Claudia Marcu: De ce tac vaccinații? Efectele secundare le-au distrus sănătatea

De Claudia Marcu  /  

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


În rândul vaccinaților pe bune, nu ăia la chiuvetă, s-a așternut, brusc, tăcerea. Afectați simțitor de serul magic, aceștia preferă să tacă și să încerce să se trateze prin spitale, să ia apoi pumni de medicamente, uneori pe viață, dar în niciun caz nu le trece prin cap să acuze pe cineva. Este, într-un fel, sindromul vinovăției femeii violate, care se teme că a greșit și ea cumva sau că opinia publică o va condamna. Tăcerea vaccinaților este însă altfel acum, mai grea parcă. Și asta pentru că morțile subite, pe care nimeni nu le mai poate ascunde sau justifica, încep să dea târcoale.

Aproape nu trece nicio zi fără să aud, de la vecini, cunoștințe, rude sau chiar oameni oarecare de pe stradă sau din piețe, ce efecte devastatoare a avut, pentru ei sau rudele lor, vaccinul anti-Covid. Ceea ce m-a frapat a fost că oamenii aceștia nu au nicio ezitare să facă legătura cu vaccinul. De ce? Simplu. Problemele lor de sănătate au debutat imediat după vaccinare, în special cu a doua sau a treia doză, sau la scurt timp după. Am aflat, astfel, despre 24 de atacuri cerebrale la o singură persoană, evident, tânără, și fără afecțiuni preexistente. Pe un șofer de tir atâta l-au hărțuit patronii, băgându-l ba în carantină, ba refuzând să-i mai dea curse, până când, în final, acesta a cedat și s-a vaccinat. A făcut ulterior două infarcturi și are două stenturi puse. La polul opus s-a remarcat un alt șofer de tir care a venit în Olanda, iar oamenii de acolo nu au vrut să-l primească la încărcare, pentru că nu era vaccinat. Românul nostru le-a zis atunci că le lasă marfa acolo și pleacă acasă. L-au întrebat olandezii dacă e polonez, iar acesta le-a zis că e român. ”Lasă-l mă, că românii sunt nebuni, ăștia nu se vaccinează”, au vorbit olandezii între ei. Și, evident, l-au lăsat să încarce. Și cazul nu e singular, din fericire. Șoferii de tir, fiind și la mare căutare, au cam refuzat să se injecteze. Au mai fost însă și români care nu au avut curajul să-și înfrunte patronii. Dintre toți angajații unui hotel din țară, doar unul a reușit să se fofileze și acum toți îl invidiază, pentru că e singurul care a rămas sănătos. În rest, toți au avut ba AVC-uri, ba probleme cu inima, iar acum abia se mai țin pe picioare, după ce înghit pastile cu pumnul.

”Nu mai sunt ca înainte”

Doar cei care se ascund și care refuză să creadă că și-au făcut rău cu mâna lor încearcă să pară astăzi că sunt bine. În rest, toți spun că nu mai sunt ca înainte, că obosesc repede, că au amețeli și că au început să sufere de diferite afecțiuni, ba la ficat, ba la rinichi, ba te miri pe unde. Și toți sunt tineri, sub 50 de ani, în orice caz. Ai spune că vaccinul i-a afectat doar pe tineri, nu și pe vârstnici. Să nu uităm însă că procentul cel mai mare de refuz al vaccinului a fost în rândul vârstnicilor. Iar când un vârstnic vaccinat s-a îmbolnăvit sau a murit a intrat, automat, în categoria normalității, chiar dacă omul nu avea probleme majore de sănătate până atunci. Pe lângă tinerii care se îmbolnăvesc din senin, mai sunt și cei ale căror afecțiuni se agravează inexplicabil, dar pe aceștia nu-i ia nimeni în seamă. Toți acești oameni care s-au îmbolnăvit după vaccinare și din cauza vaccinului s-au tratat pe banii lor. Care a avut bani a reușit să scape cu sechele, pe care să le ducă pe picioare. Cei mai săraci zac, probabil, prin spitale, cu boli grave și unii, fără șanse de supraviețuire. Cel mai ușor au scăpat, dacă se poate spune așa, vaccinații care încă nu au fost afectați de boli. În schimb, imunitatea acestora a început să scârțâie, și se îmbolnăvesc ba de Covid, din 3 în 3 luni, ba de diferite viroze, ba au infecții ciudate, chiar dacă înainte de vaccinare nici nu-și mai aduceau aminte când au răcit ultima oară.

