre despre aplicații biomedicale ale Inteligenței Artificiale, cipuri implantate în creier, sprijin pentru victimele inoculării cu afecțiuni cardiace și recuperarea lor medicală, turbo cancere

De Pr. Bogdan Florin Vlaicu  /  

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Dragi prieteni, vă invit vineri, 16 februarie 2024, de la ora 20:30, (21:30, ora României), să participați la cursul 137 de vindecare sufletească la vremea crizei cu mască: o dezbatere cu invitații mei speciali, Oana Mihaela Secara, medic igienist din Onești, Laura Andronache, medic primar specialist în recuperare medicală din București, și Irina Tache, conferențiar la Universitatea Politehnica din București.

Vom vorbi despre aplicații biomedicale ale Inteligenței Artificiale, cipuri implantate în creier, sprijin pentru victimele inoculării cu afecțiuni cardiace și recuperarea lor medicală, turbo cancere și motivele pentru care mulți medici au devenit victime ale propagandei.

Cursul va fi disponibil și pe site-ul de știri activenews.ro.

Vă rog să distribuiți acest anunț care nu ajunge la majoritatea prietenilor mei din cauza unui sabotaj al rețelei de socializare!

Vă propunem o abordare documentată a acestor subiecte, o evaluare a perioadei pe care o traversăm, soluii la provocările spirituale adresate de acestă criză, o dezbatere liberă despre situația actuală și răspunsuri la întrebări care vă tulbură pacea sufletească, argumentate cu precizări ale specialiștilor din diferite domenii.

Cursul va fi transmis în direct pe Facebook și pe Zoom.


Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori
VideoNews

Călin Georgescu la vot cu George Simion:

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (4)
  • P. Mihail 16.02.2024 22:28
    În ideologia transumanistă, sunt desconsiderate „inteligența naturii” și înțelepciunea infinită a lui Dumnezeu, Creatorul tuturor celor văzute și nevăzute, Care le-a făcut pe toate „bune/frumoase foarte”, la nivelul maxim de armonie ecosistemică și optimalism informațional-energetic.

    Totodată, sunt desconsiderate demnitatea și dimensiunea spirituală nemuritoare a omului (zidit de Dumnezeu „după chipul Său” personal și iubitor, infinit superior materiei), cauzelor spirituale (păcate, abuzuri) și pedagogia divină personalizată ale bolilor atât la nivel individual, cât și la nivel comunitar.

    Trupul omului nu mai este contemplat ca „templu al Duhului Sfânt” (de maximă complexitate și organizare), străbătut, mișcat și „mobilizat” de suflet printr-o legătură inefabilă în procesul dezvoltării, vindecării, transfigurării și învierii în Împărăția lui Dumnezeu.

    Oricum, actul terapeutic nu este ajutat deloc prin suprimarea (fie și numai teoretică a) sacralității vieții, prin tendința de mașinizare a trupului omenesc, prin redefinirea lui reducționistă la un automat biologic, depanabil și upgradabil în sens mecanicist (inclusiv prin decupare/editare genetică și prin proceduri de telemedicină automată prin IoB). Pentru că investigarea medicală a pacientului evaluează nu doar trupul (cu dublura lui digitală), ci și sufletul, cu toate manifestările lui...

    Mai multe detalii în articolul „Telemedicina și riscurile Internetului Corpurilor” (PDF) -
    https://patermihail.files.wordpress.com/2023/03/telemedicina-si-riscurile-internetului-corpurilor.pdf
  • P. Mihail 16.02.2024 22:29
    În medicina resetată a viitorului, actul medical (profilaxie, diagnoză și tratament) tinde să devină un fel de service bio-nano-tech online, unde relația medic-pacient va fi redusă la minimum, iar medicii vor deveni, dacă nu depanatori IT, atunci doar supraveghetori birocrați ai actului tele-medical (sau de remote health control) coordonat de sistemele medicale electronice...

