ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!
Este vorba de difuzarea falsului document despre Nicușor Dan informator.
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Design-ul psihologic al acestei lovituri impotriva Firei a fost realizat de oamenii unei agenturi straine care are interese mari in RO si in unitatea monolit a partidelor shobolane PSD si PNL.
In iulie 2019 eram in Pitesti si am luat un taxi impreuna cu sotia ca sa mergem unde eram cazati, pe drum am intrat in vorba cu soferul taxi-ului care si-a manifestat nemultumirea pe viata pe care o ducem din cauza guvernarii pesediste si dupa ce i-am spus ca nu locuiesc in Ro s-a inviorat brusc si mi-a zis convingator: "In august ii dam jos!"
Eu i-am spus ca nu cred ca este posibil deoarece aceasta guvernare a fost aleasa prin vot, la care el mi-a repetat aceeasi fraza cu datul jos in august, adaugand: "...aveti sa vedeti".
Ce a urmat se stie, mai tarziu m-am intrebat: cum putea un sofer de taxi sa fie asa de exact si bine informat?
Daca luam diversele elemente ale acestui puzzle se dezleaga foarte usor "enigma".
Aceste "enigme" au acelasi "pattern" care vizeaza reactia psihologica intr-un anumit context.
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
In iulie 2019 eram in Pitesti si am luat un taxi impreuna cu sotia ca sa mergem unde eram cazati, pe drum am intrat in vorba cu soferul taxi-ului care si-a manifestat nemultumirea pe viata pe care o ducem din cauza guvernarii pesediste si dupa ce i-am spus ca nu locuiesc in Ro s-a inviorat brusc si mi-a zis convingator: "In august ii dam jos!"
Eu i-am spus ca nu cred ca este posibil deoarece aceasta guvernare a fost aleasa prin vot, la care el mi-a repetat aceeasi fraza cu datul jos in august, adaugand: "...aveti sa vedeti".
Ce a urmat se stie, mai tarziu m-am intrebat: cum putea un sofer de taxi sa fie asa de exact si bine informat?
Daca luam diversele elemente ale acestui puzzle se dezleaga foarte usor "enigma".
Aceste "enigme" au acelasi "pattern" care vizeaza reactia psihologica intr-un anumit context.