Av. Elena Radu: S-a schimbat Guvernul DEGEABA

De Av. Elena Radu  /  

Foto: Guvernul Ciucannis (Cotidianul.ro)

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice donație este binevenită. Doamne, ajută!


Se pare ca nu contează cine ajunge la Guvernare. Nu îi interesează în niciun fel de Constituție și lege. Modificară azi HG-ul cu privire la starea de alertă, menținând aceleași măsuri aberante și aceeași segregație a populației. Numai persoanele vaccinate sau care au avut un test PCR pozitiv au drepturi. Bolnave sau nu, nu contează. Persoanele nevaccinate nu contează. 

Numai cetățenilor vaccinați sau care au avut un test PCR pozitiv în ultimele 180 zile li se permite: 

1. Se permite ca organizarea ceremoniilor oficiale dedicate Zilei Naționale a României să fie permisă cu participarea, în zona oficială, în municipiul București a cel mult 400 de persoane, iar în municipiile reședință de județ a cel mult 200 de persoane.

2. Accesul populației la ceremoniile organizate este permis cu asigurarea unei distanțe de minimum 1 metru între participanți, portul măștii de protecție și respectarea măsurilor de prevenire a răspândirii infecțiilor cu SARS-CoV-2.

3. Se permite organizarea și desfășurarea activităților specifice Zilei Naționale a României la sediul autorităților și instituțiilor publice centrale cu participarea a cel mult 300 de persoane, iar la sediul autorităților și instituțiilor publice locale cu participarea a cel mult 150 de persoane, asigurarea unei suprafețe de minim 2 mp pentru fiecare persoană participantă și respectarea regulilor de acces și protecție sanitară stabilite de instituția organizatoare.

4. Organizarea și desfășurarea competițiilor sportive pe teritoriul României, în spații închise sau deschise, poate fi realizată, doar în intervalul orar 5,00-21,00, cu participarea spectatorilor până la 30% din capacitatea maximă a spațiului, asigurarea unei distanțe de minimum 1 metru între persoane și purtarea măștii de protecție.

5. Organizarea și desfășurarea în aer liber a spectacolelor, concertelor, festivalurilor publice și private sau a altor evenimente culturale este permisă, doar în intervalul orar 5,00-21,00, cu participarea publicului până la 30% din capacitatea maximă a spațiului, dar nu mai mult de 1.000 de persoane, purtarea măștii de protecție și asigurarea unei suprafețe de minimum 4 mp/persoană.

6. Organizarea și desfășurarea de cursuri, inclusiv cele de formare profesională care necesită activități practice, workshop-uri și conferințe, inclusiv cele pentru implementarea proiectelor finanțate din fonduri europene, doar în intervalul orar 5,00-21,00, cu participarea persoanelor până la 30% din capacitatea maximă a spațiului în interior sau în exterior, dar nu mai mult de 150 de persoane, asigurarea unei suprafețe de minimum 2 mp pentru fiecare persoană, purtarea măștii de protecție și respectarea normelor de sănătate publică.

CNSU propusese asta prin Hotărârea din 19.11.2021. 
https://stirioficiale.ro/hotarari/hotarare-nr-105-din-19-11-2021

Noul Guvern (PSD +PNL +UDMR) se conformează la ceea ce cere CNSU, indiferent că este nelegal și neconstituțional. Forma HG ului trimisă spre avizare Consiliului legislativ: http://86.105.216.122:83/MyUploadedDosarBaza/2021/1035.pdf

Consiliul Legislativ le spune degeaba că e discriminatoriu și că nu respecta Constituția: 
http://86.105.216.122:83/MyUploadedDocs/2021/AvizeCL/0939.pdf
 
 
 

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews

Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNewsTV

CÂT PROTEJEAZĂ PFIZER DE COVID? 0,84%!

VIDEO TERIBIL ADRESAT PREȘEDINTELUI BIDEN:

Bill Gates a zis că vrea să depopuleze lumea prin vaccinuri. VERIFICAT ACTIVENEWS

Mitingul pentru Libertate de la Washington: BILL GATES - LOCK HIM UP - ÎNCHIDEȚI-L!

