

Opinia Politicianului Marius Lulea:
"Cei care conduc astăzi instituțiile de forță din România nu mai sunt doar incompetenți. Sunt un caz de psihiatrie.
Altfel, cum să explici că DIICOT și SRI au venit în fața publicului cu un dosar în care un bătrân de 101 ani este capul unei „grupări paramilitare”? Să prezinți o asemenea aberație și să vrei să fii crezut denotă o ruptură totală de realitate.
Este clar că acești pensionari nu reprezintă nicio amenințare. Dar, într-o țară unde partidele controlează instituțiile, astfel de mascarade devin „priorități”. În loc să investigheze corupția și amenințările reale, DIICOT și SRI aleg să inventeze dușmani imaginari.
Mai grav, întreaga rețea de propagandă s-a devoalat. Nu doar Pro TV, Digi24, Adevărul, Antena 3, ci și alte canale media s-au aliniat perfect, repetând automat această absurditate. Cu maximă seriozitate, au prezentat un dosar ridicol, ca și cum România ar fi amenințată de pensionari.
Cei care conduc acest stat par să nu înțeleagă realitatea. Există un ocean de nemulțumire, iar ceea ce vedem – crizele permanente, instabilitatea, lipsa de direcție – sunt doar valurile de la suprafață. Acest ocean de frustrare și indignare va izbucni mai devreme sau mai târziu. Când statul se prăbușește în propria sa incompetență, iar încrederea oamenilor dispare, consecințele sunt inevitabile.
Această slugărnicie arată cât de jos a ajuns statul. Instituțiile sunt controlate de grupuri de interese, iar cei care le conduc au pierdut contactul cu realitatea. Problema României nu sunt câțiva bătrâni, ci oamenii periculoși din fruntea SRI și DIICOT, care cred că asemenea dosare pot fi luate în serios.", a scris Marius Lulea, politician din conducerea AUR, pe Facebook:
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Aceste personaje DESCOPERITE în 2025 (date din ianuarie, februarie DOUAMIIDOUAZECISICINCI) de când au început subminarea subminărilor patriei, constituției și antrenamentele celor sute și mii de subminatori?
Ciudată ciudățenie ca s-au descoperit fapte oribile puse în fapt de ruși taman după ce niște tipi au anulat alegerile fincă de frică de nea Georgescu.
Bun, zise acestea, făcute acestea, acum e luptă mare să fie creată pe undeva legătura cu inamicul public numărul 1 pe mapamond.
Adică cu Domnul CALIN GEORGESCU PREȘEDINTE AL ROMÂNIEI CÂT S-OR DA EI SI-N CUR ȘI-N CAP!
Pa și Pu creativilor de fapte inexistente.
Să ne trăiască Generalul Radu Theodoru, un erou pe care niște cretinoizi disperați îl pun pe rugul rușinii, al lor, al cretinoizilor fără RUȘINE! Muma voastră de antiromâni!