    Mai multe detalii în articolul „Din seria „VIITORUL TOT MAI MATERIALIST, MAI TEHNICIST, MAI ÎMPOTRIVA FIRII, MAI SINISTRU”: (r)evoluția medicinii în epoca transumanistă” -
    https://patermihail.wordpress.com/2022/08/07/din-seria-viitorul-tot-mai-materialist-mai-tehnicist-mai-sinistru-revolutia-medicinii-in-epoca-transumanista/
  • Cronicar Ortodox 17.02.2024 12:53
    Da, pr. Duhovnic. Nu trebuie să avem încredere 100% în mașinăria digitală, ca să ajungem a fi niște sclavi substituiți tehnologic. La asta se va ajunge, cum o spune și dl. Adrian Lemeni, în "Tehnicizarea inumană a vieții", ori omul devine algoritm, ori mașina de algoritmi (pc-ul) ne va substitui și ne va prelua. Se știe prezicerea lui Schwabb:" Nu veți avea nimic și veți fi fericiți."
  • Amin 21.02.2024 20:52
    Doamne ajută!
    Am aceeasi nedumerire ca Patriot Roman: de ce se folosește platforma fb/zoom, pentru toate conferințele, dezbaterile sau publicarile de opinii referitoare la plandemie, noua ordine mondială samd? Vad asta la toate organizațiile și persoanele implicate in demascarea plandemiei si nu înțeleg care este raționamentul! Recunosc că am suspectat faptul că nu intenționați să transmiteți in mod real tuturor această informație, ci doar celor abonați fb. Încă mai am retineri, văzând că informațiile dispar, sunt blocate, dar se continuă în acelasi mod pe rețeaua fb, zoom, fără a vă pune întrebarea și a gasi soluția pentru a nu ne mai ține pe aceste platformele/ rețelele de teama de a nu pierde informația. Este foarte important sa fie create rețele independente, ca si cea activenews, pentru a combate deinformarea, manipularea și cenzura fb, google, twitter samd. Nu o singura data am încercat să urmaresc conferințele organizate prin implicarea activenews sau altor persoane care postează în mod curent despre plandemie, noua ordine mondială, legiferare, samd. dar nu am reușit. A folosi tocmai aceasta retea/platforma care manipulează accesul liber la informația pe care o difuzați devine complicitate la ceea ce fac ei. Dacă vrem să dăm o șansă tuturor celor ce cred în dvs. și de a menține suflul libertății aprins, credința că mai sunt și alții ca noi, că sunt oameni care luptă pentru viitorul omenirii, al României și al copiilor acestei nații, pentru strămoșii și martirii care ne privesc de Sus, vă rog să luați aminte și la acest aspect. De asemenea consider ca ar fi un act onorabil să ne inchidem toți conturile de pe aceste rețele /platforme si sa nu le mai folosim. Demnitatea noastră trebuie să fie afișată și în acest mod.
    HRISTOS ÎN MIJLOCUL NOSTRU!
  1. George Simion "l-a făcut ZOB" pe Nicușor Dan - FOTO/VIDEO. Liviu Pleșoianu: Impecabil răspunsul lui Simion legat de CENZURAREA jurnaliștilor LIBERI și a tuturor românilor ale căror opinii nu convin Sistemului!

  2. NU e o lovitură pentru Trump! Primul Papă american la Vatican, Leon al XIV-lea, "e mai rău decât Francisc". "Va pune Biserica Catolică contra lui Trump"

  3. Radu Cristescu - PSD: 10 motive pentru care nu-l votez pe Nicușor Dan!

  4. Horațiu Rădulescu: Ca să înțeleagă ceea ce nu s-a văzut la dezbaterea a doua: ”Matematicianul” știa dinainte întrebările iar staff-ul lui i-a pregătit răspunsurile. Dacă Nicușor Dan a fost candidatul aflat pe poziția 11, ce rost a avut afișajul Euronews?

  5. SRS: Nicușor Dan turnător la Securitate cu acte! Sorin Roșca Stănescu publică documentele. NOTE INFORMATIVE de POLIȚIE POLITICĂ

  6. Paradă militară la Moscova. ”Întregul” popor rus susține ofensiva din Ucraina, afirmă Vladimir Putin în discursul său din Piața Roșie - Transmisie Live

  7. Cornel Nistorescu: ”Jos Simion!”, ”Jos Georgescu!”, Jos Leul și România!

  8. DOCUMENTE: Casele de avocatură care au contracte de peste 11.000.000 de euro cu Primăria Capitalei condusă de Nicușor Dan, deși Aparatul Juridic al Primăriei are peste 80 de angajați. DEZVĂLUIRE CETĂȚEANUL.NET