ActiveNews, primul portal românesc de știri pe https://rumble.com/c/ActiveNews

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (34)
  • Christinne Radu 26.11.2021 17:23
    Au facut si fac in continuare rahatul praf Sosoaca, Chitic, Simion.... Zero barat, dovada clara, sictir!
  • Românul vechi 26.11.2021 18:00
    Prostituția politicienilor e în floare, pentru că banii nu au miros.
    Toată clasa politică mondială e croită după același șablon. România nu este o excepție.
  • Chauvin 26.11.2021 19:33
    Militarul Gheorghiță se ocupă de vaccinare în timp ce militarul Ciucă de implementarea certificatului. E clar pe cine apără armata România.
  • Enya 26.11.2021 19:33
    Doamna avocat. De cateva zile am acces la fb prin contul cuiva. Cautand potarile lui simion din 15 nov. 2021, cand stiti bine ce a facut atunci, sub video-ul postat de el in data de 16 nov. 2021 am dat de un comentariu al dvs care m-a lasat perplexa.
    Sunt consternata nu numai ca ii comentati pe pagina, dar si de ce ati scris (citatul e mai jos). Pot eu in acest moment sa va consider, fara sa mai am vreun dubiu, opozitie controlata? Avand in vedere si petitia aceea oribila, care de fapt sustine certificatul "verde" nazist, eu zic ca DA! Iertati-ma, dar pentru mine nu mai aveti nici o credibilitate!

    "Si care este problema daca George Simion ar fi vaccinat? Ce treaba are decizia pe care a luat-o George Simion pentru el cu impunerea obligativitatii altui cetatean?

    Cum duc ei discutiile in balarii ca sa distraga atentia"
  • Enya 26.11.2021 19:35
    Peste tot avem numai: tradatori, opozitie controlata, criminali la propriu, care ucid oamenii cu tratamente medicamentoase aberante impotriva unui virus inexistent si nedovedit, criminali care stiu ce contine vaxxul dar ii forteaza pe oameni sa se vaxxeze samd...

    Suntem terorizati pe toate caile ba cu vaxxarea, ba cu testarea frauduloasa, ba cu certificatul "verde" nazist, ba cu interdictii de tot felul, dezbat criminalii in parlament toate nenorocirile sa nu mai stim nici cum ne cheama!

    Este o operatiune de scindare a psihicului, ca omul sa nu mai discearna binele de rau!

    A spune despre simion ca n-ar fi o problema daca s-ar fi vaxxat e ca si cum cineva duce o lupta impotriva pedofiliei, dar e pedofil!!

    Cum sa nu fie o problema daca acest individ s-a vaxxat, in cazul in care a facut-o?!?

    Iar daca n-a facut-o, cum sa-i luati apararea si sa puneti problema in felul acesta care spune multe, pentru mine, totul?!??
  • Enya 26.11.2021 19:36
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=586239069155140&id=100044563410651&m_entstream_source=timeline&_ft_=mf_story_key.586239069155140%3Atop_level_post_id.586239069155140%3Atl_objid.586239069155140%3Acontent_owner_id_new.100044563410651%3Athrowback_story_fbid.586239069155140%3Apage_id.2212856535602171%3Astory_location.4%3Astory_attachment_style.video_inline%3Aott.AX8Yyr6_YRrlYmAH%3Atds_flgs.3%3Athid.100044563410651%3A306061129499414%3A54%3A0%3A1638345599%3A1561735928577998891%3A%3A%3Apage_insights.%7B%22100044563410651%22%3A%7B%22page_id%22%3A100044563410651%2C%22page_id_type%22%3A%22page%22%2C%22actor_id%22%3A100044563410651%2C%22dm%22%3A%7B%22isShare%22%3A0%2C%22originalPostOwnerID%22%3A0%7D%2C%22psn%22%3A%22EntVideoCreationStory%22%2C%22post_context%22%3A%7B%22object_fbtype%22%3A1%2C%22publish_time%22%3A1637051311%2C%22story_name%22%3A%22EntVideoCreationStory%22%2C%22story_fbid%22%3A%5B586239069155140%5D%7D%2C%22role%22%3A1%2C%22sl%22%3A4%2C%22targets%22%3A%5B%7B%22actor_id%22%3A100044563410651%2C%22page_id%22%3A100044563410651%2C%22post_id%22%3A586239069155140%2C%22role%22%3A1%2C%22share_id%22%3A0%7D%5D%7D%7D&__tn__=-R
  • Un pasiv 26.11.2021 20:38
    Nimeni nu vrea sa inteleaga ce se intimpla cu adevarat in intreaga lume nu doar in Ro. Opriti-va sa credeti ca se mai poate schimba ceva in bine, satanistii lucreaza de ani grei sa implementeze acest plan, dar din pacate nu se mai poate face absolut nimic pentru revenirea la o viata normala. Deoarece e inceputul Apocalipsei, Dumnezeu a rabdat prea mult batjocura noastra, a omenirii, fata de el. Deci rugati-va pentru sufletele voastre si nu va mai amagiti. Slavit sa fie numele Domnului!
  • Enya 26.11.2021 21:35
    Domnule Pasiv, eu vreau sa fiu Activa!

