Cristina Isabela: Cîțu și Arafat sunt „pe țeavă”. Vine și rândul „cioclilor apocaliptici”... Nimic nu rămâne neplătit pe lumea asta!

De Cristina Isabela Lăpădătoni  /  

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


A inceput „linsarea” (timid momentan, dar e bine ca a inceput) astora smecheri din pandemie! Nimic nu ramane neplatit pe lumea asta!

Guvernul Romaniei a transmis o nota publica prin care se arata dezastrul produs bugetului de stat din tara noastra prin achizitionarea celor 120.000.000 doze de vaccin pentru o populatie de maxim 18.000.000 de cetateni (in realitate suntem vreo 16.000.000, dar stiti ca autoritatile au o obsesie legata de umflarea cifrelor cand este in interesul lor).

Romania a achizitionat peste 120.000.000 doze de vaccin, care teoretic ne-ar ajunge pentru urmatorii 65 de ani si pe care trebuie sa le achitam integral pana in 2023. Suma care trebuie platita pentru aceasta proasta achizitie este de peste UN MILIARD de dolari. Aceasta achizitie a fost facuta fara avizul Ministerului de Finante, ministrul Alexandru Nazare fiind demis la acea vreme pentru ca a refuzat sa semneze asa ceva!

O parte dintre aceste vaccinuri au disparut, o mare parte au expirat (au incercat printr-un mizerabil ordin administrativ sa le prelungeasca valabilitatea), o parte au fost donate, o parte au fost aruncate, dar trebuie achitate integral! Cine le va achita? Cetatenii acestei tari, prin: taxe, impozite si tot ceea ce suntem obligati sa achitam la stat, ca sa aiba ei cu ce sa faca achizitii tampite!

De ce a aparut aceasta nota, ieri? Pentru ca a inceput "linsarea" lui Citu (sunt multi pe ''teava"). V-am spus ca "sistemul" nu iarta pe nimeni!

Tot in aceste zile un judecator de la Curtea de Apel Alba Iulia a constatat intr-un dosar aflat pe rolul instantei, ca secretarul de stat din Ministerul Afacerilor Interne, RAED ARAFAT, nu are calitatea de reprezentant al Departamentului pentru Situatii de Urgenta, deci nu poate semna acte juridice in numele si pe seama DSU. La termenul urmator, care va avea loc in 9 mai 2022 urmeaza sa se discute cererea de denuntare ca false a inscrisurilor semnate de RAED ARAFAT prin uzurpare de calitati oficiale.

Mai adaugam si faptul ca in Romania in acesti doi ani de zile nimeni nu a declarat oficial ''epidemia" si ca cele 24 de hotarari de guvern prin care s-a instaurat si s-a prelungit starea de alerta au fost anulate integral de catre Curtile de Apel din tara. Deci, toate masurile de austeritate din pandemie au fost: abuzuri, acte si masuri fara nici un temei legal.

Toti cei care au suferit din punct de vedere sanitar, emotional, psihologic, economic, financiar, in aceasta perioada, au posibilitatea de a cere in justitie depsagubiri, nu doar de la persoane juridice, ci si fizice (oameni care au conceput, au favorizat si au instigat la aceasta faradelege, fara precedent in istoria omenirii).

Observ ca "plata" a inceput de sus in jos! E ok! Eu zic sa va pregatiti avocati, pentru multi ani de acum inainte, si voi....astia... "vedete locale" in pandemie, care ne-ati tinut doi ani de zile intr-un stres infernal prin aparitiile voastre apocaliptice din presa locala! Vine si vremea voastra!

Numai bine!

Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori
VideoNews

Călin Georgescu la vot cu George Simion:

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (4)
  • Mircea Dragan 01.04.2022 11:56
    Arafat - insusire de calitati oficiale = puscarie
    Arafat - furt de 4 milioane euro = puscarie
    Citu - prejudiciu de 1 miliard euro = puscarie

    Daca faceau asta pe timpul lui Ceausescu erau executati.
  • Andri 01.04.2022 13:55
    Pretul care se plateste cioclilor satanei e acelasi peste tot: o mica prosteala, amagire cu cat ar putea detine/face daca semneaza contractul. Daca se semneaza contractul, urmatorul pas e piciorul pe care si-l iau pe partea din dos, si caderea in prapastie. Asa a fost de la inceputul lumii cu toate iudele, asa o sa fie cu fiul satanei:” Iată, a poftit nedreptatea, a zămislit silnicia și a născut nelegiuirea.

    15. Groapă a săpat și a adâncit‑o și va cădea în groapa pe care a făcut‑o.

    16. Să se întoarcă nedreptatea lui pe capul lui și pe creștetul lui silnicia lui să se coboare.”
    Aviz amatorilor
  • Enya 01.04.2022 20:15
    Mai, fratilor, m-a strafulgerat ceva!!! Daca impostorul asta nu a fost seful DSU (uzurpare de calitati oficiale), ar fi imposibil sa-si fi manifestat impostura inclusiv in alte acte, si anume in cele de studii?? Stiti cazul binecunoscut al liceanului de la Sanatate, deci nu e imposibil sa existe la varf si alti impostori!