În așteptarea nenorocirii

Că s-au tot îmbolnăvit oameni prin jurul lor nu li s-a părut așa deplasat celor vaccinați. De la o vreme însă moartea asta subită a început să secere peste tot. Și, oricât s-au străduit propagandiștii să indice stresul, fumatul sau stilul de viață, nimic nu era atât de pertinent încât să-i liniștească. Când cad morți copii de 14 ani, de 16 ani, de 18 ani, fără nicio explicație medicală, legătura cu vaccinul este evidentă. ”Așteptăm să vedem ce o să ni se întâmple”, mi-au spus recent, cu resemnare și spaimă în glas, un el și o ea triplu vaccinați. Cam asta este în sufletul tuturor celor vaccinați, că vor sau nu să recunoască. Și totuși, de ce tac vaccinații?
 
Ziarul Național
Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori
VideoNews

Cine este George Simion:

Călin Georgescu la vot cu George Simion:

Părintele Pimen: Vom birui!

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (16)
  • Andri 09.11.2022 16:06
    Inca e prea cutremurator ce si-au facut cu mana lor. Ca sa nu mai taca, cineva trebuie sa le indice si curcubeul de dupa nori. Deocamdata ei aud doar “moarte”, “moarte”.
  • Mircea Dragan 09.11.2022 20:56
    Tac ptr ca se simt vinovati. Vinovati ptr atitudinea pe care au avut-o vis a vis de semenii lor neintepati si ptr ca le e rusine sa recunoasca ca au fost/sunt prosti.
  • lsyandex 09.11.2022 17:28
    De ce tac vaccinații? În primul rând de rușine. Încă nu le vine să creadă că au fost trași pe sfoară.

    În altă ordine de idei: din ultimele 3 săptămâni, în 2 proporția de decese ale vaccinaților a trecut cu mult de 40%!!! În condițiile în care bătrânii abia dacă s-au vaccinat 30-35%. Deci pică și aberația cu „te apără de deces”! Dimpotrivă! Eficacitatea a devenit negativă și în privința riscului de deces...
  • FlorinN 09.11.2022 22:02
    Eu nu cred ca sunt atât de mulți care fac legătură cu vaccinul. Defapt in afara de părinții mei care regreta ca s-au vaccinat, eu personal, nu cunosc alții. Toții vaccinatii din jurul meu, adică cam toate cunoștințele mele, se vor vaccina din nou dacă vor mai baga pe sticla un nou val pandemic. Cunosc pe cineva care după fiecare doza a ajuns la camera de garda, cu inima evident, dar care nu recunoaște nici în ruptul capului ca de la vaccin a fost, și are numai 35 de ani, dar ce să-i faci, nu blasfemiezi știința... La fel ca midterm-urile din America, toți spuneau ca o sa fie un "red wave", ignorand prostia umana, și surpriza, nu a fost nici un red wave, din contra, într-unul din state au votat pe unul care nu e capabil sa vorbească, după un avc suferit cu ceva timp în urma. Efectiv nu poate lega o fraza coerenta, și totuși americanii l-au votat... Asta spune multe... Suntem pierduți... :(
  • A.C. 10.11.2022 06:43
    Pardon, dati-mi voie sa va contrazic cu alegerile americane. Dumneavoastra chiar credeti ca alegerile sunt corecte?? Am citit comentarii online ale unora chiar din Pennsylvania si spuneau ca este imposibil sa fi iesit Fetterman, ca lumea a votat ce celalat, cu Oz. Ganditi-va putin ca au furat zeci de MILIOANE ca sa iasa Brandon presedinte...Si vor continua sa fure, caci nu isi mai permit sa lase puterea.
  • Mircea Dragan 13.11.2022 11:42
    Refuza sa faca legatura intre ''vaccin'' si bolile ciudate de care se imbolnavesc
    Am cunoscut un cuplu si erau mandri ca s-au ''vaccinat''. Ea nu a avut mari efecte negative (poate vin mai tarziu) dar el a inceput sa dezvolte cheaguri de sange. Dupa 2 operatii de inlaturarea cheagurilor a murit. Dupa ''vaccin'' a mai trait 6-7 luni..
    Acum 5 luni am intalnit-o pe ''ea'' care intre altele s-a intrebat :'' Nu o fi de la ''vaccin''?''.
    Cam asta-i nivelul.
  • Coronoia 10.11.2022 01:59
    Asa au invatat ei din balada Miorita ca trebuie sa se poarte. Ei se vad in sine pe ciobanasul-victima iar Arafat si Rujatul sunt ceilalti 2 ciobani care comploteaza sa-l omoare.