    Sa stiu ca atat cat traiesc, sunt vie, ma lupt pentru drepturile mele pana in ultima clipa! Pana la sfarsit, ma intelegeti? Chiar daca ultima imagine ar fi cu mine chinuita, haituita, prinsa, ucisa! Nu pot si nu vreau sa cedez niciodata, indiferent cat de lunga si cumplita va fi lupta! Cad, ma ridic, iar cad, plang, ma ascund, lupt pe fata, lupt pe ascuns, din umbra, fac orice pentru libertatea mea si a altora!

    Imaginati-va acum oameni ca mine, luptandu-se la fel fara sa cedeze! Ar insemna la un moment dat castigarea razboiului! Daca satanele puteau sa ne cucereasca mai usor, ar fi facut-o pana acum, inseamna ca ceva e mai presus de ele, iar acela e divinul din noi pe care nu-l pot nici accesa, nici manipula! Vor sa-l infranga prin nanocipare si hibridizare, dar oamenii se trezesc deja la realitate! Nu sunt miliarde de injectati, nu credeti in minciunile lor, sunt mult, mult, mult mai putini!

    Da, satanistii si reptilele au inceput razboiul final pe Terra, dar si noi incepem sa deschidem in sfarsit ochii!

    E atat de nociva renuntarea asta la speranta si viata!

    Daca v-ar fura copilul, ce-ati face? Tot blazat ati ramane, ca asa a fost sa se intample? Sau ati musca pamantul asta de la un capat la altul si l-ati cauta pana l-ati gasi?!??

    Suntem datori sa ne luptam cu criminalii pana la sfarsit! Sa-i avem exemplu pe toti eroii pamanteni care au scris istoria libertatii, care se duceau pe campurile de batalie stiind ca nu se mai intorc, dar care stiau ca inapoi la satele si familiile lor se intorcea LIBERTATEA rascumparata cu sangele si jertfa lor!

    N-avem voie sa cedam, sa ne demoralizam, sa renuntam la libertate orice-ar fi! Indiferent de criza in care ne vor arunca, vom face foamea, vom manca si scoarta de copac daca va fi nevoie, vom bea apa din balti, dar ne regrupam, ne unim si mai tare si nu cedam! Cineva trebuie sa dispara, iar intre niste criminali care fac acum GENOCID si oameni inocenti, care nu fac nimic rau, cine credeti ca va invinge? Cu jertfe multe, e adevarat, va invinge BINELE!

    Cand vom pleca, trebuie sa lasam celor din urma noastra LIBERTATEA SFANTA si un salt urias in evolutia noastra individuala! Nu Marea Resetare a demonului de Schwab va castiga, ci resetarea noastra interioara, de fapt!

    In acest moment, totul e gresit! S-a ajuns la un capat. Pe criminali nu-i vom lasa sa ne infranga, dar si noi vom face schimbarile profunde care sa ne lumineze vietile si sufletele si sa ne stearga toate pacatele pe care le-am facut pe acest pamant cu semenii nostri dar si cu alte specii.

    Marea Resetare e cea interioara!

