Mihai Tîrnoveanu: În pofida atacurilor din toate direcțiile, de 1 Decembrie vom ajunge la Târgu-Secuiesc! Fraților, fiți alături de noi!

De Mihai Tîrnoveanu  /  

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Laszlo Tokes cere Gvernului și Președenției României să oprească Asociația Calea Neamului! Invocă în acest sens un așa-zis ,,discurs la ură” și ,,acțiuni care incită la violență” desfășurate de Calea Neamului.
 
Noi cerem Guvernului și Președenției declararea lui Laszlo Tokes persona non grata în România! Cât tupeu are acest anti-român notoriu care a făcut atât de mult rău țării noastre!
 
Cât tupeu are să afirme aceste lucruri, când el, fiind alături de Viktor Orban la Băile Tușnad, i-a omagiat pe cei doi extremiști din HVIM care au vrut să ne arunce în aer chiar la Târgu-Secuiesc în 2015, ca replică teroristă la acțiunea noastră 1000 de steaguri tricolore românești pentru Harghita și Covasna! Se dovedește încă odată că am avut dreptate la Tușnad. Cineva trebuia să le spună fix în fața că ,,Ceva este etern: Transilvania, pământ românesc!”.
 
Pentru ce suntem catalogați, inclusiv de posturi tv. românești, ca fiind extremiști? Pentru faptul atât de simplu și firesc că vrem să aniversăm Ziua Națională a României în Târgu-Secuiesc?  De ce tocmai acolo? La fel de simplu, pentru că acolo este contestată Marea Unire de la 1918, pentru că acolo este contestat Trianonul. Noi mergem, am spus asta încă de la început, acolo unde valorile identitare românești, dobândite prin voința lui Dumnezeu și păstrate prin sângele vărsat pe câmpurile de luptă de românii din întreaga țară, sunt amenințate și negate. De aceea, noi, moldovenii, muntenii, oltenii, transilvănenii nu venim ,,din afară” așa cum spune propaganda UDMR, ci suntem de drept aici, drept dat de bunicii și străbunicii noștri din războaiele gloriei naționale. Nici Laszlo Tokeș, nici Consiliul Național Secuiesc, nici Consiliul Național Maghiar din Transilvania și nici trădătorii nu ne pot opri, nu ne pot anula ”buletinele” de cetățeni ai orașului Târgu-Secuiesc date de înaintașii nostri care au murit pentru ca acest oraș să apartină nu doar celor care trăiesc propri-zis acolo, ci și nouă, tuturor românilor, adică și  celor ,,din alte județe”, așa cum le place unor primari UDMR să ne catalogheze. 

Frați și surori, fiți alături de noi de 1 Decembrie la Târgu-Secuiesc, participați (începem la ora 12, Biserica Ortodoxă Pogorârea Duhului Sfânt) sau ajutați-ne cu costurile pentru transport mai ales, care este foarte scump, cu orice sumă de bani, în contul Asociația Calea Neamului RO62BRDE080SV52855930800. În presa maghiară și pe televiziuni se spune ostentativ că cerem fonduri pentru această acțiune. Da, vă cerem sprijinul, pentru că de unii singuri nu putem acoperi toate cheltuielile, pentru că nu primim bani de la stat sau de la alte state străine, așa cum primesc alții. Organizațiile satelite UDMR beneficiază de sprijin masiv direct din Ungaria. Noi însă avem ajutorul vostru, ca la fiecare acțiune, altfel nu am putea face mai nimic. Este foarte greu pentru toată lumea, mai ales în aceste vremuri, dar cu determinare și jertfă vom reuși să mergem împreună cu Dumnezeu înainte pentru Biruința Neamului Românesc.