    Cine a trebuit sa invete la scoala stupida balada spalatoare de creiere de copii romani a retinut ca ciobanasului-victima nici nu-i da prin minte ori sa incerce sa-i omoare el preventiv pe cei doi, ori sa fuga macar. Nu, el s-a dezlantuit intr-un soi de delir lacrimogen pe care i l-a comunicat unui animal (care animal era mai destept decat stapanul) si aia e.
    Tin minte ca eram eleva in clasa a 8-a si dupa ce am citit prostia asta am intrebat-o pe profa: "pai si unde e continuarea? cum s-a terminat povestea, au reusit ciobanul sa scape?" iar profa mi-a zis ca nu exista o continuare pentru ca nu e important deznodamantul ci reactia ciobanului mioritic ca exponent al poporului roman in fata perspectivei mortii. In mintea mea mi-am zis WTF! adultii care ne educa numesc aberatia asta cu un mesaj toxic o opera literara si ne dau examene din ea ca sa fie siguri ca ne-o bagam bine de tot in cap!

    Ce fel de cetateni pot sa iasa din niste copii carora li s-a pompat agresiv in creieri o asemenea "opera literara"?
    Niste adulti idioti din care poti sa faci orice. Normal ca se lasa schiloditi si omorati pe ei si pe rudele lor inclusiv copii, fara sa macane.