    Iar LIBERTATEA SFANTA primita prin vointa divina odata cu nasterea noastra nu are voie sa ne-o fure nimeni! Si pentru asta vom face tot ce tine de noi, totul, orice!
  • hannah ► Enya 26.11.2021 22:03
    Ce bine ca mai exista oameni ca dumneavoastra, care gandesc asa! Ce bine ca nu sunt singura! De multe ori si eu cad in disperare, dar ma adun si merg mai departe, pastrandu-mi principiile si credinta. Obligatia nu este de a castiga, obligatie este de a lupta (N. Steinhardt)
    Daca lasi armele jos si capitulezi, chiar numai cu gandul, esti pierdut!
    Chiar imi mai vine sufletul la loc vazand ca si altii insista si nu abandoneaza! Multumesc!
  • Enya ► hannah 26.11.2021 22:30
    Hannah, va rog mult, tutuiti-ma! De fapt, o sa te tutuiesc si eu de acum, Hannah, si va trebui sa o fac cu toti cei de aici, inclusiv aceasta politete, care trebuie eliminata in aceste momente de razboi, ne tine departe unii de ceilalti si nu e bine. Multumesc mult pentru mesaj, stiu din postarile tale ca esti o persoana calda.

    Nu, nu vom renunta, Hannah, DE-O FI SA SE SCUFUNDE PAMANTUL!!
  • manu_fx ► Enya 27.11.2021 09:17
    Enya, Hannah, consimt la comentariu, trebuie luptat pana la ultima fibra pentru libertatea si demnitatea noastra personala si a altora ca noi. Mi se pare grav ca nu exista nici un grup de rezistenta, care sa inceapa sa faca planuri si sa conceapa un plan de lupta impotriva asaltului zilnic impotriva noastra. Poate ar fi bine sa ne grupam, sa incepem sa discutam ce si cum, pentru ziua de azi si cea de maine, cu atat mai mult cu cat toti ne-au abandonat si nu vedem nici o directie clara pentru viitor. Ar fi bine sa stim unii de altii, in eventualitatea in care putem avea grija de noi. Vin vremuri grele, trebuie sa fim pregatiti. Daca vreti, ma puteti contacta pe wattzap la +44-7869000484
  • Enya ► manu_fx 27.11.2021 11:28
    Manu, daca iti vine sa crezi, nu am whatsapp, am vrut sa ma tin cat mai departe si de virtual, si de formele acestea de comunicare surda, care te alieneaza, sa nu-mi fure viata ca am atatea de facut, dar am salvat numarul tau si-ti multumesc!
  • manu_fx ► Enya 27.11.2021 13:29
    Ok, in toate exista un inceput. Traim in epoca telefoanelor mobile, a tabletelor, a laptopurilor super puternice, a emailurilor, a chaturilor criptate, a fel si fel de forumuri private sau publice, etc. In curand vom trai in epoca robotilor slujitori, pentru ca grafenul se poate obtine foarte, foarte usor, e foarte la indemana (carbon) si e un exceptional supraconductor. Tehnologia poate fi folosita si spre bine, in folosul omului, nu doar impotriva lui. Salutari, urari de bine si multumiri, Manu
  • Cotco-emy ► Enya 27.11.2021 12:30
    Sunt de acord cu lupta,subscriu tuturor celor spuse de dv,dar in zilele noastre lupta aceasta nu e o lupta ca cele din trecut,în care se luptau unii oameni cu alți oameni,nu.Acum trăim apocalipsa care este in desfășurare,iar lupta nu este umană,diavolul a preluat puterea mondiala.Noi,doar ca simpli oameni in fata celui rau suntem praf,în 3 secunde ne poate face una cu pământul pe toți oamenii de pe pământ,asa de mare forță malefică are,dar in fata Mântuitorului nostru Hristos,acest satana este un zero,pur si simplu îl pune în fundul iadului sau îl poate distruge instant,fără nici macar sa sufle înspre el,doar daca se uita la el.Oamenii de pe tot globul pămîntesc trebuie sa conștientizeze ce vremuri trăim,sa încerce pe cât posibil sa nu stea