  9. Valer Marian aruncă bomba: Dacă președintele CCR este omul rușilor?

  10. Dan Diaconu: Nicușor Dan a avut întrebările de la Euronews livrate dinainte și a fost antrenat cu ele

  1. Ciolacu scoate PSD de la Guvernare dar nu-și dă încă demisia de la șefia PSD. Progresistul Daniel David, propunerea PNL pentru premier intermar. Președintele interimar a luat act și anunță pe 6 mai un prim ministru interimar

  2. Nicușor Dan a aprobat Marșul homosexualilor - ”Bucharest Pride” pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor

  3. REZULTATE OFICIALE: Suveraniștii au luat peste 40% - VICTORIA LUI CĂLIN GEORGESCU ȘI GEORGE SIMION! LUPTA se duce în TURUL II cu NICUȘOR SOROS DAN! Au votat peste 9,5 MILIOANE de ROMÂNI! Mobilizare istorică pentru ROMÂNISM la ALEGERILE PREZIDENȚIALE 2025

  4. 3 mai 1997: 28 ani de la una dintre cele mai mari TRĂDĂRI din istoria României: TRATATUL CU UCRAINA. Cum au fost cedate teritorii ale patriei-mamă la îndemnul lui Silviu Brucan - Bruckner și prin mâna lui Adrian Severin - Skvosnik, nepot al Anei Pauker

  5. Cu cine votăm la alegerile prezidențiale din 4 mai

  6. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  7. Instigare la uciderea lui George Simion după o postare a Victoriei Stoiciu. Singura LGBT-istă din PSD care îl susține pe Nicușor Dan, soroșista s-a plasat împotriva deciziei partidului de neutralitate în Turul 2, alături de pro-LGBT-istul Victor Negrescu

  8. Pericolul celor două specii: Românul de Diaspora și Românul de Casă

  9. Călin Georgescu deconspiră OLIGARHII CARE FURĂ ALEGERI și MAFIA INTERNAȚIONALĂ - “SECRETELE ONU”. Av. Reiner Fuellmich: “Un curajos luptător pentru Libertate” - VIDEO TRADUS

  10. FEAR FACTOR 2

Ultima oră

15:32

ȘTIAȚI CĂ tânărul criminal Vlad Pascu a fost OLIMPIC LA MATEMATICĂ? E bun de președinte?

15:04

Atenție, Harap Alb: Să nu faci aceeași greșeală ca acum 35 de ani!

14:44

Ginerele unui torționar al Securității, Victor Rebengiuc, a donat 5.000 de euro lui Nicușor Dan cu condiția să nu fie nominalizat: ”Contribui și eu acolo cu câte ceva”

14:27

Iulian Capsali: Bietul NICUȘOR are o boală din spectrul AUTIST - Asperger

14:09

Ilustrația Zilei: România veselă - cadavrul lui Șora îl susține intens pe Nicușor Dan!...

13:52

Dan Diaconu: Nicușor Dan a avut întrebările de la Euronews livrate dinainte și a fost antrenat cu ele

13:10

Valer Marian aruncă bomba: Dacă președintele CCR este omul rușilor?

12:39

Horațiu Rădulescu: Ca să înțeleagă ceea ce nu s-a văzut la dezbaterea a doua: ”Matematicianul” știa dinainte întrebările iar staff-ul lui i-a pregătit răspunsurile. Dacă Nicușor Dan a fost candidatul aflat pe poziția 11, ce rost a avut afișajul Euronews?

11:14

Portretul susținătorilor lui Nicușor Dan. Pro-europeanul Dan Șucu, care ne dă lecții de democrație, a fost turnător la Securitate. Document CNSAS

10:48

Nicușor Dan, continuatorul lui Klaus Iohannis. Cultul evanghelist de care aparține fostul președinte îndeamnă la vot împotriva ”candidatului naționalist, amenințător pentru minorități” - DOCUMENT

10:20

Psih. militar Laurențiu Niculescu: Lupta pentru România - între suveranism și neomarxism, fenomenul narcisismului colectiv

09:54

Paradă militară la Moscova. ”Întregul” popor rus susține ofensiva din Ucraina, afirmă Vladimir Putin în discursul său din Piața Roșie - Transmisie Live

09:18

Se transformă în război total: Armata pakistaneză a lansat atacuri de-a lungul întregii frontiere de vest a Indiei

09:00

Lucian Ciuchiță: România, distrusă pas cu pas: Sărăcia ca proiect de țară

08:50

Cornel Nistorescu: ”Jos Simion!”, ”Jos Georgescu!”, Jos Leul și România!