    Prostia aia de balada trebuie scoasa din programa scolara si inlocuita cu povesti de revolte, razbunare si dusmani beliti de vii.
  • Gtxgmx 10.11.2022 09:55
    Tot respectul pentru splendida analiză literară.Imi face bine să știu că mai există oameni inteligenți,care văd cu adevărat ce se întâmplă.
  • Elina 10.11.2022 11:28
    Ei, asa suntem noi, contemplativi :-) Poate ca nu trebuia promovata atat, ca fiind nr.1 in categoria ''creatii populare'', dar e, totusi, o balada frumoasa. Si nu o cred p'asta, cu spalatul creierelor. Sa fim serios!. De aceea avem aceasta atitudine lasca, pentru ca am studiat "Miorita" la scoala?! Pai, am studiat si "Baltagul'' si " Capra cu trei iezi" si acolo a cam sarit sange peste tot...
  • A.C. 10.11.2022 06:46
    Tac pentru ca sunt in negare majora a realitatii suicidale in care s-au bagat. De aia tac!
  • Gtxgmx 10.11.2022 09:51
    Miss Coronoia, în toate baladele populare este vorba de consumul exagerat de alcool.Las' să vină să mă omoare,mie să-mi faceți nuntă,a zis strașnicul ciobănaș. Cred că avea la bord și două linii de praf de ăla alb,peste două litere de rachiu. Toma Alimos voia să închine cu murgul lui personal,iar prostălăul de Manole își zidea liniștit nevasta însărcinată.Cine face așa ceva, fără să fi consumat alcool în cantități industriale? În concluzie, consumul de alcool dus la extrem face parte integrantă din tradițiile populare, și o sumă de artiști anonimi au ilustrat aceasta în balade nepieritoare.
  • Coronoia 10.11.2022 23:40
    Imi place cum gandesti, GMTXGMX. Sper sa ajungem membri de cabinet intr-un viitor guvern. Eu ministra mediului si tu ministrul invatamantului, o sa ducem Romania pe culmile progresului.
  • niina 10.11.2022 11:08
    sint romanca dar traiesc in Italia, aici am avut lege prin care am fost obligata sa ma vaxx, ca sa pot lucra. Nu intram la servici fara greenpaxx. Traiesc din salariu. Nu imi puteam permite sa NU lucrez. Din 2019 sint informata despre tot...stiu adevarul de trei ani il stiu!! Deci, de ce tac?! Am incercat sa vorbesc, nimeni nu ma asculta sau ma considera conspirationista, nimeni ma refer la legali si oameni de lege. Nu pot face nimic. Deci, ca sa va raspund la intrebare, de ce tac, ok, tac pt ca nimeni nu ma asculta. Pt ca nu poti face nimic concret. Vorbele nu ajuta la nimic, decit la descarcare sufleteasca... In stinga si in dreapta vad si aici multe morti, dar nici una nu este scrisa in ziare sau presa. Am facut doua capsari, acum avem guvern nou, nu mai avem obligare... Doamne ajuta!!
  • Rusi 10.11.2022 15:10
    Unii dintre ei au inceput sa latre.
  • Andri 11.11.2022 17:29
    De ce tac injectatii? Nu e treaba mea sa aflu asta.
    Ne tot lipim cu judecata de ei, ii acuzam ca din cauza lor era s-o pațim si noi. Domnilor, nu injectatii sunt problema noastra. Problema noastra e faptul ca insasi satana ne lupta pe noi acum. Problema noastra e ca trebuie sa stapanim excelent armele dreptatii, Luminii, si inca nu avem habar de asta. Suntem in cel mai mare razboi pornit impotriva omenirii si noi ne impiedicam de cei injectati. Repet, nu ei sunt problema noastra. Interesul nostru e sa raspundem “DA” lui Hristos, chemarii Lui la jertfa, asa cum au facut-o altii inaintea noastra. Altfel, de ce ne batem cu pumnul in piept ca cinstim pe un Mircea Vulcanescu?
    Nu iesitul in strada ne va salva. Asa cum marturisea Gamaliel in Faptele Apostolilor, multi rasculati erau si in vremea aceea. Doar Domnul a initiat adevarata Revolutie, prin focul cel sfant. Ascultarea de Domnul si jertfirea inimii ne va tine in viata. In Domnul, una suntem toti.
    Profetea un cuvios grec, ca dupa ce se va termina al treilea razboi, asa de putini vom fi ramasi ca ne vom simti cu adevatat frati intre noi, si asa ne vom chema unii pe altii, ca cei ce suntem toti din Adam, si atunci vom trai cu adevarat legatura frateasca.
    Un preot cunoscut de-al meu a decis sa se injecteze. Cand ne-am vazut si mi-a spus de asta, m-am intristat asa tare, incat nu puteam mima o fața normala, dezamagirea se vedea pe chipul meu. In noaptea care a urmat m-am vazut pe mine in vis foarte stresata si speriata ca nu stiu ce sa fac, sa ma intep sau nu, si in final am cedat fricii. Si Il intelegeam pe Hristos in vis, cu cata mila dumnezeiasca a primit aceasta alegere, nici vorba de manie sau judecare. Am inteles atunci ca in El toti suntem una, toti ca intreg suntem afectati de ceea ce facem, de ceea ce gandim.
    Cand eu voi renunta sa acuz, poate si injectatul se va trezi si va avea curaj sa gaseasca pocainta si intoarcere in suflet.
    Nu se aplica “amnistiei” cerute, o “iertare” ceruta din varf de buze, nu sunt Dumnezeu ca sa iert un genocid. Nici judecator nu sunt, dar imi vad de ale mele, ma rog lui Dumnezeu sa ne lumineze, sa ne intelepteasca in a vedea cu adevarat Calea Lui, sa ne dea putere de Sus de a manui intelept armele dreptatii, de a vedea clar ca razboiul are loc in plan duhovnicesc, de a intelege ca nu intepatii sunt inamicul meu, ci satana si cohortele de draci, si pentru a-i invinge e nevoie de Lumina.
  • isabela nica 13.11.2022 23:48
    E greu unora sa recunoasca.
    Au fost agresivi ei cu cei care contestau vaccinarea
    Sa ne aducem aminte ce agresivi erau unii daca vedeau pe cineva fara masca sau daca auzeau ca nu esti de acord.
    Le e greu sa recunoasca pt ca ar fi vrut sa fie pedepsiti cei care nu se vaccinau si o asa atitudine poate ca iti da mustrari de constiinta.
    Nu este organizat un loc o emisiune sau site unde dupa exemplul unora care au recunoscut sa vina si altii sa spuna ce rau le a facut acel asa zis vaccin.
  1. Ion Cristoiu: Guvernatorul BNR, Mugur Isărescu, trebuie anchetat penal pentru abuz în serviciu