in fata balaurului.Tot ce trebuie sa facem,noi creștinii trebuie sa stam strânși lipiți de Hristos,sa nu-l tradam prin trecerea noastră in tabara celui rau prin acceptarea pecetei,sa ne pregătim cu ,,armele,, lasate de Hristos pt apărarea noastră si a familiilor noastre:spovedit,împărtășit,sa ne rugam mai mult si sa facem Sf Cruce de mai multe ori/zi.Fiind ,,înarmați,, cu acestea,trebuie sa ne păstrăm credinta neclintită în Dulcele nostru Mantuitor Hristos,sa fim buni cu aproapele nostru in tot necazul ce va veni,sa dam si ultima noastră bucată de pâine copilului flamand care ne va cere-o si sa asteptam.Hristos va veni,pt ca a spus asta si va nimici pt totdeauna răul dintre oameni,va face un pământ nou pt fii si fiicele lui,iar Dumnezeu va trăi printre oameni.Nu va mai fi nici soare,nici lună,stele,pt ca Însuși Dumnezeu va lumina tot pământul.Nu va mai fi durere,lacrima,nici suspin si toate cele dintâi au trecut.Asta a spus-o Hristos,care este Adevarul,Calea si Viata.Va fi bine:)Nu te teme turma mica,Hristos e cu noi până la sfârșitul veacurilor.
  • manu_fx ► Cotco-emy 27.11.2021 13:23
    Inca nu traim apocalipsa. Asta e un demo preview la vremurile apocalipsei. Dupa calculele mele mai dureaza vreo 50-60 de ani, pana sfarsitul vremurilor. Inca nu a fost al 3-lea razboi mondial mult profetit, inca nu a domnit 30-33 de ani imparatul grec bun, inca nu e cazul sa discutam despre apocalipsa, ci de vremuri teribile, in care a fost dezlegata un pic satana, pentru pacatele noastre si iata ce pagube formidabile poate sa produca. Asa ca fiecare ar trebui sa lupte cum poate si cat poate si sa-si intoarca fata la Dumnezeu, pentru ca nu ne va lasa nici in cele mai negre cosmaruri.
  • Enya ► Cotco-emy 27.11.2021 15:17
    Asa este, Emy, dar nu ne lasam! Ori noi, ori ei!
  • Enya 26.11.2021 21:56
    Cand vor incepe sa moara copiii din cauza vaxxurilor, atunci se va trece la alt nivel, socul, durerea vor fi atat de mari incat vor aduce ceva, nu stiu sa-l definesc acum. Cand vor muri copiii de foame, ca ne vor baga in foamete criminalii, vom incepe sa apreciem altfel o bucata de paine, vom incheia episodul rusinos de imbuibare si risipa al omenirii, foamea ne va face sa cultivam pamantul atat de dispretuit pana acum, sa ne unim in comunitati ca sa ne ajutam unii pe altii, vom incepe sa ne vedem pe noi autentici, asa cum ar fi trebuit sa fim, fara zorzoanele superficiale cu care ne-am acoperit, vom invata sa apreciem Natura care ne da totul neconditionat, sa o iubim si sa o veneram ca in vechime, o sa ajungem sa imbratisam la propriu cu recunostinta un pom fructifer care ne va da roadele ce ne vor scapa de la moarte, vom incepe sa crestem emotional si spiritual atat de mult incat satanele nu vor mai putea sa ne subjuge asa cum vor ele! Speranta exista pana la ultima suflare a vietii, iar acolo unde a disparut, o readucem din alta parte, de la altii!
  • Aluatmamaligafoc! ► Enya 27.11.2021 07:38
    Daca apuca sa moara copii de foame fara ca cineva sa reactioneze fizic inseamna ca au disparut toti barbatii din Romania si ne meritam soarta.
    Dar eu v-a spun nu disperati pentru ca lupii incep sa isi arate coltii si maraie , stau la panda,mai au rabdare sa se apropie prada de ei ca sa o poata prinde fara prea mult efort si sa o sfasie .
    Sa-i fereasca Tatuca de furia haitei infometate ,incoltite ca de data asta nu mai scapa .Sa-i fereasca Dumnezeu ca Apostolul Andrei sa ne dea drumul din lant .