    Ar fi magnific daca dna Mona Petrut ar cere in instanta la Alba Iulia pe 9 mai ca arafat sa demonstreze ca a obtinut licenta de medic (sau echivalarea studiilor de atunci cu licenta post ‘90) la “Institutul de Medicina si Farmacie” din Cluj Napoca unde spune ca a absolvit!

    M-am uitat pe net si am gasit 4 surse:

    1. Wikipedia, unde NU scrie anii intre care a studiat, ci doar atat:

    Alma Mater – Universitatea de Medicina si Farmacie din Targu Mures
    Profesie – medic anestezist

    2. CV-ul lui de pe site-ul MAI unde la fel nu sunt specificati anii intre care a studiat medicina:

    https://www.mai.gov.ro/wp-content/uploads/2021/10/CV-Raed-Arafat-Romana-2021.pdf

    Scrie doar atat:

    Diploma – doctor-medic 1989
    Institutul de Medicina si Farmacie Cluj Napoca Romania

    3. Site-ul AFP verificat. Dar site-ul asta mincinos l-a scos cu licenta si pe voiculescu, desi liceanul NU are diploma de licenta, deci este o sursa impostoare si necredibila!

    https://verificat.afp.com/seful-departamentului-pentru-situatii-de-urgenta-are-drept-de-practica-si-apare-registrul-0

    “A absolvit Facultatea de Medicină, cu o specializare în medicină generală, în 1989”, potrivit unui e-mail trimis de universitate la 19 ianuarie 2021 către AFP.”

    Nota mea: absolvirea unei facultati atesta doar ca ai trecut prin acea facultate, ai asistat la cursuri, laboratoare, seminarii etc si ai promovat examenele semestriale si anuale, dar atat. LICENTA este un examen general separat, se obtine numai dupa ce ai absolvit facultatea si atesta specializarea/titlul si domeniul in care esti specializat. Orice licentiat este obligatoriu un absolvent de facultate, dar un absolvent de facultate nu inseamna neaparat ca este si licentiat (pana nu dovedeste cu diploma de licenta) si prin urmare NU POATE PROFESA CA SPECIALIST pentru ca nu are calificarea si dreptul de a profesa care sunt atestate doar prin diploma de licenta! Asadar, sa arate diploma care atesta specializarea (diploma de stat/diploma de licenta/diploma de medic specialist)

    4. In Registrul CMR, scrie negru pe alb ca Raed Arafat nu are drept de practica! De ce?
    DAR A AVUT VREODATA??

    https://regmed.cmr.ro/registrul-medicilor


    Rog deontologii lui peste prajit (serca&CO) sa-i solicite lui arafat nu azi, ci ieri dovezile in care sa apara clar:

    1. PERIOADA STUDIILOR/ANII EXACTI DE STUDII – care nu sunt de gasit pe nici un site

    2. Daca a finalizat acele studii, in ce an si cu ce tip de diploma

    3. Daca dupa absolvirea Institutului a obtinut SI certificat de medic specialist sau licenta de medic specialist (dar nu certificat de studii, care sa ateste doar absolvirea, ci certificat de medic specialist!) - sa dovedeasca cu insasi diploma in original si nu cu vreo adeverinta prin care sa se reia circul voiculescu de la capat!


    In CV-ul lui scrie (dau citatul exact cu greselile de acolo):
    “In timpul rezidentiatului de ATI , activitatea privind infintarea si dezvoltarea serviciului de uergenta prespitaliceasca a fost voluntara si neremunerata.”

    De ce??? De ce ar fi fost voluntara si neremunerata????
    (ASTA mi-a ridicat mie cele mai mari semne de intrebare!)

    Poate pentru ca nu avea toate diplomele necesare? Poate ca ma insel, dar e obligat sa arate lumii actele sale de studii obtinute la “Institutul de Medicina si Farmacie” Cluj-Napoca inainte de 1990! Poporul roman are dreptul sa stie care sunt studiile reale ale acestui individ ce a introdus OBLIGATORIU PROTOCOALELE MORTII IN SPITALELE ROMANESTI INTRE 2020-2022!

    Daca a mintit o tara intreaga in legatura cu DSU, de ce n-ar fi mintit si cu studiile? Vrem dovezi!
  • Enya 01.04.2022 22:44
    ... s-a gasit la DSU arafati, raezi... nu si semnaturi...
  1. George Simion "l-a făcut ZOB" pe Nicușor Dan - FOTO/VIDEO. Liviu Pleșoianu: Impecabil răspunsul lui Simion legat de CENZURAREA jurnaliștilor LIBERI și a tuturor românilor ale căror opinii nu convin Sistemului!