  2. RĂZBUNAREA SISTEMULUI. Nicușoriștii au INTERZIS la Iași o piesă a artistului de geniu Mihai Mălaimare pentru că susține AUR și Curățenia Generală. ”Ați lovit în visul unor tineri actori! În numele cui? Al unui deziderat politic, al unui ordin pe unitate?”

  3. 7 MOTIVE PENTRU CARE NICI UN CREȘTIN ORTODOX NU-L POATE VOTA PE NICUȘOR DAN. Campanie de mii de scrisori către preoții din diaspora a candidatului progresist, necăsătorit, ”spovedit” la Biserica Catolică, susținut de Cultul Evanghelic, pro-avort și LGBT

  4. Viktor Orban s-a răzgândit: ”Colaborăm cu foștii lideri ai României pentru a promova viața și supraviețuirea maghiarilor din Transilvania”

  5. Luminița Arhire: O PERINIȚĂ POLITICĂ TOTAL SCHIZOFRENICĂ

  6. Pomenirea unuia dintre cei mai puternici exorciști ai României: Părintele Ilarion Argatu (2 August 1913 - 11 Mai 1999): ”Vrăjmașul satanei s-a strămutat pentru totdeauna în Rai”. Reportaj de la Cernica, mărturii, înainte-vederi și sfaturi duh

  7. Zoe Dantes: Ultrașii Democrației

  8. Mită electorală de la festivalul satanist UNTOLD: Nicușor Dan se simte în elementul lui

  9. O Chilie Athonită pe pagina jurnalistei Anca Alexandrescu: ”Nu facem politică însă suntem totdeauna ÎMPOTRIVA candidaților care susțin păcatele frontale - iar Nicușor Dan susține și promovează LGBT”. Părintele Pimen: ”Cu ajutorul lui Dumnezeu, VOM BIRUI!”

  10. Revolta elitelor și trădarea democrației

  1. Ciolacu scoate PSD de la Guvernare dar nu-și dă încă demisia de la șefia PSD. Progresistul Daniel David, propunerea PNL pentru premier intermar. Președintele interimar a luat act și anunță pe 6 mai un prim ministru interimar

  2. Nicușor Dan a aprobat Marșul homosexualilor - ”Bucharest Pride” pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor

  3. REZULTATE OFICIALE: Suveraniștii au luat peste 40% - VICTORIA LUI CĂLIN GEORGESCU ȘI GEORGE SIMION! LUPTA se duce în TURUL II cu NICUȘOR SOROS DAN! Au votat peste 9,5 MILIOANE de ROMÂNI! Mobilizare istorică pentru ROMÂNISM la ALEGERILE PREZIDENȚIALE 2025

  4. 3 mai 1997: 28 ani de la una dintre cele mai mari TRĂDĂRI din istoria României: TRATATUL CU UCRAINA. Cum au fost cedate teritorii ale patriei-mamă la îndemnul lui Silviu Brucan - Bruckner și prin mâna lui Adrian Severin - Skvosnik, nepot al Anei Pauker