    https://i.pinimg.com/originals/19/21/88/19218800a0833a4b4763cca482cedaf8.jpg
  • Enya ► Aluatmamaligafoc! 27.11.2021 12:19
    ASA!
  • Enya 27.11.2021 12:20
    Looool, Vlad Parau! Am fost acum si pe fb-ul tau (ma lafai si eu cateva zile si ii vizitez pe toti) si am vazut postarea ta ! :))))))

    p.s. Am zis ca incep sa-i tutuiesc pe romani, chiar daca nu-i cunosc, sper sa nu se supere nimeni.
  • Vlad Pârău 27.11.2021 12:26
    Cine să se supere? Eu n-am orgolii de-astea. Comentariul acela „optimist” îl pusesem în continuarea unui comentariu „pesimist” al cititorului Ioan Sperling, pentru care îmi sărise lumea în cap crezând că am gânduri negre. Cu toate astea, filosofic vorbind, nici unul dintre noi nu aparținem lumii acesteia.
  • Enya ► Vlad Pârău 27.11.2021 12:45
    M-am dus mai jos sa gasesc si comentariul pesimist. :) Si am dat acolo, cum se putea altfel?, de un vaxxer si gica-contra... -))

    Si in cele mai negre zile ale speciei umane, oamenii destepti si puternici au mers inainte, au iubit, si-au trait viata si sperantele, nu s-au dat batuti niciodata!

    Viata este si trebuie sa fie frumoasa pana in ultima secunda, iar cand faci marea trecere, sa fie cu sentimentul implinirii si multumirii a tot ceea ce ai trait! Asta ar trebui sa fie invatati copiii la scoala si in familii, cum sa traiasca fericiti, nu cum sa ingurgiteze teoreme si formule de-acum incolo atat de inutile si sa fie sclavii perfecti ai sistemului!

    Au fost oameni pe ale caror vieti s-au intins ww1, ww2 si Marea Foamete, cu toate acestea, si le-au construit infint mai deosebite si pline fata de ale altora care au de toate, ca bunuri, dar n-au iubire si fericire in suflet.

    Viata chiar este frumoasa si magica, mai ales in Naura! De fapt, acolo e complexa!

    Te salut.
  • Enya 27.11.2021 15:18
    Manu, ACESTA ESTE AL 3-LEA RAZBOI MONDIAL!!!

    A inceput deja, e ceea ce traim noi acum!!!!

    E cel mai periculos dintre toate pentru ca e perfid (ne mint pe fata, toti ne manipuleaza, unii ca e pentru binele nostru, altii ca lupta pentru noi) si e silentios (nu auzi tancuri si avioane ca sa inchegi si tu o Rezistenta la propriu, nici macar acul seringii care iti injecteaza moartea nu face zgomot)!!

    Pamantenii trebuie sa inteleaga ca noi chiar acum traim un razboi! Daca vor deschide ochii urgent, atunci vor si incepe Rezistenta cu adevarat!

    Imi doresc cu toata fiinta sa nu fie nevoie de sacrificul copiilor lumii ca sa se zguduie in sfarsit parintii si sa-i opreasca pe criminali, dar tare mi-e teama ca se va ajunge la jertfa asta! Abia apoi vor fi atarnati in streang criminalii care fac GENOCID!!
  • manu_fx 27.11.2021 18:41
    ok, ar putea fi una din etapele celui de-al 3-lea razboi mondial, daca dam crezare acestei profetii: http://www.cuvantul-ortodox.ro/recomandari/parintele-elpidie-al-3-lea-razboi-mondial-religie-universala-foamete-provizii-alimente-disperare-cipru-grecia-distrugerea-turciei-dictatura-control-pecete-cipuri-prigoana-sfinti-incredere-dumnezeu/
  • Agentul Termic 27.11.2021 19:59
    Pe părinții ăștia nu-i mai zguduie nimic. Sunt zombi. Zicea un preot într-o predică că vaccinarea îi transformă pe oameni în zombi. Eu cred că oamenii erau deja zombi cu mult înainte să apară vaccinurile.
  • Enya ► Agentul Termic 27.11.2021 21:04
    Crezi ca nici moartea copiilor? Inca n-au activat controlul emotiilor, prin ce le-au injectat, ca sa ii faca zombi de-acum, sau poate ca da??
  • Agentul Termic ► Enya 27.11.2021 23:11
    Doamne firește de asemenea nenorocire. Sigur că vor fi afectați, dar vor zice că au avut ghinion. Nu vor recunoaște niciodată că a fost din vina lor. Sunt zombi la nivel mintal, dar probabil că după o lovitură grea va veni și zombificarea emoțională. În nici un caz nu cred că vor fi capabili de revenire la umanitate. Și nu mă refer la umanitate doar din punct de vedere biologic, așa cum, din păcate, înțeleg omul chiar și mulți dintre cei care se opun vaccinului.
  • Christinne Radu 27.11.2021 19:41
    Enya, ti-am cerut acum citva timp o adresa de mail, nu stiu daca mi-ai raspuns, ca nu mai gasesc articolul unde am comentat ambele si ti-am cerut asta, ai putea s-o faci acum? Daca nu doresti, inteleg.
  • Enya 27.11.2021 21:05
    Christinne, ti-am raspuns acolo :)