  2. NU e o lovitură pentru Trump! Primul Papă american la Vatican, Leon al XIV-lea, "e mai rău decât Francisc". "Va pune Biserica Catolică contra lui Trump"

  3. Radu Cristescu - PSD: 10 motive pentru care nu-l votez pe Nicușor Dan!

  4. SRS: Nicușor Dan turnător la Securitate cu acte! Sorin Roșca Stănescu publică documentele. NOTE INFORMATIVE de POLIȚIE POLITICĂ

  5. Cornel Nistorescu: ”Jos Simion!”, ”Jos Georgescu!”, Jos Leul și România!

  6. Paradă militară la Moscova. ”Întregul” popor rus susține ofensiva din Ucraina, afirmă Vladimir Putin în discursul său din Piața Roșie - Transmisie Live

  7. Horațiu Rădulescu: Ca să înțeleagă ceea ce nu s-a văzut la dezbaterea a doua, cei ce vor să înțeleagă

  8. DOCUMENTE: Casele de avocatură care au contracte de peste 11.000.000 de euro cu Primăria Capitalei condusă de Nicușor Dan, deși Aparatul Juridic al Primăriei are peste 80 de angajați. DEZVĂLUIRE CETĂȚEANUL.NET

  9. Ion Cristoiu: Guvernatorul BNR, Mugur Isărescu, trebuie anchetat penal pentru abuz în serviciu

  10. A ÎNCEPUT! VIDEO: Firul nevăzut al serviciilor secrete la 6 luni de la anularea alegerilor. Col. (r) SRI Ion Dedu dezvăluie ițele ședințelor CSAT și CCR care au produs lovitura de stat constituțională. Noi documente decriptate la ActiveNews

  1. Ciolacu scoate PSD de la Guvernare dar nu-și dă încă demisia de la șefia PSD. Progresistul Daniel David, propunerea PNL pentru premier intermar. Președintele interimar a luat act și anunță pe 6 mai un prim ministru interimar

  2. Nicușor Dan a aprobat Marșul homosexualilor - ”Bucharest Pride” pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor

  3. Peninsula Iberică este noul Wuhan?

  4. REZULTATE OFICIALE: Suveraniștii au luat peste 40% - VICTORIA LUI CĂLIN GEORGESCU ȘI GEORGE SIMION! LUPTA se duce în TURUL II cu NICUȘOR SOROS DAN! Au votat peste 9,5 MILIOANE de ROMÂNI! Mobilizare istorică pentru ROMÂNISM la ALEGERILE PREZIDENȚIALE 2025

  5. 3 mai 1997: 28 ani de la una dintre cele mai mari TRĂDĂRI din istoria României: TRATATUL CU UCRAINA. Cum au fost cedate teritorii ale patriei-mamă la îndemnul lui Silviu Brucan - Bruckner și prin mâna lui Adrian Severin - Skvosnik, nepot al Anei Pauker

  6. Cu cine votăm la alegerile prezidențiale din 4 mai

  7. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  8. Instigare la uciderea lui George Simion după o postare a Victoriei Stoiciu. Singura LGBT-istă din PSD care îl susține pe Nicușor Dan, soroșista s-a plasat împotriva deciziei partidului de neutralitate în Turul 2, alături de pro-LGBT-istul Victor Negrescu

  9. Pericolul celor două specii: Românul de Diaspora și Românul de Casă

  10. Călin Georgescu deconspiră OLIGARHII CARE FURĂ ALEGERI și MAFIA INTERNAȚIONALĂ - “SECRETELE ONU”. Av. Reiner Fuellmich: “Un curajos luptător pentru Libertate” - VIDEO TRADUS

Ultima oră

14:27

Iulian Capsali: BIETUL NICUȘOR...

14:09

Ilustrația Zilei: România veselă - cadavrul lui Șora îl susține intens pe Nicușor Dan!...

13:52

Dan Diaconu: Nicușor Dan a avut întrebările de la Euronews livrate dinainte și a fost antrenat cu ele

13:10

Valer Marian aruncă bomba: Dacă președintele CCR este omul rușilor?

12:39

Horațiu Rădulescu: Ca să înțeleagă ceea ce nu s-a văzut la dezbaterea a doua, cei ce vor să înțeleagă

11:14

Portretul susținătorilor lui Nicușor Dan. Pro-europeanul Dan Șucu, care ne dă lecții de democrație, a fost turnător la Securitate. Document CNSAS

10:48

Nicușor Dan, continuatorul lui Klaus Iohannis. Cultul de care aparține fostul președinte îndeamnă la vot împotriva ”candidatului naționalist, amenințător pentru minorități”

10:20

Psih. militar Laurențiu Niculescu: Lupta pentru România - între suveranism și neomarxism, fenomenul narcisismului colectiv

09:54

Paradă militară la Moscova. ”Întregul” popor rus susține ofensiva din Ucraina, afirmă Vladimir Putin în discursul său din Piața Roșie - Transmisie Live

09:18

Se transformă în război total: Armata pakistaneză a lansat atacuri de-a lungul întregii frontiere de vest a Indiei

09:00

Lucian Ciuchiță: România, distrusă pas cu pas: Sărăcia ca proiect de țară

08:50

Cornel Nistorescu: ”Jos Simion!”, ”Jos Georgescu!”, Jos Leul și România!

08:40

Ion Cristoiu: Guvernatorul BNR, Mugur Isărescu, trebuie anchetat penal pentru abuz în serviciu

23:30

Corbul și dragonul sau modelul politic ortodox

23:00

Radu Cristescu - PSD: 10 motive pentru care nu-l votez pe Nicușor Dan!