Au urcat România cu forța pe Corabia Nebunilor și o duc în larg să o înece

De Victor Roncea  /  

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Mă iertați dar mai mult nu mai pot să scriu.

Aceasta de mai sus este concluzia.

Dumnezeu să ajute România!

Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori
VideoNews

Filmarea Zilei - Călin Georgescu: Nu o să tac!

Sfânta pustnică Elisabeta cu cerbul ei:

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (13)
  • Lilith 23.06.2025 18:39
    Nu serios , cine credeati ca vor conduce he he .Parerea mea este ca sunt oamenii potriviti , exact persoanele care reprezinta romanul si ce reprezinta ca popor .
  • o.c. 23.06.2025 18:48
    Cate un tigan la munca si la educatie. Culmea ironiei!
  • Arcas 24.06.2025 17:17
    La Educație, manelele vor fi introdus în mod oficial în programa școlară!
  • Lorelai25 23.06.2025 19:38
    Nu plângeți. Facem tot ce putem să salvăm România și pe românii cu România în suflet. Dar, vă spun, dacă eșuăm să știți că vom deceda cu toții. Nu va mai rămâne piatră pe piatră.
    România se dorea a fi distrusă de multa vreme. Oamenii spirituali au ținut-o și încă o țin pe linia de plutire. Dacă ei pățesc ceva, dispare totul.
    Așa că, pregătiți-va. Eu nădăjduiesc că pentru Viață.
  • totuna 23.06.2025 19:47
    Până la urmă, rolul întregului sistem politic al unei țări, cu partide, cu lideri și candidați, cu dezbateri publice, cu vot și cu multă, multă cheltuială, nu ar avea decât un singur țel : să scoată în evidență cele mai bune idei, proiecte etc. și să-i aleagă pe cei mai buni dintre cetățeni, capabili să le transpună în practică.
    Privim „tabloul” guvernanților, și ne minunăm : ăștia or fi cei mai buni din țara noastră, România? Aproape ai crede că dacă ai lua la întâmplare două duzini de „simpli cetățeni”, și tot ai nimeri ceva mai bun decât „caricatura” asta de Guvern & Președinte ! Măcar, în mod cert, ar avea mai mult bun simț – căci „ăștia”, sunt și nesimțiți rău de tot :
    ei știu bine cât sunt de incompetenți (ca să nu spun de-a dreptul proști), și știu că și noi știm ; și, cu toate astea po-zează, plini de tupeu, în „oameni de Stat” care, vezi-Doamne, „luptă” pentru „binele țării” și al nostru, în loc „să intre în pământ” de rușine…

    P.S. Nu sunt superstițios, dar ăsta-i „blestemul lui Ceaușescu”! Așa cum era el, privind în urmă, nu poți să nu te în-trebi : cum oare a reușit el, CU ACEST POPOR, să construiască tot ce s-a construit ? Sau altfel spus, Ceușescu a fost „un biet cizmar”, sau un mare Om de Stat, nici pe departe egalat. Iar cei tentați să spună că astea-s „nostalgii”, să privească harta economică a RO, de dinainte de prăpăd. Și să mai privească „tabloul” celor în care poporul și-a pus „ultima nădeje”…
  • Alexandra cea Mare 23.06.2025 20:03
    Am mai zis-o, da’ repet: TOȚI, dar ABSOLUT TOȚI din guvernu’ ăsta, ca niciodată până acum, TOȚI au niște moace BUNE DE SPÂNZURAT!!!!!!!!!
  • Alexandra cea Mare 23.06.2025 20:05
    Am mai zis-o, da’ repet: TOȚI, dar ABSOLUT TOȚI din guvernu’ ăsta, ca niciodată până acum, TOȚI au niște moace BUNE DE SPÂNZURAT!!!!!!!!!
  • Alexandra cea Mare 23.06.2025 20:12
    Am mai zis-o, da’ repet: TOȚI, dar ABSOLUT TOȚI din guvernu’ ăsta, ca niciodată până acum, TOȚI au niște moace BUNE DE SPÂNZURAT!!!!!!!!!
  • Brick 23.06.2025 20:46
    Imi place cum gandesti :))
  • Mielu' 23.06.2025 20:16
    Sa fie primit...
  • Vasile Pdure 23.06.2025 20:56
    Alexandra ...acum, na, o dată, de două ori, hai ...de trei ori... România a de venit protectorat. Mondial. Și totuși! Ceva îmi spune că în maxim două luni ROMÂNIA VA FI A NOASTRĂ!
  • Arcas 24.06.2025 17:18
    Și cine vine să ne dea țara, nouă?
  • INJECTIA FINALA 03.07.2025 00:06
    SRPE
    SUBSCRIU, ESTI, FRATE, CU ADEVARUL VIU
    ROMÂNIA ERA SUB COMUNISTI UN SICRIU

    SI SUB URMASII LOR
    UN TINTIRIM, UN CIMITIR
    CALATORIND HAOTIC, FĂRĂ COVILTIR

    DAR VA VENI VREMEA VITEJILOR !
Ultima oră

13:20

Asia Centrală, noul El Dorado energetic pentru UE. Între valorile democratice pretinse și interesele strategice

12:50

Vrei Suveranitate? – Ți-o vindem Noi!

12:10

13 iulie: Soborul Sfântului Arhanghel Gavriil, îngerul Domnului care a vestit Nașterea Mântuitorului și Învierea Sa

23:35

Dr. Aristide Lefa, prietenul lui Valeriu Gafencu: Trăim toate cele prezise - se pregătește Dictatura globală († 12 iulie 2009)

22:30

Colega noastră Irina Bazon s-a căsătorit cu pictorul de artă sacră Ioan Popa. Casă de Piatră!

22:02

Avertismentul Profesorului Ilie Bădescu: Din cauza prăbușirii natalității un sfert din satele din județul Dolj se află în risc de dispariție

21:50

Pascal Ilie Virgil: Franța lui Macron și umbrele unui imperiu colonial care nu a murit niciodată. De la Algeria la România / Romania: A Target of Neocolonial Manoeuvres

20:45

Adrian Onciu: NATO, TRUMP ȘI FABRICA DE RĂZBOI

20:00

Motocros pe viață și pe moarte: Soldații ruși redefinesc tacticile militare atacând pe motociclete pe frontul din Ucraina

18:48

LEGIONARISM LEJER, DE VARĂ

17:30

Minunata poveste a celei de-a treia mâini din Icoana Maicii Domnului (12 iulie)

16:55

Dezvăluiri inedite despre tatăl lui Xi Jinping și devotamentul absolut al celor doi pentru Partidul Comunist Chinez: „Trebuie să ucizi suficient”

14:25

Donald Trump, decoratorul șef al Casei Albe: „Eu le-am ales pe toate, sunt perfecționist” - Unde vrea să pună foițe de aur

13:21

Stegarul Dac Cezar Avrămuță: Deținut politic - Om liber

12:07

Mușamalizarea dosarului Epstein a declanșat războiul în MAGA