    https://www.activenews.ro/stiri-utile/Detoxmed.ro-Totul-despre-detoxifierea-organismului-P-170662
  • Christinne Radu 27.11.2021 22:55
    Uite-o pe a mea: christinnej@gmail.com si cine se supara ii trece cu apa rece.

Sprijină ActiveNews ca site-ul să poată continua mai departe lupta pentru ceea ce a avut mai scump poporul nostru peste veacuri: Țara, Credinţa şi Libertatea!

ActiveNews și noi, jurnaliștii lui, îl mărturisim pe Dumnezeu, pentru că-L iubim şi ne încredem în El. ActiveNews crede în România, în ceea ce am fost şi am putea fi ca popor.

ActiveNews este un site deținut în totalitate de acționari români. Dar de fapt ActiveNews este deţinut de fiecare cititor.

Dacă crezi în ceea ce credem și noi, sprijină ActiveNews ca acesta să poată lupta in continuare, pentru Adevăr, pentru România!

Susține ActiveNews


  1. OPRIȚI URGENT VACCINAREA COPIILOR! Citiți și DAȚI MAI DEPARTE! Apel GRAV către Ministerul Sănătății, cadrele medicale, părinți, educatori și întreaga societate civilă. Rugămintea Federației Organizațiilor Ortodoxe PRO VITA din ROMÂNIA

  2. Washington: Cel mai mare marș din pandemie împotriva ordinelor de vaccinare obligatorie impuse de Administrația Biden și a pașapoartelor de vaccinare. VIDEO

  3. Camionagiii au blocat intrarea în vama americană dinspre Canada, după ce ordinele de vaccinare obligatorie ale Administrației Biden au început să condiționeze intrarea pe teritoriul SUA. Se pregătește un mare protest sâmbătă la Ottawa

  4. Simona Halep a fost eliminată în optimile de finală ale Australian Open de jucătoarea Alizé Cornet. Românca nu era în formă, vorbea singură și se plângea că nu poate să respire. Nu știe Djokovici ce-a pierdut nevaccinându-se!

  5. Un pilot care a devenit victimă a vaccinului COVID rupe tăcerea: Am fost naiv, a fost cea mai mare greșeală pe care am făcut-o vreodată. Voi plăti pentru ea tot restul vieții mele. VIDEO

  6. Cuplul de lesbiene judecat pentru uciderea fetiței uneia dintre ele a fost condamnat la închisoare. Ancheta continuă, privind modul în care au răspuns poliția și serviciile sociale la sesizările familiei înainte de producerea tragicului eveniment

  7. TESTUL COVID NEGATIV AL ÎPS TEODOSIE. Ierarhul va sluji Sfânta Liturghie la adresa de carantinare, fără public, dar în comuniune cu credincioșii prin Internet

  8. Pr. Dr. Sofian Costea: Noua persecuție la adresa Înaltpreasfințitului Teodosie. Din nefericire, se reconfirmă faptul că, în România, logica elementară este plasată în carantină

  9. Ce ar fi dacă... COȘMARUL lui Orwell este deja AICI și noi NU îl putem vedea?

  10. VIDEO TERIBIL! AVERTISMENT PENTRU PĂRINȚI: Dacă vi se îmbolnăvește copilul de la vaccinul COVID, veți trăi un coșmar și veți fi pe cont propriu. Mărturia mamei unei adolescente care a rămas invalidă și cu multiple suferințe după vaccinul Pfizer