ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!
Purtați mască în mod responsabil! Arătați că vă pasă! În imagine, Roxana Ciucă de la ANTENA 3 prezentând un model de mască adecvat pentru Răzvan Cherecheș, expert în sănătate publică.
P.S. Dacă nu știți cum arată „expertul” Cherecheș, găsiți chipul său în primul comentariu la această postare. Iar dacă nu știți ce zicea dânsul în calitate de expert pe 16 septembrie 2021, în ZIARUL DE CLUJ, vă spun eu: „Din nefericire, ne așteaptă o iarnă lungă cu multe restricții, pregătiți-vă! Nu va ajuta deloc faptul că țările cu rată mare de vaccinare vor avea o viață normală - ne va arăta doar cum am pierdut vara 2021 ...”
Întâmplarea că e tocmai invers, adică noi ne cam „relaxăm” iar supervaccinații, în loc de viață normală, sporesc interdicțiile, nu trebuie să-l descurajeze pe domnul Cherecheș! De obicei, și nu doar în România, cei cu eticheta de „experți” și „specialiști” popularizați excesiv ca „experți” și „specialiști” prin bunăvoința lu' mass-media sunt cei care au dat cele mai multe chixuri în materie de pandemie.
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Sunt medic. Unul cinstit căruia ii pasă de sănătatea oamenilor. Aveți grijă cu relaxarile. Toate virozele respiratorii se răspândesc in aglomerații. Dintotdeauna. Dacă veți manifesta simptome respiratorii, ar fi bine să vă faceți un test rapid. Dacă iese pozitiv pt corona, tratați - vă în mod serios ca să nu ajungeți la spital. Paracetamol, Nurofen, Claritromicina 500mg 1cp/12 ore. Luați legătura cu medicii dedicați sănătății oamenilor. Virusul este real. Vaccinările au produs mutațiile virusului. Totuși nu este mortal dacă vă tratați de la primele simptome. Aveți grijă de voi și de cei apropiați vouă. Relaxarea poate fi înșelătoare pt producerea de noi infecții
Arcas08.12.2021 21:48
Stimata doamna, vă prețuiesc sinceritatea și grija față de oameni, dar vă îndemn să luați cu critică serioasă informațiile difuzate de oficiali! Vă îndemn să fiți calmă și liniștită în fața unei viroze având grade diferite de manifestare și posibilități reale de tratare clasică și să nu aderati la isteria creată mediatic și la sloganele ideologice te tipul "Vaccinarea este singura soluție!"! Dumnezeu să vă aibă în grijă!
balaurul de aur08.12.2021 20:15
ca si masca altei demente: guvernatorul statului Oregon, USA. pana unde se intinde dementa. Oamenii astia iau decizii pentru atatia oameni, incredibil.
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
https://www.skynews.com.au/opinion/its-just-madness-oregon-governors-festive-mask-prompts-mockery/video/8d612b1371b093171f4fb88d4e1812c8