Suntem umăr lângă umăr în Linia Întâi!
Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori
VideoNews

Călin Georgescu la vot cu George Simion:

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (0)
  1. Ciolacu scoate PSD de la Guvernare dar nu-și dă încă demisia de la șefia PSD. Progresistul Daniel David, propunerea PNL pentru premier intermar. Președintele interimar a luat act și anunță pe 6 mai un prim ministru interimar

  2. Nicușor Dan a aprobat Marșul homosexualilor - ”Bucharest Pride” pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor

  3. Peninsula Iberică este noul Wuhan?

  4. REZULTATE OFICIALE: Suveraniștii au luat peste 40% - VICTORIA LUI CĂLIN GEORGESCU ȘI GEORGE SIMION! LUPTA se duce în TURUL II cu NICUȘOR SOROS DAN! Au votat peste 9,5 MILIOANE de ROMÂNI! Mobilizare istorică pentru ROMÂNISM la ALEGERILE PREZIDENȚIALE 2025

  5. 3 mai 1997: 28 ani de la una dintre cele mai mari TRĂDĂRI din istoria României: TRATATUL CU UCRAINA. Cum au fost cedate teritorii ale patriei-mamă la îndemnul lui Silviu Brucan - Bruckner și prin mâna lui Adrian Severin - Skvosnik, nepot al Anei Pauker

  6. Cu cine votăm la alegerile prezidențiale din 4 mai

  7. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  8. Instigare la uciderea lui George Simion după o postare a Victoriei Stoiciu. Singura LGBT-istă din PSD care îl susține pe Nicușor Dan, soroșista s-a plasat împotriva deciziei partidului de neutralitate în Turul 2, alături de pro-LGBT-istul Victor Negrescu

  9. Pericolul celor două specii: Românul de Diaspora și Românul de Casă

  10. Premierul Spaniei vine cu noi dezvăluiri despre pana masivă de curent care a lovit Peninsula Iberică: 15 gigawați de energie au dispărut inexplicabil

Ultima oră

23:30

Corbul și dragonul sau modelul politic ortodox

23:00

Radu Cristescu - PSD: 10 motive pentru care nu-l votez pe Nicușor Dan!

22:49

Florin Palas: Kominternul n-o murit, dor un pic s-o odihnit!

21:10

SRS: Nicușor Dan turnător la Securitate cu acte! Sorin Roșca Stănescu publică documentele. NOTE INFORMATIVE de POLIȚIE POLITICĂ

20:00

George Simion "l-a făcut ZOB" pe Nicușor Dan - FOTO/VIDEO. Liviu Pleșoianu: Impecabil răspunsul lui Simion legat de CENZURAREA jurnaliștilor LIBERI și a tuturor românilor ale căror opinii nu convin Sistemului!

19:22

Anca Alexandrescu: Nicușor Dan și-a mărit singur salariul și și-a pus și un bonus de 50%

19:13

NU e o lovitură pentru Trump! Primul Papă american la Vatican, Leon al XIV-lea, "e mai rău decât Francisc". "Va pune Biserica Catolică contra lui Trump"

19:00

Virgiliu Gheorghe: Sunt oameni care frecventează Biserica si vorbesc cu multa ură față de George Simion lăudându-l pe Nicușor Dan care susține homosexualismul, educația sexuală pentru copii și festivalul satanist UNTOLD. Ce legătură are cu Hristos?

18:57

Conferință AUR despre relansarea mineritului și metalurgiei în Munții Apuseni

18:21

Magdalena Radu: De ce îl votez pe George Simion

18:00

A ÎNCEPUT! VIDEO: Firul nevăzut al serviciilor secrete la 6 luni de la anularea alegerilor. Col. (r) SRI Ion Dedu dezvăluie ițele ședințelor CSAT și CCR care au produs lovitura de stat constituțională. Noi documente decriptate la ActiveNews

17:41

Patrick André de Hillerin despre apocalipsa intelectualilor: Cât de prost stau Cristian Preda și Tănase Stamule la calcule - FOTO-CAPTURI

17:25

Sorin Faur: ”În frunte cu Liderul, băsiștimea e fiartă”

17:05

George Simion: Sunt și voi rămâne alături de poporul român! Dialog cu asociațiile și sindicatele – primul pas spre o Românie condusă cu respect

16:20

Radu Soviani în Libertatea: Despre dubioasa intervenție a BNR pentru devalorizarea leului. Mugur ”Manole” Isărescu a rămas fără ceai de tei?