  5. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  6. Cu cine votăm la alegerile prezidențiale din 4 mai

  7. Instigare la uciderea lui George Simion după o postare a Victoriei Stoiciu. Singura LGBT-istă din PSD care îl susține pe Nicușor Dan, soroșista s-a plasat împotriva deciziei partidului de neutralitate în Turul 2, alături de pro-LGBT-istul Victor Negrescu

  8. Pălitură de osândă pentru UDMR: Viktor Orban a ascultat de Donald Trump și îl susține pe George Simion, ca lider al suveranismului în Europa: ”În lupta pentru creștinism și suveranitate trebuie să ne sprijinim reciproc” - VIDEO

  9. Pericolul celor două specii: Românul de Diaspora și Românul de Casă

  10. Călin Georgescu deconspiră OLIGARHII CARE FURĂ ALEGERI și MAFIA INTERNAȚIONALĂ - “SECRETELE ONU”. Av. Reiner Fuellmich: “Un curajos luptător pentru Libertate” - VIDEO TRADUS

Ultima oră

23:33

RĂZBUNAREA SISTEMULUI. Nicușoriștii au INTERZIS la Iași o piesă a artistului de geniu Mihai Mălaimare pentru că susține AUR și Curățenia Generală. ”Ați lovit în visul unor tineri actori! În numele cui? Al unui deziderat politic, al unui ordin pe unitate?”

22:00

Pomenirea unuia dintre cei mai puternici exorciști ai României: Părintele Ilarion Argatu (2 August 1913 - 11 Mai 1999): ”Vrăjmașul satanei s-a strămutat pentru totdeauna în Rai”. Reportaj de la Cernica, mărturii, înainte-vederi și sfaturi duh

21:30

Luminița Arhire: O PERINIȚĂ POLITICĂ TOTAL SCHIZOFRENICĂ

20:55

Mită electorală de la festivalul satanist UNTOLD: Nicușor Dan se simte în elementul lui

20:20

Viktor Orban s-a răzgândit: ”Colaborăm cu foștii lideri ai României pentru a promova viața și supraviețuirea maghiarilor din Transilvania”

19:45

O Chilie Athonită pe pagina jurnalistei Anca Alexandrescu: ”Nu facem politică însă suntem totdeauna ÎMPOTRIVA candidaților care susțin păcatele frontale - iar Nicușor Dan susține și promovează LGBT”. Părintele Pimen: ”Cu ajutorul lui Dumnezeu, VOM BIRUI!”

18:55

Zoe Dantes: Ultrașii Democrației

18:00

7 MOTIVE PENTRU CARE NICI UN CREȘTIN ORTODOX NU-L POATE VOTA PE NICUȘOR DAN. Campanie de mii de scrisori către preoții din diaspora a candidatului progresist, necăsătorit, ”spovedit” la Biserica Catolică, susținut de Cultul Evanghelic, pro-avort și LGBT

17:30

10 Mai - Ziua Regalității României. Cele trei semnificații ale zilei de 10 mai în istoria țării

16:30

10 mai: Sfântul Apostol Simon Zilotul, cel la a cărui nuntă Mântuitorul a transformat apa în vin. Vă puteți închina la sfintele moaște ale sfântului Apostol chiar în București, la Biserica Podeanu din Grivița

14:51

Revolta elitelor și trădarea democrației

13:32

INTERVIU EXCLUSIV AL CELEBRULUI JACK POSOBIEC CU GEORGE SIMION, CANDIDATUL MAGA ȘI MEGA AL ROMÂNIEI. Fostul ofițer de informații al US NAVY: Vom sta cu ochii pe alegerile prezidențiale din România! - VIDEO

13:00

EFECTUL SIMION. CÂND ÎȚI DAI CU STÂNGU-N DREPTU': Mai bine GOLAN, decât ACTIVIST!

12:00

Trăiască RBR!

00:30

Cine pune ștampila pe satana pune și satana ștampila pe el