ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!
Amintind de Pandemie, virusul e Călin Georgescu iar Elena Lasconi, vaccinul
Blestemul antenelor: toți candidații PSD susținuți la prezidențiale de Antena 3 au pierdut.
ju
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Să alocam câteva momente d-lui Cristoiu, bunelul jurnaliștilor mai descriptivi, un model pt cei care au lucrat in domeniu la Scânteia tineretului, Zig-zag, Evenimentul zilei, Historia...Cristoiu blog. Dânsul primește multe informații de la surse din instituțiile specializate, merge și la Biblioteca, citește, cumpără și din anticariate...Jos pălăria! Este maestrul Cristoiu! Necazul meu este că dacă doresc sa îi urmăresc jurnalul video, vreun dialog, chiar vreun articol trebuie sa mă gândesc la răbdare, de 3 ori răbdare. Frazeologia dânsului, exprimarea propozițiilor suferă de o fragmentare enervantă, de o pierdere a cursivității și coerenței. Mereu se exprima asupra unui subiect, dar întrerupe fluxul vorbirii, al monologului, cu referințe aiuritoare, face un Zig-zag inutil... Mă rog, până la urmă pricep ce dorește să sublinieze și în respectivul jurnal, de ex că nu dorește să meargă la vot în turul 2, motivul personal ar fi că finala se desfășoară intre un CG cu care nu este de acord în anumite pdv și o E.L. cam prostuță, păpușica gonflată de unii mai hârșiti prin culisele criminalizate ale politicii ! Concluzia d-lui Cristoiu: regretă că finala actuală nu se dispută între trei sau patru candidați...Îl așteptăm, răbdători, "să participe cu votul" la finala următoare în 2029.
Ecce Claro27.11.2024 14:33
Asa zisul Maestu' Cristoiu: vedeti daca nu cumva vaccinul a omorat mai multi decat virusul imaginar.
Ecce Claro27.11.2024 14:35
Vezi daca nu cumva vaccinul a omorat mai multi decat virusul imaginar si contrafacut ca nulitatea cu ifose de presedinte.
Ecce Claro27.11.2024 14:36
Vezi daca nu cumva vaccinul a omorat mai multi decat virusul imaginar si contrafacut ca nulitatea cu ifose de presedinte.
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.